MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Candát obecný v obrazech

Diskuse k mini článku Candát obecný v obrazech

Autor diskuse: Milan Tychler ®27.12.2013

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N nofish - ® Po 6.1.2014 18:53:32
b.gun >> to je jasné, malí kapři se v revírech většinou ani nevyskytují, nikdy v životě to neviděl :-)))
N tym - ® Po 6.1.2014 11:31:05
b.gun >>
Máš pravdu. Candát východní se na území Moravy vyskytuje, ale už skutečně jen naprosto ojediněle. Jeho dřívější tahy úplně ustaly, a co se tu v posledních letech objevilo se normálně zmasakrovalo. Candát východní se v podstatě týká jen nejspodnějšího úseku Dyje a Moravy na jiných lokalitách se nevyskytuje.
N b.gun - ® Po 6.1.2014 7:47:25
tym >> Milan Tychler - >> Za mě bych do článku k možnosti záměny přidal i zmínku o tom, že se na území ČR - byť jen okrajově na jižní Moravě - vyskytuje ještě jeden druh candáta a doplnil rozlišovací znaky i k němu.
N b.gun - ® Po 6.1.2014 7:38:55
nofish >> Taky tě vždycky pobaví, když někdo chytne rybu, řachne ji po palici a až doma na netu zjišťuje, co že to vlastně chytil? To mi hlava nebere a vždycky si říkám, jak může vzít něco, co nezná? A co napsal do úlovkáče? "Mně se ta plotice zdála taková divná, ale co už..."
Na druhou stranu, nedivil bych se u některých jedinců záměně candáta nejenom za okouna, ale klidně i ježdíka. Člověče, to jsme jednou seděli s kolegou, je to asi 2 nebo 3 roky zpět, u jedné takové malé louže přeplněné max. 10-15 cm velkými kapříky. Dorazil postarší rybář ověšený rybářskými proprietami a jal se kousek od nás lovit. Asi po hodině to zabalil a my na něj při průchodu kolem nás, co že to dělalo? Otráveně odpověděl, že "nic chlapi, jen samý malý karásky...". No, co k tomu dodat, snad jen, že karásci v té louži nejsou...
N Fishky - ® Po 30.12.2013 9:34:43
Je až s podivem, že ty naše prťata znají FB, ovládají PC často líp než rodiče a tráví na něm hafo času, kde jakou hru si stáhnou a chytrý telefony jim říkají pane, ale jak vypadá candát netuší a musí se jim to nafotit :-) Kuwa kdysi žádný tyhle vymoženosti nebyli a jak vypadá candát věděli všichni :-)
N ansa - ® So 28.12.2013 20:26:49
tym >> Milan Tychler - >> Tvoj článok a k nemu pridané fotografie sú poučné a nemôžem proti nim nič namietať.
Ak budú smerované do rybárskych krúžkov,tak prinesú svoj osoh v blízkej budúcnosti.
Ak si však chcel osloviť ,,skúseného rybára "ktorý nerozozná kapra od karasa a zubáča od ostrieža, tak to asi neuspeješ ,lebo ľudská hlúposť je nevyspytateľná a nekonečná.
N splavek - ® So 28.12.2013 18:59:24
tym >> Smysl má protože mě to ulehčí práci:-) :-)))))
N tym - ® So 28.12.2013 18:58:08
splavek >>
Díky.
Vidím, že má práce má smysl.
N splavek - ® So 28.12.2013 18:39:37
tym >> Já za ty ryby v obrazech spíš děkuji,né kvůli sobě.Nemám problém s určováním ryb,ale tyhle fotky používám v rybářském kroužku,kvůli poznávání rybích druhů.Tak doufám,že mi promineš,že fotky stahuji a používám pro výuku mladých rybářů.(autorská práva a tak).Ono jak jsem zjistil i rybáři co už loví nějakou dobu mají problém rozlišit ryby,zrovna onehdy jsem chytal proudníky a jeden kolega,co už má něco za sebou mi povídá,jestli bych mu ty plotice nedával jako nástražky.Musím přiznat,že mě dost šokovala odpověď na moji reakci,že to nejsou plotice,ale proudníci:"já to mám všechno za plotice".Hotovo dvacet!!! Takže tyhle fotky si myslím mají tady své místo.
N Rytíř - ® So 28.12.2013 17:41:02
tym >> otázka co se nabízí a chtějí je někteří opravdu poznat?Viz.jak jsi psal o ulovení do čeřenu.
N nofish - ® So 28.12.2013 17:16:23
tym >> Ahoj. Určitě chápu, proč sem ty fotky dáváš, nic proti tomu nemám, jsou pěkné, alespoň se podívám na ryby. Lepší než čuet na fotky balení zázračných kuliček na kapry.
Já to spíš bral tak, že prostě není možné, aby rybář mající papíry, nepoznal candáta od okouna. Vím, že je to dneska realita, ale pořád nechápu jak je to možné.
Určitě to nebylo myšleno proti tobě :-)
N mipa - ® So 28.12.2013 11:23:28
je mnoho rybářů, co mají za sebou několik sezon, stovky prutohodin, ale loví třeba jen 5 max.10 druhů ryb stále dokola ... ti potom mají také problémy s určováním, když se náhodou splete něco jiného - znám jich hned několik ... takže nemusí jít jen o "začátečníky" v pravém slova smyslu :-)))
N tym - ® So 28.12.2013 10:41:01
Ale tady nejde o omluvy. Jde o to těm, kdo s tím mají problém a žádnou zkušenost z praxe (zatím) s tímto pomoci.
Články o poznávání ryb už z principu přece nejsou určené zkušeným rybářům. Od těch se očekává, že tohle všechno znají, ale těm, kdo se učí a začínají. Až ti začátečníci budou mít za sebou roky praxe, pak se možná budou taky usmívat, ale asi je jednodušší se jim pošklebovat, než je něco naučit ........
N zelí - ® So 28.12.2013 9:36:22
nofish >> houby ktere neznam,taky nesbírám!!!! Naprostý souhlas s Tebou
N nofish - ® So 28.12.2013 9:26:24
tym >> Člověře nevím. Omlouvat lidi že nerozeznají ryby tím, že je to na kartičkách blbě vidět, mi nepřipadá dobré. Asi na tom něco bude, to jo. Ale když něco nepoznám, neberu to. Všechno to vypovídá o stavu rybařiny u nás :-(
Souhlasím, že fotky jsou něco jiného, to určitě.
Omlouvám se, ale zdrhám, musím na ryby :-)
N tym - ® So 28.12.2013 9:23:17
nofish >>
Myslím, že těch co mají problém rozeznat ryby je víc než si kdo z vás zkušených rybářů dovede vůbec představit. Každoročně se o tom přesvědčuji nejen u zkušebních testů, ale i v praxi u vody. Bohužel. A popravdě, neleží celá vina jen a jen na nich .... Pomůcky ze kterých se učí jsou tragické. Sám jsem dětem do kroužku nafotil všechny ryby, aby měly představu jak to vůbec vypadá. Ty příšerné kartičky, které se většinou používají a na kterých je parma stejně velká jako hrouzek jsou dost bídné ............
N MAXXSKATER - ® So 28.12.2013 9:22:23
tym >> Bohužel přesně tohle jsem taky jednou zažil na jedné přehradě, kde vysazovali podobně velké candátky, které pak brali rybáři jako nástražky nebo je rovnou i dělali na grilu ... :-/
N mipa - ® So 28.12.2013 8:34:41
tym >> to je ono, pěkně názorně ať nejsou pochyby :-)
N nofish - ® So 28.12.2013 8:34:28
tym >> Pořád nechápu jak si to někdo můýže splést. I když je pravda, že už jsme to zažil taky. Rozdíl ve stavbě těla je viditělný i kdyžmají 5cm. V barvě to samé.
Popravdě? Kdo od sebe nepozá síhy, hrouzky, ok. Taky bych se určitě mohl "seknout". Kdo nepozná candáta od okouna a to klidně i v 5cm, ať jde vrátit papíry, tohle už fakt není sranda.
N tym - ® So 28.12.2013 7:37:23
nofish >>
Nevím co je na tom úsměvného. Candátci velcí sotva jako prst se od okounů zase až tak neodlišují a nezkušený rybář si jej s okounkem splete snadno. U maličkých candátků ostatní znaky zase až tak výrazné nejsou. Velká legrace ne? Zažil jsem, když jich kdysi spousta skončila jako nástražní rybky. U candátů menších než jsou na fotce si není méně zkušený rybář moc jistý co to vlastně chytil do čeřínku a zamění je s okounem snadno
N carrrrp - ® Pá 27.12.2013 23:22:45
bobik666 >> kua to mě pobavilo
N bobik666 - ® Pá 27.12.2013 21:13:19
To si snad ani ten největší blb nemůže splést, i když možné je všechno, jak jsem se přesvědčil minulý rok.Potkam takhle u vody dva kluky okolo 30 let a ptám se co to dělá.A jeden odpoví, že chytil kapra a kamarád asi amura.Říkám ať mi ho ukáže a v tu chvíli jsem si málen roztrhl hubu smíchy, byl to velký cejn. Tak si říkám jak asi dělali papíry?
N nofish - ® Pá 27.12.2013 20:22:11
Věta "Okouna ale rozeznáte od candáta celkem snadno, protože mají vždycky na konci hřbetní ostnaté ploutve černou skvrnu, kterou u candáta nenajdete." je celkem úsměvná :-) Ono by možná stačilo napsat že barevný a kulatý jak kapr a candát černobílý a natáhlý (a má zuby) .... :-)))

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrut Erion XS Allround Telefeeder 3,3m, 10-60g

Za 1.199
Zcela unikátní feederový teleskopický prut. Kompaktní délka zajišťuje jednoduchost pro přepravu. Ideální kompromis kvality a užitkových vlastností!

akce, rybareniGaby polštář Kapr šupináč 65cm

Za 399
Rybářský polštář z naší nabídky je vyroben z hebkých a měkkých materiálů, a proto je velice příjemný na dotek. Polštář je vyrobený výhradně z polyesterových anti alergických materiálů.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA HITRA CA HITRA

Naše cestovní kancelář nabízí autobusové a individuální zájezdy na rybaření ve středním Norsku, v rybářsky vyhlášené oblasti na ostrově...