- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Tovačovská jezera - pokec
Zdravím všechny kolegy rybáře co loví nebo se chystaj lovit na Tovačovských jezerech. Sem můžete psát všechno co vás zajímá okolo jezer, jak se vám dařilo nebo nedařilo, prostě všechno.
Autor diskuse: Unca - Profil , 19.7.2007 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderují: Peca076 Profil + -bedna- Profil
Dále moderují: Peca076 Profil + -bedna- Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
264x v oblíbených a 29x v ignorovaných.
NGandhi - Profil | Po 24.11.2014 18:32:22
Mi!d@72 >> bude povoleno jedno pivo na osobu/den (bedna dvě) a kořalka jen rum do čaje v zimních měsících
Njudas.d - Profil | Po 24.11.2014 18:31:13
Mi!d@72 >> Ale prd prý Gaypride,ferda pude v čele a v ružovoučkém:-))))
NTOPR - Profil | Po 24.11.2014 17:23:34
RST >> Ke druhé části příspěvku bych se taky přidal , mám s tím osobní nepříjemné zkušenosti , které mě dokonce znechutili tak že jsem tam přestal jezdit . Přece si nenechám dát přes hubu -(
Jsem moc , moc rád a chválím že se to řeší .
Jsem moc , moc rád a chválím že se to řeší .
NKajman60 - Profil | Po 24.11.2014 11:47:56
RST >> Ferdo zdravím..krátce,,- prý kapr nový rekord jezera..když tak do sz..nemohu to dohledat a veřejně nechci..Dík.
NRST - Profil | Po 24.11.2014 11:37:52
Pany1 >> Dobrý den pane kolego, dovolím si trošku reagovat a doplním Pavla.
K tomu krmení, ano máte pravdu krmí se moc a na ryby do bezesporu vliv má, ale určitě ne ten o kterém jste psal. Na rozdíl od vás si nemyslím že by krmení někde na dně zahnívalo a ryby z něj byly nafouklé a nepřibírají. Je dostatek důkazů že opak je pravdou, vždyť tolik ryb 20+ co se letos pochytalo se nepochytalo za celou historii jezer. Osobně si myslím že jediný vliv má ta velká spousta krmení na četnost záběrů, bohužel si mnozí myslí že nasypou a čím víc tím líp a budou tahat jednu rybu za druhou, jenže ono to tak nefunguje, pokud sypou hodně všichni ryba má dostatek potravy a pak je logicky výrazně méně záběrů, ryba má totiž daleko větší možnost volby co sezobne. To že krmení na dně nekvasí dokazuje mimo jiné i stav vody je křišťálově čistá a obsah kyslíku byl v létě kolem 11mg/litr což je parametr pstruhové vody.
Ke druhé části příspěvku dodám snad jen že se nám tento stav také nelíbí a v BP pro rok 2015 připravujeme změny, pro některé velmi nepopulární, tyto změny jsou v současné době ve stádiu schvalování a zatím tady o nich nic bližšího nebudu psát.
K tomu krmení, ano máte pravdu krmí se moc a na ryby do bezesporu vliv má, ale určitě ne ten o kterém jste psal. Na rozdíl od vás si nemyslím že by krmení někde na dně zahnívalo a ryby z něj byly nafouklé a nepřibírají. Je dostatek důkazů že opak je pravdou, vždyť tolik ryb 20+ co se letos pochytalo se nepochytalo za celou historii jezer. Osobně si myslím že jediný vliv má ta velká spousta krmení na četnost záběrů, bohužel si mnozí myslí že nasypou a čím víc tím líp a budou tahat jednu rybu za druhou, jenže ono to tak nefunguje, pokud sypou hodně všichni ryba má dostatek potravy a pak je logicky výrazně méně záběrů, ryba má totiž daleko větší možnost volby co sezobne. To že krmení na dně nekvasí dokazuje mimo jiné i stav vody je křišťálově čistá a obsah kyslíku byl v létě kolem 11mg/litr což je parametr pstruhové vody.
Ke druhé části příspěvku dodám snad jen že se nám tento stav také nelíbí a v BP pro rok 2015 připravujeme změny, pro některé velmi nepopulární, tyto změny jsou v současné době ve stádiu schvalování a zatím tady o nich nic bližšího nebudu psát.
NPavao - Profil | Po 24.11.2014 10:26:05
Pany1 >> od toho tento pokec je, aby se mohl každý vyjádřit! Nevím, zda-li zůstává na dně spousta krmení a kvasí, ale kapr na Annínském jezeře jednoznačně přibírá, takže určitě není pravda, že neroste. Kolem jezer mám spoustu známých, takže vím, o čem mluvím. Pravdou je, že je tam čím dál víc lidí, často i s rodinou. Jestli se s tím dá něco dělat nebo ne, posoudit nemůžu. Jezero patří štěrkovnám a pravděpodobně jim tento stav vyhovuje. Já si našel lokalitu kousek dál, protože nemám rád rybaření, kde je hlava na hlavě a taky jsem spíše příznivcem odhozu, takže v tom pralese by to nemělo cenu. Kapříka máte krásnýho a k tomu dotazu se vám jistě vyjádří povolanější osoby.
NPany1 - Profil | Po 24.11.2014 10:14:16
Dobry den kolegove dlouho jsem se rozhodoval jestli se mam podelit o muj nazor jezdim 5let na lokalitu Anin zustavam am kazdy rok od dubna az do rijna v kuse tak dobre vim a poznal jsem co se tam deje tim hlavnim co me trapi je krmeni rybaru napocital jsem behem ctrnacti dnu vedle mne se vystridalo 15 rybaru samozrejme jeden jak druhy vsichni nalezite krmili a nechci ani domyslet kolik a cim mam velke obavy ze vetsina krmeni zustava na dne a podleha skaze a v teplych dnech vse kvasi a ti kaprici nepribiraji nybrz v dobrem pripade jsou u dna nafoukli a nezerou nevim a nic me nenapada jak tuhle situaci vyresit . druha vec co me trapi ze si rybari pletou lokalitu s kempem a nektere paticky si tam vozi becky piva a to nema nic s rybarinou nic spolecneho doufam ze me nektery zvas chape a pochopi oc me jde mrzi me je to paradni lokalita krasni trofejni kapri vazme si toho
Noko1 - Profil | Ne 24.8.2014 11:35:27
Píšu,jak jsem dopadl.Chytal jsem od čtvrtka15.00hod.do pátku 17.00 hod.V noci se podařily 4 záběry.2 kapry 65,63 jsem vytáhl.Jednodo urval a jednoho pěkného vypnul.Přes den jsem chytal v sloupci,ale nepodařil se mi udělat žádný záběr!Co jsem viděl a ptal se kolem rybářů,tak ti nic nechytili.
NKostVKrku - Profil | Čt 21.8.2014 14:52:17
RST >> ferdíku ted mě přišla sz. už vím proč se kaprum na tovačově říká pupínni od slova pupek promin
NRST - Profil | Čt 21.8.2014 8:06:30
KostVKrku >> bubín je od "B" tedy od slova "B"lbý - tyhle chytáš ty:-)
pupín je od "P" tedy od slova "P"upek a ty chytají všichni ostatní:-)
pupín je od "P" tedy od slova "P"upek a ty chytají všichni ostatní:-)
Červené karty: Pvl, John1, pany2
Čtenáři této diskuse také sledují
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54935
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NKrátkodobá kaprařina x9947
NLithiové baterie - srovnání1546
NCcMoore a vše kolem něj3769
NTěrlická přehrada - aktuálně !!!!14629
NLexikon boilies komponentů901
NKrčmanská piskovna (šterkovna)410
NKaprařský top vercajk3167
NMorava 13A Hulínské šterkoviště759
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...













