- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vinařsko-rybářská sekce
Ale vítaní jsou i všichni ostatní, kteří v dobrém přicházejí a mezi milovníky vína se zrovna (ještě) nepočítají :-)
Potřebujete si na večer koupit pokud možno co nejlepší víno. Zajdete do blízké vinotéky, ale bohužel tam nemají žádné víno osvědčené značky a ani víno, které už jste měli možnost ochutnat. Podle čeho si víno vyberete?
A) vezmu nějaké s vyšší cenou - tím by měla být kvalita zaručená5%
B) jakékoliv přívlastkové víno - čím 5%
C) vyberu něco z vín, která získala nějaká ocenění z výstav5%
D) snažím se o daném víně co nejvíc vyčíst z viněty a pak něco vyberu65%
E) nechám si poradit od prodavače - měl by tomu rozumět.22%
Od 16.2.2010 hlasovalo 65 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
23x v oblíbených a 12x v ignorovaných.
Njindra - Profil | So 7.4.2007 12:47:56
Nbrach - Profil | So 7.4.2007 12:45:19
Já jen vím, že jsem (jako VIP host) začal ochutnávat vína hned od vchodu (směsky apod., které mi však velmi chutnaly, ale majitel mě od nich vyháněl) a dopracoval jsem se až nakonec sklípku, kde bylo soudek s vínem, které mi zprvu chutnalo jako ocet (křiví ústa, láme vaz), až jsem se "propil" a už jiné nechtěl. Druhý den ráno jsem byl v pohodě, na rozdíl od mých kamaradů (kamarádek), kterým bylo nedobře.
Njindra - Profil | So 7.4.2007 12:30:16
Ndrda - Profil | So 7.4.2007 12:17:54
Ovšem o tom, které je na fotografii, reference nemáme žádné.
Nbrach - Profil | So 7.4.2007 12:12:23
Kluci, jaká vína byste mi doporučili z téhle u nás nově otevřené prodejny?
Je to pro dobré přátele i z Moravy, tak bych si (já pivař) nerad udělal ostudu.
Upřímné Zaplať Pámbu...
Nhunol - Profil | Pá 6.4.2007 22:29:55
Základní předpoklady k uchování vína v poživatelném stavu jsou, stálá teplota, vlhkost a čisté prostředí.
Víno nejhůře snáší náhlé změny teploty.Vlhkost je potřebná k tomu aby nevysychaly korkové zátky.Víno skladujeme naležato, aby byl korek zalit vínem.
V panelákovém bytě, je možné krátkodobě víno určená ke konzumaci uložit do chladničky, delší dobu je nevhodné, víno dýchá a ovlivňuje ho okolní pach z potravin, skladovaných spolu s ním.
Dá se samozřejmě vybudovat klimatizovaný mobilní sklep i v paneláku ale vinotéka rozhodně vyjde levněji.
Znám i případy, kdy slouží ke skladování vín stará lednička a mokrý hadr v kastrolu s vodou sloužící jako zvlhčovač.
Čím nižší teplota ve sklepě je, tím pomaleji víno vyzrává a naopak.
Ve sklepě by každopádně nemělo mrznout, já taky ve sklepě nemám celý rok úplně stejnou teplotu a na kvalitě vín to nepozoruju, Teplota se pohybuje mezi 10 - 12°C , ale v zimě, když hodně dlouho mrzne, tak je tam tak 6 - 8° C.
Njepice - Profil | Pá 6.4.2007 22:00:01
NMilan B. (MB) - Profil | Pá 6.4.2007 21:54:18
NMilan B. (MB) - Profil | Pá 6.4.2007 21:52:19
NMilda - Profil | Pá 6.4.2007 21:47:46
Nhunol - Profil | Pá 6.4.2007 21:39:29
Milda - Pěkné, je vidět že jsi z vinařského kraje.ˇU pana Maňáka se dají vybrat pěkná vína. A vyrábí fantastickou višňovku, kdo má rád, doporučuji ochutnat, pokud bude.MM opravdu není odrůda, která by byla nejvhodnější k delšímu skladování, i když vyjímky se najdou. MM. 2000 od p. Trčky a pořád je mooooc pěkný.
Ndrda - Profil | Pá 6.4.2007 21:25:12
NMilda - Profil | Pá 6.4.2007 21:24:12
hunol:Děkuji za podrobný názor, kor tvého si cením.
No a něco k vínkům.Tož pohodnotím poslední oběti mých chuťových pohárků...
Moravský Muškát, ročník 2004-jakostní víno odrůdové-suché, vinařská oblast Morava(bohužel není podrobněji uvedena), vinohradník Štěpán Maňák.No víno už mi leželo ve sklepě nějaký čas a jak víme, Muškát na archivaci není zrovna vhodná odrůda....Taky po otevření byl buket málo výrazný, kozičky(květ černého bezu)v něm nebyl téměř cítit.V chuti taky mdlé, docela vysoký obsah kyselin na Muškát....No nebylo to ono, ale přece jen, může to být i tím delším skladováním.
Rulandské Modré PS 2004, jakostní víno s přívlastkem-suché, Vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Slovácko, vinařská obec Nechvalín, viniční trať Feruňk-Nivky, vinohradník Štěpán Maňák, www.vinomanak.cz .-Tak toto víno bylo naopak vynikající, v buketu výrazné s ovocnými tóny, v chuti plné, při tom jemné.Moc jsem si na něm pochutnal, ještě tam mám jednu stejnou láhev, ovšem v "baričku"....
NRoman C. - Profil | Pá 6.4.2007 21:23:39
Nhunol - Profil | Pá 6.4.2007 21:21:55
Dopručuji, pěkná akce a vínka. Informace najdete zde:http://www.acebus.cz/vino/rakousko/
drda - No jo, ja jsem ti říkal, kup si radši větší..-)
Čtenáři této diskuse také sledují
NBrněnské jádro364683
NFóry59882
NRybářsko-houbařské jádro .-)45013
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22068
NUdírny a uzení51147
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36023
NRybářsko - Dřevorubecká klika83137
NMorava 10 a Morava 10A8266
NDokumenty z přírody kolem vody624
NKutilské jádro MRKu5344
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme cestovku
CA RYBOLOV NORSKO
Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP,...












