Tovačovská jezera - pokec

Zdravím všechny kolegy rybáře co loví nebo se chystaj lovit na Tovačovských jezerech. Sem můžete psát všechno co vás zajímá okolo jezer, jak se vám dařilo nebo nedařilo, prostě všechno.
Autor diskuse: Unca - Profil , 19.7.2007 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderují: Peca076 Profil + -bedna- Profil

NRST - Profil | Po 24.11.2014 19:40:36

Žádňas >> Neboj nebereme to jako rýpání a milerád ti odpovím. Také nemám problém s tím že si borci něco ugrilují a nebo dají pivko, pokud se u toho chovají jako lidi. S čím už problém mám je stav kdy se u toho začne dělat bordel, dále mi dost vadí že se z jezer stal postupem času kemp s nejlevnější dovolenou široko daleko a tohle všechno chceme řešit.
K tomu zdolávání ze člunu. Víš celou dobu co to mají štěrkovny se snažíme aby v jezerech plavali pěkné a zdravé ryby. Bohužel dost jsme spoléhali na zdravý rybářský rozum kterého je ovšem u některých pomálu a proto musejí nastoupit jasná pravidla která nebývají vždy populární. Ten příkaz zdolávání ze člunu má dva důvody a to je množství trávy a slávičky. Pokud zavezeš např 250m a pak zdoláváš ze břehu je šance že rybu v POŘÁDKU dostaneš na břeh minimální i když ji vytáhneš je vysílená neúměrně dlouhým soubojem. Bohužel většinou to končí utržením ryby, můžeš mi oponovat, že vy ne a nebo že jsou místa kde se nemusí.... ale to co napíšu je to neoddiskutovatelný fakt. Ve vodě plavou ryby a není jich zrovna málo s utrženými montážemi a to mnohdy i několik desítek metrů dlouhými. Ty se v "lepším" případě uvolní a pak zůstávají na dně a nebo se na nich ryba utahá a uhyne. Proto to zdolávání. S tím chap při lovu dravců jsi mi dal brouka do hlavy a budu o tom přemýšlet, příští rok se to už nezmění ale do budoucna .......
Ještě bych ti rád na závěr řekl že Tovačov byl obyčejná svazovka s obsádkou jaká je na svazovkách obvyklá a co to vzali štěrkovny se změnila oproti svazu jen jedna věc a to je nastavení pravidel lovu nic jiného, dokonce i zarybňovací plán a dodavatel ryb zůstal stejný a jen díky těm pravidlům a přístupu lidí co kolem jezer běhají se chytají krásné zdravé ryby "nadsandartních" velikostí a to ne jen na Anníně. Chápu že tyto pravidla nemusí vyhovovat každému ale věř mají logiku a smysl a každé nepopulární opatření je vydáno na základě špatných zkušeností s tím jak sem psal "zdravým" rybářským rozumem.

P.S. V pátek jsme museli usmrtit Vizu 177cm, bohužel byla v takovém stavu že by nepřežila. P.Dvorský byl u toho když ji kluci kuchali a říkal že byla evidentně poškozená dlouhodobým zamotáním do nějaké šňůry zachycené za cosi u dna.

P.S. II. Víš kolik jsme letos zakopali trofejních štik které měli sešitý jícen trojháčkem??? Jen jednu jedino, ještě loni jich bylo minimálně 5. a to jen pro nepopulární zákaz používání troj a dvouháčků do určité velikosti nástražní ryby.,............. Možná si některou z těch co letos zbytečně nepošla k vůli tomuto nařízení jednou chytneš.

    NMi!d@72 - Profil | Po 24.11.2014 19:07:41

    RST >> ...takže šest rumů a jedna kofola...tak to už je lepší,víš sám,že někteří za střízliva prostě nechytaj...(((

      NŽádňas - Profil | Po 24.11.2014 19:07:03

      Pany1 >> K tomu druhému bodu, nevidím nic špatného když si tam parta rybářů vezme pivka a něco dobrého se ugriluje. Copak je na tomhle špatného? Slušný člověk po sobě na rybách uklidí a to je potom jedno jestli pije pivo nebo limonádu ne? Zahodit pet láhev dokáže i člověk co si pivo/bečku nevozí. Takže tohle jsem moc nepochopil. Za další ty nové úpravy co se dějí jsou některé taky na hlavu postavené... počínaje zdoláváním z lodě při zavážení... Znám lidi co by rádi chytali na vyvezenou a zelenou povolenku si rádi zaplatí ale mají strach jít na člun. Není to že bych jen hledal mezeru, opravdu takové lidi znám. Dřív mu člověk vyvezl a on si to pak ze břehu vytáhl. Další věc co moc nechápu je když člověk chytí dravou rybu, jeho lov dravců končí a může dál chytat jen kaprovitý ryby CHAP. Proč nemohu chytat dál CHAP dravce? :) Ano někdo mi může oponovat, je tu možnost že další dravec bude zažraný a co dál? Proč to neomezit aspoň umělé nástrahy? Výjimek se dělá spousta. Neberte to jako rýpání, spíš bych jen znal rád odpovědi a důvody.

        NRST - Profil | Po 24.11.2014 19:04:29

        Mi!d@72 >> Na to bude výjimka, a Kofola se bude podávat jen k rumu v poměru 6:1.

          NMi!d@72 - Profil | Po 24.11.2014 19:03:27

          Chlapi,to bude stát na jarní 24ce Kofola aréna...???Ferdo,to snááád néééé...!!!

            Njudas.d - Profil | Po 24.11.2014 19:01:51

            Pavao >> Ale prd,chvíly poté co jsme ztrestaly dvě dvacky:-)))

              NPavao - Profil | Po 24.11.2014 19:00:25

              judas.d >> za prvních deset minut u vody:-)))?

                Njudas.d - Profil | Po 24.11.2014 19:00:04

                RST >> Ale prd mám na to svědka.

                  NRST - Profil | Po 24.11.2014 18:58:56

                  judas.d >> U vás dvou to nebyli promile ale procenta.

                    Njudas.d - Profil | Po 24.11.2014 18:57:56

                    Pavao >> Tak to s Bednou jsme v pohodě,já měl 0.01 a Bedna 0.03:-)))

                      Ntuzemak - Profil | Po 24.11.2014 18:53:26

                      Pavao >> tak tak,stím bych souhlasil,hlavně ti pséci mě dosti vadí,ale za to může jejich pán.-)))

                        NPavao - Profil | Po 24.11.2014 18:41:36

                        tuzemak >> Pséky bych tam povolil jen v kotcích, na den povolit jen jednu basu piva na osobu, to by mohlo Judasovi stačit:-))) a rybář nad 0,5 promile zákaz vstupu na člun:-))))

                          Ntuzemak - Profil | Po 24.11.2014 18:39:43

                          judas.d >> já už raději mlčím,bo při další návštěvě dostanu hned do huby balonek.DDD

                            Njudas.d - Profil | Po 24.11.2014 18:38:12

                            tuzemak >> Správně RS chlastat nemá.

                              Ntuzemak - Profil | Po 24.11.2014 18:37:08

                              já bych ten alkohol tam zakázal úplně,a RS povinně nafasovat alkohol- tester.DDD

                                Njudas.d - Profil | Po 24.11.2014 18:36:07

                                RST >> A doprdele:-( Ale dobírat si tě za to stojí:-)))

                                  NRST - Profil | Po 24.11.2014 18:35:31

                                  judas.d >> Už nemáš. A jen si to celé zhoršuješ.

                                    Njudas.d - Profil | Po 24.11.2014 18:35:00

                                    RST >> Hele nevyskakuj,mám písemnou doživotní imunitu:-)))A v ruce budeš mít kyblíček od Lukyna:-)))

                                      Njudas.d - Profil | Po 24.11.2014 18:33:34

                                      Gandhi >> Takže dvě bedny?

                                        NRST - Profil | Po 24.11.2014 18:33:15

                                        judas.d >> Tak a právě ti skončilo hájení:-)

                                          Červené karty: Pvl, John1, pany2