MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Lužní les je účinná ochrana proti povodním, přesto v ČR mizí

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 4 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N šeptal - ® Po 7.6.2010 22:54:05
Navrhuji, aby cokoliv se týká vody, spadalo pod rozhodnutí všeználků z MRKu. Pak se nemůže stát, že bude povodeň, nebo sucho. A vlastně nejen vody.

Jo, povodně jsou průser. A bezpochyby si za to člověk může taky sám. Jenže mám dojem, že povodně tu byly i bez betonu a projektantů, na který se teď nadává. Na co asi tak nadávali lovci mamutů? Přijde mi to jako tvrdit, že kdyby nebylo doktorů, tak lidi nemarodí.

Nikoho se nezastávám, betonářská loby má na hlavě másla víc než dost, ale prostě si musím rejpnout tady do těch, co v tom mají dokonale jasno a přitom k problematice nečuchnuli ani z vlaku.
N numen - ® Po 7.6.2010 20:23:00
šeptal >> Bohužel pivo nepiju(tedy vypiju tak 5 kousků za rok) a když vidím co ti tvý odborníci místy dokázali,tak jim diplom předali asi v Plzni:-((((((
U nás jeden odborník nakreslil plány na rybí přechod. Měl nad tím dozor a byl u zaměření. Sekli se na 20metrech o metr výšky. Tomu se říká umění:-)))))))))))
Největší sranda je na tom to ,že přišel člověk od Rs a říká,nemáte to moc nízko? Řekl něco podobného ,jako ty! Již ho dvakrát předělávali a páni odborníci to ještě nedoladili:-((((
N jurasoft - ® Po 7.6.2010 11:54:42
Mrknato >> slyšel jsem od místního domorodce, že troubky stojí na vypuštěném dně bývalého panského rybníku..no pak se není čemu divit..voda si vždycky hledá přirozenou cestu a místo pro rybník bylo kdysy právě děláno v místech kam voda samovolně přišla...proč ho taky dělat na kopci...tam se dělá jen loď...
N Mrknato - ® Po 7.6.2010 11:46:23
šeptal >> Já si myslím, že zatím vše, co docenti přírodě udělali, jim poprávu vrací. Existují staré mapy s původní polohou toků, močálů. Není potřeba nic projektovat a tvořit sinusová betonová koryta. To je podle mě vrchol umu revitalizátorů, který je potřeba zavrhnout .....
N jurasoft - ® Po 7.6.2010 11:43:20
víte co mi je divné ??? minulých 14 dní v praze chc..alo až hrůza..praha, beton, asfalt, dlažba..sem tam kousky trávy (sídliště a vnitřní praha) kanály mají jen omezenou kapacitu, taky se vchody do nich brzo zanesou listím a kde čím..čekal jsem že se budu aspoň brodit vodou..bral bych nějakou lokální povodničku abych nemusel do práce a vozit se mezi baráky s člunem s motorem může být žůžo...a nic..ani kanály neucpaný, ani voda valící se po chodnících..nic..a přitom jsem cestou ze zastávky promokl na kost..pršelo fakt hodně..to by mě tedy zajímalo kolik a jak musí pršet na moravě nebo kde se tam vlastně ta voda vzala..protože to co povídali v televizi na nově, že tam a tam zase prší to vypadalo, že tam někdo ne kropí ale mlží kytky..tomu neříkám déšť co ukazovali...tak kde se všechna ta voda bere..???
N šeptal - ® Po 7.6.2010 11:35:26
Netvrdím, že to není průser. Ale je mi k smíchu, když chlapi od piva rozumí všemu nejlíp.
N Mrknato - ® Po 7.6.2010 11:17:17
šeptal >> docent tomu rozumí, vždyť dělal doposud ta betonová koryta. Tak aby tomu nerozměl....
N Bobr 6 - ® Po 7.6.2010 11:01:17
šeptal >> Tak mi tedy vysvetli proc to nekde je spise ku skode a opravdu to funguje spis opacne?...netvrdim vsude!!!
N šeptal - ® Po 7.6.2010 10:39:45
K posledním dvěma příspěvkům - projekty na protipovodňovky jsou před kopnutím do země hodnoceny expertem, který rozhodně není amatér neznalý problematiky. Nebo si myslíte, že Doc. z ČVUT tomu rozumí míň, než vy?
N Bobr 6 - ® Po 7.6.2010 10:34:01
numen >> Musim s tebou souhlasit, ze to vetsinou delaj lidi co o tom nevedi vubec nic. Ale rekl bych, ze treba Olice v HK okolo nej je cajk.
N numen - ® So 5.6.2010 14:01:30
Bobr 6 >> když vidím ,jak vypadají protipovodňová opatření a reguleca,tak bych taky brečel. Při menší vodě to pomůže,při větší se škody znásobí. Bohužel by to nesměli vymýšlet a dělat amatéři. Ty potoky a řeky již nikdo nevrátí do původního stavu. Tam kde se ta voda mohla rozlít ,tak díky regulaci nemůže a pak se ty vlny nekde potkaj a přetečou tam kde nemaj:-((((((((((((((((((
N fanatik - ® Pá 4.6.2010 14:03:39
šeptal >> Ale houby skočil :-)) je to kravina. vždyt ten kormorán zase přiletí :-))
N aHugo - ® Pá 4.6.2010 8:46:04
lužní je dobrá věc když se ji ale dovede využít.Na Dyji pod Novýma Mlýnama je dyje vylitá všude možne ,ale dolužních lesů za záplavově hráze je nikdo nepustil.škoda a není to poprvé.
N Bobr 6 - ® Pá 4.6.2010 8:13:20
šušu >> Mesta okolo rek byla vzdycky, byl to totiz zdroj vody a puda okolo rek byla urodna!!! Padly stromy a bahno patri do reky, ale ne uprostred mesta obcas. Hlavne na mistech kritickych kde ten breh muze snadno pretect
N šeptal - ® Pá 4.6.2010 7:15:50
Enšpígl >> fanatik - 3.6.2010 22:55:28 >> Trochu ironie? Naopak, hodně ironie. Podal jsi to dost nešikovně. A vůbec, i kdyby jsi to podal šikovně, celý se mi to jeví jako pořádná hovadina. Oni ti novináři často tlačí články o věcech, o kterých nemají nejmenší ponětí a ani se neobtěžují si ty pseudoinformace ověřovat. A Ty jsi jim, jak se mi zdá, na ten jejich žvejk, skočil. ;-)
N fanatik - ® Čt 3.6.2010 22:55:28
šeptal >> Tady jde o ty dravce, co když nebudou mít úkryt tak zdrhnou jinam a tím pádem i kormoránům.A vůbec jestli je to pravda. A v tvém příspěvku je trocha ironie, takže tě můžu ubezpečit:Já to nevymyslel :-)))
N šeptal - ® Čt 3.6.2010 22:51:45
Enšpígl >> fanatik - 3.6.2010 22:49:10 >> Jsem netušil, že kormoráni vyhledávají úkryty v neregulovaných březích. Já myslel, že jsou to ptáci a posedávají na stromech.
N fanatik - ® Čt 3.6.2010 22:49:10
šeptal >> No abych to uvedl na pravou míru. Na našich vodách se začíná rozšiřovat kormorán. A naši funkcionáři přišli na šílený plán, který spočívá v tom, že se nebude nic vysazovat a kormouši všechno zbaští.A na pomoc vyzývají povodí řek(např.Moravy ) aby zregulovali břehy, páč dravci nebudou mít úkryt a zmiznou. No a povodí to samozřejmě nevadí, jsou z toho slušné prašule. Je to ale šílený plán hodný amerického thrilleru. Bylo to mrku v bleskovkách a v novinách
N šeptal - ® Čt 3.6.2010 22:36:18
fanatik - ® Čt 3.6.2010 19:35:03 : Co to meleš?

šušu - ® Čt 3.6.2010 22:01:48 : Na nákup půdy nemusíš být úředník, ne? Já si parcelu kus od vody koupil i coby zásobovač. Jen jsem nelenil a zajel si na podnik Povodí Labe prohlídnout mapy, kam až leze stoletá voda. Pak jsem teprve platil. Jenže tohle udělá sotvakdo. Takže to není o vychytralém úředníkovi, ale spíš o lehkomyslném kupci.
N šušu - ® Čt 3.6.2010 22:01:48
těch lidí, co se jim cokoli stalo s majetkem, je mi taky líto, ty jsou v tom nevinně, ale mezi náma, padlý stromy a bahno v řece bylo a patří tam, ale co dřív nebylo byly městečka a města v okolí vodních toků a později samozřejmně meliorace a všemožmý upravy těhle toků a jsme zase u chytrých pánů uředníků, který zkoupili za pár korun parcely a udělali z nich stavební parcely s mnohonásobně vyšší cenou.. a tady je celá příčina věcí, které lze sledovat v TV případně na vlastní kůži vidět. Je to jedno spojený s druhým a pak už zbývají všem jen oči pro pláč..

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 4 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNahazovací Wifi sonar Vexilar s prutem

Za 5.397
Nyní získáte k nahazovacímu sonaru VEXILAR kompletní prut i se silonem a navijákem k nahazování. Akce platí pouze do vyprodání!

akce, rybareniPřívlačová taška Plano

Za 1.891
Velká pěkná taška na zip, tři venkovní kapsy. Dno má voděodolnou úpravu. S odnímatelným ramenním popruhem.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Chyť a pusť Chyť a pusť

Obchod Chyť a pusť vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb. Vyzkoušejte nás a zařaďte se mezi tisíce spokojených rybářů, kteří si...