Tvůrce zákona o rybářství a platných dob lovu k možným změnám, RNDr. Jaroslav Poupě
Diskuse k rybářskému videu Tvůrce zákona o rybářství a platných dob lovu k možným změnám, RNDr. Jaroslav Poupě
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NExPr3v1t - Profil | St 10.1.2018 10:32:12
NExPr3v1t - Profil | St 10.1.2018 10:18:53
Kde je ta doba, kdy to bylo dobrý a k vodě chodili jen lidi, kteří tam měli co dělat?
Njeden3 - Profil | St 10.1.2018 10:06:09
S cim ovsem nesouhlasim je to,co pises o tech 40.000 za povolnku CHaP. Tam jsi uplne vedle. Proc by clovek,ktery rybu pousti,mel platiti vic,nez ten,ktery rybu bere a kvuli kteremu se porad dokola do vody rvou tuny nasadovych kapru???? Naopak,kdo ryby bere vic nez treba deset za rok,ten by si mel pekne priplatit,protoze vetsina penez,co se vybere jde na nakup a vysazovani jatecniho kapra.
Niva - Profil | Út 9.1.2018 20:35:35
Nretrívr - Profil | So 30.12.2017 16:05:41
NMaxx - Profil | So 30.12.2017 15:40:31
Naopak si myslim ze pan Vagner ma pravdu a bez ohledu na to jake kdo k nemu mate sympatie atd. Nemyslim si ze 4-24 hod. je nejaky obrovsky krok. Z jakeho duvodu? Naopak v lete by mela byt nonstop a ne jen do pulnoci. Na to take muze navazat zdrazeni povolenky a zvysenim lovnych mir ryb. Masaru a pytlaku a podobnych idi...se jen tak nezbavime. A je uplne jedno jaka bude denni delka lovu! Vic jich nebude a min take hned taky ne. S tim ovsem souvisi kontroly rybaru a hlavne postihy ci pokuty,ktere jsou oproti jinym zemim evropy smesne. Takze jsem jednoznacne pro aby se delka lovu uz konecne zmenila a umoznila tim i rybarum,kteri maji radi nocni rybolov aby se nemuseli od 23:30 kazdou chvili divat na hodinky,kdy maji vytahnout pruty. Aby si mohli uzit nocni rybolov az dokonce.
Nšpaček - Profil | So 2.12.2017 18:29:03
N1Mara - Profil | Pá 10.11.2017 13:18:21
NMrknato - Profil | Út 7.11.2017 14:33:02
NToM1977 - Profil | Út 7.11.2017 12:54:28
NMrknato - Profil | Út 7.11.2017 11:51:56
NToM1977 - Profil | Út 7.11.2017 11:31:05
NMAXXSKATER - Profil | Út 7.11.2017 3:44:38
Nkubas. - Profil | Po 6.11.2017 21:28:59
NSaddám - Profil | Po 6.11.2017 19:54:25
NMrknato - Profil | Po 6.11.2017 19:40:15
S tvým příspěvkem z 18:47:52 naprosto souhlasím, zmiňuju to také, ale obávám se že členi jsou už tak vodrzlí, že se úkolování hospodářů a RS nevzdají ani náhodou a establišment svazu je v tom nepřestane podporovat.
Mně p. JUDr. Šíma několikrát opravoval při komunikaci, že nechápu rozdíl mezi VRP a spolkovou činností, která do VRP nemůže zasahovat, ale mám takový dojem, že to nechápou sami, když neustále tvoří nové a nové BP, u kterých nejsou ani uživatelé a upravují účelově vyhlášku.
NSaddám - Profil | Po 6.11.2017 18:47:52
Proč to pan doktor řekl, ví asi jen on sám, každopádně, pokud na MZe působil, tak byl za střihouna, který rozhodně nestrpí jakékoli vychcanosti se zákonem a vyhláškou. I u zkoušek absolventů kurzů pro rybářské hospodáře ve vodňanské rybářské škole, byl po léta obávaným examinátorem.
Možná špatně snáší odchod z výsluní rybářských celebrit, anebo prostě věří tomu, co říká a má naprosto zkreslené představy o tom, jak to zájmovém spolku chodí.
To, že členská schůze může hospodáři neodborně kecat do způsobu hospodaření na revírech (většina BP do této kategorie spadá) je průser nad průsery. Je to jako kdyby ÚÁMK úspěšně a podle legislativy ovlivňoval činnost policie a odboru dopravy Magistrátu.Funkcionáři, ve strachu o křesla řvounům vyhoví a překroutí i ty paragrafy, které se zdají nepřekroutitelné. A dát zájmovému sdružení takovouto moc je nejen neprozíravé , ale troufnu si říct likvidační. Likvidační , pro rybí obsádku.
NSaddám - Profil | Po 6.11.2017 18:28:55
NMrknato - Profil | Po 6.11.2017 17:16:46
NDědek - Profil | Po 6.11.2017 15:13:42
NDžoncek - Profil | Po 6.11.2017 11:16:30
NMrknato - Profil | Po 6.11.2017 10:05:50
Prosím tě, jak s takového apartamentu bez klik se dostal k vodě? Tam jsem mříže neviděl.....
Nkakr - Profil | Po 6.11.2017 9:58:03
Pan Dytrych má na Húskové zajištěno apartmá, sice s mřížemi na oknech a bez kliky na dveřích,ale soukromí zajištěno na 100%.
Vycházíš ze špatného čísla, ČRS má cca 240 000 a MRS cca 70 000 členů, včetně dětí. Také nepředpokládám,že by 5% z nich bylo ochotno za povolenku vypláznout 40litrů.
Ale na 2000 RS by to mohlo stačit to jo:-))))))))))
NMrknato - Profil | Po 6.11.2017 9:46:41
No a když by si ji koupul jen zlomek WaM, tak taky dobře. Ono přijít o povolenku za 40.000,- by si dost následovníku Nickela rozmyslelo.....
N1Mara - Profil | Po 6.11.2017 9:34:08
NDžoncek - Profil | Po 6.11.2017 9:21:58
Nkakr - Profil | Po 6.11.2017 9:09:48
Až bude realizován tvůj návrh cituji -
Už dlouho tvrdím,že je potřeba udělat rybářskou stráž ve stejné formě jako třeba stráž CHKO. Vlastní utvar s vlastní pravomocí, a funkce porybného na plný pracovní uvazek. Ani by jich nebylo potřeba tolik, kdyby 2000 porybných pracovalo na tři směny ,tak uhlídají všechno.
Tak bude po známostech. Jen jsi mi neodpověděl na velmi jednoduchou otázku, kdo těch 2000 RS zaplatí a kolik by to stálo. Nemusíš úplně přesně, stačí + - 100 000 000.
NValuček - Profil | Po 6.11.2017 6:03:04
Nvenybit - Profil | Ne 5.11.2017 17:25:55
Ncomputerfish - Profil | Ne 5.11.2017 16:41:52
NMrknato - Profil | Ne 5.11.2017 14:35:52
NPvl - Profil | Ne 5.11.2017 13:39:29
Nkakr - Profil | Ne 5.11.2017 13:34:56
Zase kecáš.
Kroužek začíná na podzim, kdy si v klubovně nacvičí sestavení udice, naučí vázat háčky, jsou seznámeni s legislativou a prakticky ukázáno jak zapisovat do povolenky a vyplnit sumář úlovků.Mají k dispozici velké množství instruktážních videí, bohužel největší zájem je o videa s Kubíkem.
Na jaře, jak to počasí dovolí chodí k vodě a pod dohledem vedoucích loví ryby. Někdy v dubnu si udělají zkoušky na první RL dostanou slavnostně na závodech(ceny jsou pro všechny) svoji první povolenku(grátis). Pak mohou chodit na ryby samostatně.
NMrknato - Profil | Ne 5.11.2017 13:21:33
Svaz (uživatel) by měl jít vstřícně dětem a po nějaké jedno denní instruktáži jim povolit lov na jeden prut po dobu prázdnin na několika revírech, kde na ně někdo ze svazu z dálky dohlédne a sígrům to povolení sebere. Ne že je bude brát za člení, jako to dělal Áda když staří chlapi pro Landvér už nebyly ......
Nkakr - Profil | Ne 5.11.2017 12:49:26
Nelhali, jednalo se o vyšší level. Oni tomu věřili:-))
Otec mi vyprávěl, že někdy v padesátých letech při školení zaměstnanců nějaký lektor prohlásil, že za pár let bude komunismus vybudovaný , všude budou hromady věcí z kterých si každý vezme co bude chtít. Nějaký nezodpovědný živel prohlásil, že hromady mohou být akorát nas*aný a bylo po školení:-))
NDědek - Profil | Ne 5.11.2017 12:44:01
Nsven - Profil | Ne 5.11.2017 12:41:58
Nám zase lhali, že jednou bude všechno zadarmo a že prý "každý podle svých schopností a každému podle jeho potřeb"...
A jak jsme se na to těšili ..... :-)
NDědek - Profil | Ne 5.11.2017 12:38:32
Nsven - Profil | Ne 5.11.2017 12:37:18
Dík. Konstatoval jsem realitu okolí, kam dohlédnu.
Že není všechno ztraceno, je dobrá zpráva :-)
NDědek - Profil | Ne 5.11.2017 12:36:52
NDědek - Profil | Ne 5.11.2017 12:30:59
přesto jsou ještě kroužky, se zájmem jak dětí, tak o děti....
Nsven - Profil | Ne 5.11.2017 12:23:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
V povolence mi zbývá jen několik málo prázdných řádků a navic jsem navštěvoval i reviry s hostovačkou a popravdě, děti u vody, bych za celý rok spočítal na prstech jedné ruky.
Mám na mysli děcka aktivně lovící.
Rozjívená, která si spletla revír s hříštěm anebo naopak unuděná, čučící celé odpoledne do mobilu nepočítám. Obě skupiny spojovalo jedno... a to absolutní nezájem o rybolov a nucený pobyt u vody s alibistickým či ambiciozním rodičem....
16 let jsem vedl rybářský kroužek, tedy se domnívám o tom drobet anung mám..
Ty časy kdy se do kroužků hlásili desítky dětí ročně, jsou pryč... byly doby, že jsem jich měl třeba třicet ročně. (jsme malá obec)
Současný stav je takový, že v kroužku je dětí 5 - slovy pět.. a vůbec není jasné, zda někdo z nich vydrží, do zahájení příští sezony...
Důvody netřeba rozebírat, jsou všeobecně známé.. Vím o řadě MO, které už rybářské kroužky pro nezájem zrušili.
Neopomenu zmínit i neblahý vliv světového rybáře, dobrodruha a zachránce genofondu, který na tom má lví podíl..
Nadšená a natěšená děcka, vyblbnutá vylhanými videi s rozpažkami a předpažkami zvící rozpětí orangutana, tváří v tvář tvrdé realitě na Kačáku v Hornídolní, prožila jedno z prvních životních zklamání a zájem záhy opadl....
NMrknato - Profil | Ne 5.11.2017 11:48:01
NDědek - Profil | Ne 5.11.2017 11:26:27
NDědek - Profil | Ne 5.11.2017 11:24:06
NJarda Š. - Profil | So 4.11.2017 23:03:26
NPetrasek - Profil | So 4.11.2017 22:53:59
Nlipan - Profil | So 4.11.2017 22:23:41
NDědek - Profil | So 4.11.2017 20:04:06
N1Mara - Profil | So 4.11.2017 19:49:30
N1Mara - Profil | So 4.11.2017 19:45:16
NFRANK71 - Profil | So 4.11.2017 19:43:42
NMrknato - Profil | So 4.11.2017 19:30:29
NMrknato - Profil | So 4.11.2017 19:27:32
N1Mara - Profil | So 4.11.2017 19:10:37
NMrknato - Profil | So 4.11.2017 17:20:21
NMrknato - Profil | So 4.11.2017 17:17:01
NJarda Š. - Profil | So 4.11.2017 16:26:02
Kde to žije - všechna témata
17:33NStaré Česke rybářské vybavení 391
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 530
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:06NLabe fishing store 14
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNŽermanky a bivakovani 3
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













