Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
Diskuse k bleskovce Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
R.P. - Profil | Út 20.2.2018 9:51:36
Mrknato - Profil | Út 20.2.2018 9:20:16
Práce, náklady na chovných rybnících je součást ceny násad. Kapišto? NO A PROTOŽE VE STČ. JE VŠECHNO JINAK, ODPOVĚĎ BY BYLA VELMI DLOUHÁ A VELMI SLOŽITÁ.
1Mara - Profil | Út 20.2.2018 9:08:05
Mrknato - Profil | Út 20.2.2018 9:04:32
Dále užívaš pojmy jako "bába z prádelny" start se o vodu, o namočené prádlo, starat se o vnoučata. Takhe se nedomluvíme....))))
1Mara - Profil | Út 20.2.2018 9:01:56
Tomuhle nerozumím, jak není umožněn společný rybolov ? my takovou vodu nemáme a v okolních MO taky ne, možná že MO v okolí mají jednu svou vodu jako klubovou jen pro své členy MO, ale to je úplný nic oproti svazovým vodám co MO má .
1Mara - Profil | Út 20.2.2018 8:58:02
Takže máme tady svazové vody, kde může na nich chytat kdokoliv z republiky jak na územní povolenku tak i celosvazovou. Těch vod o které se my staráme jako MO, platíme za ně pronájem obcím a podnikatelům, kterým patří pozemek atd. Těch vod máme cca 18-19 rybníků + máme nějaký ten potůček.
No a dále jako MO máme své i rybochovné rybníky pro ryby, které si dáváme do našich svazových rybníků a těch je cca 15-16 vod.
Tak, a otázka je, co je z těchto vod soukromé ?
Dále pak o ty vody se někdo musí starat jak o svazové tak o ty rybochovné, takže to jsou denní náklady, platit auta, naftu, pronájmy rybníků, žrádlo pro ryby, údržby aut a rybníků, lidi co se denně starají a čistí česla ve vodotečích, protože spousty našich rybníků jsou propojený vodotečí, náklady na lidi co dělají papírování, náklady na materiál na opravy či pracovní pomůcky a spousty dalších a tohle všechno se platí z našich brigád a atd.
Takže nevím o čem píšeš, kde se peníze strácí a nebo kam jdou, za známky a atd.
Mrknato - Profil | Út 20.2.2018 8:51:05
To jen kdo je kdo a co je co......
"Státní voda" je neoficiální název revírů, které má uživatel (svaz) od státu zadarmo. Vody (ať už revíry, nerevíry, či rybníky) za které se platí nejsou věcí uživatele (ÚS) a jsou problémem společného rybolovu, který prodražují a odebírají mu prostředky a na většině těchto vod není umožněn společný rybolov.
1Mara - Profil | Út 20.2.2018 8:42:07
Mrknato - Profil | Út 20.2.2018 8:40:33
Argumentace je jasná. Podívej se na statistiky úlovků, nebo mi jdi ulovit 10 plotic, 20 okunů, 20 lipanů a 5 pstruhů na 5 řek, které ti napíšu, kde to před 25 lety nebyl problém. Takže nemáme problém? Budeme se chválit, jak dobře a zadarmo to děláme?
No jestli Deeana nepovažuješ za agitátora bolševizmu, pak se nedivím, že se ti líbí práce zadarmo. Beru to, nevysmívám se ti. Každej míme nějaká životní postoj.......
Mrknato - Profil | Út 20.2.2018 8:26:25
Rybníkářství, chov ryb je práce jako každá jiná. Dělá se buď dobře, nebo špatně, jako každá jiná. Základem je, pokud jsi si nevšiml, že od roku 1989 se tady za práci, i služby platí. Pokud bych se mýlil, tak by byla povolenka k rybolovu zdarma pro všechny, když všichni dřou a makaj...... Někdo z nás prostě žvaní.
I na soukromácích MO se za mísní povolenky platí, jde jen o to, za co se ty peníze utratí. Já a mnoho dalších platí svazu cca 2500,-Kč a svaz vysazuje ryby u nás ve Vč za cca 550,-Kč. Kam "zmizí" těch cca 2000,-Kč? No dobrákům přece! Těm co pro nás chovají kapř za 150,-Kč/kg, pstruhy a lipany tak úžasně, až v řekách není skoro nic a ty tomu fandíš? Nési ty špión z ameriky? Nerozhazuješ nám tady americký brouky? Mnozí lidi si postavili svépomocí dům, spousta lidí si pěstuje brambory, chová králíky, slepice, vepříka. Proč nehovoříš i o nich? No a někdo si chová ryby. V čem je rozdíl? Kdo to od nich potřebuje? Už ani hraji ne!!!!!
Příteli, budování socialismu u nás už skončilo a neslavně. Já si rybařinu bez těch chudáků, jak si je tady vykreslil, dovedu představit a daleko lepší. Pokud "nepoděkujeme" lidem, které jsi zmínil, tak se z marasmu na řekách a potocích nevyhrabeme. 10 tisíc za povolenku platit nemusíme. Stačí když těch 2,5 tisíce dáme do násad a máme tu min, 2x lepší zarybnění a bez chudáků, co to dělaj zadarmo a blbě. Ty sám si v závěru odporuješ. Budou ubývat členi, nebudou peníze na nákup násad, ale máme přece ty chudáky, co makaj zadarmo! Ty to přece vytrhnou a zachrání.....)))))
O rybařinu, kde se domluví pár lidí, vloží práci zadarmo a loví zadarmo, nestojím. A víš proč?
Kalopa - Profil | Út 20.2.2018 8:08:20
Tady najdeš celý řetězec událostí.
https://apps.odok.cz/veklep-detail?p_p_id=material_WAR_odokkpl&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=3&_material_WAR_odokkpl_pid=ALBSASGJ34NL&tab=remarks
Denny - Profil | Út 20.2.2018 3:50:19
Denny - Profil | Út 20.2.2018 2:39:44
Denny - Profil | Út 20.2.2018 1:30:55
Ta vydra to byl jen priklad,mohl bych uvadet pochopitelne i jine predatory,ktere nepatri ani mezi zver a tim padem je myslivci i kdyby byli ochotni,tak stejne nemohou lovit.Tech faktoru je urcite cela velka skala,ale prave proto,ze nechapu,jak je mozne,ze nikdo nema zajem aby se tohle resilo,tak jsem se na to zeptal.
R.P. - Profil | Po 19.2.2018 19:15:15
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRybářsko-houbařské jádro .-)45001
NUdírny a uzení51139
NJihočeská bašta nejen pro jihočechy29521
NDokumenty z přírody kolem vody624
NAkvaristika4245
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36016
NRyby, které mizí z našich vod.7259
NRetro ...50707
NZoologický koutek MRKu.33417
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
Penzion Soroya
Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v...













