Povodí Moravy vytváří na Kyjovce meandry a tůně

Autor diskuse: MAXXSKATER - Profil , 26.8.2022

Neskymak Mrakomor - Profil | Čt 1.9.2022 13:24:26

Ouk(l)ej >> ani povodí...a ani svaz. Tak jde druhová pestrost a celé ekosystémy dořitě.

NOuk(l)ej - Profil | Čt 1.9.2022 13:20:06

eskymak Mrakomor >> Jo, to máš recht. Já jsem myslel spíš ten úhel pohledu na věc. A co je na tom všem ještě smutnější, že většina toků jsou biokoridory, kde by měla být podporována druhová pestrost. Povodí se tak ale nechová.

Neskymak Mrakomor - Profil | Čt 1.9.2022 13:00:24

Ouk(l)ej >> za sociku občas použili na své stavby i dřevo....ted už jen lomovy šutr a beton.

NOuk(l)ej - Profil | Čt 1.9.2022 12:39:28

Bohužel nejen Povodí Moravy provádí taková "vylepšení" toků. Stejně tak Povodí Labe řádí u nás na Východě Čech. Jejich cílem je (alespoň tak se to jeví!) udělat z toku kanál, který odvede vodu co nejrychleji pryč, samozřejmě nejlépe bez jakékoli pobřežní vegetace! A tak poté nezpevněné břehy kořenovým systémem vrb, olši, .... zasypávají lomovým kamenem😠🤬 Hlavně, že se všude mluví o ekologii, svědomitém přístupu k odkazu našich předků, ale státní podniky, které mají toto na starosti, se chovají jako kdyby byly 70., 80 léta minulého století. 😭👎👎👎 Tam ještě pořád vládne socialismus!!!

Natislav_fishing - Profil | St 31.8.2022 10:38:51

Já to shrnu... Povodí Moravy jsou prostě zmrdi! Zase na viděnou při dálší revitalizaci! :(

NMartin M. - Profil | St 31.8.2022 3:25:50

Na mne to cele v tomto meritku pusobi jako PR do novin, aby lidi meli pocit, ze PMO jsou ti hodni. Pritom takoveto upravy na Kyjovce zvladne jeden sikovny bagrista za tydenni vyplatu, kdyz to prezenu, ale paralelne s tim se jinde delaji uplne opacne zasahy s uplne jinym rozpoctem.

Nmilanpindryc - Profil | Út 30.8.2022 21:07:58

Nejlepsi by bylo, kdyby cely slavny Povodi tahlo do pr…a prestalo “vytvaret”.

NTibiik - Profil | Út 30.8.2022 19:33:55

Paradox na celé situaci je že si povodí Moravy lže vlastně sama sobě,po povodních rozmrdaly za 20 let celý hlavní tok Moravy včetně všech přítoků a výsledek je totální destrukce celého vodního biotopu....
20let se plácají po ramenách jakou že to neprovádějí zodpovědnou práci z peněz daňových poplatníků a najednou ejhle zjistí že je vlastně jakési sucho a z peněz daňových poplatníků se ty zfušované projekty budou nějak naoko dávat z5 do nějakého normálu.
viz:https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/povodi-moravy-prutoky-v-rekach-klesaji-malo-je-i-snehu

NTibiik - Profil | Út 30.8.2022 15:49:52

eskymak Mrakomor >> Jednou si dám tu práci, vezmu foťák a nafotím všechny přítoky Moravy v mém okolí které prošli revitalizací v rámci "uzdravení krajiny" a pošlu ty fotky do nějaké soutěže Nazval bych ji třeba "Najdi alespoň dva rozdíly po revitalizaci"...Věřím tomu že soutěžící by byly ůplně v řiti,protože každý přítok po zásahu povodí Moravy vypadá naprosto stejně, to jest narovnané koryto do špagátu prakticky bez prútoku připomínající nějaký zahnívající žabinec .......

Neskymak Mrakomor - Profil | Út 30.8.2022 14:22:35

Vždy když čtu, že Povodí Moravy vytváří....tak jsem zděšený, smutný a nasraný zároveň.

Nechtěl jsem být v tomto případě hned pesimistický, zní to skoro jako by PMO dostali rozum že budují tůně a meandry......ale když jsem v článku narazil na referenci jejich "vele-úspěšného" projektu - revitalizace bečvy u skaličky, tak si už nedělám iluze.
(foto zapůjčeno od kolegy Madeintomika)

Kyjovka bude po zásahu povodí další zdevastovaný tok v našem povodí bez života původní fauny a flory...

NKreja - Profil | Pá 26.8.2022 18:14:49

Tohle jsem za celý život zodpovědným pracovníkům neodpustil.Bydlel jsem pár kilometrů pod Koryčanskou přehradou odkud Kyjovka vytéká.Byl to nádherná voda meandry tůně pěkně zarybněná (občes se něco dostalo z přehrady) no paráda.Potom přišel den D a začala úplně zbytečná meliorace.V životě tam nebyla povodeň nebo něco takového.Holt chtěl někdo zarovnat širé rodné lány.A z říčky se stalo kameninové koryto kde teče 10cm vody a je to všechno v pr.Tak aspoň první vlaštovka a snad těch meandrů bude víc.