Akvaristické jádro

Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní

Nharpunar - Profil | St 10.1.2007 10:40:48

Kluci,nechci tady dávat rozumy,ale před léty jsem měl dokonce pěstírnu a všechny nádrže ve stojanech s kovových profilů a velkou nádrž (600l) v obýváku taky,ale samozřejmě profi obloženou dřevem.Kluk je stolař,tak mi to udělal precizně.Ono jistota je jistota,já bych u stojanu do dřeva fakt nešel.Jinak jsem dělal Tanganiku,Malawi a něco málo z jihoamerických cichlid. Teď už mám jen jednu malou nádrž(140) a v ní nějaké peřovce,mřenky a panceřníky.

    Nšeptal - Profil | St 10.1.2007 10:40:12

    Michal: Koketuju s myšlenkou udělat to dvoupatrový, Dole ryby, hore hadi. Ale ty nic neváží, jsou to hubeňouři. ;o)

      NMichal - Profil | St 10.1.2007 10:39:01

      šeptal: tak v tom případě máš malý akvárko, měl bys přidat :-)

        Nšeptal - Profil | St 10.1.2007 10:36:06

        rybomil: Rozkládat můžu do aleluja. V tom koutě pro plánovaný akvárko jsem si nechal vylít trošku širší základový pas. Takže když tam nacpu třeba 2 tuny, tak je to fuk. ;o)

          Nrybomil | St 10.1.2007 10:30:20

          Jo a počítej taky s tím, že panelákový aj. bytovkový byty jsou dimenzovaný na max 600kg / 1m-2 plochy, abys tu váhu rozložil na patřičnou plochu
          " platlí "pod nohama stojanu ( možná i 8 noh a více ).

            Nrybomil | St 10.1.2007 10:24:02

            šeptal: Záleží na skutečných rozměrech nádrže a samo síle skla. I profíci to dokážou někdy udělat poměrně levně, ale fakt se poraď s někým z okolí, kdo takové velikosti má. Ne každé sklenářství umí správně nařezat a zabrousit. Podle druhu ryb a kvality vody počítej i s nějakou rezervou vody na úpravu před napuštěním do nádrže.
            Volil bych bytelnou jeklovou kontrukci a pak obložit
            dřevem pro snadnou obsluhu nádrže.
            Pokud něco uděláš sám i polovička z tebou uvedené ceny by to mohla pokrýt.

            skwor: Mám 220 litrů + 12 ks skalár XXL v práci a 260 litrů + 35 ks skalár XL doma. K tomu nějaké ancistrusy albino, labeo bicolor, botia macracanta.
            V rezervě 330 litrů, asi tam přidou malý sumýšci :- )

              NMichal - Profil | St 10.1.2007 10:21:19

              šeptal: jak myslíš ...

                NFaistil - Profil | St 10.1.2007 10:20:43

                OK. Napíšu to trochu jinak. V tý stovce mám teď pozadí z polystyrenu krytýho pískem. Vypadá docela dobře, ale je tam jen chvíli. Máte někdo zkušenosti s tímhle?

                  Nšeptal - Profil | St 10.1.2007 10:19:00

                  Michal: Nevím, kolik bude vážit sklo. Tak kolem metráku, metráku a půl? Vody tam víc, jak 500(?) nenarvu - musím nechat nějaký sklo nad hladinou, aby mi při větru nešly vlny do pokoje. Cca metrák písku a šutrů. Kilo skalár, kilo sumců.... Těch 800 by mělo vyjít. Sousedy pod sebou nemám žádný, bydlím v řadovce. No nic, konec keců, jdu vytvářet hodnoty. Na rozmýšlení stojanu mám dost času.

                    NCaira - Profil | St 10.1.2007 10:17:08

                    Kytky si při africe moc neužiješ. Leda umělý a to je nesmysl. Snažím se napodobit přirozený kolorit Malawi, takže štěrkové dno, bez kytek a výplň lávovými kameny. Ty jsou opravdu super, ale drahý jako prase. Vypadají ovšem squěle a čistí vodu. Co se pozadí týče, tapety jsou uplně ekl. Nejhezčí (podle mne) je leptaný plast napodobující skálu černé barvy.

                      NBulk - Profil | St 10.1.2007 10:15:08

                      A má někdo vodní želvičky??

                        NMichal - Profil | St 10.1.2007 10:12:48

                        šeptal: voda 600kg, písek, váha akvária z pořádnýho skla, 2kg pořádnej filtr, min. 1 kg rybičky, 1 kg rostlinky, krycí sklo apod., a jsi pomalu na 750kg, já bych šel do šstihohýho železnýho stojanu bo jak se ti to sesune k podlaze, tak to manželce a sousedům pod tebou nevysvětlíš, ale zas bys měl originální plovoucí podlahy a sousedi taky :-)), btw. pokud bys potřeboval poradit s rozvodem po vytopení kvartýru, ozvi se, kamarádům rád pomůžu :-))

                          NBachy - Profil | St 10.1.2007 10:12:29

                          tomm - Bydlíme v 1+1, tak toho prostoru pro velké akvárko moc není, ale určitě bych chtěl - potočáka, lipana, kapra, štiku, candoše, okouna, lína, sumce, - člověče já bych na to potřeboval sklad. :o) Kdybych měl prostor a prachy, tý jo, to by se vymýšlelo, to by byla podívaná. :o) Pak se o to ale ještě dobře starat.

                            Nšeptal - Profil | St 10.1.2007 10:10:42

                            strejka: Když vidím, na co posadí skoro půl kubíku, tak jsem stále jistější, že to ty hranoly snesou s přehledem. Odhaduju to na cca 800 kil, děleno počtem nohou.... necelých 150 kil na nohu. Sranda. Jen doufám, že ten optimismus nebude zhoubný.

                              Nstrejka - Profil | St 10.1.2007 10:07:06

                              septal: cocece, jsi docela odvaha, nepochybuju, ze teoreticke vlastnosti borovice slibuji, ze to unese, ale ja v tomhle verim jen zelezu a to nejsem ani na dvou metracich, nemslim, ze by samodono zelezny stojan stal nejaky majlant...
                              Faistil: taky tapeta kombinovana s vnitnim usporadanim kamenu, ze to pri trose dobre vule a z dostatecne dalky vypada, jako by to k sobe patrilo...

                                Ntomm - Profil | St 10.1.2007 10:06:36

                                Faistil> Já ho řeším tapetou, v Hornbachu si většinou vyberu nějakou co se mi líbí.

                                  Nšeptal - Profil | St 10.1.2007 10:06:09

                                  V materiálech se moc nevyznám, ale zaslechl jsem, že ženská na ležato a prkno na stojato snesou všechno. Tak asi půjdu do toho dřeva. Na ženskou se v tomhle spolehat nedá.

                                    NJeždík | St 10.1.2007 10:05:18

                                    Pokud někdo chce velikost akvárka podle svých představ,tak v J.Hradci je speciální sklenářství na akvárka,a je snima dobrá řeč.Cena akvárka už od 5kč za litr,aspoň my to tak nabízeli.Bližší info na požádaní snad seženu.

                                      NFaistil - Profil | St 10.1.2007 10:03:43

                                      Šeptal - s hranolkama moc nevím, nemám zkušenost, ale železná kostra je železná kostra. Obzvlášť při objemu, co plánuješ.
                                      Teď jsem taky bez akvária, nepočítám-li jednu stolitrovku, bo mě čeká stěhování. Ale v plánu už zase je, neboť dřív bylo, 480l.
                                      Ještě nadhodím dotaz - jak řešíte pozadí v akváriu?