- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Akvaristické jádro
Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
62x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
NVaša - Profil | St 10.1.2007 12:59:53
Bulk
Nasbíral jsem středně velké kamínky a lepidlem na kachličky jsem je postupně na sebe nalepoval.Nechal jsem to týden vyschnout a pak napustil vodu.Taky jsem se bál,že se to rozmoší a sesype,ale už to mám 4 nebo 5 let a ještě se to ani nehlo.Stále to drží.
Alivio
Vodu mám docela čistou,ale každý 2 až 3 dny musím vyprat molitanovej filtr.Ten filtr je klasický který se celý namočí do akvárka.Jen je potřeba koupit filtr např. na 80 litrů jak mám já a výkon filtru ne na 80 litrů,ale nejmíň na 200.Zkrátka čím míň vody a výkonější filtr,tím čistčí voda.
Nasbíral jsem středně velké kamínky a lepidlem na kachličky jsem je postupně na sebe nalepoval.Nechal jsem to týden vyschnout a pak napustil vodu.Taky jsem se bál,že se to rozmoší a sesype,ale už to mám 4 nebo 5 let a ještě se to ani nehlo.Stále to drží.
Alivio
Vodu mám docela čistou,ale každý 2 až 3 dny musím vyprat molitanovej filtr.Ten filtr je klasický který se celý namočí do akvárka.Jen je potřeba koupit filtr např. na 80 litrů jak mám já a výkon filtru ne na 80 litrů,ale nejmíň na 200.Zkrátka čím míň vody a výkonější filtr,tím čistčí voda.
Ntomm - Profil | St 10.1.2007 12:49:15
osprey> To je právě to, že se bojím toho rychlého růstu, protože bych neměl to srdce každý rok vypouštět třeba vlastnoručně vypiplaného candátka:-)
Můžeš nějak přiblížit jak asi rychlý ten růst je?
Můžeš nějak přiblížit jak asi rychlý ten růst je?
NAlivio - Profil | St 10.1.2007 12:46:04
Když už jsme u toho želvária,jak to čistíte?Poraďte mi prosím.Já ho měl vždycky za dva dny zaneřáděný.
Nosprey - Profil | St 10.1.2007 12:45:28
tomm: Dravci se dají chovat docela dobře, ale je tu slušná spotřeba potravy (rybky - v nejhorším případě zmrazené) a je třeba počítat s rychlým růstem. Na druhou stranu neryjí ve dně jako třeba kapr.
NVaša - Profil | St 10.1.2007 12:14:57
Bulk
Z toho prvního snímku to jde snad poznat.Zadní a boční strany akvárka mám vyzděný kamínkama a na nich v roho akvárka je přilepenej větší placatej šutr.Je trochu zešikma aby se jim tam líp lezlo.Vody je tam tak aby mohly v klidu na ten kameň vlést.Nad tím placatým kameněm je žárovka.
Z toho prvního snímku to jde snad poznat.Zadní a boční strany akvárka mám vyzděný kamínkama a na nich v roho akvárka je přilepenej větší placatej šutr.Je trochu zešikma aby se jim tam líp lezlo.Vody je tam tak aby mohly v klidu na ten kameň vlést.Nad tím placatým kameněm je žárovka.
NBulk - Profil | St 10.1.2007 12:04:37
Vaša: a ještě prosím tě, jak máš vyřešenou nějakou plošinku, kam si můžou želvy vylézt a slunit se.
Nmedvěd - Profil | St 10.1.2007 11:42:04
K africe se mi nejvíc hodily Cryptocoryne Usteriane .Rybky je nechávaly na pokoji
NVaša - Profil | St 10.1.2007 11:38:03
Bulk.
Někde je mám a až budu mít čas tak sem pošlu.Mám je společně s pavíma očkama.
Někde je mám a až budu mít čas tak sem pošlu.Mám je společně s pavíma očkama.
NDavaprd | St 10.1.2007 11:08:58
jettys - ® ,Caira - ® : k těm rostlinám, na začátku mi to samozřejmě masakrovali, ale pak jsem pořídil pár tuholistých a k tomu jsem přidal docela velké vápencové kameny, co mi táta přivezl z Chorvatska, světe div se kytky začali bujet jako hrom a ryby to postupně vzdaly, občas si nějakou vylouply ale poslední dobou si jich nevšímaj a maj je víc pro určování teritoria. Jednu dobu jsem to míval tak zarostlý, že jsem vyhazoval 1x měsíčně plnej kýbl kytek, jinak nádrž je už cca 5 let stará a zvládá ji jeden externí fluwal 304. Asi mám taky kliku na světelný podmínky a samozřejmě vodu. Navíc údržba tak max. 1 hodina měsíčně :-)), později přidám lepší fotky pokud bude zájem, nebo můžete mrknout na archaický fotky jak to vzniklo na: http://www.akva.cz/php/popis.php?item=foto&akce=uk az&id=339
NBulk - Profil | St 10.1.2007 11:08:19
Vaša: a nemáš fotky akvárka (želvária), kde je máš?? Já mám jednu s krunýřem velkým tak 10 cm a hledám nějakou inspiraci pro zařízení želvária
NVaša - Profil | St 10.1.2007 11:05:45
Bulk
Já mám 2,ale už to nejsou želvičky,ale želvi.Mám je tak 3 roky a mají krunýř 15 cm .Snad už moc neporostou.Jinak supr pokec.Můžete sem dát více fotek vašich akvárek?
Já mám 2,ale už to nejsou želvičky,ale želvi.Mám je tak 3 roky a mají krunýř 15 cm .Snad už moc neporostou.Jinak supr pokec.Můžete sem dát více fotek vašich akvárek?
NMiloš_Dia | St 10.1.2007 10:46:32
šeptal:
patro je hezký, nicméně je nutno kalkulovat dostatečnou mezeru na manipulaci - což může být problém hlavně u velké nádrže. Velké nádrže bych už dnes nad sebe osobně nedával.
patro je hezký, nicméně je nutno kalkulovat dostatečnou mezeru na manipulaci - což může být problém hlavně u velké nádrže. Velké nádrže bych už dnes nad sebe osobně nedával.
Nšeptal - Profil | St 10.1.2007 10:44:53
dandys: :o)) Myslím, že na 2 metrech to žádná velká jízda nebude. :o)
Kucí, díky za snahu, teď už se fakt musím rozloučit. Aspoň na chvilku.
Kucí, díky za snahu, teď už se fakt musím rozloučit. Aspoň na chvilku.
Ndandys | St 10.1.2007 10:42:52
šeptal - ® Zdar Romane. Čím větší, tím líp. Snáž se budou točit podvodní záběry :-))
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NAkvaristika4245
NUdírny a uzení51139
NRybářsko-houbařské jádro .-)45001
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22045
NČína - objednali ste uz nieco?15713
NDokumenty z přírody kolem vody624
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NKoi a zahradní jezírka6733
NKutilské jádro MRKu5344
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...














