Tvůrce zákona o rybářství a platných dob lovu k možným změnám, RNDr. Jaroslav Poupě | MRK.cz

Tvůrce zákona o rybářství a platných dob lovu k možným změnám, RNDr. Jaroslav Poupě

Nfoxxx - Profil | Čt 2.11.2017 10:45:08

Džoncek >> Řekl, např. Michal Kučera v rozhovoru s JV, pokud si dobře pamatuji.
Nevidím nic špatného na tom, že se někomu zvýší zisk.....naopak to těm výrobcům a prodejcům přeji.

    NDžoncek - Profil | Čt 2.11.2017 9:41:59

    Mrknato >> nejenom že naženou na soukromáky, ale všem koulátorům se zvyší prodeje a zisky. Víc se bude chytat, víc krmit, víc trhat, víc nakupovat :))) To nikdo v těch jeho vyprávěních neřekl, že je i tohle dobrý marketingový tah, címž hraje do karet výrobcům a prodejcům :)

      NTarn - Profil | Čt 2.11.2017 9:29:40

      hraji >> jo to bude asi dostačující a ten problém je jen v ČRS, že to neevidují

        NIgo. - Profil | Čt 2.11.2017 9:24:40

        hraji >> Ne MO ale uživateli revíru. V Pražském US už posílají povolenky na příslušnou MO až po vyřešení přestupce.

          Nhraji - Profil | Čt 2.11.2017 8:49:45

          Tarn >> mimochodem, centrální evidence přestupků snad zaregistruje přestupek řešený správním orgánem, a to jsou všechny zjištěné na úseku rybářství v MRS. Pokud vím, tam v ČRS pořád zůstává starý model, kdy RS přestupek na úřad nehlásí, a jen předá k vyřešení v rámci MO. Pak se logicky o přestupku na úseku rybářství nikdo nedozví.

            Nrybomil - Profil | Čt 2.11.2017 8:48:52

            Dědek >> proč zakázat vnadit ? aby reofilní fišle ještě víc pomalu rostly a než je vylapou se ani jednou neměly šanci rozmnožit ?
            Udělal bych to jako v Polsku, nedávat žádný kapře do tekoucí vody a po ptákách. dávat je jen do stojáků + ÚN. Neužírali by ty vykrmenci reofilním už tak málo potravy a vylehávači by se od Labe přemístili jinam a na soukromý. Tam ať si je koulísmani vykrmujou do haleluja.

            Stejně tak nasypávat candoše 5-7 cm vidím jako kontraproduktivní až nesmysl. I v tom Polsku už na to dávno přišli a sypou Ca 20+, spíš 25. A to i přesto, že tam byla lovná míra Ca 30 cm, možná je někde ještě pořád.
            Podobně sypání Š0, malých potočáčků, a třeba i monté.

              Nhraji - Profil | Čt 2.11.2017 8:44:06

              Tarn >> nevím kolik cizinců jsi chytil osobně ty při pytlačení, ale naše RS jich letos už chytila poměrně dost. Cizince předáváme k řešení PČR, ta si okamžitě pozve Cizineckou. A ta si cizince vyřeší. Většinou ale kvůli nedostatkům v dokladech.
              Osobně jsem přesvědčen, že tohle, tedy změna zákona 40/2009, je maličkost, která nic nepřinese, jsou daleko důležitější věci, třeba zajištění kontroly a ochrany na revírech, v tom je daleko větší problém jak v ČRS, tam v MRS. Ujasnit a zpřesnit pravidla, za jakých funguje RS, to je potřeba.

                NTarn - Profil | Čt 2.11.2017 8:41:54

                hraji >> píšu to proto, že znám dost lidí co prohlásí, že je lepší chytat bez členství v RS, protože případný postih mají menší jak člen.

                  NTarn - Profil | Čt 2.11.2017 8:39:49

                  hraji >> Nikdo nechce nikoho zavírat, jestli máš třeba tohle na mysli. Ale má to třeba souvislost s rejstříkem trestů . Z toho plyne další obava co se záznamem v rejstříku máš za omezení. Už jen to by třeba spousta lidí odradilo. Nebo třeba cizinci, když je někdo chytí by měli strach, že je třeba vyhostí, protože mají škraloup. Evidence je často lepší odstrašující nástroj jak cokoliv jiného.

                    Nhraji - Profil | Čt 2.11.2017 8:35:28

                    Tarn >> a opravdu je cílem poslat každého pytláka před soud? V dnešní době? My vyřešíme většinu pytláků bez PČR, většina z nich má ryby, pokud vůbec nějaké má, do 500 korun. Nakolik je logické, aby byl trestným činem skutek, kde není způsobena majetková škoda, když i krádež věci do hodnoty 5000 korun je přestupek? Jsou pytláci horší než zloději?

                      NTarn - Profil | Čt 2.11.2017 8:35:08

                      FRANK71 >> netřeba honit najednou víc zajíců. nejdřív stanovit pouze novou klasifikaci pro označní za TČ a potom se dá bavit o tom, jaké chování člena rybářského svazu, lze též označit jako pytlačení. Zda je třeba lov na více prutů pytlačení, nebo lov na zakázanou nástrahu a podobně.

                        NFRANK71 - Profil | Čt 2.11.2017 8:32:55

                        Tarn >> jenže pytláků je minimum a na pytláky z ČRS se to nevztahuje. Takže zbytečnost.

                          NTarn - Profil | Čt 2.11.2017 8:31:08

                          hraji >> Pokud nepřesáhne škoda 5000 není trestným činem. O to jde, že škoda v rámci toho jak je nastaveno prokazování a metodika výpočtu, se kdejakému právníkovi potenciálního pachatele, podaří úspěšně napadnout. Dřív byl TČ pytlačení klasifikován už jen na tu činnost.

                            NMrknato - Profil | Čt 2.11.2017 8:26:19

                            Tarn >> Jedině výší pokuty za přestupek, ale jak, když lovem ryb se rozumí jejich lov a přisvijení? U většiny "pytláků" policie žádné ryby nenajde........ Maximálně pytlačku a kelímek žížal a to je TČ?

                              Nhraji - Profil | Čt 2.11.2017 8:24:43

                              Tarn >> tak co vlastně chceš? Nějak ti nerozumím? Pytláctví je trestným činem, za podmínek uvedených v zákoně, co na tom změnit? Zpřísnit podmínky?

                                NTarn - Profil | Čt 2.11.2017 8:23:27

                                hraji >> tak jednoduše by to asi nešlo, ale všechno přece ( každá novela) začíná společenskou poptávkou ne ? Ale pokud je ticho, není důvod aby se vůbec někdo tou myšlenkou začal zabývat.

                                  NMrknato - Profil | Čt 2.11.2017 8:23:12

                                  FRANK71 >> Nemáš čeho litovat.

                                    Nhraji - Profil | Čt 2.11.2017 8:19:16

                                    Tarn >> jako že by se přepsal §304 trestního zákoníku? Jak?

                                      NFRANK71 - Profil | Čt 2.11.2017 8:17:04

                                      Mrknato >> třeba chce ukázat kdo nás vede.😊😊Například vašeho předsedu ÚS jsem ani nezahlédl. Buď neexistuje nebo pracuje v hlubokém utajení. 😊