Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

Davifi - Profil | Út 17.6.2014 17:12:51

Zdravím všechny kolegy kapraře, teprve asi před dvouma lety jsem se začal plně věnovat kaprařině, nejlepší výsledky mám zatím na kukuřici. Mám na vás dotaz, kousek od baráku máme Vltavu našel jsem si jedno opuštěné místo kam zavítá maximálně jeden rybář týdně. Rád bych si zde zakrmil a chytal zde nějaké větší ryby už jsem tam několikrát chytal, ale vždy tam byly najetí jen násadový kapři a cejni. Rád bych zde krmil kukuřičním šrotem, pšenicí a kukuřicí, na kterou bych i později chytal. Rád bych si zakrmil místo hned kousek od břehu tak 2 - 3 m pod větvemi, kde je docela hloubka a kamenité dno a ryby se tam zdržují, ale rád bych tam přilákal i nějaké velké kapry. Prosím vás o radu jak často a kolik krmit a jak zajistit, aby šrot a kukuřice vydrželi na místě třeba tak dva dny a lákali ryby ? Abych tam nemusel chodit každý den. Děkuji předem za odpověď. Filip.

Rick - Profil | St 18.6.2014 11:46:18

S srotem a kukurice muzes jednou za cas nalakat vetsi ryba ale spis to fungovat nebude. Pokud chce flek pripravit a jen obcas odchytat tak je potreba mit tvrdy a vetsi nastrhay ktery nasadaky nespolknou a tlousty neoberou. Takze pokud opravdu chces selektovat tak nech vyschnout 24mm koule, krm 500 gr kazdy druhy den, delej to 14 dni a pote chytej 1-2x za tyden, uvidis nebo vyber fleku byl spravny, pokud vetsy ryba neprijde, bude blbej flek. To je potreba vyzkouset. S kuku neslektujes anebo tam musis hazet pytel naraz a to kazy druhy den. Koule staci levnpu s 20-30 ryby moucek, bez aromat atd, nemusi byt hodne atraktivni, to zase prilaka mrnata

EsiizzMe - Profil | Pá 13.6.2014 11:11:28

Proč se návazce nahřívají na párou ? :)

Rick - Profil | Pá 13.6.2014 21:43:57

aby se srovnali do latě

MRgreen - Profil | St 11.6.2014 20:55:52

ahoj jak to děláte když jedete třeba na týden k vodě a iphone se vám vybije za 1,5 dne -? máte nějaké dobiječky kdyby jo rád bych aby jste mi poradili díky:)

Miras - Profil | Čt 12.6.2014 8:46:48

Kamarád používá zásuvku do auta, kterou připíchne k 12V baterii. Já problémy s iphone řešit nemusím - moje stará Nokia + náhradní baterie v klidu týden vydrží:-)

Rick - Profil | Čt 12.6.2014 15:27:26

nepouzivam iphone a je to vyreseno

klatak - Profil | St 11.6.2014 10:17:41

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaké olůvko ( tvar, váha ) bych měl zvolit na rychle tekoucí řece jako je Ohře, aby mi to necestovalo s proudem? Montáž používám se závěskou. A dále pokud by jste mi mohli poradit, jaké olůvko a tvar bych měl zvolit na téže řece ke klasické položené ( průběžná montáž s olůvkem), aby mi to proud nebral? Předem děkuji

Rick - Profil | St 11.6.2014 12:36:22

280 gr big gripp, http://www.nikl.cz/p1837-big-grippa-swivel.php
to by melo stacit

medved930 - Profil | St 11.6.2014 12:00:28

Jaký vlasec na jemnou položenou.Díky

Miras - Profil | St 11.6.2014 12:23:36

Mně vyhovuje Colmic Fendreel.

MRgreen - Profil | Ne 8.6.2014 18:58:52

dobrý den/čus
s kamarádama jedeme první týden na lipno. :) byli jsme tam včera a byli nám doporučeny koule od mikbaits:) také řekli že je lepší si to uválet doma:)
proto se ptám když budu mít 10 kg http://obchod.mikbaits.cz/index.php/cz/boilimix-mul​timix.html té to směsi tak kolik tam mam dáttoho to AminoKompletu http://obchod.mikbaits.cz/index.php/cz/aminokomplet​y/ak-ananas-n-ba-5.html díky:) btw. přidali by jste ještě něco díky moc:)

Miras - Profil | St 11.6.2014 9:26:38

Jesti máš čas a chceš ušetřit pár kaček, tak si to doma klidně uroluj. Aminokompet je "vše v jednom" - není jej třeba dolaďovat, ale chceš-li, můžeš. Doporučené dávkování je uvedeno na lahvičce.

SallySalic - Profil | Po 9.6.2014 16:10:07

Zdravím
Mám takový dotaz Můžu použít tuto montáž na chytání Kaprů?Byla by ok?případně mám zvolit jinou?
Jako bezuzlové vázání bych zvolil vlasec místo pletenky..

Miras - Profil | St 11.6.2014 9:21:14

Ale jo, dá se. Jen bych místo karabinek použil obratlík.

mikin12345 - Profil | Út 10.6.2014 9:18:23

Zdravím,chtěl bych poprosit o radu ohledně způsobu označení lovného místa ,kdy nemůžu použít jakoukoliv bójku.S lovem kaprů se teprve seznamuji a chystám se na tři dny na větší nádrž.Chtěl bych chytat na odhoz a člun použít pouze pro vnadění.Jak trefit stále stejnou vzdálenost ,kam krmit?
Děkuji za každou radu

Miras - Profil | St 11.6.2014 9:19:49

Pokud není v bližších podmínkách lovu zakázané používání markeru, mohlo by to být řešení. Možností je i GPS - při zakrmování na nějakém tom metříku většinou nezáleží. Když chceš házet do stejného místa, pomůže zaklipovat si vlasec nebo si na něm udělat značku (fixem, bavlnkou).

patronaut - Profil | Čt 5.6.2014 19:57:08

Chtěl bych se zeptat, jsem začátečník s boilie a potřeboval bych poradit jaké boilie příchut´je nejlepší chytat na přelomu jara a léta Děkuji

Miras - Profil | St 11.6.2014 9:13:16

O příchuť jako takovou vůbec nejde. Na jeden prut pošli do vody maso, na druhý třeba něco sladkého. Konkrétní výrobky se v poradně nedozvíš, je to proti pravidlům.

Sturm - Profil | Ne 1.6.2014 20:28:10

Ahoj potřeboval bych poradit prosím. Chytám třetí rok, snažím se jít s dobou a tím myslím chytání na pelety, boilies vel. (12-18) atd., snažím se "tunit" montáž, že už používám svlíkací bužírku, bezuzlové vázání, na háčku mikrokroužek na ramínku háčku na kterém je boilie vlas a ještě nahoře na očku červíka (rovnátko). Někdy mám průběžnou montáž s krmítkem a někdy jen olovo na pevno. Chodím hlavně na rybníky na jednodenní vycházky. Měním příchutě, zkouším masové, sladké. A přes to všechno nemám valné úspěchy. Například teď jsme byli na rybníku u Mušovských jezer na tři dny a já žádný pořádný záběr a kamarád co má jen krmítko, návazec na něm navázaný velký háček a přímo na něm napíchlé rohlíkové boilies za pár korun, chytil 5 kapříků. Co dělám špatně, hodí se pelety spíš na řeku třeba? Děkuji za odpověď a ať se daří !

Miras - Profil | St 11.6.2014 9:09:35

Na krmítko s foukačkou, rohlíkáčem nebo červem bude vždy více záběrů než na montáž s boilies. Budou do toho však mydlit ryby různých druhů a rozličné velikosti, je otázkou, jestli zrovna tohle chceš. Pokud krmíš např. peletami a i na ně chytáš, nemělo by to být s počtem záběrů tak špatné. Zrovna pelety jsou účinné poměrně rychle. Stejně tak i různé atraktivního boilies - ať už se jedná o různé dráždivé příchutě nebo dipované či obalované kuličky. Nic Ti nebrání ani v tom, používat kombinaci krmítka a pelety nebo boilies. Zkoušej, vydrž a výsledky se dostaví.
PS: na rybníku bez vázek stačí používat návazec z tenkého vlasce, fluorocarbonu nebo měkké šňůrky. Červíka na háku považuji za kus plastu navíc.