Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

majto145 - Profil | Po 30.3.2015 15:06:44

dobry den chcem sa spytat vyrabam 100% kukuricne pelety chcem poradit co mam pridat do nic aby dlhsie vydrzali vo vode?dakujem

Miras - Profil | Út 31.3.2015 9:31:17

Možná albumin nebo krupici. Osobně bych se na jakoukoliv další úpravu vykašlal - ty pelety vypadají výborně a pokud se rychle rozpadají, vnímám to spíš jako výhodu. Když k nim přidáš vařenou kukuřici, pak už vůbec není co řešit.

fantomastom - Profil | Po 30.3.2015 18:36:43

Caute.poradte mi prosim nejakou stranku kde najdu rybarske uzly.jsem zacatecnik..dik Tomas

Lukryba - Profil | Pá 27.3.2015 18:14:46

Zdravím , dá se říct kdy je vhodná doba pro použití pelet pod háčkem a případně jaká příchuť a velikost je vhodná pro háček velikost 4,6 s tvrdého drátku. Díky.

fotojakes - Profil | Pá 27.3.2015 20:36:53

příchutě neřeším, pod takové háky klidně 16-24mm pelety. Za zkoušku to stojí vždy.

RedArc10400 - Profil | Čt 26.3.2015 22:05:43

Zdravím, chci se zeptat jestli někdo neví kde bych sehnal tento plastový díl.
Je to plastový úchyt vidliček ze stojanu na pruty.



fotojakes - Profil | Pá 27.3.2015 0:04:17

zkusil bych výrobce, nebo prodejce stojanu.

Filip Štrunc - Profil | Út 24.3.2015 19:38:17

Zdravím nevím jestli to sem patří nebo ne ale mám menší dotaz. Minulí rok jsem zaplatil známku a příspěvek ale nebral jsem si povolenku musí se přesto platit brigády nebo jenom když se bere povolenka. A poslední věc jelikož jsem letos nevěděl jak to budu mít s prací tak jsem se do ryb nehrnul zajímalo by mě zda mohu ještě ted zažádat o povolenku jestli mi to ještě vezmou. Děkuji za rady a připomínky. Filip.

Martin M. - Profil | St 25.3.2015 1:49:59

Ahoj - bez zaruky - stanovy CRS rikaji, ze brigada je clenskou povinnosti a nezminuji se, jestli si clen na dany rok bere nebo nebere povolenku. Podle mne si to ale nektere MO upravuji tak, ze pokud povolenku v danem roce neberes, tak brigadu odpracovat/platit nemusis. Zjistis u sve MO.

Clenstvi musis zaplatit do konce dubna. Pokud to nestihnes, prestanes byt clenem a musis znovu od zacatku - prihlasit se u nejake MO a zaplatit zapisne.
Povolenku si pak muzes koupit kdykoliv behem roku.

Lukryba - Profil | Pá 20.3.2015 18:38:54

Chci se zeptat zda lze používat 10 nebo 20 gramové krmítko na kaprový prut nebo jestli jsou krmítka vyloženě pro feederové pruty díky.

Miras - Profil | Út 24.3.2015 9:15:30

Kaprařina, feeder i jiné techniky se prolínají. Byť není obvyklé používat tak lehká krmítka na kaprové pruty, vůbec nic Ti nebrání v jejich použití.

Lukryba - Profil | Po 23.3.2015 16:49:44

Dá se říct co je lepší používat na návazce jestli šňůru nebo vlasec díky.

Miras - Profil | Út 24.3.2015 9:12:46

Dle situace používám šňůrky různého druhu, méně pak fluorocarbon, občas jen vlasec. Co je lepší, si netroufám říct.

M.C - Profil | Po 23.3.2015 21:25:03

Čau potřebuji poradit jak velký člun na kaprařinu.Moje představa je tak 290 cm.s vysokotlakou podlahou.Nevím jak se tato podlaha chová a zda je 290 cm. dost.
Moc dík za odpovčď.

Miras - Profil | Út 24.3.2015 9:07:20

290 cm je ok, do menšího už bych nešel, místo v člunu se přeci jen hodí, zejména pokud v něm nepojedeš sám. Osobně bych šel spíš do 330cm. Vysokotlaká podlaha je v pohodě, není třeba se jí obávat.

Wolfi - Profil | Ne 22.3.2015 20:56:51

Zdravým
Můj problém je takový, že mé poslední očko (na špičce) je moc malé na velikost závěsky a tedy nemohu využít klasickou montáž na ZIG RIG. Neznáte jiný způsob na tuto metodu, nebo nějakou radu jak na to ?

fotojakes - Profil | Ne 22.3.2015 22:24:09

tom_novak - Profil | Pá 20.3.2015 11:38:26

Ahoj asi se ptám brzo za dva měsíce mám závody na slovensku.Je mi 11 .Je lepší chytat klasicky krmít krmítkovkama atd nebo je lepší používat boilies back leady mít propracovenějnší montáže? ptám se proto že to jsou závody s kroužku.....Předem díky

fotojakes - Profil | Pá 20.3.2015 15:15:14

myslím, že v tomto věku by bylo lepší věnovat se aktivnějším metodám lovu, třeba plavané. Pokud se jedná o klasické závody, volil bych plavanou, nebo krmítko (feeder). Pokud jsou to kaprařské závody, kde se bodují jen větší kapři, bude lepší cílit na ně a použít třeba to boilie. Předpokládám, že v rámci kroužku to budou klasické závody s bodováním všech ryb a tak bych chytal asi přednostně na plavanou.