Akvaristické jádro

Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní

Figos - Profil | Čt 10.3.2016 10:19:15

Ahoj lidi.Kdyby měl někdo zájem nabízím.
Nabízím plně vybavené akvárko 150l,94x40x40cm,nové vzduchování komplet,nové topítko,kameny,mechová koule,síťka na rybky,kořen,podložka pod akvárko+ skříňku jsem nechával nařezat na míru.......Já to už nevyužiju.Jen osobní převzetí v Havířově.Cena je 1200kč se všim

    Kruan - Profil | Čt 25.2.2016 8:24:27

    Akva - chilli pestirna :D

      Rožnovák - Profil | Út 23.2.2016 18:28:00

      Kruan >> no on ji měl celkem dlouho a měl ji pod kůží vypadalo to opravdu jak malý nádor a trochu se to i zvětšovalo.

        Kruan - Profil | Út 23.2.2016 6:40:44

        Rožnovák >> Krasnej kousek. Taky jsem je kdysi mel. Jinak je to pekna potvora.Ma na prsnich ploutvich jedove trny, takze neni uplne moudre na ne sahat rukama. Jinak maji jeste jednu zajimavost a to je pridavna dychaci trubice. Prezije diky tomu i ve vode s velmi malym obsahem kysliku. Ryba je to vsak krasna...

        mimochodem bouli na boku ma i ted jedna moje Alunocara , ale rana se ji zase zacelila a zarostla supinama a zatim zije...

          Rožnovák - Profil | Po 22.2.2016 21:55:43

          Senior mého akvária Keříčkovec dvoupásý mám ho víc jak 5 let,měl ještě sourozence,ale ten uhynul ,vytvořila se mu na boku bulka která byla zřejmě příčinou jeho skonu,nejspíše rakovina.

            Rožnovák - Profil | Po 22.2.2016 19:43:21

            Kruan >> jo když se dělalo foto už nebyly.Koupil jsem tehdy hejno v akvaristice, při čím dál tím menší velikosti ryb,které jdou do prodeje,to byla loterie.Nebylo ještě možné rozeznat samce od samic,když ryby odrostly tak jsem zjistil že to mám 3 samce a 3 samice což není dobrý poměr,nejlepší by bylo 1:5 při tom jak jsou samci agresivní proti samcům stejného druhu.Takže samičky se časem vyčerpaly jak je samci furt pronásledovali a samci se potom vybili mezi sebou a zbyli jen dva nejsilnější a ti si rozdělili teritorium v akváriu na půl.

              TEZAR - Profil | Po 22.2.2016 16:40:57

              Taky něco z ,,Afriky",co jsem dříve odchovával.

                Kruan - Profil | Po 22.2.2016 6:36:28

                Rožnovák >> Samice nejsou ? :)

                  Rožnovák - Profil | Ne 21.2.2016 19:45:01

                  taky přispěju svou troškou do mlýna.Moji tlamovci "Fridrich und Fridrich"

                    prochy96 - Profil | So 20.2.2016 17:17:47

                    Ahoj, prodám hejno tlamovců (12ks). Cena dohodou. Jižní Čechy. Kdyžtak SZ

                      Figos - Profil | St 3.2.2016 10:28:39

                      Ahoj lidi.nemá doma někdo navíc bytečně nevyužitý filter do 180l?Pokud ano dejte fotku a cenu.Nebo cokoli do akvárka díky...

                        zdeko - Profil | St 23.12.2015 18:46:20

                        Moravadream >> Měl jsem ho napojenej na jeden časovej spínač s osvětlením, už jsem udělal změnu.

                          Moravadream - Profil | Út 22.12.2015 20:15:28

                          zdeko >> přoč si ten filtr vypinal??

                            MAXXSKATER - Profil | Po 21.12.2015 22:20:15

                            Kruan >> Tak o tom slyším prvně, ale snad už to mám domluveno z jiných zdrojů.

                              Kruan - Profil | Po 21.12.2015 22:19:01

                              MAXXSKATER >> A co Papik v Driteci ? Ten mel vzdy krasne a zdrave ryby...

                                Figos - Profil | Po 21.12.2015 20:32:33

                                skwor - >> Prosím o smáznutí inzerátu níže filtru,už není díky i akvárek....

                                  Čík - Profil | Pá 18.12.2015 17:36:18

                                  zdeko >> Přesně jak píše níže -Kraun-.Filtr nikdy nevypínat když ho proplachuješ,tak jedině ve vodě z akvária.Když ho vypereš v ve vodovodní vodě,tak v něm zabiješ všechny užitečné bakterie.

                                    Kruan - Profil | Pá 18.12.2015 17:05:57

                                    zdeko >> tak to je uplne jasny...ten filtr nesmis nikdy vypinat !!!! A pamatuj ze trva nejmin mesic nez se obnovi bakterie ve filtru. Vymen pul vody. Vyper filtr a uz ho hlavne nikdy nevypinej..

                                      MAXXSKATER - Profil | Pá 18.12.2015 16:59:24

                                      Ahoj, neměl by někdo z okolí Chrudimi nějaké rybičky na prodej ? Případně SZ, děkuji.

                                        zdeko - Profil | Pá 18.12.2015 16:31:41

                                        Čík >> Dík za reakce. Část vody cca 30 - 35 l. měním 1x měsíčně, větší 1/2 objemu jsem měnil minulý týden. Filtr je vnitřní Fluval, běží 10 hod. denně. Dnes to mají dva skaláři za sebou, ale je zajímavý, že ti dva co se začaly stavět s několikadenním zpožděním. Příčinou asi bude nějaká ta infekce, protože zhruba 3 týdny zpět jsem nějaký ryby dokupoval.