Slovenské jadro

... alebo voľná diskusia rybárov z tohto kúta sveta o všetkých problémoch súčastnosti :)
Autor diskuse: Hamon - Profil , 16.1.2007 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: vanuz Profil

Chceli by ste nejakú anketu?

A) Áno67%

B) Nie17%

C) Neviem sa rozhodnúť17%

Od 6.12.2021 hlasovalo 18 čtenářů.

NHamon - Profil | Út 7.5.2013 13:12:45

placew >> Nepotesim ta, na Nikon 1 Jx alebo Sx som dostal viac menej zamietave stanovisko, ale este to preberiem doma. ;)

    Nplacew - Profil | Út 7.5.2013 12:48:08

    Hamon >> ja teda Nikon 1 Jx alebo Sx radu, V mi uz pride take divne ;)

      Nvanuz - Profil | Út 7.5.2013 12:46:19

      for me, behind me, it's me one...cely zacinajuci maestro v comkolvek

        NHamon - Profil | Út 7.5.2013 12:44:09

        Fu, ale cenovy rozdiel tych dvoch fotakov, co som dal linky je neuveritelny ;))
        Tak skusim este co to pogooglit, ale stale hovorim, slovkom N1 mate na mysli akykolvek Nikon 1??

          NMysho22 - Profil | Út 7.5.2013 12:43:58

          vanuz >> minule som niekde čítal ,že istú dobu nikto nevedel pochopiť začínajúcich umelcov a potom boli maestry svojho oboru možno sme pri zrode niečoho velkého :-)

            NMysho22 - Profil | Út 7.5.2013 12:41:31

            placew >> kua pozerám ,že ideo o zle nastavenom monitore nuzo vyfukol ako prvú ........ na druhú stranu možno precitol z obyčajného street štýlu na umenie ktorému obyčajný smrtelníci nerozumejú :-)

              Nplacew - Profil | Út 7.5.2013 12:41:26

              Hamon >> canon, nikon, fuji, panasonic co sa kompaktov tyka. V rade okolo 400e by si nemal stupit vedla, zvycajne su to uz celkom dobre stroje. N1 ale trosku vycnieva vzhladom na moznosti ktore ponuka. Cenou je tusim ale trosku vyssie ako 400e.

                Nplacew - Profil | Út 7.5.2013 12:40:21

                vanuz >> tak neviem, bavime sa o tych istych fotkach? Aj ked je pravda, ze to pozeram na notebooku s ktoreho displayom z hladiska podania farieb vobec nie som spokojny :)

                  NHamon - Profil | Út 7.5.2013 12:39:38

                  vanuz >> Dakujem, kazdopadne neviem preco, ale Nikon sa pozdaval aj polovicke. Takze sanca na zakupenie sa dost zvysuje :)))

                    Nvanuz - Profil | Út 7.5.2013 12:39:26

                    placew >> o ritny chlp, ale to je stale malo

                      Nvanuz - Profil | Út 7.5.2013 12:38:14

                      Mysho22 >> on ma isto len zle nastaveny monitor, inak by take megapresaturovane fotky nerobil. ale ked si nechce dat poradit, nech produkuje omalovanky.

                      Hamon - viac ti poradi placew, ja som z toho uz mimo, co sa techniky tyka. ale aspon som ti dal nejaky tip, od ktoreho sa mozes odrazit

                        Nplacew - Profil | Út 7.5.2013 12:38:00

                        Mysho22 >> myslim, ze uz je to s tou saturaciou lepsie ako to byvalo ;)

                          NHamon - Profil | Út 7.5.2013 12:37:52

                          Len taka otazka, ten N1 myslite Nikon 1 + oznacenie???
                          Ak ano, tak z tychto sa mi najviac pozdava tento

                          http://www.nikon.sk/sk_SK/product/digital-cameras/n​ikon-1/nikon-1-v2

                          To bude asi varianta cislo dva.

                            Nplacew - Profil | Út 7.5.2013 12:34:34

                            Hamon >> N1 je aj automat, zakladny objektiv pokryje 100% amaterskeho fotografa. Ale stale je tu moznost posunut sa trosku dalej za rozumnu cenu.

                              NMysho22 - Profil | Út 7.5.2013 12:33:52

                              vanuz >> dúfam ,že doporučenie máš odkonzultované s maestrom saturácia v ML ? :-)

                                NHamon - Profil | Út 7.5.2013 12:32:32

                                vanuz >> Z tychto co si poslal, tak si myslim, ze by si asi vybrala nikon coolpix L610, alebo nieco na podobny styl. Nepredpokladam, ze by chcela pokrocit na uroven, kde by prehadzovala objektivy podla vzdialenosti a svetla.
                                Takze ratam tam aj nejaku ucast automatiky ;)) Aj ked je pravda, ze takto sa straca ta cast toho samozdokonalovania na foteni. Este to s nou musim prebrat.

                                  Nvanuz - Profil | Út 7.5.2013 12:23:06

                                  Hamon >> nikon coolpix, nikon N1(ten ma vymienatelne objektivy) alebo alternativa v canone. Len to tusim nema vstavany blesk.

                                  ak teda mydlova krabicka. ziadne medzi. To je jak kupovat ULko na sumce.

                                  edit- no dobre, ta N1 je nieco medzi

                                    NHamon - Profil | Út 7.5.2013 12:16:26

                                    Pani, zapeklita otazka do plena:
                                    Hladam fotoaparat. Najidealnejsie nieco medzi Zrkadlovkou a niecim malym do vrecka. Je to pre Zuzku. Takze ak to mam vystihnut jej slovami, nech to nie je take velke, ze na to potrebujem cestovnu tasku a nech je to kvalitnejsie ako fotak co mam, kde aj fotky budu znacne lepsie. (Len tak na margo, mam asi 5 rocny digital, ktory foti 5MPix) takze takmer vse bude znacne lepsie :)) Len hladam nieco, s cim by aj ona bola spokojna. A posledna vec je cena, strop mi dala 400E, resp. tolko stal akysi Nikon, avsak ak by to bolo za menej, tak sa vobec nepohnevam.
                                    Dakujem za vsetky odporucania.

                                      NOrion24 - Profil | Po 6.5.2013 21:57:35

                                      petersomja >> kde sak nemam ziaden Simms...sice jeden uz mam ...

                                        Npetersomja - Profil | Po 6.5.2013 21:47:41

                                        Mysho22 >> ..sak ako vzdy...nenapadne taha info,a potom boduje..))