Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

drvoštěp - Profil | So 28.6.2014 22:12:42

Zdá se mi to nebo je to tady jako ve zvláštní škole ? Odpovídat na stupidní otázky ... Nebo co otázka tak bod. Berte to ode mne s humorem.Ať se daří.

Rick - Profil | So 28.6.2014 22:40:42

dikeš, zase bod

joti - Profil | So 28.6.2014 19:42:04

Je pravda, že jsou teleskopy náchylné k zlomení při zdolávání??

Rick - Profil | So 28.6.2014 21:50:16

kazdy prut se da lomit, ale každy spoje je nachylny na skrabance od pisku atd. Telescop ma tech spoju vic tak v statistiky asi bude vyhravat ale nedelal bych z toho vědu, tak drastický to nebude pokud nebudeš se chovat prasácky

joti - Profil | Ne 22.6.2014 15:17:06

Asi špatná otázka ale ptačí zob je nějaké koupené krmení pro ptáky, které je zormleté, či se kupuje v rybařině?? jo a jak jsem se ptal na ti směs 500g kukuřič. šrotu, 500g pšničného šrotu, 500g mletých psrtužích granul., 500g mletého konopí, 500g mleté řepky, 300g suchého mléka, tak ji prostě nacpal do stroje udělal válečky a z toho pelety (bylo tam dost vajíček)

Miras - Profil | Čt 26.6.2014 10:06:13

Pod pojmen "ptačí zob" lze zakoupit prakticky jakoukoliv směs semen pro ptáky, ať už mletou nebo ne. V tomto starším článku najdeš vcelku detailní povídání o ptačáku - je to někde uprostřed: http://www.kapripohoda.cz/boilies

Macek73 - Profil | Po 23.6.2014 10:33:57

Dobrý den,mám jen malý dotaz. Rozhoduji se o koupi odhozových navijaku. Max do 5000,-za kus.Máte prosím nějaké typy a zkušenosti.Dekuji předem všem za jakékoliv informace.

Miras - Profil | Čt 26.6.2014 9:56:41

Osobní a velmi dobrou zkušenost mám s Daiwa Entoh - lítá to z nich parádně. Nové sice stojí hodně přes 5 tis., ale přes bazar se dají sehnat mnohem levněji. Já kupoval 2 kousky v top stavu za 7.000,-. Otázka však také zní, zda by Ti vyhovovaly tak velké kolovrátky. Jiný tip Ti nedám, bo jsem převážně příbřežní lovec a navijáky měním tak jednou za 10 let.

p.kristi - Profil | St 25.6.2014 20:50:42

Dobrý den,mohu si na svazové vode postvyt stan na přenocování nebo musím mýt Byvak?dekuji za odpovedi

Rick - Profil | Čt 26.6.2014 0:02:59

všechnó je o tolerance autorit, zakazane je vsechno, tolerovano je vsude neco jineho, takže odpoved neni , doporucuju koukat co se dela okolo a nedelej psi kusy

Hackl - Profil | Út 24.6.2014 10:12:28

ahoj,chci se zeptat,,mam navijáky bez baitu a chytám tak že nahodím napnu dám do vidličky a na hlásič a povolím brzdu,policajta ani swingra tam nedávám.Já jenjestli se častým povolováním a utahováním brzdy neopotřebuje třeba ten cvrček apod. nesnižuju tím životnost brzdy?

Rick - Profil | Út 24.6.2014 13:24:00

Ne je to uplne v pho, dokonce se myslim ze i lip, brzda potrebuje pohyb jinak `zarezne`

Pedrys - Profil | Po 23.6.2014 15:19:41

Dobrý deň chcel by som vyskúšať chytať na tygrí orech a neviem či sa dava na vlasový príves. A aku značku alebo od akej firmy by ste odporučili tygrie orechy. Ďakujem.

Miras - Profil | Po 23.6.2014 20:32:41

Ano, dává. Tygřák je produkt přírody, na značce nezáleží. A pokud myslíš nakládaný, tak mám nejraději ten naložený ve sladidle.

chendler - Profil | Út 17.6.2014 8:22:09

Jaky vlasec by jste zvolili na vyvazku. Padl mi do oka carbotex,nebo formax.

Miras - Profil | So 21.6.2014 10:32:20

Carbotex neznám a Formaxů je celá řada - zkus být konkrétní.
Formaxy už pár let používám - za ty prachy je to super vlasec.

joti - Profil | Čt 19.6.2014 20:58:12

Ahoj mam 2 otázky 1) dají se pro kaprařinu použít teleskopické pruty? 2) co si myslíš o boilie směsi složeny z 500g kukuřič. šrotu, 500g pšničného šrotu, 500g mletých psrtužích granul., 500g mletého konopí, 500g mleté řepky, 300g suchého mléka

Miras - Profil | So 21.6.2014 10:27:35

1) Teleskopy - ano, bez problémů.
2) směs - těžko říct, jestli to vůbec půjde spojit - tipnul bych si, že ne. Zkus si vybral nějaký z již vyzkoušených receptů a případně jej modifikovat dle surovin, které máš k dispozici: http://www.mrk.cz/r/atlasy/nastrahy_navnady/nastrah​y/boilie/ nebo http://www.kapripohoda.cz/recept

SallySalic - Profil | St 18.6.2014 18:57:24

Dobrý podvečer
Chtěl bych se zeptat na Obsah v PVA punčošce.
když obalím pelety či bolies v busteru a dam do punčošku,přeci je to vlhké od toho přípravku,nemůže se ta PVA po chvilce rozpustit?či to funguje pouze až to hodím do vody tak se to rozpustí?
Děkuji za odpověd

Miras - Profil | So 21.6.2014 10:18:02

Boostery PVA nerozpouštějí - PVA se rozpustí až po kontaktu s vodou.
Něco o (ne)rozpouštění PVA: http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1171