- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Tovačovská jezera - pokec
Zdravím všechny kolegy rybáře co loví nebo se chystaj lovit na Tovačovských jezerech. Sem můžete psát všechno co vás zajímá okolo jezer, jak se vám dařilo nebo nedařilo, prostě všechno.
Autor diskuse: Unca - Profil , 19.7.2007 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderují: Peca076 Profil + -bedna- Profil
Dále moderují: Peca076 Profil + -bedna- Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
264x v oblíbených a 29x v ignorovaných.
NRST - Profil | Po 24.11.2014 19:40:36
Žádňas >> Neboj nebereme to jako rýpání a milerád ti odpovím. Také nemám problém s tím že si borci něco ugrilují a nebo dají pivko, pokud se u toho chovají jako lidi. S čím už problém mám je stav kdy se u toho začne dělat bordel, dále mi dost vadí že se z jezer stal postupem času kemp s nejlevnější dovolenou široko daleko a tohle všechno chceme řešit.
K tomu zdolávání ze člunu. Víš celou dobu co to mají štěrkovny se snažíme aby v jezerech plavali pěkné a zdravé ryby. Bohužel dost jsme spoléhali na zdravý rybářský rozum kterého je ovšem u některých pomálu a proto musejí nastoupit jasná pravidla která nebývají vždy populární. Ten příkaz zdolávání ze člunu má dva důvody a to je množství trávy a slávičky. Pokud zavezeš např 250m a pak zdoláváš ze břehu je šance že rybu v POŘÁDKU dostaneš na břeh minimální i když ji vytáhneš je vysílená neúměrně dlouhým soubojem. Bohužel většinou to končí utržením ryby, můžeš mi oponovat, že vy ne a nebo že jsou místa kde se nemusí.... ale to co napíšu je to neoddiskutovatelný fakt. Ve vodě plavou ryby a není jich zrovna málo s utrženými montážemi a to mnohdy i několik desítek metrů dlouhými. Ty se v "lepším" případě uvolní a pak zůstávají na dně a nebo se na nich ryba utahá a uhyne. Proto to zdolávání. S tím chap při lovu dravců jsi mi dal brouka do hlavy a budu o tom přemýšlet, příští rok se to už nezmění ale do budoucna .......
Ještě bych ti rád na závěr řekl že Tovačov byl obyčejná svazovka s obsádkou jaká je na svazovkách obvyklá a co to vzali štěrkovny se změnila oproti svazu jen jedna věc a to je nastavení pravidel lovu nic jiného, dokonce i zarybňovací plán a dodavatel ryb zůstal stejný a jen díky těm pravidlům a přístupu lidí co kolem jezer běhají se chytají krásné zdravé ryby "nadsandartních" velikostí a to ne jen na Anníně. Chápu že tyto pravidla nemusí vyhovovat každému ale věř mají logiku a smysl a každé nepopulární opatření je vydáno na základě špatných zkušeností s tím jak sem psal "zdravým" rybářským rozumem.
P.S. V pátek jsme museli usmrtit Vizu 177cm, bohužel byla v takovém stavu že by nepřežila. P.Dvorský byl u toho když ji kluci kuchali a říkal že byla evidentně poškozená dlouhodobým zamotáním do nějaké šňůry zachycené za cosi u dna.
P.S. II. Víš kolik jsme letos zakopali trofejních štik které měli sešitý jícen trojháčkem??? Jen jednu jedino, ještě loni jich bylo minimálně 5. a to jen pro nepopulární zákaz používání troj a dvouháčků do určité velikosti nástražní ryby.,............. Možná si některou z těch co letos zbytečně nepošla k vůli tomuto nařízení jednou chytneš.
K tomu zdolávání ze člunu. Víš celou dobu co to mají štěrkovny se snažíme aby v jezerech plavali pěkné a zdravé ryby. Bohužel dost jsme spoléhali na zdravý rybářský rozum kterého je ovšem u některých pomálu a proto musejí nastoupit jasná pravidla která nebývají vždy populární. Ten příkaz zdolávání ze člunu má dva důvody a to je množství trávy a slávičky. Pokud zavezeš např 250m a pak zdoláváš ze břehu je šance že rybu v POŘÁDKU dostaneš na břeh minimální i když ji vytáhneš je vysílená neúměrně dlouhým soubojem. Bohužel většinou to končí utržením ryby, můžeš mi oponovat, že vy ne a nebo že jsou místa kde se nemusí.... ale to co napíšu je to neoddiskutovatelný fakt. Ve vodě plavou ryby a není jich zrovna málo s utrženými montážemi a to mnohdy i několik desítek metrů dlouhými. Ty se v "lepším" případě uvolní a pak zůstávají na dně a nebo se na nich ryba utahá a uhyne. Proto to zdolávání. S tím chap při lovu dravců jsi mi dal brouka do hlavy a budu o tom přemýšlet, příští rok se to už nezmění ale do budoucna .......
Ještě bych ti rád na závěr řekl že Tovačov byl obyčejná svazovka s obsádkou jaká je na svazovkách obvyklá a co to vzali štěrkovny se změnila oproti svazu jen jedna věc a to je nastavení pravidel lovu nic jiného, dokonce i zarybňovací plán a dodavatel ryb zůstal stejný a jen díky těm pravidlům a přístupu lidí co kolem jezer běhají se chytají krásné zdravé ryby "nadsandartních" velikostí a to ne jen na Anníně. Chápu že tyto pravidla nemusí vyhovovat každému ale věř mají logiku a smysl a každé nepopulární opatření je vydáno na základě špatných zkušeností s tím jak sem psal "zdravým" rybářským rozumem.
P.S. V pátek jsme museli usmrtit Vizu 177cm, bohužel byla v takovém stavu že by nepřežila. P.Dvorský byl u toho když ji kluci kuchali a říkal že byla evidentně poškozená dlouhodobým zamotáním do nějaké šňůry zachycené za cosi u dna.
P.S. II. Víš kolik jsme letos zakopali trofejních štik které měli sešitý jícen trojháčkem??? Jen jednu jedino, ještě loni jich bylo minimálně 5. a to jen pro nepopulární zákaz používání troj a dvouháčků do určité velikosti nástražní ryby.,............. Možná si některou z těch co letos zbytečně nepošla k vůli tomuto nařízení jednou chytneš.
NMi!d@72 - Profil | Po 24.11.2014 19:07:41
RST >> ...takže šest rumů a jedna kofola...tak to už je lepší,víš sám,že někteří za střízliva prostě nechytaj...(((
NŽádňas - Profil | Po 24.11.2014 19:07:03
Pany1 >> K tomu druhému bodu, nevidím nic špatného když si tam parta rybářů vezme pivka a něco dobrého se ugriluje. Copak je na tomhle špatného? Slušný člověk po sobě na rybách uklidí a to je potom jedno jestli pije pivo nebo limonádu ne? Zahodit pet láhev dokáže i člověk co si pivo/bečku nevozí. Takže tohle jsem moc nepochopil. Za další ty nové úpravy co se dějí jsou některé taky na hlavu postavené... počínaje zdoláváním z lodě při zavážení... Znám lidi co by rádi chytali na vyvezenou a zelenou povolenku si rádi zaplatí ale mají strach jít na člun. Není to že bych jen hledal mezeru, opravdu takové lidi znám. Dřív mu člověk vyvezl a on si to pak ze břehu vytáhl. Další věc co moc nechápu je když člověk chytí dravou rybu, jeho lov dravců končí a může dál chytat jen kaprovitý ryby CHAP. Proč nemohu chytat dál CHAP dravce? :) Ano někdo mi může oponovat, je tu možnost že další dravec bude zažraný a co dál? Proč to neomezit aspoň umělé nástrahy? Výjimek se dělá spousta. Neberte to jako rýpání, spíš bych jen znal rád odpovědi a důvody.
NRST - Profil | Po 24.11.2014 19:04:29
Mi!d@72 >> Na to bude výjimka, a Kofola se bude podávat jen k rumu v poměru 6:1.
NMi!d@72 - Profil | Po 24.11.2014 19:03:27
Chlapi,to bude stát na jarní 24ce Kofola aréna...???Ferdo,to snááád néééé...!!!
Njudas.d - Profil | Po 24.11.2014 19:01:51
Pavao >> Ale prd,chvíly poté co jsme ztrestaly dvě dvacky:-)))
Njudas.d - Profil | Po 24.11.2014 18:57:56
Pavao >> Tak to s Bednou jsme v pohodě,já měl 0.01 a Bedna 0.03:-)))
Ntuzemak - Profil | Po 24.11.2014 18:53:26
Pavao >> tak tak,stím bych souhlasil,hlavně ti pséci mě dosti vadí,ale za to může jejich pán.-)))
NPavao - Profil | Po 24.11.2014 18:41:36
tuzemak >> Pséky bych tam povolil jen v kotcích, na den povolit jen jednu basu piva na osobu, to by mohlo Judasovi stačit:-))) a rybář nad 0,5 promile zákaz vstupu na člun:-))))
Ntuzemak - Profil | Po 24.11.2014 18:39:43
judas.d >> já už raději mlčím,bo při další návštěvě dostanu hned do huby balonek.DDD
Ntuzemak - Profil | Po 24.11.2014 18:37:08
já bych ten alkohol tam zakázal úplně,a RS povinně nafasovat alkohol- tester.DDD
Njudas.d - Profil | Po 24.11.2014 18:35:00
RST >> Hele nevyskakuj,mám písemnou doživotní imunitu:-)))A v ruce budeš mít kyblíček od Lukyna:-)))
Červené karty: Pvl, John1, pany2
Čtenáři této diskuse také sledují
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54935
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NKrátkodobá kaprařina x9947
NLithiové baterie - srovnání1546
NCcMoore a vše kolem něj3769
NTěrlická přehrada - aktuálně !!!!14629
NLexikon boilies komponentů901
NKrčmanská piskovna (šterkovna)410
NKaprařský top vercajk3167
NMorava 13A Hulínské šterkoviště759
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StNKrátkodobá kaprařina x 9947
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












