Tvůrce zákona o rybářství a platných dob lovu k možným změnám, RNDr. Jaroslav Poupě

NMrknato - Profil | Čt 2.11.2017 8:13:48

ToM1977 >> Tuhle "salámovku" začaly Bližší podmínky VRP a není návratu, pokud se to někdo na Radě bude snažit "vylepšovat jinou salámovkou".

Až bude v revírech tolik okounů, lipanů, pstruhů, podouství, plotic, parem atd. jako v roce např. 1975, pak klidně měnit doby lovu, když to někomu chybí a nemá na soukromák. Zatím je v rybařině mraky jiných a větších problémů, než doby lovu.

Vágnerovic klukovi ty měly stávající doby lovu na svazovkách vyhovovat, protože mu naženou do Katlova víc WaM na 24hodinovku a vydělá. Proč se tolik stará o svazovky......to nedává smysl.

    NTarn - Profil | Čt 2.11.2017 8:08:58

    Trochu mne překvapuje, když je tu takový zájem o pořádek a máme lobysty a funkcionáře svazu, kterým jde jen a jen o ryby ve smyslu ochrany, proč dosud nepadl návrh, vrátit pytlačení do kategorie trestného činu ?

      NKnapík - Profil | Čt 2.11.2017 8:04:19

      Mrknato >> s prodloužením denní doby lovu bych klidně lov pouze 3 dny v týdnu a omezení počtu ponechaných ryb podpořil a to jak na MP i P.

        NToM1977 - Profil | Čt 2.11.2017 8:03:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Nevím, jestli vám to dochází, ale touto salámovou metodou se stane dřív nebo později jenom to, že se ze svazovek stanou soukromáky. Tím, že pravidla, který platí na soukromácích chce jedna skupina rybářů ( a realita je taková, že jich je prostě menšina ) aplikovat na svazových vodách, které ovšem zároveň slouží nejen rybářům, ale i občanům nerybářům, kterých je taky holt podstatně více, než rybářů, jejichž demokratická síla většiny je proti nám reálně daleko vyšší. Ti už nyní tak trochu nechápou, že jdou kolem vody a tam mimo kempy stojí stany. Nonstopem, prodloužením doby lovu, bivakováním se počet stanů a doba, kdy tam budou stát násobně prodlouží a jak píšu, nejsou zde jen rybáři, uvidí to jiný skupiny lidí, řeknou si supééér, v ČR se může stanovat kde chce, uděláme si mejdan u vody, protože já chcu taky. Rozhodně zapomeňte, že někdo prosadí, že bude při výkonu rybářského práva mít rybář právo na zbudování si bivaku, čímž by se toto „já chcu taky“ ošetřilo… Co se asi tak stane? Plošně zakážou stanování ( pro sichr i deštníky a přidají k tomu kdoví co). Velice zajímavé pak i bude sledovat, kdo za zákazy bude ve skutečnosti stát. Určitě se nebudeme divit, když pak prosákne, že vlastně ti, kteří napřed něco prosazovali a ve finále ty revíry skončí pod nima, protože to, co tu píšu moc dobře věděli a byla to součást jejich taktiky… Navíc si uvědomte, že tyto regulace pocítí např. trempové, čundráci, ale i třeba skauti, protože po nich se pak díky tomuto půjde taky. Píšu to pořád. Kdo chce nonstop, stavět si stany, má nyní možnost toto v plným komfortu na soukromácích. Pokud se toto zavede na svazovky, bude to fungovat jen chvíli, než to někdo z většiny nerybářů zatrhne. Fakt tu nežijeme sami a těmato věcma si pod sebou ( ale reálně ne jen pod sebou ) řežeme větev!

          NSisi 05 - Profil | Čt 2.11.2017 8:00:29

          Stejně je to na h...o, většina bude chytat nonstop.

            NDědek - Profil | Čt 2.11.2017 7:59:17

            Mrknato >> bych zakázal Pavle vnadit a bylo by po ptákách. Tohle jednoduché, každý by tomu rozuměl a "mimozemšťan" i se svými kumpány, výrobci a prodejci koulís, by byli nahraný.

              NMrknato - Profil | Čt 2.11.2017 7:54:40

              Pánové, prááávě jsem se vrááátil z hradu.....http://www.inrybar.cz/novinky/video-jakub-vagner-vy​hral-ministerstvo-podporilo-jeho-navrh-na-zmenu-den​ni-doby-lovu/

              No tak že svazu zbývá už jen můj návrh k odvrácení neodvratné katastrofy, když projde ten blonďatého mimozemšťana na MZe. Ten návrh je zakázat legálně v BPVRP samosek, pro ty co chtějí celoročně máčet bolelís, valit do vody oleje, kyseliny a můčky.......

                NDědek - Profil | Čt 2.11.2017 7:42:14

                Tomáš7 >> jen jsem chtěl být hned po ránu optimistický...

                  NTomáš7 - Profil | Čt 2.11.2017 7:41:21

                  Dědek >> to já samozřejmě taky netuším. Ale úředníci zůstanou už stejní. Nehledě na to že JV v tom umí chodit. To není kritika ale spíš konstatování

                    NDědek - Profil | Čt 2.11.2017 7:39:18

                    Tomáš7 >> možná ano, možná ne. Nevím kdo bude ministr...

                      NTomáš7 - Profil | Čt 2.11.2017 7:37:36

                      Dědek >> bude tam jinej politik, který se bude potřebovat fotit s "celebritou" a ukazovat jak dělá něco pro lidi

                        NDědek - Profil | Čt 2.11.2017 7:35:46

                        Tomáš7 >> Jurečku tam už dlouho mít nebude, tak snad nebude tak zle.

                          NTomáš7 - Profil | Čt 2.11.2017 7:34:13

                          Mrknato >> bohužel máš pravdu. Jestli to projde tak jsou druhou fází revíry. V každém svém videu pro Alzu kritizuje osádku a ochranu ryb. Své argumenty při jednání s úřady postaví na "zeleném" sportovním rybářství a ochraně ryb a politici na to budou slyšet. Doba maštění ryb je z hlediska vztahu společnosti k přírodě pryč.

                            NMrknato - Profil | Čt 2.11.2017 7:27:31

                            Tomáš7 >> Ve videu a tady v diskusi nějak zapadlo, co také říkal RNDr. Poupě. A to, že je dnes velmi snadné, aby uživatel dle zákona přišel o revír..... a kdo ho může získat je nasnadě, jak píšeš. 99% uživatelů nehospodaří tak, jak stanovuje zákon, ale největší starost jim dělají doby lovu na MP. Proč nikdo nespojí doby lovu na MP také s dobami lovu na pstruhovkách? Pro tzv, muškařská pásma, míru lipana, pstruha, 3 dny lovu, nemají uživatelé žádné výjimky, ale chtějí řešit vyhláškou zjednodušení lovu kapř a sumce, který povede k ještě větší poptávce rybářů po těchto rybách a na to konto bude o to víc ubývat ryb na pstruhovkách....

                              NMrknato - Profil | Čt 2.11.2017 7:13:53

                              esoxboy >> Profi RS najímaná a placená svazem, je ta největší hloupost co může existovat.

                                NTomáš7 - Profil | Čt 2.11.2017 6:01:29

                                jirisyky >> věř tomu že JV není žádnej lala. Tu podporu na ministerstvu má a to obrovskou

                                  Nglánis - Profil | Čt 2.11.2017 5:52:39

                                  Denní doby lovu obecně jsou nesmysl a relikt minulosti, mnoho lidí v ČRS to vidí stejně. Blokuje to MZe, konkrétně Ing. Vladimír Gall. Až tam tento zasloužilý úředník skončí, půjde to hodně rychle.

                                  Nezbývá než vyvíjet soustavný tlak a postupně se dopracovat k cíli.

                                    Nročica - Profil | St 1.11.2017 20:52:24

                                    Jeste ze za takove veci bojuje Jakub vic takovych lidi kteri se ozvou skrz dobu lovu. Sam chodim z prace ve 4 a kam na 2 hodiny zrovna tedka kdyz uz je doba do 18:00 zkracena a k vode vsude daleko takze tohle je dobra vec pro me i pro vice kolegu rybaru tohle bych i podporil.

                                      NBoMik - Profil | Ne 29.10.2017 12:55:21

                                      ADD Novinky-ČRS kritizuje Jakuba Vágnera! Návrh známého rybáře na změnu denní doby lovu by způsobil chaos!
                                      http://www.inrybar.cz/novinky/crs-kritizuje-jakuba-​vagnera-navrh-znameho-rybare-na-zmenu-denni-doby-lo​vu-by-zpusobil-chaos/