Ministr zemědělství a ministryně životního prostředí zahájili revitalizaci Bečvy u Ústí

NTibiik - Profil | St 25.5.2022 15:11:16

Mrknato >> Jasné,to je jenom další díl do skládačky.Já jen že než nastoupilo komando z povodí byla na Moravě krásná druhová skladba ryb,za 20 let slavné revitalizace stačily povoďáci zničit veškerý krásný přirozený biotop,na desítkách kilometru toku nezůstal jediný strom,olše,vrby v řiti,všechny tůně a úplavy se zasypaly balvanem,břehy srovnané do šňůrky a pro jistotu ještě vysypané šutrama,ale to je ještě málo,teď už se břehy dokonce dláždí a to aj mezi obcemi.hořavky,okouni atd nenávratně v řiti...Bojím se aby tak nedopadla aj Bečva, samozřejmě že ČOV a MVE je na každém toku zlo,ale povodí moravy je pro naše toky totální definitivní zkáza..

NMrknato - Profil | St 25.5.2022 10:42:41

Tibiik >> Dnes je téměř z každé řeky stoka, protože jsou obtěžkány nevyčištěnými příměsemi z ČOV, které řeky dříve nezatěžovaly. Pak je téměř zbytečné řešit otravy.

NMartin M. - Profil | Ne 22.5.2022 13:27:30

Honza7 >> podle mne se povodi stale nejvice boji hlavne povodni, ktere se daji nejakym zpusobem vycislit a dat na papir, kolik se profinancovalo a co se tim nepodarilo ochranit. To je pro ne strasak. Kdezto prinos revitalizaci nikdo nedokaze vycislit, tam zadna reklamace, pozvanka na koberecek u ministra nebo ocernujici clanky v mediich nehrozi, spise je to dobre pro PR obou stran, ale skutecny prinos nezmeris, takze proc tam lit prachy a snazit se.

NHonza7 - Profil | Ne 22.5.2022 12:16:13

Do této chvíle většina revitalizační projektů nedopadla vůbec dobře, protože revitalizace byla v souhrnu požadavků na úpravu vodního toku vnímána jako jedna z posledních věcí co by měl projekt splnit. Jsem opravdu velmi zvědav jak ne Bečvě tento projekt proběhne - dá se hodně získat, ale i opravdu moc toho ztratit.
Pokud to bude realizováno v duchu kanálu, že bude likvidovat prost kolem řeky a koryto řeky se pouze rozšíří na 8 až 15 metrů s nulovou členitostí dna, tak nejde o nic jiného, než o vyhozené peníze s šíleným dopadem na živočichy žijící v Bečvě a jejím okolí.

NTibiik - Profil | Ne 22.5.2022 11:23:22

eskymak Mrakomor >> Souhlas,z Moravy se jim podařilo udělat za 20let "revitalizace"stoku,teď to vypadá že je na řadě bohužel Bečva. Mám obavy ,že se celý ansábl cirkusu povodí moravy pomalu usídluje minimálně na 20 let na Bečvu ,jak slyším "revitalizace" chce se mě blejt...

Neskymak Mrakomor - Profil | Ne 22.5.2022 7:21:36

Harvy >> jeste nikdy jsem nevidel jakykoli zasah povodi moravy do becvy ktery by tomu toku a okolnimu ekosystemu byl ku prospechu veci. Uplne tu becvu zkurvili.

NHarvy - Profil | So 21.5.2022 22:11:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Aktuální stav, vody po kotníky. Za mně zničený krásný kus řeky.