Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

Bonny6 - Profil | Čt 2.4.2015 17:52:26

Dobrý den, stalo se Vám někdy, že Vám za dva dny polovina z kilové dávky konopí stále plavala? nějak se mrcha nechce ponořit... Vody tam mám stále dost, chodím to míchat, ale nějak se jí nechce. Konopí jsem kupoval u velmi známe kaprařské speciálky, tedy snad kvalitní... poradíte?

Martin M. - Profil | Čt 2.4.2015 19:09:43

Klesne az po uvareni, ale je pravda, ze nektere konopi byva spatne - dute, po rozlousknuti nenajdes zadne jadyrko. Rovnez ani po hodinovem vareni nechce puknout a vylezt bily klicek.

klokan z vysočiny - Profil | Čt 2.4.2015 16:09:42

Dobrý den, jde používat na velkou spomb raketu mořský-sumcový prut ?? děkuji

Miras - Profil | Čt 2.4.2015 17:37:09

Proc by ne? Predpokladam, ze prut to snese.

Škaris - Profil | St 1.4.2015 14:57:29

Dobrý den, jaké množství soli, nebo cukru, nebo sójovky je třeba na 1 kg partiklu, aby to PVA ustálo. Chci si udělat větší množství směsi do PVA kukuřice + pšenice + konopí. V předmětném článku ani jinde jsem bohužel množství nenalezl. Děkuji

Miras - Profil | St 1.4.2015 15:09:41

Já to taky nikdy nevážil - prostě přiměřeně. Něco tam nasyp a vyzkoušej na PVA.

stenlyovateta - Profil | St 1.4.2015 7:59:12

Dobry den. Z jakých surovin vyrobit dip ci booster aby nerozpoustel PVA? Diky

Miras - Profil | St 1.4.2015 8:49:42

Jako základ může posloužit CSL, melasa, olej nebo třeba Maggi či sojovka. Pokud však prakticky do čehokoliv přidáš hodně cukru nebo soli, přestane to rozpouštět PVA. Inspirace: http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1171

premek2.2 - Profil | St 1.4.2015 0:05:04

Cus. Chci se zeptat... Pouzivam uz delsi dobu jenoduchou montaz na boilie---vlasec---olovo s obratlikem---gum.stoper----navazec.... Vzdy bylo vse v pohode... Minuly mesic jsem si koupil novy vlasec a po tretim zavezeni se mi zacaly delat smodrchanice. Nbo kdyz jsem prendaval navnadu a vlasec s olovem volne vysel tak byl vlasec cely prekrouceny a olovo rotovalo jak o zivot... Uz jsme udelal i jine montaze a porad se toho nemuzu zbavit. Bohuzel zacinam mit dojem, ze vlasec je v hajzlu a nezbude nic jineho nez koupit jiny novy.. Nestalo se vam to nekdy ?

fotojakes - Profil | St 1.4.2015 7:45:22

Stalo a nejednou, ale většinou bylo na vině špatné navinutí ze špulky na cívku navijáku. možná by pomohlo vytažení vlasce z navijáku a bez žádné montáže ho znova navinout s přidržováním ruky před navijákem. Ale chce to velké hřiště, nebo louku, podle délky návinu:-)

murvanka - Profil | Út 31.3.2015 20:06:45

Zdravim chcem sa spytat co mam dat do boilies aby mi drzali po kope...lebo ked ich vysusim tak sa rozpadaju dakujem za radu

fotojakes - Profil | Út 31.3.2015 21:44:47

těžko soudit, bez informací o složení. Většinou to je nedostatkem vajec, nebo velkým množstvím složek, které snižují soudržnost.

tom_novak - Profil | Út 31.3.2015 13:48:27

Ahoj 10. května jedu na závody do slovenska v kaprařině .Je mi 12 let jedeme s kroužku.Problém je v tom že budou soutěžit i dospělí. Proto nevím co si mám nachystat jaké nastrahy návnady,montáže atd.Chci abych byl dustojným soupeřem..Díky aspon radu případě článek který by o tomto pojednával.Předem díky za odpověd:D

fotojakes - Profil | Út 31.3.2015 21:43:04

mám pocit, že jsem ti na tohle už před nedávnem odpovídal. Na závodech vyhrávají především zkušenosti, ty nelze vyčíst.

Pokud se však opravdu chceš pouštět do závodění proti dospělým a ještě v kaprařině, je třeba znát obsádku revíru, bodované ryby a podle toho se zařídit.

rybářík3 - Profil | Út 31.3.2015 14:36:57

ahoj chtěl jsem se zeptat když si chci koupit naviják o kolo 2000kč na kaprařinu a aby se s tim dalo chytat trošku i feeder dokuji za od.

Miras - Profil | Út 31.3.2015 14:54:15

Promiň, ale nemluvím řečí tvého kmene. V tvých písmenkách nikde nevidím otázku.

Biohazard - Profil | Út 31.3.2015 9:57:10

Zajímalo by mě co toto počasí uděla s kaprama... Když sněží včera ještě byly jízdy ale nevím zdali, ryby nezmění chování.. Jestli třeba nebudou opatrnější a záběry nebudou tak aktivní jak doposud.

Miras - Profil | Út 31.3.2015 10:02:31

Asi to s nimi zamává. Když to však nezkusíš, nezjistíš to.

Alex dvaka - Profil | Po 30.3.2015 18:21:14

Petrův zdar. Chtěl bych se zeptat jakou koncovou montáž bych měl použít na silně zabahněný rybník?

Miras - Profil | Út 31.3.2015 9:56:51

Zkus se podívat po chod rig. Osobně používám klasickou montáž, ale k háčku dávám "plovoucí" patronu z PVA (plná lehkých a plovoucích částic). Ta většinou nenechá montáž zajet hluboko do bahna.