MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Lužní les je účinná ochrana proti povodním, přesto v ČR mizí

Kategorie: Všeobecné

Ekologové v souvislosti s prevencí ničivých povodní upozorňují na obnovu lužních lesů. Dříve rozlehlé ekosystémy v širokém pásmu okolo řek jsou totiž kromě výskytu vzácných rostlin a živočichů důležitým prostředím pro absorpci vody. V České republice se jedná již o vzácná místa, která však mají při povodních zásadní význam. Dokáží zpomalit rozvodněná koryta a díky četným tůním a tisícům slepých ramen udrží průtok zvýšené hladiny.

http://www.ct24.cz/domaci/91106-luzni-les-je-ucinna​-ochrana-proti-povodnim-presto-v-cr-mizi/

 

Bárťas - ®, 2.6.2010

Diskuse k bleskovce

N šeptal - ® Po 7.6.2010 22:54:05
Navrhuji, aby cokoliv se týká vody, spadalo pod rozhodnutí všeználků z MRKu. Pak se nemůže stát, že bude povodeň, nebo sucho. A vlastně nejen vody.

Jo, povodně jsou průser. A bezpochyby si za to člověk může taky sám. Jenže mám dojem, že povodně tu byly i bez betonu a projektantů, na který se teď nadává. Na co asi tak nadávali lovci mamutů? Přijde mi to jako tvrdit, že kdyby nebylo doktorů, tak lidi nemarodí.

Nikoho se nezastávám, betonářská loby má na hlavě másla víc než dost, ale prostě si musím rejpnout tady do těch, co v tom mají dokonale jasno a přitom k problematice nečuchnuli ani z vlaku.
N numen - ® Po 7.6.2010 20:23:00
šeptal >> Bohužel pivo nepiju(tedy vypiju tak 5 kousků za rok) a když vidím co ti tvý odborníci místy dokázali,tak jim diplom předali asi v Plzni:-((((((
U nás jeden odborník nakreslil plány na rybí přechod. Měl nad tím dozor a byl u zaměření. Sekli se na 20metrech o metr výšky. Tomu se říká umění:-)))))))))))
Největší sranda je na tom to ,že přišel člověk od Rs a říká,nemáte to moc nízko? Řekl něco podobného ,jako ty! Již ho dvakrát předělávali a páni odborníci to ještě nedoladili:-((((
N jurasoft - ® Po 7.6.2010 11:54:42
Mrknato >> slyšel jsem od místního domorodce, že troubky stojí na vypuštěném dně bývalého panského rybníku..no pak se není čemu divit..voda si vždycky hledá přirozenou cestu a místo pro rybník bylo kdysy právě děláno v místech kam voda samovolně přišla...proč ho taky dělat na kopci...tam se dělá jen loď...
N Mrknato - ® Po 7.6.2010 11:46:23
šeptal >> Já si myslím, že zatím vše, co docenti přírodě udělali, jim poprávu vrací. Existují staré mapy s původní polohou toků, močálů. Není potřeba nic projektovat a tvořit sinusová betonová koryta. To je podle mě vrchol umu revitalizátorů, který je potřeba zavrhnout .....
N jurasoft - ® Po 7.6.2010 11:43:20
víte co mi je divné ??? minulých 14 dní v praze chc..alo až hrůza..praha, beton, asfalt, dlažba..sem tam kousky trávy (sídliště a vnitřní praha) kanály mají jen omezenou kapacitu, taky se vchody do nich brzo zanesou listím a kde čím..čekal jsem že se budu aspoň brodit vodou..bral bych nějakou lokální povodničku abych nemusel do práce a vozit se mezi baráky s člunem s motorem může být žůžo...a nic..ani kanály neucpaný, ani voda valící se po chodnících..nic..a přitom jsem cestou ze zastávky promokl na kost..pršelo fakt hodně..to by mě tedy zajímalo kolik a jak musí pršet na moravě nebo kde se tam vlastně ta voda vzala..protože to co povídali v televizi na nově, že tam a tam zase prší to vypadalo, že tam někdo ne kropí ale mlží kytky..tomu neříkám déšť co ukazovali...tak kde se všechna ta voda bere..???
N šeptal - ® Po 7.6.2010 11:35:26
Netvrdím, že to není průser. Ale je mi k smíchu, když chlapi od piva rozumí všemu nejlíp.
N Mrknato - ® Po 7.6.2010 11:17:17
šeptal >> docent tomu rozumí, vždyť dělal doposud ta betonová koryta. Tak aby tomu nerozměl....
N Bobr 6 - ® Po 7.6.2010 11:01:17
šeptal >> Tak mi tedy vysvetli proc to nekde je spise ku skode a opravdu to funguje spis opacne?...netvrdim vsude!!!
N šeptal - ® Po 7.6.2010 10:39:45
K posledním dvěma příspěvkům - projekty na protipovodňovky jsou před kopnutím do země hodnoceny expertem, který rozhodně není amatér neznalý problematiky. Nebo si myslíte, že Doc. z ČVUT tomu rozumí míň, než vy?
N Bobr 6 - ® Po 7.6.2010 10:34:01
numen >> Musim s tebou souhlasit, ze to vetsinou delaj lidi co o tom nevedi vubec nic. Ale rekl bych, ze treba Olice v HK okolo nej je cajk.

[ Vstoupit do diskuse - 80 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNOVINKA 2017 Chyť a pusť Krmítková směs 3kg

Za 139
Dodáme do 24 hodin a pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%. Vyrábí se v příchutích: Orlická mušle, scopex, vanilka, černý halibut, jahoda

akce, rybareniČerstvé a levné Coppens halibut pelety - 20 kg za vynikající cenu!

Za 1.099
Vynikající pelety od firmy Coppens jsou nabity vysoce kvalitními přísadami jako maso mořských ryb, rybí olej a krevní proteiny. Coppens - přední evropský výrobce pelet! V Ravenu vždy čerstvé a přímo od výrobce!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby U Habakuka Rybářské potřeby U Habakuka

Plzeň, Na Roudné 39