Jihočeská bašta nejen pro jihočechy

Po dohodě s některými kolegy jsem se tedy uvolil a zakládám tímto jihočeskou baštu. Tak doufám a věřím, že nezapadne do propadliště dějin MRKu a bude v něm vždy dostatečně živo.
Tak Vás tu tedy vítám. Přístupno je zde pro všechny bez ohledu k rybářskému vyznání a bydlišti.
Autor diskuse: profo - Profil , 24.10.2006 všeobecné - ostatní

Termín srazu jihočeské bašty

A) 22.-24.5.201560%

B) 29.-.31.5.201520%

C) 5.-7.6.201520%

Od 24.2.2015 hlasovalo 35 čtenářů.

Ncertbert - Profil | Po 6.11.2006 16:03:22

Profo-nebyl,lítání okolo haciendy,ale to už bude v cajku-:o)))bylo potřeba zazimovat.jinak st+čt mam volno tak du do nich-:o)))Kolegáče vytahej za uši a budeš mít klid!

    Nprofo - Profil | Po 6.11.2006 15:18:33

    Anachronix : dík kouknu, ale jestli tam nic nepřibilo od minulýho měsíce, tak to už mám pročtený. Ale i tak dík za info.

    certbert : no rád bych, ale mám toho nějak moc poslední dny. Samý průsery za jiný a já abych to žehlil. Nesnáším neschopnost některých kolegů...:-((( A co ty byl jsi a jak ti to šlo. Já byl jen v neděli na 2 hoďky bez návnady a na červa jsem v totál zakalený smutný lapnul jen jednu červenopeřici..:-((

      Ncertbert - Profil | Po 6.11.2006 14:59:34

      Rudo-kapři byli na kotvišti?nebo jinde?já jenom kdyby byl čas tak kam mam vlézt-:o))))))

        Ncertbert - Profil | Po 6.11.2006 14:57:19

        Profo-co se děje že dneska nějako ne Mrkaříš?teda Jižní Čehy nezásobuješ?-:o)))))))Kolči ten se snaží študovat(chrní ve škole)ten to rozjede večer,ale ty většinou přes den-:o)))

          Ncertbert - Profil | Po 6.11.2006 14:22:15

          Anachronix-co dělá řeka dole koušou?doufam že si to přes weekend nevychytal-:o))))

            NAnachronix - Profil | Po 6.11.2006 13:59:22

            profo koukni na www.fish-pro.cz maj tam pěkný články o montážích

              Ncertbert - Profil | Po 6.11.2006 13:56:21

              profo-nazdar draku-:o)))řeka nevim ale ve středu zjistim dnes jsem koupil červajz+0,12 náv.mat.+haken tak snad něco lapnu(ještě nemam kapra na vánoce-:o(((------)

                Nkomik - Profil | Po 6.11.2006 13:52:21

                certbert: dík taky zkusím.

                  Ncertbert - Profil | Po 6.11.2006 13:51:09

                  komik-nevim jestli dobře poradim ale při náhozu se pokus kmen přibrzdit rukou(něžně)a ono se to srovná před dopadem dělam to leta při delších náhozech a funguje to-:o)))

                    Nprofo - Profil | Po 6.11.2006 12:58:30

                    komik : tu trubku jsem pochopil, ale jak říkám, já ji nepa maká to taky...:-)) Držim palce a ať koušou.

                      Nkomik - Profil | Po 6.11.2006 12:53:00

                      profo: Ta trubka byla zalomená, proti zamotání. Zkusím jak říkáš a uvidím. Mám cuky na Slapy, zítra, nebo pozítří, tak to tam prubnu. :-)))

                        Nprofo - Profil | Po 6.11.2006 12:42:07

                        komik : zkus teda menší rybku. Jinak zátěž lehčí je dobrá volba, ale budou jen krátký náhozy a špatně se ti to bude dopínat. Já spíš myslel stejnou zátěž. Kapku s obrtlíkem aby volně klouzala po vlasci a nebo těžší, ale taky jen volně na vlasec. Tu trubičku bych nedával vůbec.

                          Nkomik - Profil | Po 6.11.2006 12:12:46

                          profo:1) tak jestli jsem to správně pochopil, tak buď lehkou kapku na vlasec (20g stačí?), a nebo tak 60g na průběž. trubičku? 2) Jednou mi ukousla u plotice nějaká potvora ocas, podruhé vykousla kus břicha. Dvojhák provlečen dle jedné rady od hlavy k ocasu, za hlavou nahoru koukal dvojhák. PS nic neseknuto. :-)))

                            Nprofo - Profil | Po 6.11.2006 12:04:12

                            komik : no klidně pošli, on určitě bude mít radost.

                            K tomu co popisuješ . zkus dát olovo místo na trubičce, tak jen volně na vlasec a nebo kapku s obrtlíkem taky jen volně bez trubičky. Jak ti na to reagovali ryby? Při použití větší (těžší) zátěže je to možné. Měla by se ti pak montáž pouze přitahovat na dně k zátěži a tím, že je to průběžné by to až tak rybě vadit nemělo.

                              Nkomik - Profil | Po 6.11.2006 10:50:04

                              Když jsme u toho, že mi to nejde :-). Byl jsem na Slapech na KANDÁTECH a měl jsem problém: Na háku plotice cca 15cm, návazec 70cm, obratlík, gum. zarážka a na průběž trubičce kapku olovo 40g. Když jsem nahodil, letěla plotice pomaleji, než olovo a to klouzalo po vlasci před ní. Při dopadu to vypadalo asi tak, (bráno z mého pohledu) : kmennový vasec šel od prutu až k olovu, pak se stáčel ke mě a zhruba po 2m byla zarážka a návazec s ploticí. Při došponování jsem přitahoval celou montáž k sobě. Než se mi to povedlo vyšponovat byl jsem asi na půl délce náhozu. Co dělám blbě? Mám dát větší olovo? :-))) Dík za rady. :-)))

                                Nkomik - Profil | Po 6.11.2006 10:38:54

                                profo: tak já mu to pošlu, za letošní rok už toho mám vagón. :-)) PS: nějak mi to nejde, asi budu potřebovat nějakýho učitele. :-)))

                                  Nprofo - Profil | Po 6.11.2006 8:28:15

                                  certbert : zdar vydro, tak jak je na tom řeka?

                                    Nprofo - Profil | Po 6.11.2006 8:27:29

                                    Kolči: jak jsi dopadnul na smutný? Já se tam podíval v neděli a byla to sakra bída. Zmokli jsme a za 2 hoďky jen jedna červenopeřice...:-(((( Ale nekrmili jsme, páč vody podkalená jílem a skrorem stála. Takže nic moc. Kdybyb byl čas, tak jsem to otočil a jel jinam.

                                    Komik : to co mi chcete s Kolčim prodat nekupuju, ale Kolči to skladuje, tak třeba si z toho udělá druhou hromadu a začne si sám pěstovat červi a žoužele...:-))))

                                      Ncertbert - Profil | Po 6.11.2006 8:26:53

                                      rudolf-pravdu máš ale já to snad někdy doženu ted mam nějaké lítání-:o))))ale to se srovná.pak už snad bude čas jen na ryby.

                                        Nrudolf | Po 6.11.2006 7:53:12

                                        cerbert: Sice by včera psa nevyhnal , ale já sem vylez ráno i večer na Jordán. Docela to šlo. Ráno šli kapři 42 - 50 a odpoledne 3 pstruzi na vláčku. Kdybych nešel tak bych doma snad umřel nudou. Holt docházka musí být. Absenci ryby neodpouštějí.