Povodí Moravy a Moravský rybářský svaz prohlubují vzájemnou spolupráci

Nmlíčnák - Profil | Čt 15.12.2022 22:51:41

M.R. >> každoroční rituál, spouštějí nedakonsky jez vždy na zimu.
Proč netuším.. třeba nějaká údržba?

Nhraji - Profil | Út 6.12.2022 18:27:21

M.R. >> já jsem naprosto v klidu. K tomu manipulačnímu řádu se ale při schvalování měl vyjádřit uživatel revíru. Stalo se tak? Pokud ano a schválil takový stav, je teď marné si stěžovat. To je prostě jedno k druhému.

Nhraji - Profil | Út 6.12.2022 18:25:45

eskymak Mrakomor >> já mohu psát zase a jen za náš revír, a to je řeka ve městě, kde by každé rozlití mimo koryto znamenalo obrovské škody. Z tohoto pohledu je přístup pracovníka PMO zcela pochopitelný. Pokud má on interní pokyn, který mu přikazuje, že každý strom vyvrácený do koryta, musí odstranit do určité doby, aby se předešlo případnému zachycení stromu na mostních konstrukcích a vytvoření překážky v toku, a následně rozlití řeky do města, těžko na tom co změní svaz. Taková je realita. Na slepých ramenech kolem Svratky a Dyje jsou desítky popadaných stromů, tam ale asi nehrozí zatopení města.

NM.R. - Profil | Út 6.12.2022 17:31:51

hraji >> kolego buď v klidu, ty fotky šli jak na MRS do Brna, tak na příslušné orgány státní správy. Problém je v tom,že jim to umožňuje manipulační rád.....zcela nelogicky,ale umožňuje. Je to pro ně prostě pohodlnější a cesta ke změně v nedohlednu.

Neskymak Mrakomor - Profil | Út 6.12.2022 16:13:46

hraji >> ještě bych se rád zeptal...ohledně těch padlých stromů v korytu atd...s tím že Ti vysvětlili že to je jejich povinnost a udělat to musí atd...

Jak je možné že v některých korytech řek jsou stromy uplně vpohodě....a některé řeky připomínají betonový kanál a strom tam být nesmí. Nerozumím tomu ani trochu. A pokud je argumentem lodní doprava tak na bečvě není....a pokud je argumentem povoden a ochrana majetku atd....tak jsou řeky kde stromy jsou (i v řece kde je kolem zástavba) a pak jsou vybetonované kanály (původně řeky) které tečou uplně mimo civilizaci ale ten beton je tam prostě potřeba...nechápu.

Nhraji - Profil | Út 6.12.2022 12:59:05

eskymak Mrakomor >> v MRS je to tak, že držitelem dekretu je MRS z. s., a ten svěřuje péči o revíry jednotlivým pobočným spolkům. Tedy, péče o revíry jde plně na vrub pobočného spolku.
A co se týče těch 5 lidí na svazu, já píšu o MRS, z. s., v tom je to nedoruzumnění. My máme jako zaměstnance svazu tajemníka, ekonomku a tři techniky, to je vše, Svazová Rada MRS má 9 členů, ale ti jsou volený orgán, nejsou zaměstnanci a neberou žádný plat. Ano, naše organizační struktura je o hodně štíhlejší, než v ČRS.

Neskymak Mrakomor - Profil | Út 6.12.2022 11:57:36

hraji >> jo díky za odpověď - vážím si té aktivity, věřím a v podstatě s Tebou i souhlasím. Dle mě by si měl hlídat revír ten kdo drží dekret a hospodaří...a to se dle mě moc právě neděje. Ano někde jsou to pobočné spolky, někde je to uzemko...atd..

Jinak těch "5 lidí na svazu"....počkej tos teď myslel které? ...Sekretariát rady, Republikoovu radu, sekretariát uzemních svazů, územní svazy nebo dozorčí rady, nebo odbor živ.prostředí črs, nebo vlastně republikovou dozorčí radu? Nedělejme z toho molochu svazu chudáčka..

Nzdevac - Profil | Út 6.12.2022 11:57:16

hraji >> Tak nějak by to mělo vypadat. Palec nahoru.

Nhraji - Profil | Út 6.12.2022 10:37:21

eskymak Mrakomor >> hele vycházím z vlastní zkušenosti, měli jsme problém, jeden provozovatel MVE na jezu nenechával téct vodu přes jezovou hranu, jak mu ukládá manipulační řád. Zkonzultoval jsme to s lidmi z PMO a z ČIŽP. Potom jsme s kleogy z RS trpělivě dokumentovali fotograficky i pomocí videí stav. A po půl roce zaslali společně s PMO stížnost na vodoprávní orgán. Podpořenou mnoha fotografiemi reálného stav na jezu. A hele, ono to zafungovalo.
Alibistické je to tvoje psaní o základním posláním svazu. Protože to základní poslání svazu musí naplňovat právě ty pobočné spolky, proto jsou, proto je jim svěřena péče o revíry. Asi lze těžko předpokládat, že těch 5 lidí na svazu se dokáže postarat o tisíce hektarů revírů, chodných vod a podobně. To je práce výborů a hospodářů na revírech.

Neskymak Mrakomor - Profil | Út 6.12.2022 10:24:53

hraji >> Já Ti nevím ale tohle cos napsal považuji za čirý alibismus.

Tuto povinnost člena svazu jsem ve stanovách nikde nenašel....naopak jsem našel že je to základním posláním svazu jako takového.

Otázka zní jinak - co s tím udělal konkrétní subjekt MRS hospodařící na tomto revíru a držící na tento revír dekret?

Nhraji - Profil | Út 6.12.2022 10:15:41

Tibiik >> kolega tam píše o jezu, dá se s velkou mírou pravděpodobnosti říct, že za tento stav může provozovatel jezu, a pokud porušuje manipulační řád, tak i ten, kdo je pověřen péčí o tento tok. Protože pokud zjistím protiprávní jednání, měl bych zasáhnout, ať už upozorněním PMO, provozovatele jezu, orgánů státní správy, orgánů ochrany životního prostředí atd. atd. Co s tímto udělali rybáři? Nafotili a dali na MRK?

NTibiik - Profil | Po 5.12.2022 21:14:09

M.R. >> Hmm,za tento dokonalý stav průtoku určitě nenese zodpovědnost ani PMO ani EMV a určitě ani MŽP...

NTibiik - Profil | Po 5.12.2022 21:06:39

Bezďa >> Zdar,dúvod ti tady asi nikdo nevysvětlí,ale v každém případě očekávej brzo to nejhorší, co může přijít. ..U nás nám to totiž taky ještě nikdo za pětadvacel let "revitalizace" nedokázal vysvětlit..

NM.R. - Profil | Po 5.12.2022 19:59:27

Takhle vypadá aktuálně řeka Olšava asi 500 metrů nad soutokem s Moravou. Důvod???.....dovoluje to manipulační rád příslušného jezu!....no a taky je to pro PMO snadnější......

Nhraji - Profil | Po 5.12.2022 15:32:45

eskymak Mrakomor >> já nejsem ta správná osoba, která by mohla psát o tom, co všechno a jak svaz dělá. Protože nejsem ve vedení svazu. Já mohu napsat o tom, že když máme něco řešit u nás na řece, zavolám pracovníkům Povodí a oni mi poradí, nebo tu věc udělají, pokud spadá do jejich povinností. Když někde něco opravují, napíšou to. Dali nám k dispozici projekty na vytvoření rybích přechodů na splavech na Svitavě, spolupracují s námi v boji proti provozovatelům MVE.
Ano, chtěl bych aby nechávali staré vyvrácené stromy v toku řeky, oni mi vysvětlují, že to udělat prostě nesmí, protože je řídí někdo jiný, než pobočný spolek MRS, i když s těmi důvody ten člověk souhlasí, nemůže porušovat interní předposy firmy, jejímž je zaměstnancem.

Neskymak Mrakomor - Profil | Po 5.12.2022 14:11:38

hraji >> jj máš pravdu (bohužel). Dotáhli jsme to tak daleko, že debata nad životním prostředím je v naší zemi ztráta času.

Je jedno jestli se budeme bavit o betonovém lobby, otrávené bečvě nebo udušené dyji..

Tak si u nás vážíme přírodního bohatství a hlavního evropského rozvodí. Vím, že debata na MRKu to nevyřeší...ale jak dál? Jak se v těchto záležitostech angažuje MRS potažmo ČRS? (když se realizují projekty které jdou proti jeho zájmu) Zajímá mě jak svaz na ministerstvu a ostatních státních institucí lobuje za svůj zájem! (jestli teda vůbec..)

Můžeš mi sdělit aspoň jeden, jedinný případ, kdy např. MRS rozporoval nějakou stavbu PMO a hodil vidle do stavebního řízení?

Nhraji - Profil | Po 5.12.2022 10:00:21

zdevac >> asi můj příspvěk nevyzněl tak, jak jsem chtěl. Já nikoho nekritizuji, tím méně PMO. Jen jsem chtěl poukázat na to, že PMO má nějaké zadání od státu, potažmo od obcí, a to zadání je bohužel často v rozporu s tím, co by si představovali třeba právě rybáři. Ale platí stát a platí obce.
Osobně si myslím, že jakákoliv debata zde je jen zimní výplň času.

Nmilanpindryc - Profil | Ne 4.12.2022 17:14:11

Speedball >> nerozumim proc PMO musi za kazdou cenu hrotit koruny za elektrinu setrit na technologiich elektrarny…dyt stejne musi jen prounvestovat prachy ze statni kapsy.

NRožnovák - Profil | Ne 4.12.2022 13:31:54

Honza7 >> To že projekt který má projít- prostě projde -není nic nového- zvažoval jsme jestli mám připomínkovt územní plán- nakonec jsem nechtěl plýtvat energií-když v minulém prošel a nedaleko řeky nový průmyslový areál a v první řadě by se mělo postarat zastupitelstvo-ti však jsou vlažní a čekají vždy na otravné spolky a aktivisty,-nechá se udělat studie která překvapivě vyjde tak aby byl příznivá pro daný záměr a mimo záplavové území i když něco se podaří oddálit, pozměnit možná i zastavit, ale co je jednou určeno že je nutno na daném místě postavit. Např pod magickým heslem veřejného zájmu - potom se kácí příbřežní porosty , v norách se betonují mladí ledňáčci , opevňuji se břehy lomovým kamenem ..- To vše aby se více sportovalo ulehčilo automobilové dopravě když budou jezdit lidé více na kole při stavbě cyklostezek za dotační peníze- nyní máme cyklostezku- která je přeplněna elektrosamohyby-hlavně o víkendu a na dopravě na cestach to nejde poznat-spíš naopak si vezou Ekola aby s i na nich tarejdili-lidí nehubnou na bicyklech nějak hromadně a řeka poničená. A jako bonus obce volají po stavbách dalších kolem potoků-bo je jim líto že ty 3 km jim tam ni nevede-no zmar nad zmar.-každý kousek krajiny využítí komerčně a sbírání politických bodíků-bez ohledu na následky,.

NRožnovák - Profil | Ne 4.12.2022 13:06:47

Honza7 >> Ahoj, co si budeme vykládat -vlastně každý z nás- máme svůj kousek betonu někde v řece- a nadávání na Pmo je docela dobrá skupinová terapie-jak se s tím vyrovnat sám v sobě :-).

NSpeedball - Profil | Ne 4.12.2022 12:00:01

Tohle stoji za to videt...
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/222562248410031/

Spis je to k tematu uhynu ryb na Dyji v lete. Ale nemuzu k tomu najit vlakno,nebo forum. Tak davam aspon sem.

NHonza7 - Profil | So 3.12.2022 8:31:35

Rožnovák >> Ahoj, těch institucí, které zasahují přímo, či nepřímo do vodních toků a velmi blízkého okolí je samozřejmě více. Povodí je ale nejvíce vidět. Dosti zásadní vliv právě na ochranu majetku a života má PLÁN ROZVOJE MÉST A OBCÍ. Ten se dosti mění podle toho která strana ovládne radnici a jak mentálně vyspělý jedinec, který má možnost udělit razítko odolá kouzlu chechtáků od investorů.
I když se moc dobře ví kam až sahá záplavová zóna, případně jaké je nejlepší technické řešení, přesto úředník rozhodne zcela proti zdravému rozumu i zákonům.
V mnoha případech jde o poškozování práv občanů, protože se volí cesta zasahování do vlastnických práv jedinců ( vynechávají se firmy ), protože Ti se tolik účinně nemohou bránit v rámci právních majetkových sporů. Speciální chuťovka v našem státě je, že úředník vyvěsí na úřední desku záměr, který se týká cizí nemovitosti ( bez řádného upozornění vlastníka ) a pokud nereaguješ jako vlastník do 14 dnů, tak je to vnímáno, že vlastník s daným záměrem souhlasí - dá se říct, že z úředníka v takovém případě ten bolševik nezmizel.
Nemůžeme se tedy divit, že celá řada staveb stojí na takových místech, kde by soudný člověk v životě nestavěl.

NRožnovák - Profil | So 3.12.2022 0:35:30

Laibros >>-co zákon nazakazuje je v podstatě povoleno-proto je zákonů tolik. Povinnost povodí jako správce vodního toku ukládá vodní zákon- prim hraje ochrana obyvatelstva tedy života zdraví a majetku. Sami obyvatelé často tlačí na samosprávu - obce a kraje aby nebyli vystaveni povodním - představuji si To stále tak že řeka bude co nejlépe zabezpečena v daném místě. potom ani pytle s pískem nad 4 metrovou zdí nestačí- To co je nad dědinou je prakticky nezajímá-ale tam se o To hraje-A několik revitalizačních projektů z dotací EU to nezmění. Tak je postavena celá koncepce úpravy toků.-protože mimo obce se kolem řek nastaví infrastruktura - tedy komunikace včetně cyklostezek jež je potřeba taky chránit proti vodní erozi. dále pak hájit zájmy zemědělců , v lesích spravují potoky často lčr-také průtok zrychlili a projeví se To v nížině -potom se nemůžeme divit že není prostor pro řeku- PMO je taky o lidech - není středisko jako středisko a představy zaměstnanců o pracovních postupech se mohou celkem lišit.- Kritizoval bych konkrétní akce- ne jen povodí protože je to povodí jako kolektivního otloukánka -prostě jen když si To pro necitlivý přístup a špatnou komunikaci zaslouží- ostatně není jediný subjekt, který s tím má občas problém.

Nzdevac - Profil | Pá 2.12.2022 14:22:19

eskymak Mrakomor >> No však. Trvalá udržitelnost. A dosáhneš jí jak? Kritikou firmy, která něco dělá a očividně to dělá ke spokojenosti zadavatele a zřizovatele, a budeš kritizovat jeden každý projekt samostatně? Nebylo by lepší kritizovat a zasadit se o změnu pravidel, podle kterých ta firma ty věci dělá, a tím dlouhodobě vyřešit více méně všechny projekty hromadně? Já nechci chodit proti proudu. Problém je ale v tom, že se tu řeší následky, ne příčiny :-(

Neskymak Mrakomor - Profil | Pá 2.12.2022 12:29:59

zdevac >> ..no jo, to bys nebyl ty, aby sis nešel pokecat tak nějak proti proudu :-) Už mi tu jen od Tebe chybí, co si myslí většina populace :-))

V tomto případě tu jde o 2 různé věci. Ty zmiňuješ efektivitu projetků PMO (ale ty projekty ani z finančního pohledu efektivní nejsou!)

A my se tu bavíme o trvalé udržitelnosti, což je tak trochu úplně jiné a o moc širší téma týkající se mimojiné i dětí Tvých vnuků..

Nzdevac - Profil | Pá 2.12.2022 9:18:17

hraji >> Já nepsal o lidech na MZe, ale ve vedení. To je dost rozdíl. A kromě toho píšeš sice správné věci, ale na špatném místě. PMO se chová logicky a s maximální efektivitou. Nejsou od toho, aby cokoliv vymýšleli, ale aby provedli své povinnosti a to s co největší efektivitou a poměrem čas/cena. Nic víc v tom není. Dělal by to každý, kdo by PMO nebo jakoukoliv podobnou firmu vedl. Paradoxně je tato "špatná" práce důkazem, že PMO pracuje dobře a tak, jak má. Pokud chcete změnit výstupy, je potřeba změnit zadání. PMO má nějaká pravidla, podle kterých musí fungovat. Proč kritizujete PMO za to, že podle nich fungují, místo toho, abyste se snažili změnit ta pravidla, a kritizovali toho, kdo tato pravidla tvoří?

Nhraji - Profil | Pá 2.12.2022 7:59:17

zdevac >> k téhle tvé větě: "Nebo si myslíš, že ty desítky/stovky lidí ve vedení MPO nebo MZ neví, jak má vypadat koryto?" ti napíšu asi tolik. Ano, desítky až stovky lidí na MZe neví, jak má vypadat koryto. Tedy pokud se bavíme o korytu potoka nebo řeky. Ono totiž není určeno ani to, co je to přírodě blízké koryto, o kterém tu někteří píšou a dožadují se ho. Asi jinak může vypadat koryto potoka někde v přírodě, daleko od zástavby, a jinak bude vypadat koryto potoka v zástavbě. Kdo aspoň trošku jezdí po světě a dívá se kolem sebe, tak ví, že i v Německu, Švýcarsku, Francii, Itálii a dalších zemích, jsou potoky a řeky v obcích v kamenných březích, v zastavěné krajině, pokud je to blízko zástavby, jsou kolem nich nasypány vysoké ochranné hráze. Jako například kolem Moravy u Uherského Hradiště. Ve městě, kde jsem strávil mládí, obyvatelé potok opatřili kamenem dlážděnými břehy na začátku 20. století, dodnes ty břehy s menšími nebo většími opravami stojí. A bývalo tam pstruhů, vranek i mihulí mraky. Mimo město, v loukách a lesích, jsou břehy přírodní. Prostě je třeba pochopit, že dnes již nejde všude vrátit řeky do stavu, kdy budou břehy přírodní.

Naartu - Profil | Pá 2.12.2022 5:39:58

zdevac >> Není pravda, že je jen jeden způsob, jak regulovat řeky. Na Bečvě u Ústí se udělalo "přírodě blízké" koryto. Sice to vypadá hrozně,ale je to příklad, že už dnes to jde i jinak.

NBezďa - Profil | Pá 2.12.2022 0:42:21

Byl jsem se projít kolem Svratky 1. Hromada označenych stromů. Malé, velké, křoví, strom,.... Úplně bez rozumu.
Stejně jak na Jihlavě.
Obě řeky jsou v této oblasti mimo obce nebo jinak ohrožující oblasti a pravidelně se tu opakuje likvidace porostů na břehu. Nejedná se o staré a suché stromy ale bere se to všechno.
Vysvětlí někdo důvod? Budu velmi rád.

Nzdevac - Profil | Čt 1.12.2022 22:52:41

Laibros >> Ne ne, takto to není. Jde o podmínky. Ano, zákony a podobně jsou ujeté, ale vezmi si příklad ze školství. Skoro nikde už nedělají školky nebo školy nic nad rámec zákona a i to pouze podle vyhlášek a pravidel. Ono to vše vypadá hezky, když se učitelky snaží a vymýšlí nějaké aktivity, ale pak se něco stane a učitelka jde k soudu... Mám tři děti a zažili jsme i dvě tři učitelky, které byly po škole, plné elánu, super ženské. Dnes jsou z nich klasické neochotné zakyslé megery. A když se s nimi bavíš, tak problém je, že pokud udělaly něco jinak, tak byly jednou nohou v kriminále, pořád si na ně někdo stěžoval... 30 dětem se to líbilo, ale jedny rodiče poslaly stížnost a vedení školy to muselo respektovat... To samé politika - nový člověk nastoupí, plný elánu, chce dělat věci dobře a logicky, ale za rok dva je jak předchůdce, protože zjistí, že by ho za nesystémové kroky zavřeli nebo se nedoplatí. Proto také už v řadě míst nikdo starostu dělat nechce, opět jednou v kriminále, možnosti žádné... A toto je stejné. Udělat to musíš, pokud bys to neudělal, opět máš na krku problémy. Prachy ale nejsou, lidé také ne. Nebo si myslíš, že ty desítky/stovky lidí ve vedení MPO nebo MZ neví, jak má vypadat koryto? To není možné už z hlediska statistiky.

NLaibros - Profil | Čt 1.12.2022 22:20:12

zdevac >> To je typicke Cesko. Co neni uzakonene, to se delat nemusi/nemuze. Proto mame tolik zbytecnych zakonu a vyhlasek. Kdyby byla snaha na vsech stranach (PMO, MZ ci MŽP), tak uz davno existuje konsensus jak toto delat a to i bez zakonu. Ale proc by se do toho vubec nejaky z techto subjektu poustel, kdyz ma variantu, ktera "funguje". Sice je uplne blba, ale nemusim nic resit, premyslet nad tim, jak to udelat vhodne. Vzdycky dostanu stempla a prachy. Tohle je typicke mysleni skupin, ktere delat navic nic nechteji. Nemaji zajem prichazet s navrhy na zlepseni. My nepotrebujeme zakon na to, jak ma to prirodni koryto vypadat. My potrebujeme akorat lidi, kteri to dokazi pro danou lokalitu vymyslet. Obecne zakony ohledne toku, pozemku kolem nich a jine nutne vyhlasky davno existuji. Takze se to nema resit stylem..hele Franto mame 20 millionu, co se s tim da delat...no to vystaci akorat na klasiku. Tak jo, udelejte to. Lepsi neco, nez nic. Spravne to ma byt: Tady mame navrh na "prirodni" koryto reky v useku X. Resili jsme to i s odborniky, okolnimi staty atd., ohledne toho, jak to udelat. Cena je docela vysoka, dela to 50 milionu, ale melo by to splnovat parametry prirodniho koryta a vseho, co k tomu nalezi. A co rekne MZ ci MZP? No my mame moznost uvolnit 20, ale zkusime to pres EU a jine dodacni programy. To nejak dame dohromady, at je to udelany odpovidajicim zpusobem.

O tomhle si muzu nechat jenom zdat. Ono by bylo kolikrat lepsi radeji nedelat nic, nez to udelat blbe. Ale co, zlikvidujme vsechno a az potom dojde rada na nas, tak se zase budeme divit, kde se stala chyba. Ocekavat, ze se zacnou tady u nas resit veci drive a ne 3 dny po funuse, asi nelze.

Nzdevac - Profil | Čt 1.12.2022 22:03:12

Tibiik >> To asi stále nechápeš. Je úplně jedno, jak si zodpovědnou práci představuješ. Máš nějakou povinnost, dostaneš nějaký úkol, a musíš ho splnit tak, aby vyhovoval normám a zákonů a to splnění musí být co nejlevnější a v případě problémů nenapadnutelné. Chápeš to? Jediné, co jako ředitel musíš, je dohlížet na soulad se zákony a maximální efektivitu. Pokud budeš chtít zohledňovat i něco jiného, skončíš u soudu, protože jsi danou věc nerealizoval co nejlevněji a tím jsi plýtval penězi. Jestli chceš, aby PMO postupovalo jinak, změň zákony a normy, zaveď povinnost stavět překážky a meandrovat a podobně, ale dokud to není, je zbytečné někoho osočovat, že to nedělá.

Ntomvec - Profil | Čt 1.12.2022 21:29:40

Qutar >> budu strašně nadšený 😢😢😢

NQutar - Profil | Čt 1.12.2022 20:34:54

tomvec >> cyklostezky souhlas. Ale sem zvedavej jak se budes tvarit az na jare zacnou kanalizovat Moravu od Lobodic ke Kojetinu.

NErva - Profil | Čt 1.12.2022 20:30:05

tomvec - Pokud jsi byl v Bílých Karpatech , tak jsi to musel vidět , nevím kde jsi konkrétně byl , ale žiji v podstatě na hranici Bílých karpat a věř že tu chodí turistů jak hnoje ...,nicméně teď je v Bílých Karpatech víc běženců než obyvatel v krajském městě ... nejde o to vysekat všechny vzrostlé stromy , ale odstranit ty které jsou v havarijním stavu ... a můžou někoho minimálně zranit , jak jsem psal všeho z mírou , ale to co dělá povodí na hlavním toku Moravy je na trestuhodné .... , jsem zvědav kolik tam zůstane těch šutrů když projde korytem řekněme 300 -500 kubíků vody za sec. .....Znova povodí dělá jen na co má dotace , to co má v povinnosti na to doslova sere ...

Ntomvec - Profil | Čt 1.12.2022 20:16:17

Erva >> ono je taky nejhorší, že se všude budují cyklostezky, protože jsou na to dotace. A budují se těsně kolem vody, protože jsou ještě na pozemcích povodí, obce, kraje. Protože moderní turistika je strašně super, lidi chtějí být všude a hned, a hlavně pohodlně, aby měli "zážitky".

Brečel jsem smíchy při sledování pořadu "Nedej se", který se tímto fenoménem zabýval, konkrétně turistikou na Sněžku. Mraky lidí vyjedou lanovkou nahoru, tam padesát kreténů najednou pózuje se selfie tyčkami, aby hned zase jeli dolů, protože musí ještě stihnout tohle a támhle to.

Vloni jsem byl s mou drahou a psiskama v Bílých Karpatech. Naplánovali jsme si trasu cca 20km po běžných turistických stezkách. Potkali jsme dva domorodce pečující o novou výsadbu a jednoho s košíkem hub. Jinak ani noha. Po trase nebyly lanovky, rozhledny, restaurace.

Ještě teda k tomu spadlému stromu, to bylo přímo ve městě, ne? A i kdyby ne, vykácíme kvůli tomu všechny vzrostlé stromy? Vysadíme nové, a když za pár let začne jeden růst trochu na křivo, tak ho pro jistou pokácíme a vysadíme nový? A potom přijde někdo s nápadem vysazovat jen pomalu a rovně rostoucí šlechtěnce, ať není s údržbou zeleně moc práce. Taky cesta do pekel. Inženýry co poroučeli větru, dešti a celé přírodě už jsme tu měli. Vlastně pořád nějaké máme.

NErva - Profil | Čt 1.12.2022 19:30:26

tomvec - Víš co je nejhorší , že povodí dělá v podstatě jen práce na které má dotace , pod povodí Moravy patří i říčky a potůčky a zajeď se podívat jak vypadají všechny přítoky Moravy dál než jen pár metrů , ale až po ústí ...Třeba kolem potoku Okluka který se vlévá do Moravy vedou i cykloztezky , ano mě se to líbí že je potok obrostený stromy , ale všeho moc škodí , je tam mnoho stromů , převážně vrb ve velmi špatném stavu a tohle nikdo roky neřeší , bude se to řešit až dojde k nějaké tragedii a to zase jen na chvíli , tak jako se tomu stalo v minulosti přímo ve Zlíně kde totálně zhnilí strom zabil dva lidi , respektive děti pokud se nepletu ....