Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

Skraff - Profil | Út 8.7.2014 19:24:21

Ahojte. Máte skúsenosti s takouto vodou? Tento rok nám prvýkrát takto "zarástla" jedna naša zväzovka. Ako sú na tom podľa Vás ryby s príjmaním potravy, či je tam dosť fotosyntézy na okysličenie vody, atď... Za všetky odpovede k veci vopred ďakujem :)

Miras - Profil | St 9.7.2014 12:06:27

Osobní zkušenost nemám, ale pokud jsi nepozoroval úhyn ryb, tak tam pořád jsou a něco zřát musí.

kebator - Profil | Út 8.7.2014 14:48:42

Ahojte pani, potrebujem radu. idem chytat na zvazovu vodu (18ha, ale prevazne plytka voda, do cca. 2 metre) na vikend, v hlbke asi 1.5 metra. na tejto vode je velmi vela kaprov od 40-50cm, ale su tu aj vacsi, na ktorych mam zalusk. ide mi o eliminaciu malej ryby. docielim to velkostou boilies alebo dlhsim navazcom pod hakom ? pripadne poradte iny sposob. Budem chytat na 3XL, spravil som si gulky aj o velkosti 30-40mm, ostane 20mm. podsypavat budem kukuricou a repkou, ale male mnozstvo partiklu.

Dakujem vopred za odpovede

Miras - Profil | St 9.7.2014 12:03:43

Můžeš tím docílit jak velikostí nástrahy, tak delší vzdáleností nástrahy od háčku. Partikl bych zcela vynechal a koule řádně vysušil.
Spíš než extra velké boilies se mi osvědčily dvě středně velké kuličky za sebou.

zverip2 - Profil | Po 7.7.2014 17:54:53

Ahoj, muj dotaz smeruje na vyrobe vlastniho boilies (zkousim to tak nejak z hecu). Receptu je plny internet, ale mam problem s technologickym postupem (btw vse delam v ruce).

Muj recept je jednoduchy: vajicka (cca 6/kg), aminokomplet, trosku meho oblibeneho boosteru a pak dosypavam boilie mix dokud se mi testo lepi na ruce. Pak nadelam kulicky a ty povarim 2min pri 20mm v prumeru. Pak jsem susil cca 3 dny.

(1) Vubec nepridavam vodu, ale cetl jsem, ze se to snad ma delat. Pridavate vodu ci ne? Popr. proc, kdy a kolik.

Dalsi problem je v tom, ze boilie neni UVNITR dostatecne tvrde. Povrchova vrstva je pomerne pevna, ale vnitrek je mekky. Takze s kouli zatoci bila ryba behem chvile.

(2) Pomuze, kdyz budu boilies misto vody varit v pare?

(3) ... popr. dele susit?

(4) Nejaka dalsi bota v tom, co jsem vyse popsal? J

Diky!

Rick - Profil | Po 7.7.2014 18:03:48

nevidim do recepu ale pokud to koulis v ruce je to asi jedno, varit mužes klidne trochu dele, 20 mm neco snese a melo bý to být provaření celý. Sušit 3 dni je OK, pokud to pote das do mrazaku, jinak to chce 14 dni. Para nepomuže, když mas dost mista na suseni trochu vhlci koule po vareni, tak vtom rozdil nebude. V paře zase budes muset varit okolo 15 minut. Opravdova bota nevidim, možna máš nějakou hodne rozpustni složky, pokud ani tak tam pulku uber a uvidiš

bonhof - Profil | Ne 6.7.2014 12:41:02

Ahoj kluci, chci se zeptat, když chytám na 8mm pelety, prohazuji i prakem ale 0.5kg padne jak nic
ale tahám kapry i nad 70cm, a když krmím většími peletami nad 10mm zaběry nejsou, nebo jsou ale jen cejni,jak je to možné těd v létě? díyk

Miras - Profil | Po 7.7.2014 8:28:47

Je to možné kdykoliv a kdekoliv.

MRgreen - Profil | Pá 4.7.2014 13:03:00

Zdravím,máme rybník v rodině asi tak 50 let . Tak před 40ti lety do něho dali kapry . Bohužel rybník jde do jiného vlastnictví jsou tam dobre ryby nevíte o někom kdo by je chtěl do rybníka někde jsem slyšel ze za 70-80 dostanu přes 20 000 je to možné ?

Miras - Profil | Pá 4.7.2014 13:20:33

Nedávno jsem viděl v časopise Rybářství inzerát, že má někdo zájem o trofejní kapry s poznámkou "ne, ze svazových vod", což asi splňujete. Nebo si zkuste rovnou inzerát zadat. Cena 20.000,- Kč za 80 ks kapra o váze 5+ kg není nereálná.

Rick - Profil | Ne 6.7.2014 11:46:55

No s tou cenu bych az tak nepočital, do 10-12 kg jdou za 80-100kč/kg, okolo 15kg okolo 200-300/kč a nad 20 za 500-700/kg, ale pokud tam mate napřiklad 500ks tak bych se rozhodne snažil to prodat. BTW ja bych klidne do sveho reviru vital tak 6 ks okolo 10-12 kg - ale jen lysce , tak se pripadne ozvete

vencael - Profil | So 5.7.2014 21:25:56

dobrý den,potřeboval bych poradit.Jaký typ boilies na Labe kolem Kolína.Popřípadě kam konkrétně zajít.Díky za odpověď.

Rick - Profil | So 5.7.2014 23:02:26

Jsou zvykly na Nikl, Mik, Imperial, LK a Infinity tak jsi vyber -- neboli je to jedno hlavne se sed na spravný miste

molca - Profil | Čt 3.7.2014 12:00:13

Zdravim, mám dotaz ohledně uzlu na obratlik, a monofil 0.25mm. Používáte nějaký vámi ověřený. Poslední dobou se mě zdá že není tak pevný, v minulosti jsem používal silnější vlasce a tam problém nebyl, díky za radu, a přeji hezký zbytek dne.

Rick - Profil | Čt 3.7.2014 12:11:28

westys - Profil | St 2.7.2014 19:33:35

Rick - Profil | St 2.7.2014 22:04:14

nemam tuseni, telscopicky prut za litr muze vydrzet mesic nebo par let, tam je to sazka do loterie

frantacert - Profil | St 2.7.2014 1:01:20

Zdravím, chtěl bych si koupit rybárské lehátko ale nevím jaké? aby bylo trošku kvalitní. poradíte někdo prosím? co třeba tohle: http://www.bigfish-jihlava.cz/cz/e-shop/1100687/c32​023-giants-fishing/lehatko-flx-plus-8leg-bedchair.h​tml

Miras - Profil | St 2.7.2014 8:23:13

V dané cenové relaci bys na nějaký šunt už narazit neměl. Už velmi dlouho mám lehátko Nash Indulgence a také nějaké lepší od Caprsystemu (tuším, že ten typ se už neprodává). Obě slouží, na obou se leží velmi dobře.
Koukni se i po šestinohých lehátkách - na ceně je to znát, na funkčnosti však nikoliv.
V "lepších" obchodech Ti lehátko rozloží a nechají Tě jej vyzkoušet - není nad dobrý pocit a vlastní zkušenost.

DeFoRt - Profil | Po 30.6.2014 22:38:06

Zdravim Vas, zaujimalo by ma co presne znamena "kotvickovani". Vo viacerych clankoch som cital ze niekto "vykotvickoval" kapra z prekazky a celkom presne si to neviem predstavit. Dik za odpoved.

Rick - Profil | Po 30.6.2014 23:01:30

kotvickovani je použity kotvičku- http://www.nikl.cz/p906-kotvicka-vyprostovac-montaz​i-a-uvazlych-kapru.php

neboli zachytit vlasce za vazku, prestrihnout a znovu zavazat, a pokracovat v boje

Miras - Profil | Út 1.7.2014 8:50:25

Rick to popsal přesně. K naprosté spokojenosti používám tuhle kotvičku: http://eshop.esako.cz/cluny_a_lode/kotvy/kotva-lodn​i-skladaci-07-kgkulata