Tvůrce zákona o rybářství a platných dob lovu k možným změnám, RNDr. Jaroslav Poupě

Tomáš7 - Profil | Čt 2.11.2017 19:08:26

Mrknato >> zaujala mne tvá čísla. To máš někde ověřené tu cenu kapra po započtení nákladů? Neptám se nijak ironicky ale že zvědavosti

    Mrknato - Profil | Čt 2.11.2017 18:44:23

    kakr >> Džoncek nepsal ztrátové, ale prodělečné. (Ztrátu, schodek, popsal Jarda Š) Prodělečnost v chovu ryb svazem je jasná. Vy v MRS kupujete kapř zvenku za 55,- až 60Kč. U nás ÚS kupují levného kapř od MO za cca 35,-Kč z vlastních chovů, ale MO stojí ten kapř minimálně 120,-Kč, když se započtou nesmyslné brigády, chov v malých rybníčcích vč. nákladů, odměny a platy čilimníkům. Proto u nás má každá lepší a mazanější MO své soukromáky a nikomu to ohledně jednoty svazu nevadí. To je prodělečné z hlediska násad do společných revírů, ale svazosprávné z pohledu složek svazu. U nás rybář platí svazům cca 2500,-Kč, ale do společných revírů jde jen cca 755,-Kč. To je prodělečný a možné je to jen z toho titulu, že svazoceník svazonásad obsahuje abstraktní a nesmyslné ceny, které matou neznalé.

      Jarda Š. - Profil | Čt 2.11.2017 18:06:28

      kakr >> To bych netvrdil. Rozpočty ZS a PS jsou samostatné (byť provázané). Rozpočet může být ztrátový v některém roce, pak lze ztrátu vykrýt přebytkem z minulých let (je-li k dispozici) nebo nějakou půjčkou, která se ale v následujících letech bude muset splácet. Když na to má a odhlasuje si to a nemá proti tomu nic příslušný RO (což zpravidla nemá), tak PS může ze svého zarybňovat nad plán.

        kakr - Profil | Čt 2.11.2017 16:55:42

        Mrknato >>
        Pokud mají PS vyrovnané,či přebytkové rozpočty nemůže být ZS ztrátový.
        S penězi na zarybnění to nemá nic společného ty jsou jasně a přehledně dané,každý PS ví, kolik na splnění zarybňováku má. A má dost!!

          Mrknato - Profil | Čt 2.11.2017 16:28:04

          kakr >> Členské schůze neřeší hospodaření ÚS, tedy i zarybňování. To je jiná liga! Schůze MO, to je takové to sousedské popovídání, nebo požvýkání..... Členi nemají do rozpočtů skutečné rybařiny přístup, dokonce pro Liberecký ÚS je hospodaření tajná záležitost.

            Džoncek - Profil | Čt 2.11.2017 12:51:08

            kakr >> přešel jsem do jiné MO a ČRS

              kakr - Profil | Čt 2.11.2017 12:32:08

              Džoncek >>
              Určitě jsi si vzal slovo a zcela nekompromisně poukázal na páchané nešvary a odešel až po tom.
              Nebo pláčeš jen na MRKu?

                Džoncek - Profil | Čt 2.11.2017 12:25:14

                kakr >> byl na naši MO a stačilo. 1650 členů, 20 lidí z toho 10 dalo guláš, pivo na snídani a šli. celou schůzi se řešilo něco jiného než jsem i já odešel, asi ví proč, když jsme jedna z nejdražších MO v republice vůbec (příští rok už asi ne), tam peníze jdou na chatu u soukromého revíru kde je zákaz rybolovu nebo na chatky podél moravy.

                  kakr - Profil | Čt 2.11.2017 12:21:40

                  Džoncek >>
                  Byl jsi někdy na schůzi?? Součástí programu je zpráva ekonoma(účetní zpráva) a návrh rozpočtu na příslušný rok.

                    Džoncek - Profil | Čt 2.11.2017 12:19:18

                    kakr >> hele nejsem ten co sedí na MRS, kde všichni mlčí jak hroby a X let se nic neděje a každý si hrabe na svém vlastním písku. Někde jsou informace, dezinformace, jestli je to pravda nebo lež, si každý může posoudit jak uváží :) Jinak tím prodělečné sám tvrdil i JV, že neumí financovat a využívat dotace a kvůli tomu i dělá co dělá. Bylo to někde pod videem s Kučerou

                      kakr - Profil | Čt 2.11.2017 12:18:10

                      Džoncek >>
                      Tak to jiná, psali o tom na fejsbůku....

                        Džoncek - Profil | Čt 2.11.2017 12:16:53

                        kakr >> to by pak nastával otázka, proč hodně lidí nadává, že není jak financovat zarybnění, jak financovat RS, jak financovat další revíry co by chtěli. Potom by asi neřešili financování, kdyby nebyli prodělelční nebo šul nul nebo snad ne ?

                          Džoncek - Profil | Čt 2.11.2017 12:13:33

                          kakr >> netuším jak MRS, ale dle některých co lítá po FB jsou svazy prodělečné, jestli tomu tak je jak někdo tvrdí, nedokážu posoudit. Ale nevěřím, že svaz si sám na sebe vydělá (bez dotací, příspěvků) ze státní kasy....možná jsem to napsal blbě, některé MO jsou asi prodělečné, takže potom celkově svaz....

                            kakr - Profil | Čt 2.11.2017 11:57:22

                            Džoncek >>
                            Jsem jedno velké ucho, Svazy jsou prodělečné?

                              Džoncek - Profil | Čt 2.11.2017 11:50:11

                              Dědek >> aby se JV dostal na MZe, za 4 roky kandidoval, přišel s návrhem na vyvlastnění nebo odkup, protože ČRS/MRS je prodělečné a měl na čem bazírovat a ,,navyšovat" státní rozpočet a udělat z rybařiny výdělečnou činnost ve prospěch ,,státu". Ty kroky k tomu docela napovídají když už je za tím politický lobbing už teď.....Otázkou zůstává, co když se změní ministr na MZe, jestli tam soukromý subjekt zůstane stále jako poradce, jestli ano, je to taková malá / velká domů, jak v rámci úprav, dotací a nevím čeho všeho, ale možná se pletu :)

                                rici2 - Profil | Čt 2.11.2017 11:21:04

                                Tarn >> souhlasim s tebou,že je u nás naprostá beztrestnost. Chytám často ryby v UK a tam platí jednoduchý zakon, kdy za lov bez ryb. lístku můžes dostat pokutu do výše 2500 £. Stejné a vyšší flastry můžeš dostat i za lov bez povolenky (tam, kde je třeba) atd. Prostě výstraha, ale asi dobrá, podle mě to funguje. Uvítal bych stejné výše pokut i u nás.

                                  Dědek - Profil | Čt 2.11.2017 11:05:23

                                  MAXXSKATER >> taky by mě zajímaly ty opravdové zájmy, to, co za tím stojí...

                                    MAXXSKATER - Profil | Čt 2.11.2017 11:04:06

                                    Knapík >> Fakt jsem zvědavej, k čemu ve finále tahle taškařice povede ... :-)

                                      Knapík - Profil | Čt 2.11.2017 10:59:11

                                      MAXXSKATER >> gestikulace rukou pana Moce mi napovídá, že to co říká o době lovu, není zcela podle jeho gusta.
                                      Navíc rybáři si mohou vybrat své povolání a nebýt jím tak časově limitováni.

                                        Knapík - Profil | Čt 2.11.2017 10:57:02

                                        MAXXSKATER >> není JV po mrtvici ? Tu hubu takhle pokřivenou nemíval ...