- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vinařsko-rybářská sekce
Otázka pro všechny milovníky vína bez rozdílu rybolovných technik od muškařů až po kapraře.
Ale vítaní jsou i všichni ostatní, kteří v dobrém přicházejí a mezi milovníky vína se zrovna (ještě) nepočítají :-)
Ale vítaní jsou i všichni ostatní, kteří v dobrém přicházejí a mezi milovníky vína se zrovna (ještě) nepočítají :-)
Autor diskuse: drda - Profil , 5.4.2007 všeobecné - ostatní
Potřebujete si na večer koupit pokud možno co nejlepší víno. Zajdete do blízké vinotéky, ale bohužel tam nemají žádné víno osvědčené značky a ani víno, které už jste měli možnost ochutnat. Podle čeho si víno vyberete?
A) vezmu nějaké s vyšší cenou - tím by měla být kvalita zaručená5%
B) jakékoliv přívlastkové víno - čím 5%
C) vyberu něco z vín, která získala nějaká ocenění z výstav5%
D) snažím se o daném víně co nejvíc vyčíst z viněty a pak něco vyberu65%
E) nechám si poradit od prodavače - měl by tomu rozumět.22%
Od 16.2.2010 hlasovalo 65 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
23x v oblíbených a 12x v ignorovaných.
Ndrda - Profil | Ne 13.3.2011 19:50:11
Roman K >> vstupné bylo 150,-Kč a byla v tom degustace a katalog. Skleničku bylo třeba přikoupit nebo si ji vzít z domu.
Nhunol - Profil | Ne 13.3.2011 19:36:12
drda >> Vypadá to, že tam ani nebylo moc narváno.Doufám, že jsi dovezl nějaké vzorky, když už jsem se nemohl zůčastnit..-)) Díky za zprávu.
Ndrda - Profil | Ne 13.3.2011 16:11:51
Slíbil jsem, že napíšu pár postřehů ze včerejší Blatnické výstavy vín, což tímto plním.
Celkem bylo k dispozici 222 vzorků od vinařů z Blatnice a blízkého okolí. Z toho 118 vzorků bylo ročníku 2010, který nás samozřejmě zajímal nejvíc.
Bylo možné ochutnat z odrůd RR, RB, RŠ, CH, TČ, SG, Děvín, Pálava, Roháč, Aurelius, Hibernal, IO, SZ, VZ, RV, MT, MM, VČ ranné, z červených vín pak MP, Frankovka, SV, ZW, Andé, Merlot, RM, CS, CM. K výčtu ještě patří několik vzorků Cuveé bílého i červeného a početně poměrně hojně zastoupená skupina růžových vín. Soutěžních vzorků byl dostatek, takže kdo měl zájem, mohl opravdu v pohodě ochutnat nejen všechna medailově oceněná vína, ale i všechny vítěze jednotlivých odrůd.
S Dášou jsme celkem ochutnali předem z katalogu vybraných 65 vzorků a z tohoto počtu jsme hodnotili nejvyšší známkou "deset" 9 vzorků ročníku 2010 a jeden vzorek ročníku 2009. Dalších 15 vzorků jsme pak hodnotili známkou "devět a půl".
Na základě toho můžeme s uspokojením konstatovat, že naše obavy o kvalitu vín problematického ročníku 2010 nebyly na místě. Jiné to ovšem může být (a něco mi říká, že i bude) s kvantitou a také s cenou těchto vín.
Je mnoho věcí, na které si asi budeme muset v následujícím období připlatit a ani dobré víno tedy nebude výjimkou.
Celkem bylo k dispozici 222 vzorků od vinařů z Blatnice a blízkého okolí. Z toho 118 vzorků bylo ročníku 2010, který nás samozřejmě zajímal nejvíc.
Bylo možné ochutnat z odrůd RR, RB, RŠ, CH, TČ, SG, Děvín, Pálava, Roháč, Aurelius, Hibernal, IO, SZ, VZ, RV, MT, MM, VČ ranné, z červených vín pak MP, Frankovka, SV, ZW, Andé, Merlot, RM, CS, CM. K výčtu ještě patří několik vzorků Cuveé bílého i červeného a početně poměrně hojně zastoupená skupina růžových vín. Soutěžních vzorků byl dostatek, takže kdo měl zájem, mohl opravdu v pohodě ochutnat nejen všechna medailově oceněná vína, ale i všechny vítěze jednotlivých odrůd.
S Dášou jsme celkem ochutnali předem z katalogu vybraných 65 vzorků a z tohoto počtu jsme hodnotili nejvyšší známkou "deset" 9 vzorků ročníku 2010 a jeden vzorek ročníku 2009. Dalších 15 vzorků jsme pak hodnotili známkou "devět a půl".
Na základě toho můžeme s uspokojením konstatovat, že naše obavy o kvalitu vín problematického ročníku 2010 nebyly na místě. Jiné to ovšem může být (a něco mi říká, že i bude) s kvantitou a také s cenou těchto vín.
Je mnoho věcí, na které si asi budeme muset v následujícím období připlatit a ani dobré víno tedy nebude výjimkou.
NSilvan - Profil | So 12.3.2011 6:22:10
Emroy >> akorát to nechce začít s degustací úplně dole, cesta nahoru by byla složitá:-)
NGall - Profil | Pá 11.3.2011 15:52:04
www.helicave.cz - tu je to komplet!!! Až sa opéřím, tak si něco takováho udělám v obyváku :-) !!!
Nhraji - Profil | Pá 11.3.2011 15:46:41
Emroy >> hm, pěkné, jen nevím, zda by se sousedům pod námi líbilo, že u nich v kuchyni mám víno ;-)
NEmroy - Profil | Pá 11.3.2011 15:32:07
Pánové, zdravím Vás...obdržel jsem jednu fotečku, jak si to doma zařídit s vínem...mě by se to aji líbilo..:)
Nhraji - Profil | Pá 11.3.2011 11:13:53
Chlapi, prý je to všechno jinak. Houby pozdní sběr, výběr hudby je důležitý
http://hobby.idnes.cz/rakousky-vinar-pousti-vinu-klasiku-i-jazz-pry-mu-pak-lepe-zraje-psw-/hobby-domov.asp?c=A110310_150430_hobby-domov_bma
http://hobby.idnes.cz/rakousky-vinar-pousti-vinu-klasiku-i-jazz-pry-mu-pak-lepe-zraje-psw-/hobby-domov.asp?c=A110310_150430_hobby-domov_bma
NSilvan - Profil | Pá 25.2.2011 7:28:15
Roman C. >> no a jak chceš dopravovat, když furt chlastáš? :-) neboj, nespěchám na to, mám co degustovat.
NRoman C. - Profil | Čt 24.2.2011 23:23:10
Silvan >> kdepak ale neni cas na poznamky, bo se prochutnava kde co a pomalu se zacina lahvovat novy rocnik, takze bude zase co delat :-). Musim ti dopravit tu zasilku od Korabu, nezapomnel jsem na to, ale po tydenni dovci jsem se nedostal zatim k distribuci, takze se omlouvam a to i Matymu. Zrovna tu teda sedim s jednim exkluzivnim rynackem z nemecke Mosely: Weingut Gessinger 2006 Zeltinger Sonnenuhr Riesling Auslese...a rovnou jsem prikliknul nekolik dalsich lahvi. A objevil jsem zajimavy kousek: opet nemecky ryzlink "zero" se sotva 1g zbytkoveho cukru, tak uvidime co to bude za tvrdaka :-)
Nčtverda - Profil | So 19.2.2011 15:38:37
Levák Bob >> Gall: co výstavka vín v Buchlovicích, sejdeme se tam? :)
NGall - Profil | Pá 18.2.2011 19:29:10
Levák Bob >> právě v práci musím, bohužel zas řídím, tož ofafrno :-) - další z mých výtvorů
NGall - Profil | Pá 18.2.2011 19:23:45
Fčil: RV jak. 2002 suché - hrozny z Blatnice, selská metoda, víno stále svěží s příjemnou kyselinkou, lahvovou zralostí a nádechem petroleje
NRoman C. - Profil | St 16.2.2011 15:08:01
drda >> tak jsem rad, ze jsem se trefil na poprve :-) S obcerstveni je to vrchol, prakticky plna sezona a oni maji zavreno :-)
Čtenáři této diskuse také sledují
NBrněnské jádro364683
NFóry59883
NRybářsko-houbařské jádro .-)45013
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22068
NUdírny a uzení51150
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36023
NRybářsko - Dřevorubecká klika83140
NMorava 10 a Morava 10A8266
NDokumenty z přírody kolem vody624
NKutilské jádro MRKu5344
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17














