Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

1Mara - Profil | Út 20.2.2018 10:14:38

Mrknato >> nejsem ze Stč.

    R.P. - Profil | Út 20.2.2018 9:51:36

    Kalopa >> tyhle dokumenty jsou hezký ale lepší je zeptat se někoho z ministerstva, ono když MZe zjistilo že v původní podobě nemá návrh šanci radši to rovnou upravili podle návrhu ČRS, byl to jen pokus nahrabat body, nic jinýho a nebýt Kubík poradce ministra tak šel do připomínek rovnou návrh ČRS a byl klid

      Mrknato - Profil | Út 20.2.2018 9:20:16

      1Mara >> Podle citu si myslím, že jsi ze Stč. Na 16% revírů ve Stč, se neprovozuje společný rybolov (info z rybsvaz.cz), ale ve skutečnosti to může být daleko víc. Dnes nezjistíš, kolik MO má vedle revírů, na kterých provádí některé činnosti pro uživatele, nebo je poskytuje ke společnému rybolovu, má i "vodu" jen pro své členy MO (tedy dle mého pojmu, "soukromák"). Tam si většina MO (u nás ve Vč.) přesouvá peníze a prostředky z brigád. Tam pracují a platí ti "dobráci zadarmo" a zákonitě "státní vody pro všechny" na územní povolenky chsadnou, až uchsadnou.

      Práce, náklady na chovných rybnících je součást ceny násad. Kapišto? NO A PROTOŽE VE STČ. JE VŠECHNO JINAK, ODPOVĚĎ BY BYLA VELMI DLOUHÁ A VELMI SLOŽITÁ.

        1Mara - Profil | Út 20.2.2018 9:08:05

        Mrknato >> Karta s tímhle nemá nic společného, jen nerozumím tomu, že se pořád divíš, kam jdou peníze za brigády v různých MO a tak jsem ti nastínil, jak to zhruba chodí u nás a co se asi tak platí. Dle tebe by se měl o naše společné svazové vody starat potom kdo ? US ? jako že by dnes a denně najímali soukromé firmy na práci okolo našich společných rybníků ? či kdo by se měl o ně starat ?

          Mrknato - Profil | Út 20.2.2018 9:04:32

          1Mara >> Jsi velmi tajemný, skoro jak Fantomas (z pohledu na kartu, ne že bych tě lustroval), proto ti těžko mohu odpovědět.

          Dále užívaš pojmy jako "bába z prádelny" start se o vodu, o namočené prádlo, starat se o vnoučata. Takhe se nedomluvíme....))))

            1Mara - Profil | Út 20.2.2018 9:01:56

            Mrknato >> Vody (ať už revíry, nerevíry, či rybníky) za které se platí nejsou věcí uživatele (ÚS) a jsou problémem společného rybolovu, který prodražují a odebírají mu prostředky a na většině těchto vod není umožněn společný rybolov. Vody (ať už revíry, nerevíry, či rybníky) za které se platí nejsou věcí uživatele (ÚS) a jsou problémem společného rybolovu, který prodražují a odebírají mu prostředky a na většině těchto vod není umožněn společný rybolov.

            Tomuhle nerozumím, jak není umožněn společný rybolov ? my takovou vodu nemáme a v okolních MO taky ne, možná že MO v okolí mají jednu svou vodu jako klubovou jen pro své členy MO, ale to je úplný nic oproti svazovým vodám co MO má .

              1Mara - Profil | Út 20.2.2018 8:58:02

              Mrknato >> Tak jsem to tak nějak spočítal cca dohromady, o kolik se naše MO vod stará.
              Takže máme tady svazové vody, kde může na nich chytat kdokoliv z republiky jak na územní povolenku tak i celosvazovou. Těch vod o které se my staráme jako MO, platíme za ně pronájem obcím a podnikatelům, kterým patří pozemek atd. Těch vod máme cca 18-19 rybníků + máme nějaký ten potůček.
              No a dále jako MO máme své i rybochovné rybníky pro ryby, které si dáváme do našich svazových rybníků a těch je cca 15-16 vod.

              Tak, a otázka je, co je z těchto vod soukromé ?

              Dále pak o ty vody se někdo musí starat jak o svazové tak o ty rybochovné, takže to jsou denní náklady, platit auta, naftu, pronájmy rybníků, žrádlo pro ryby, údržby aut a rybníků, lidi co se denně starají a čistí česla ve vodotečích, protože spousty našich rybníků jsou propojený vodotečí, náklady na lidi co dělají papírování, náklady na materiál na opravy či pracovní pomůcky a spousty dalších a tohle všechno se platí z našich brigád a atd.
              Takže nevím o čem píšeš, kde se peníze strácí a nebo kam jdou, za známky a atd.

                Mrknato - Profil | Út 20.2.2018 8:51:05

                1Mara >> Kdo platí pronájmy za vodní plochy, které užíváte? Kdo platí náklady rybochovů z kterých prodáváte kapř a i možná jiné ryby uživateli? Kam směřují vaše brigády?

                To jen kdo je kdo a co je co......

                "Státní voda" je neoficiální název revírů, které má uživatel (svaz) od státu zadarmo. Vody (ať už revíry, nerevíry, či rybníky) za které se platí nejsou věcí uživatele (ÚS) a jsou problémem společného rybolovu, který prodražují a odebírají mu prostředky a na většině těchto vod není umožněn společný rybolov.

                  1Mara - Profil | Út 20.2.2018 8:42:07

                  Mrknato >> Prosím tě, co je to státní voda a MO soukromá voda ? Nějak se v tom ztrácím, abych tomu rozuměl, tak třeba Labe je státní voda, no a naše svazové vody za které platíme jako MO pronájem obcím atd. + rybochovné vody o které se staráme a platíme za ně pronájem jsou soukroumé ?

                    Mrknato - Profil | Út 20.2.2018 8:40:33

                    Denny >> Hele neblni, už to přeháníš. Jaká konfrontace? Co bych neustál? Buď je nad Atlantikem bouře a data to pěkně míchá, nebo nevíš co píšeš. Rybařinu po roce 2004 položilo MZe a to je co? Politika příteli! Co je looooooooooobing ČRS, kterým se tak chlubí? Politika příteli.

                    Argumentace je jasná. Podívej se na statistiky úlovků, nebo mi jdi ulovit 10 plotic, 20 okunů, 20 lipanů a 5 pstruhů na 5 řek, které ti napíšu, kde to před 25 lety nebyl problém. Takže nemáme problém? Budeme se chválit, jak dobře a zadarmo to děláme?
                    No jestli Deeana nepovažuješ za agitátora bolševizmu, pak se nedivím, že se ti líbí práce zadarmo. Beru to, nevysmívám se ti. Každej míme nějaká životní postoj.......

                      Mrknato - Profil | Út 20.2.2018 8:26:25

                      Denny >> Tak abychom si rozuměli, já hovořím o společné rybařině na "státních vodách" a ty píšeš o rybařině na soukromácích MO, nebo pronajatých vodách. To se pak nemůžeme domluvit. Je to asi tak, jako když někdo bydlí ve státním paneláku a jiný ve svém domku. Ten, co bydlí ve svém je taky "chudák", všechno si dělá zadarmo a nikdo ho nepolituje!!!!! Tomu v paneláku to zaplatí stát. Jde o možnost volby a já ji nikomu neberu.

                      Rybníkářství, chov ryb je práce jako každá jiná. Dělá se buď dobře, nebo špatně, jako každá jiná. Základem je, pokud jsi si nevšiml, že od roku 1989 se tady za práci, i služby platí. Pokud bych se mýlil, tak by byla povolenka k rybolovu zdarma pro všechny, když všichni dřou a makaj...... Někdo z nás prostě žvaní.

                      I na soukromácích MO se za mísní povolenky platí, jde jen o to, za co se ty peníze utratí. Já a mnoho dalších platí svazu cca 2500,-Kč a svaz vysazuje ryby u nás ve Vč za cca 550,-Kč. Kam "zmizí" těch cca 2000,-Kč? No dobrákům přece! Těm co pro nás chovají kapř za 150,-Kč/kg, pstruhy a lipany tak úžasně, až v řekách není skoro nic a ty tomu fandíš? Nési ty špión z ameriky? Nerozhazuješ nám tady americký brouky? Mnozí lidi si postavili svépomocí dům, spousta lidí si pěstuje brambory, chová králíky, slepice, vepříka. Proč nehovoříš i o nich? No a někdo si chová ryby. V čem je rozdíl? Kdo to od nich potřebuje? Už ani hraji ne!!!!!

                      Příteli, budování socialismu u nás už skončilo a neslavně. Já si rybařinu bez těch chudáků, jak si je tady vykreslil, dovedu představit a daleko lepší. Pokud "nepoděkujeme" lidem, které jsi zmínil, tak se z marasmu na řekách a potocích nevyhrabeme. 10 tisíc za povolenku platit nemusíme. Stačí když těch 2,5 tisíce dáme do násad a máme tu min, 2x lepší zarybnění a bez chudáků, co to dělaj zadarmo a blbě. Ty sám si v závěru odporuješ. Budou ubývat členi, nebudou peníze na nákup násad, ale máme přece ty chudáky, co makaj zadarmo! Ty to přece vytrhnou a zachrání.....)))))

                      O rybařinu, kde se domluví pár lidí, vloží práci zadarmo a loví zadarmo, nestojím. A víš proč?

                        Kalopa - Profil | Út 20.2.2018 8:10:05

                        Denny >> že ty chytáš kapř na můčky:D

                          Kalopa - Profil | Út 20.2.2018 8:08:20

                          R.P. >> nejsem fanda JV, ale sluší se to uvést na pravou míru. V rámci připomínkového řízení se více než polovina vyjadřujících subjektů vyjádřila bez připomínek (to bylo k původnímu JV návrhu). V rámci připomínek se žádná podpora nevyjadřuje ale zasílají se připomínky, se kterými se následně musí MZe vypořádat a poté vše předat na LRV. Odtud se to. v případě úspěchu, vrací ministrovi k podpisu (velmi stručně popsáno).

                          Tady najdeš celý řetězec událostí.
                          https://apps.odok.cz/veklep-detail?p_p_id=material_​WAR_odokkpl&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mo​de=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=3&_materi​al_WAR_odokkpl_pid=ALBSASGJ34NL&tab=remarks

                            Denny - Profil | Út 20.2.2018 3:50:19

                            Mrknato >> Abych nazapomen,tak musim jeste reagovat na tenhle tvuj zapis.Jak pises,ja tady zvanim,neradim ani se o to nesnazim,nemyslim si ze na to mam,snazim se jen vyjadrit svuj nazor,ktery na danou vec mam.Na rozdil ode me, ty vsechny jen a jen kritizujes a nikdy jsem od tebe nevidel ani jeden kladnej zapis,kde by jsi na nekoho poukazal,ze dela neco dobre,ale take jsem od tebe nevidel ani jeden konkretni zapis,kde by jsi mel opravdovou,presvedcivou argumentaci.Ty nejsi ochotny odpovedet ani na primou otazku ato jsem ti uz psal,presto jsi na to pochopitelne nereagoval.Nekolikrat jsi byl pozvan na primou konfrontaci,ale vis,ze by jsi to neustal,tak radeji budes tvrdit,ze to nemas zapotrebi.Docela me mrzi,ze jsi zavedldebatu timhle smerem a snazis se do toho nacpat politiku.No uprimne,ja mel pisnicky Deana Reeda docela rad,vubec jsem je nevnimal jako nejakou politickou propagandu,stejne tak,jako jsme u taboraku zpivali radu amickych pisnicek a zadny politicky podtext v to nikdo nehledal.Jenze ja radeji budu mit takove lidi jako byl Dean Reed,nez abych se musel koukat na tohle.

                              Denny - Profil | Út 20.2.2018 2:39:44

                              Mrknato >> Budto jsi uplne mimo,nevis jak to v realu chodi nebo nemas chut to videt.Ja ti uvedu par prikladu.Snad se na me dotycni nebudou zlobit a vynecham potocaka, Hybnera a hrajiho,aby jsi nemel pocit,ze tihle tri nejak vyzdvihuju.S Marou si pises,tak treba znas,aspon virtualne, Parmu,ktera k nemu patri.Ta holka chodi s Marou na vylovy,dre tam jako kun,chodi s Marou udrzovat jednu nadrz,kde vyridili jeji pronajem ne pro sebe,ale pro rybare a staraji se tam o poter,ktery se pak pusti do statnich vod!!, ne do nejakych soukromych nadrzi,nic z toho nemaji,prave naopak,jeste do toho nejake penize obcas vrazi.Tak me laskave rekni,kdo ji to plati,ona brigady delat nemusi.Rika ti neco clovek s prezdivkou Hering.Pokud ano,tak asi take vis ze travi ne desitky,ale stovky hodin starosti o lihen,odlovem a vytiranim ryb,udrzovani chovnych ryb,samotnym lihnutim a nasledne vysazovanim ryb do reviru.On to delat nemusi,ma narok na povolenku zdarma a kdyby mu tohle meli rybari platit,tak si prijde na peknych par desitek tisic rocne.To je o tom,ze lidi jako je on.Mara,Jirka Jakes, Parma a stovky ostatnich to maji radi a vi,ze je zapotrebi udelat neco navic nez jen zaplatit ryby a pak je jit chytat.Je opravdu spousta takovych lidi,kteri obcas dostanou zaplacene treba jen cestaky,ze huntuji vlastni auta,nebo jim diky dobremu hospodareni MO da nejakou kacku navic ale to je uplne to nejmensi,co pro ne nekdo muze udelat,mnohdy delaji vse za dekuju.Ono je hezke napsat,ze rybari si ryby plati a pak lovi,ale za tim je spousta prace stovek lidi a proto ti ostatni,kteri nic nedelaji mohou ty ryby lovit A urcite to nejsou lide,kteri chodi na brigady aby je nemuseli platit,to jsou ti,kteri to delaji nezistne,nikdo je k tomu nenuti.Nebo me chces tvrdit,ze kdyz k vam do vychodnich Cech privezou ryby,ktere svaz zaplati,tak vsichni ti,kteri se na tom podileji to vas US tem lidem proplaci nebo to delaji jen placeni funcionari v cele s predsedou US? Vis,ja jsem sice uz dost dlouho pryc,ale jedno si pamatuju velice dobre.Na vsech tech potrebnych akcich,od udrzby rybniku,odchovu,vylovu,vysazovani a dalsich,ktere se delali v MO,se zucastnovali v podstate stale stejni lide a bohuzel,prevazovali starsi rocniky.Mnohym vyhovovalo zaplatit par stovek,sebrat povolenku a ukazat se az za rok. Vubec je nejaka cinnost MO nezajimala.Ano tohle jsou ti,kteri si ryby zaplati a pak je chytaji,ale bez te mensiny,ktera dela tu praci o ktere vetsina ostatnich casto ani nevi,by zadne chytani nebylo.Nekdo muze namitnou,ze to delat nemusi.Ne,nemusi,ale pak tedy musi byt povolenka ne za 2 ale za 10 tisic,protoze brigady mohou byt povinne,ale donutit nikoho nelze,obejit se to da velice snadno,omezi se lov ryb a nastane to,co na pstruhovkach.Lidi se na cely svaz vykaslou,nebudou povolenky kupovat a jednou za cas si pujdou zachytat nekam na soukromak,coz uz se deje ted,nebo si kopupi enzvazovou poivolenku a cely svaz jim muze byt ukradeny.Take by se take mohlo stat,ze uzivatel,ktery sam o sobe nemuze udelat bez tech lidi,kteri delaji, vubec nic,zacne zjistovat,ze mu zacnou ubyvat clenove,tim padem zacnou ubyvat i penize na ten nakup ryb a pak premyslet o tom,kde se udelala chyba.

                                Denny - Profil | Út 20.2.2018 1:30:55

                                Rožnovák >> Nemohl jsem driv reagovat,nesedel jsem cely den u pocitace :-))
                                Ta vydra to byl jen priklad,mohl bych uvadet pochopitelne i jine predatory,ktere nepatri ani mezi zver a tim padem je myslivci i kdyby byli ochotni,tak stejne nemohou lovit.Tech faktoru je urcite cela velka skala,ale prave proto,ze nechapu,jak je mozne,ze nikdo nema zajem aby se tohle resilo,tak jsem se na to zeptal.

                                  R.P. - Profil | Po 19.2.2018 19:29:04

                                  Kalopa >> ano + další účastníci připomínkového řízení

                                    Kalopa - Profil | Po 19.2.2018 19:16:05

                                    R.P. >> myslíš ministerstva?

                                      R.P. - Profil | Po 19.2.2018 19:15:15

                                      Kalopa >> hlavně ho nikdo v připomínkovém řízení nepodpořil v původním znění

                                        LosPafkos - Profil | Po 19.2.2018 19:10:55

                                        Kalopa >> nad topolem podle skal zelený mužík zatleskal :-))