Tovačovská jezera - pokec

Zdravím všechny kolegy rybáře co loví nebo se chystaj lovit na Tovačovských jezerech. Sem můžete psát všechno co vás zajímá okolo jezer, jak se vám dařilo nebo nedařilo, prostě všechno.
Autor diskuse: Unca - Profil , 19.7.2007 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderují: Peca076 Profil + -bedna- Profil

NGandhi - Profil | Po 24.11.2014 18:32:22

Mi!d@72 >> bude povoleno jedno pivo na osobu/den (bedna dvě) a kořalka jen rum do čaje v zimních měsících

    Njudas.d - Profil | Po 24.11.2014 18:31:13

    Mi!d@72 >> Ale prd prý Gaypride,ferda pude v čele a v ružovoučkém:-))))

      NRST - Profil | Po 24.11.2014 18:28:06

      Mi!d@72 >> I tak by to šlo pojmenovat:-)

        NMi!d@72 - Profil | Po 24.11.2014 18:26:50

        RST >> zdarec,co chystáte...prohibici...???

          Ntondach3 - Profil | Po 24.11.2014 17:27:15

          Za to bude rádo asi více lidí! :-)

            NTOPR - Profil | Po 24.11.2014 17:23:34

            RST >> Ke druhé části příspěvku bych se taky přidal , mám s tím osobní nepříjemné zkušenosti , které mě dokonce znechutili tak že jsem tam přestal jezdit . Přece si nenechám dát přes hubu -(
            Jsem moc , moc rád a chválím že se to řeší .

              NKajman60 - Profil | Po 24.11.2014 11:47:56

              RST >> Ferdo zdravím..krátce,,- prý kapr nový rekord jezera..když tak do sz..nemohu to dohledat a veřejně nechci..Dík.

                NRST - Profil | Po 24.11.2014 11:37:52

                Pany1 >> Dobrý den pane kolego, dovolím si trošku reagovat a doplním Pavla.

                K tomu krmení, ano máte pravdu krmí se moc a na ryby do bezesporu vliv má, ale určitě ne ten o kterém jste psal. Na rozdíl od vás si nemyslím že by krmení někde na dně zahnívalo a ryby z něj byly nafouklé a nepřibírají. Je dostatek důkazů že opak je pravdou, vždyť tolik ryb 20+ co se letos pochytalo se nepochytalo za celou historii jezer. Osobně si myslím že jediný vliv má ta velká spousta krmení na četnost záběrů, bohužel si mnozí myslí že nasypou a čím víc tím líp a budou tahat jednu rybu za druhou, jenže ono to tak nefunguje, pokud sypou hodně všichni ryba má dostatek potravy a pak je logicky výrazně méně záběrů, ryba má totiž daleko větší možnost volby co sezobne. To že krmení na dně nekvasí dokazuje mimo jiné i stav vody je křišťálově čistá a obsah kyslíku byl v létě kolem 11mg/litr což je parametr pstruhové vody.
                Ke druhé části příspěvku dodám snad jen že se nám tento stav také nelíbí a v BP pro rok 2015 připravujeme změny, pro některé velmi nepopulární, tyto změny jsou v současné době ve stádiu schvalování a zatím tady o nich nic bližšího nebudu psát.

                  NPavao - Profil | Po 24.11.2014 10:26:05

                  Pany1 >> od toho tento pokec je, aby se mohl každý vyjádřit! Nevím, zda-li zůstává na dně spousta krmení a kvasí, ale kapr na Annínském jezeře jednoznačně přibírá, takže určitě není pravda, že neroste. Kolem jezer mám spoustu známých, takže vím, o čem mluvím. Pravdou je, že je tam čím dál víc lidí, často i s rodinou. Jestli se s tím dá něco dělat nebo ne, posoudit nemůžu. Jezero patří štěrkovnám a pravděpodobně jim tento stav vyhovuje. Já si našel lokalitu kousek dál, protože nemám rád rybaření, kde je hlava na hlavě a taky jsem spíše příznivcem odhozu, takže v tom pralese by to nemělo cenu. Kapříka máte krásnýho a k tomu dotazu se vám jistě vyjádří povolanější osoby.

                    NPany1 - Profil | Po 24.11.2014 10:14:16

                    Dobry den kolegove dlouho jsem se rozhodoval jestli se mam podelit o muj nazor jezdim 5let na lokalitu Anin zustavam am kazdy rok od dubna az do rijna v kuse tak dobre vim a poznal jsem co se tam deje tim hlavnim co me trapi je krmeni rybaru napocital jsem behem ctrnacti dnu vedle mne se vystridalo 15 rybaru samozrejme jeden jak druhy vsichni nalezite krmili a nechci ani domyslet kolik a cim mam velke obavy ze vetsina krmeni zustava na dne a podleha skaze a v teplych dnech vse kvasi a ti kaprici nepribiraji nybrz v dobrem pripade jsou u dna nafoukli a nezerou nevim a nic me nenapada jak tuhle situaci vyresit . druha vec co me trapi ze si rybari pletou lokalitu s kempem a nektere paticky si tam vozi becky piva a to nema nic s rybarinou nic spolecneho doufam ze me nektery zvas chape a pochopi oc me jde mrzi me je to paradni lokalita krasni trofejni kapri vazme si toho

                      Noko1 - Profil | Ne 24.8.2014 11:35:27

                      Píšu,jak jsem dopadl.Chytal jsem od čtvrtka15.00hod.do pátku 17.00 hod.V noci se podařily 4 záběry.2 kapry 65,63 jsem vytáhl.Jednodo urval a jednoho pěkného vypnul.Přes den jsem chytal v sloupci,ale nepodařil se mi udělat žádný záběr!Co jsem viděl a ptal se kolem rybářů,tak ti nic nechytili.

                        NRST - Profil | Čt 21.8.2014 15:05:43

                        KostVKrku >> No konečně:-)

                          NKostVKrku - Profil | Čt 21.8.2014 14:52:17

                          RST >> ferdíku ted mě přišla sz. už vím proč se kaprum na tovačově říká pupínni od slova pupek promin

                            NKostVKrku - Profil | Čt 21.8.2014 10:00:45

                            RST >> ferdo bubín byl vždy bubín

                              NRST - Profil | Čt 21.8.2014 8:06:30

                              KostVKrku >> bubín je od "B" tedy od slova "B"lbý - tyhle chytáš ty:-)
                              pupín je od "P" tedy od slova "P"upek a ty chytají všichni ostatní:-)

                                NKostVKrku - Profil | Čt 21.8.2014 8:01:02

                                syrus >> správně

                                  Noko1 - Profil | St 20.8.2014 20:49:42

                                  Tak uvidím.Pak jsem písnu,jak jsem dopadl.

                                    Nplld - Profil | St 20.8.2014 19:43:47

                                    Krmit jo, ale s rozumem.

                                      Nsyrus - Profil | St 20.8.2014 18:29:27

                                      RST >> Ne pupini,ale bubíni:))))

                                        Nslavina - Profil | St 20.8.2014 17:13:29

                                        RST >> já už letos hovno chytnu mám takovej pocit..-)

                                          Červené karty: Pvl, John1, pany2