Jakub Vágner s Mondi Štětí zachraňují karase obecného

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 8.6.2023

Njá 2 - Profil | So 17.6.2023 18:27:10

Dodo677 >> To je ono

NDodo677 - Profil | Pá 16.6.2023 13:13:27

já 2 >> to mě připomělo 🤣

Njá 2 - Profil | Pá 16.6.2023 8:06:26

sven >> Já na Rudu nekoukal, nějak ho nemám rád, nemyslím si o něm nic špatného, respektuji jeho práci, jen mi nesedl ten styl, prostě mě neoslovil, takže tam odsud JV neznám.

Nsven - Profil | Čt 15.6.2023 22:34:01

já 2 >> Ahoj, to já říci nemůžu.. Od samého počátku, ještě když dělal křoví v pořadu s Pavlem Tomi a Rudolfem Hrušinským ml., mi přišel jako protekční slizoun..
A časem se z něj vyprofiloval slizoun lhář, skrývající se za maskou slušňáka .-)

NTEZAR - Profil | Čt 15.6.2023 20:46:08

já 2 >> Chápu.Na YT občas kouknu na videa z ciziny.Ale vágusovi nevěřím ani pozdrav,takže naprostá ignorace jeho aktivit.

NDenny - Profil | Čt 15.6.2023 20:21:52

tasovj >> Bohuzel je to tak. Pokud se o to vubec bude nekdo nezasvedceny zajimat, tak rekne, ze to prece zachranoval Vagner a o tech desitkach opravdovych ochotnych lidi, kteri proto v realu neco udelali, se nikdo zminovat nebude. take si ale myslim, ze se v tomhle dlouho angazovat nebude, jakmile z toho nebudou prachy, tak mu celej karas bude ukradenej, jako tomu bylo driv.

Njá 2 - Profil | Čt 15.6.2023 20:21:22

TEZAR >> Já nekoukám na YT občas by mě to sice zajímalo, spíš sledovat formu, případně hosté jsou zajímaví apod. Ale nechci podporovat celek. Stejně mě to mrzí, když se objevil na naší scéně, zapůsobil na mě velmi dobře.

NTEZAR - Profil | Čt 15.6.2023 19:28:40

tasovj >> To určitě-jeho pořady už dávno nesleduju,nechci se pozvracet...-)))

Ntasovj - Profil | Čt 15.6.2023 19:23:52

TEZAR >> jo, to jsem blbě napsal, ale chápeme se... prostě zbytečný si takovým joudou kazit radost

NTEZAR - Profil | Čt 15.6.2023 19:12:04

tasovj >> Ale to co napsal potočák62 nejsou pomluvy,pouze skutečnost...Jinak souhlas.

Ntasovj - Profil | Čt 15.6.2023 19:01:47

potočák 62 >> vaše rozhořčení je úplně pochopitelný, ale víte co... můžete ho pomluvit, ale jemu to neublíží, protože negativní reklama je taky reklama a vám to jen zbytečně vezme energii.
Stejně u toho ten šášula nevydrží, jen se blejskne a pomaže se zase přiživit jinam a bude od něj klid :)

Njá 2 - Profil | St 14.6.2023 21:28:04

tasovj >> Potočák má pravdu.
Nejnebezpečnější jsou nadšenci, kteří v dobré vůli páchají škody. Zachráníme rybičku, nebo raka, nebo to roztomilé zvířátko v kleci.

"Cesta do pekla, lemována jest dobrými úmysly."

Njá 2 - Profil | St 14.6.2023 21:25:17

potočák 62 >> My nezapomínáme :))
Perfektní formulace, ještěže já jsem nikdy nebyl ani vzpomenut

Npotočák 62 - Profil | St 14.6.2023 20:51:48

tasovj >> Ahoj,já vím že to myslíš dobře ale hlavně at´ se nám ten kokot nesere do KO nebo udělá obrovské škody. Jak myslíš,že by ta jeho osvěta dopadla?? Akorát by nám spousta kluků začala vysazovat karase stříbřité do různých rybníčků s tím,že zachrańují karase obecné. My už KO zachráněného máme alespoń v uzavřených chovech. V součastnosti máme několik desítek nebo už spíše stovek záchranných chovů po celé republice-už ztrácím přehled.Jenom já jsem v letošním roce sestavoval pro zájemce 6 chovných skupin a 7 sestavuji. Ted´ už nepotřebujeme ho zachrańovat ale pracovat na genetických testech a populace rozdělovat podle povodí. Tak at´ si ted´ milí Vágner trhne nohou,když nebyl ochotný pomoci,když jsme to potřebovali a mělo to smysl.My nezapomínáme na to,že jako poradce ministra zemědělství pro rybářství neudělal pro ohrožené druhy ryb nic.Nezapomínáme na to,že se jim naopak snažil uškodit,když prosazoval celoroční 24 hodinový rybolov jenom proto,aby Jurečkovy nahnal při volbách hlasy. My nezapomínáme na jeho cestu pstruha,kdy vysazoval genetický paskvil do fungujících populací PO,což naopak vede k zániku populací,sice ten jeho paskvil rybáři vychytali ale mezi tím dostali ty populace od rybářů tak zabrat,že se z toho vzpamatovávali několik roků. My nezapomínáme a tak at´ milí Vágner táhne někam nebo se namíchnu a napíši o tomhle vyžírkovy článek do ekolistů a rozhodně si ho za rámeček nedá. Petrův Zdar

Ntasovj - Profil | St 14.6.2023 16:00:57

já 2 >> ale zase dneska lidi hodně slyší na ekologii, takže když to zahraje hodně na city, udělá z toho emoční doják, mohlo by to na pár lidí zabrat :)
Pod tuhle část se podepíšu. Začínal jsem právě v době, kdy se zvlášť s kaprařinou roztrhl pytel a měl jsem pocit, že pokud si nekoupím boilie nejvyšší řady, na který jsem si šetřil peníze z narozenin celej rok, tak přece nemůžu nic chytit. Samozřejmě, že jsem si pořád dokola opakoval, že ryby se mají pouštět, ale pak jsem měl stejně radost, když jsem domů rodičům vezl na kole ,,velrybu" kapra kolem 50 na smažení 😁
Masírka je to opravdu příšerná, ale myslím si, že pak stejně všichni chytají tak, jak je to baví nejvíc.
Jojo, bulvár by byl top, kdyby na internetu napsali, že byl JV odvezen do nemocnice, když mu v krku zaskočila kost z KO, mluvilo by se o tom asi všude... možná ani tolik nezáleží o čem se píše, ale jak se o tom píše... když karase zahrajou na city a ekologii, může to pár lidí zaujmout

Ntasovj - Profil | St 14.6.2023 15:40:05

Dodo677 >> jenže dneska jsou děcka zmlsaný ,,lepšími filmy" se spoustou efektů, internetem a hromadou sociálních sítí. Starší pořady jsou natočený pro dospělého člověka mnohem vkusněji a sympatičtěji, ale pro dnešní děti asi trochu nudně... ty falešně hraný emoce je chytnou víc. Jasně, děcka ho budou chtít napodobovat, ale až vyrostou, půjdou v rybolovu stejně svojí vlastní cestou. Jak už jsem psal, jeho pořady mě v začátcích provázely, chtěl jsem chytat ryby jako on, ale časem mi prostě došlo, že s rohlíkem u naší říčky jsem šťastnější než při ležení u pípáků, každej to má jinak... troufnu si říct, že děcka ho budou žrát, bude je táhnout k vodě, ale časem ho prokouknou, pomyslí si o něm svoje a půjdou vlastní cestou, takže bych to tak černě neviděl :) navíc dneska je rybářskej internet plnej komerce a přijde mi že i neupřímnosti, takže ikdyby on na scéně nebyl, valily by se ty hrůzy na děcka že všech stran...
Je to možný, třeba to vidím jen moc optimisticky, ale až čas ukáže jak to dopadne.
V tom s váma souhlasím, určitě, kdyby byl co k čemu, mohl by svoji popularitu využít a pro vodu a přírodu něco udělat, ale peníze jsou peníze :((

Njá 2 - Profil | St 14.6.2023 15:27:25

tasovj >> Pokud takový rybář napřed nasype lidem do hlavy trofejní ryby, těžko v nich vzbudí vzápětí zájem o malinkou a univerzálně hnědo, stříbrno, slizkou rybičku :). Dneska běžně mají začínající rybáři v hlavě tři věci (to je souhrnná vina všech, ne jen těch největších).
1, ryba se pouští a tím, že jí chytáme a poléváme vodou v podložce jí nejen neubližujeme, ale skoro jí prospíváme. Hlavně neodnášet!!
2, prakticky pokaždé je potřeba chytit rybu a navíc vhodnou na pochlubení se a ono pochlubení je důležitější, než cokoliv jiného
3, pokud jsme takovou rybu nechytli, může za to nevhodné vybavení, návazec a nástraha a to, že si velkého kapra už někdo odnesl.
Každý, kdo se podílí na těhle bludech je odpovědný za změnu nálad a postojů rybářské veřejnosti, hlavně té mladší a doufat, že média zaujme KO je nereálné, pokud ono KO nebude součástí bulvární scény a to pěstí :))

Ntasovj - Profil | St 14.6.2023 15:05:57

sven >> Určitě jsem ho nechtěl nějak oslavovat, to vůbec ne a rozhodně lidem, kteří se o záchranu snaží a dávají do toho spoustu času, energie a peněz, patří obrovská poklona, v dnešní době je taková vášeň a obětavost neobvyklá.
Spíš jsem chtěl říct, že když se teď v médiích veřejnost dočte, že ,,ten světoznámej rybář z televize" zachraňuje nějakou naši malou ohroženou domácí rybičku, o který předtím nikdy ani neslyšeli, mohlo by to táhnout. Pro média by potom mohl mít velkej emotivní příběh o lidech, kteří už léta nezištně dobrovolně tento už skoro neexistující druh udržujou při životě, velkou cenu. Ikdyby se to dostalo jen k pár tisícům lidí, bude to pořád víc než 0 :) možná by to k něčemu bylo, možná ne, ale zkrátka by se dalo na vlně jeho popularity aspoň trochu svézt...
S tím svazem naprosto souhlasím, viděl jsem u vody lidi, kteří chytili slušnýho stříbrňáka a nadávali, že berou jen malí kapři... karásek prostě není tříkilák na pánvičku, ani obří trofej na fotku, tak většinu rybářů netáhne.

NDodo677 - Profil | St 14.6.2023 12:37:07

tasovj >> No .... tvůj pohled na věc sice chápu. Ale já prostě vyrostl na trochu jiných lidech. Třeba pořady s Rudou Hrušínským byly podle mě daleko vkusnější a v kontextu dněšní produkce JV přiměřené. Nevím jak jinak okomentovat výkon JV který má na prutě totálně tuhou rybu položenou na boku cca 20 kilo a on na lodi s prutem v ruce řve víc než přítelkyně při porodu. Ať se na mě nikdo nezlobí..... ale vsadím se že si děti nevezmou příklad jenom z toho dobrýho.
Ale já si v tomhle asi moc "zpátečnické". Mě vadí i dnešny snahy některých dalších o zpenežení svých videí (např Exil a HeroHero.....)
Co se KO týče...... Chápu pohled ..... ale nesouhlasím. KO nikdy nikoho mimo rybářskou komunitu zajímat nebude i kdyby o něm mluvil Petr Pavel ..... Tady to pomůže jenom JV k nějakýmu bakšišu za nic.
Pokud by JV chtěl využít svůj vliv tak věřím že třeba Morava by mu byla vděčná za připojení slepých ramen a obecně pokud možno návrat k původnímu vzhledu a pod. Je mraky problémů který by se měli řešit a mají obecný ekologický přesah daleko větší než KO. Jenom KO je jak se zdá do určité míry využitelnosti vyřešená věc a dá se na ní dobře "svézt" ......
Osobně v tom těžko hledám reálné přínos ....

Nsven - Profil | St 14.6.2023 11:38:18

tasovj >> Ahoj. Z mého hlediska to je špína chlap, který se ve jménu zisku, neštítí ničeho. Nejen, že podvedl a oklamal laickou veřejnost (a nejen) ale co je horší, především dětské dušičky... , že to někteří z nich z důvodu nedostatku informací netuší a stále mu důvěřují, na tom nic nemění.
Ti bystřejší z nich, k poznání zákonitě časem dospějí...

Co se týká samotného KO...
Troufám si tvrdit, že drtivou většinu laické veřejnosti, tato ryba ani minimálně nazajímá.
Z pozice znalce (několika desetiletí) např. naší MO , si rovněž troufám tvrdit, že osud KO nedrásá duši ani 99% našeho členstva a s největší pravděpodobnosti, ho minimálně polovina základny nedokáže při ulovení rozlišit od kapra, tím méně od KS..
Nedělám si iluze, že jinde je tomu jinak..
I kdyby tomu teoreticky bylo naopak, pak nedisponujeme žádnou volnou vodní kapacitou, kde by mohl být KO chován ani žádným revírem, kde by mohl být po odchovu vypuštěn aniž by nehrozilo, jeho opětovné křížení s KS.
I v tomto případě jsem přesvědčen, že v ostatních MO, je tomu podobně.

Pokud patří někomu obrovské poděkování a maximálni uznání, pak to jsou ti pro bulvár a mainstream bezejmenní obětavci a nadšenci, kteří KO defacto zachránili ze své dobré vůle, ve svém volném čase a na vlastní náklady..
Nejrůznější vykuky, byť s vědeckým titulem, kteří se na projekt nabalili až když jim z toho začaly kapat dotace a v pracovní době, řadím do stejné kategorie jako, viz vrchní odstavec...

Ntasovj - Profil | St 14.6.2023 11:14:37

_Karel_ >> Nad tím rokem jsem zase tak nezamýšlel, jednotlivý ročníky mi trochu splývají, ale tuším, že to byl buď rok 2010 nebo 2011

N_Karel_ - Profil | St 14.6.2023 6:15:07

tasovj >> Můžu se zeptat, kdy ti bylo 11?