Mohykáni pod Pálavou

Diskuse k rybářskému videu Mohykáni pod Pálavou

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 8.3.2016

Soulfish - Profil | So 12.3.2016 11:36:15

WsaW >> Tak si do toho koupeného olova škrábni, až bude stříbrolesklé - to je opravdu olovo, ta matná a podivná vrstvička na něm jsou už produkty reakce olovem s okolím a uvidíš, jak rychle to zreaguje ze stříbrné zpátky na tu matnou srandu a děje se tomu tak právě na vzduchu - z mého pohledu oxidace.

Pak, jak všichni dobře víme, jsou plyny rozpustné ve vodě, takže i tam to povalí úplně stejně, možná jen s tím rozdílem, že ta reakční doba bude o fous delší.

    Knedla12 - Profil | So 12.3.2016 11:36:04

    WsaW >> Na to odpovím já jestli můžu: olovo je celkem stálé jak jste správně uvedl, ale oxid olovnatý vzniká jeho přeměnou, v tom pomáhají kyseliny ale taky třeba NaOH (hydroxid sodný) a ten se používá třeba při výrobě mýdel, pracích prášků, v papírnictví atd. tudíž možností jak se dostane do vody je dost a dost.

      Leorim - Profil | So 12.3.2016 11:34:13

      nofish >> jo i to je pravda no těžko se tady doberem k něčemu ale od toho jsou tady jiní...já už nechám diskutovat ty zkušenější já tomu howno rozumím....ale rád se dozvím...

        Grasel - Profil | So 12.3.2016 11:34:00

        WsaW >> Když je tedy netoxické, proč se vodovodní Pb potrubí zevnitř cínovala? Asi aby se ve fabrice nenudili viď.... ;)

          Soulfish - Profil | So 12.3.2016 11:32:06

          Grasel >> ano - ale ustupuje se od toho :)

            WsaW - Profil | So 12.3.2016 11:27:48

            MrKos >> Dobrý den, nejsem sice žádný chemik. Ale Vámi dodaná specifikace (R a S - věty) je pro oxid olovnatý! Otázkou však zůstává, jak jedovaté je olovo, když je ve stavu pevného kovu (nikoliv oxidu). Osobně mám za to, že ve stavu pevného kovu je olovo velmi stabilní a jeho toxicita je minimální. Proč by se jinak dělaly amalgámové zubní plomby?

            Jen pro informaci, zastáncem odpadávajících olov taky nejsem... ;-)

              afjee - Profil | So 12.3.2016 11:25:37

              Grasel >> Jo, je toho pořád dost a stačí si přečíst několik příspěvků v této diskuzi a můžeš pozorovat ten dopad olova na lidskou populaci :)

                nofish - Profil | So 12.3.2016 11:24:41

                Leorim >> Ať si pán vezme kapra okolo 70cm. Jeho věc. Je to jen velká ryba. Třeba dva 55cm pustil, takže zabil jednu rybu a ne dvě, zůstalo tam tedy o jednu více, než v opačném případě.
                Proč by si ale rybář měl zavézt montáž? Je jen dobře, že tohle je třeba obecně zakázáno. Dejme rybám šanci, aby nebyly chyceny. To je ochrana. Ne dopíchat jim huby, pomlátit je na břehu a hodit zpátky.

                  Knedla12 - Profil | So 12.3.2016 11:17:45

                  Leorim >> I Vám :)

                    Knedla12 - Profil | So 12.3.2016 11:17:29

                    Všem zastáncům olova doporučuji přečíst: http://www.allum.cz/toxicke-latky/olovo

                      Leorim - Profil | So 12.3.2016 11:16:26

                      Knedla12 >> nic já si pudu dát guláš se 6 knedlama dobrou chut :-)

                        Grasel - Profil | So 12.3.2016 11:15:09

                        Soulfish >> Olověné rozvody mohou existovat zhruba ve čtvrtině z více než 4 milionů bytů v ČR. Náklady na jejich náhradu potrubím z jiných materiálů (včetně stoupaček, ležatých páteřních rozvodů, atd.) se i následkem s tím souvisící nutné obnovy obložení v koupelnách, kuchyních, WC, nových armatur, atd. většinou pohybují mezi 30-100 tisíci korunami na jeden byt. Vynásobeno milionem bytů, náklady vycházejí na 30-100 miliard korun.

                        Zdroj:Podpora oprav domovních olověných rozvodů v roce 2007: www.mmr.cz

                        Je ho pořád dost, neboj....

                          kakr - Profil | So 12.3.2016 11:15:05

                          Soulfish >>
                          Možná to platí pro obyčejné olovo, odpadávací je netoxické:-))

                            Leorim - Profil | So 12.3.2016 11:13:43

                            nofish >> jen nechápu význam toho zákazu zavážení do dneška.... nepátral jsem po tom proč to tak je a kvůli čemu... lodě tam jezdí tak proč by si rybář nemohl zavést montáž?
                            A já osobně bych byl taky pro K70 když jsem vyděl asi před dvěma roky jak rybář chytnul kapra kolem 70 a rozmlátil mu hlavu přimo u vody kamenem a hodil do saku to mě stačilo....ryby jím mám je rád i rodina, ale když chytnu kapra víc jak 60cm tak ho pouštím a do roka si vemu kolem 15 kaprů

                              Soulfish - Profil | So 12.3.2016 11:12:23

                              kakr >> Znáš to, 100x opakovaná lež se stává pravdou..
                              Kdyby bylo olovo tak supr trupr, tak dneska máme pořád ještě vodovodní potrubí olověný.

                              Pokud se nepletu, tak pak olovo v těle má tendenci ukládat se do kostí a pak se toho člověk blbě zbavuje..

                                Knedla12 - Profil | So 12.3.2016 11:06:37

                                Tady se člověk nasměje Vám řeknu. Halibut pelety jsou pro naše kapříčky pašíčky horší než olovo ve vodě, olovo není toxické a kapr není pro vodu nebezpečný...co ještě?

                                  Leorim - Profil | So 12.3.2016 11:04:36

                                  FRANK71 >> no jo no na to jsme asi malí páni...

                                    nofish - Profil | So 12.3.2016 11:04:32

                                    Leorim >> Předpokládám, že by to nevypadalo jako u nás, kde je zavážení povolené, lidé by měli rozum a nikoho určitě nijak neomezovali, natož aby ohrožovali.
                                    A jsme tu u toho zase. "Povolte nám vše co je zatím zakázané, my se omezovat nenecháme".

                                      FRANK71 - Profil | So 12.3.2016 11:04:13

                                      kakr >> zase stará písnička.😅😅

                                        MrKos - Profil | So 12.3.2016 11:03:50

                                        kakr >> dokonce to vypadá, že moderní sportovci mění dějiny a možná změní i tabulku prvků

                                        chudák Dmitrij Ivanovič Mendělejev se v hrobě obrací