Mohykáni pod Pálavou

Diskuse k rybářskému videu Mohykáni pod Pálavou

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 8.3.2016

Nnofish - Profil | So 12.3.2016 9:32:40

Franc49 >> A o tom to právě je. Tohle nezachrání nějaké K-něco.
Pokud budou lidi, kteří si něco dokazují tím že musí chytit víc a víc vypasenou rybu (možná za hranicí obezity, pokud to u ryb jde), budou potenciálně lidé, kteří budou mít zájem ty ryby koupit.
Ale mluvil jsem tedy s klukama o řekách na severu Evropy a údajně to taky žádný rybí ráj zrovna není - také spíš lépe vypadají placené revíry.

    Ntuzemak - Profil | So 12.3.2016 9:30:59

    nofish >> já su klidné,mě tu už nic nepřekvapí.-))))

      Nhraji - Profil | So 12.3.2016 9:29:51

      Franc49 >> jenže to vidíš jednu zemi, možná jednu konkrétní vodu, možná dvě nebo tři, a děláš z toho závěry na celý svět. Promiň, to je typická omezenost a přesvědčení lidí, že to co vidí oni teď a tady, tak platí univerzálně pro všechno. Není většího omylu.
      Co víš třeba o pravidlech, která platí ve Francii pro lov pstruhů?
      Navíc srovnáváš nesrovnatelné, země, které mají přímý přístup k moři a k mořským rybám, ve velkém drancují pobřežní vody a tudíž je méně kvalitní sladkovodní ryby nezajímají. V ČR je to trochu jinak.

        Nnofish - Profil | So 12.3.2016 9:29:45

        hraji >> taky pravda.

          NPYTLAKS - Profil | So 12.3.2016 9:28:33

          Franc49 >> majů moře,kdo by žral kapry:-))

            NFranc49 - Profil | So 12.3.2016 9:22:30

            nofish >> jasny o tom vsem to je jedu do cech chtěl jsem si zachytat tam kde jsem vyrustal sam hospodar mi říkal že to nemá cenu vse je vybrane tak vidis jak to je ve vsem hrajou prachy a zavist lidi a ta nenazranost a tím to vse je

              NFranc49 - Profil | So 12.3.2016 9:19:47

              hraji >> neni proste vidim to na cizincich vemou vsechno co jde à francouzi si vemou proste tolik kolik muzou je to tak nejezdim tam kde prises chytam pouze ve fr

                Nhraji - Profil | So 12.3.2016 9:19:10

                nofish >> ale tak je to správné, kapraři ty kapry chrání, aby je mohli převézt do kapřích nevěstinců. A ještě si tím vylepšují rozpočet. Jediný správný krok je zrušit K70.

                  Nnofish - Profil | So 12.3.2016 9:17:54

                  Franc49 >> Řeknu k tomu jedno. Souhlasím, že jsou lidé nenažraní. I díky tomu mizí většina peněz v kaprovi a ne jiných rybách a tím i částečně kapr likviduje prostředí, jiným rybám.
                  Ale, nesrovnávej se s "ven". Vím i to, jak to tam funguje se zarybňovním, až to bude takhel i u nás, bude to paráda, jenže - kapr a krmení lidí, kteří si to zaplatili.

                    Nhraji - Profil | So 12.3.2016 9:17:32

                    Franc49 >> byl jsi někdy na rybách v Belgii, Nizozemsku, Portugalsku nebo třeba na druhou stranu ve Slovinsku? Lovil jsi tam na běžných revírech? A nachytal jsi tolik ryb, kolik je možné nachytat u nás? Lidi nenažraní jsou, to s tebou souhlasím, ale srovnávat rybí obsádku u nás s veřejně přístupnými revíry v zahraničí, to je blbost.

                      Nalda2211 - Profil | So 12.3.2016 9:17:12

                      kakr >> v normálním svete je zákaz respektován to ze v tomhle státě to je uplne obráceně je hodne smutne :-(

                        Nnofish - Profil | So 12.3.2016 9:15:43

                        kakr >> A máš to. U6 se to od vás převáží ve velkém. Sice jsi nikdy nikoho nechytil, ale všichni ví, že tam jezdí náklaďáky, co to každý den odváží....

                          Nkakr - Profil | So 12.3.2016 9:12:56

                          Švec >>
                          Odpovím otázkou, K70 tomu převážení zabrání? Jak ?

                            NFranc49 - Profil | So 12.3.2016 9:12:42

                            nofish >> reknu ti to takhle až budou v čr lidé mene nenazrany tak to taky bude fungovat jed se někdy podivat ven at to vidis jaka je tu osadka ryb pro vsechny kazdej si zachyta co se mu libi jenže u nás je to fpjdeli kazdej je hamoun jak sfine a zavistivej asi tak

                              NŠvec - Profil | So 12.3.2016 9:11:04

                              kakr >> nevěříš tomu, že ti co odváží kapry ve velkým do soukromáků si je zapisují že ne ?? :-)

                                Nhraji - Profil | So 12.3.2016 9:10:06

                                Jarda Těšínský >> je důležité chytat nebo znát? U nás jsou také vody, kde je nonstop. Soukromé, máme to tedy stejné jako v Anglii. Nebo jsi chytal nonstop na vodě, která spadá pod Angling Trust, tedy obdobu našeho svazu?
                                Mimochodem, navštívil jsem kvůli rybolovu pěknou řádku zemí, a všude platila pravidla, řekl bych, že často mnohem přísnější, než v ČR. A hlavně, místní se jimi řídili. A do té Anglie, pokud vše vyjde, se podívám příští rok.

                                  Nkakr - Profil | So 12.3.2016 9:06:09

                                  Pár poznámek k rozvášněné diskuzi.
                                  Termín samosek se objevil až ve vyhlášce 197/2004, do té doby jsem se s ním nesetkal a pamatuji dost.
                                  Samotného by mě zajímalo, který ministerský úředník samosek do vyhlášky zapracoval., možná je to reakce na nové trendy a formy rybařiny. Dle mého názoru samosek by mělo být zařízení, které po signalizaci záběru buď pohybem udice imitující zásek, nebo odblokováním natažené pružiny rybu zasekne. To koncové olovo není. Fakt je , že se při vyvážce, či nahazování na velkou vzdálenost ryba (kapr) zasekne sám, zvláště při dnes už zcela běžném lovu na bojlís, kdy je nástraha mimo háček. Opakuji znovu, dle mého názoru se ale o samosek nejedná.

                                  K70 je z hospodářského hlediska pitomost, navíc konkrétně na revírech D5 a D7 počet přisvojených kaprů nad 7kg (70cm) není nijak dramatický. Víc co píši, neb vidím do odevzdávaných povolenek a sumářů.
                                  Ale ve své podstatě K70 nikoho neohrožuje, jen mi není jasné proč by se mělo toto ustanovení dodržovat, když rybáři, kteří na něm doslova lpějí klidně porušují tytéž BP neb instalují bójky, zavážejí a loví mimo stanovenou dobu lovu.

                                  Něco jiného je úmyslné ponechávání olova ve vodě, to považuji za prasárnu.

                                    NLicas - Profil | So 12.3.2016 9:03:17

                                    Po přečtení této "diskuse" můžu jen konstatovat. Jardo díky za pěkné video! A vy ostatní alou k vodě!!! Začínáte pěkně blbnout. Budeme muset tu zimu zrušit, nebo ty šťouraly posílat do mírnějšího pásma, ať počkají do jara tam.

                                      NPYTLAKS - Profil | So 12.3.2016 8:45:22

                                      no kurwa,jsem myslel,že je to tu o mohykánách a zase samosek:-)))))))))))))))))))))))))jupíííííííííííííí​íííí.-)

                                        Nnofish - Profil | So 12.3.2016 8:28:39

                                        tuzemak >> To che klid. Jeden mi tu tvrdí, že se nesmí chytat na šňůry a když vysvětlíš, jak to je, tak píše nejvyššímu dotaz ohledně něčeho jiného, druhý chce zavést nějaké omezení a přitom neumí stručně vysvětlit k čemu bude dobré (přitom je to prý odborník) a přisluhovači lezou do zadnice, jako dnes a denně všude jinde. Normální myšlení a utváření vlastních názorů se dnes už nevede, je to zbytečnost).