MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Lov nonstop na revírech ÚS města Prahy

Diskuse k bleskovce Lov nonstop na revírech ÚS města Prahy

Autor diskuse: kuman ®16.6.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N svmichal - ® St 18.6.2008 18:30:45
Zdravím pánové, s chytačkou non-stop souhlasím, chtěl bych s kolegou z práce vyrazit na chytačku pátek - neděle a chytání nonstop by nám vyhovovalo, prosím nevíte jak je to na Slapech se stanováním u ohně a případně rozděláním přiměřeného ohně, ještě jsem tam nebyl, nebo kde by se dalo v okolí Prahy vyrazit se stanem a slušně zachytat bez velkého rušení čumilů - přes víkend, dík
N Mrknato - ® Út 17.6.2008 2:14:16
Salmo1 : pouze jsem naznačil, že ono chápání musí mít logicky nějaké mantinely. Samozřejmě že před lovem 24, podporou původních druhů má přednost LRU, CS rybolov a bývalí uživatelé se svými nároky....
N Petrson - ® Út 17.6.2008 0:52:35
>> antony > míříš správným směrem, který podtrhuje diskuze níže:
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=610544

Jen technický podotek ke změně zákona - fakticky by šlo "jen" o změnu vyhlášky, která nemusí procházet parlamentem. Ujišťuji Tě, že pokud by se našla politická vůle (vlády), tato změna by spočívala ve velmi triviální stylistické úpravě. Tím nemyslím jednoduše příslušný § vyhodit, ale modifikovat - jak ovšem, o tom by zase rozhodla ta vůle :) Navrhoval jsem přesunout pravomoc určit doby lovu v jednotlivých revírech na kraje. Když zde otevřeně napíšu, že takovou změnu bych měl sám hotovou za hodinu, max. pár hodin, v použitelné formě, věř, že zas tak moc si nefandím.
Ale - mezi námi - shodit ten paragraf pod stůl úplně, by taky od věci nebylo. Ono by se nic tak dramatického nestalo, jak vidíme na příkladu SR. Fungování jejich svazu ani státu N-S nijak neohrozil, ryby mají v revírech pořád, pokud někdo nadává, tak z valné většiny ti, kteří prostě N-S nemusí a tak jej pochopitelně nepřejí nikomu jinému (přece by jim v noci "kradli" ryby, které by sami rádi odnesli ve dne). Pak by se konečně rybářství dostalo na roveň všech ostatních zájmových činností (bylo by tedy - co se provozního času týče - omezené stejně, jako: střílení, houbaření, plavání, vodáctví, turistika, lyžování, obchodování, řízení, ožírání se, řvaní, zvracení, mr..ní, atd., atd.), čímž by se konečně příslušný § vymanil z chlívu norem, usmolených proti duchu naší Ústavy.
N Salmo1 - ® Út 17.6.2008 0:27:30
Mrknato-Bodejť by MZe nechápalo situaci Svazu,když na různých odborech sedí,sedělo širší vedení ČRS.To se to panečku bojuje z vlastním stínem.Činnost se vykazuje a ještě nám za to poděkují:-).Standardní Republica de la banana.
N Mrknato - ® Po 16.6.2008 23:41:21
Salmo1 : MZe nejde o peníze, ale zcela jistě chápe situaci Svazu, nedostatku financí a z toho důvodu neaktuálních zaryb. plánů, které asi toleruje. Takže pokud by někdo zcela vážně vylezl s jakoukoliv variantou lovu, zvyšující jeho náklady, zcela jistě by MZe nebylo tak tolerantní k výše uvedeným plánům..... a to by byla prda.
N Salmo1 - ® Po 16.6.2008 23:29:02
antony-Asi tak jak píšeš-moc neobstojí výmluva stylu "je potřeba žádat o vyjímku a tu nám jistě MZe neudělí".

Já bych se spíše ptal v jakém zájmu a kdo je proti rybolovu 24h.Podle mého názoru MZe je šuma fuk zda rybáři loví,nebo budou lovit 24h.Na těchto zákazech,úsporách má zájem někdo uplně jiný,ale MZe to není.
N Petrson - ® Po 16.6.2008 22:16:44
>> Jovánek > chtěl nechtěl, to není podstatné. Na V6 to asi opravdu možné není, kvůli zmíněnému plavebnímu řádu, proto je to taky zakázané. Pokud znáš úsek, povolený loni, je Ti jasné, že ze břehu se tam nedalo chytat téměř nikde. Řekl bych tedy, že právě proto byl letos rozšířen.
N Jovánek - ® Po 16.6.2008 21:54:22
Neví proč,ale je to tak.
N sadraj - ® Po 16.6.2008 21:47:42
Proč ?
Když budeš řádně osvětlenej nic ti nebrání.
N Jovánek - ® Po 16.6.2008 21:46:10
Saraj:protože podle plavebního řádu se v noci lovit nesmí.
N sadraj - ® Po 16.6.2008 21:39:26
Jov: a proč ne aspon by ti v centru nelezli obejdové a turisti po zádech a nemel bys je poblitý když bys nezakotvil pod mostem , ale asi by se top RS blbě kontrolovalo
N Jovánek - ® Po 16.6.2008 21:35:43
Petrson:Ty by si chtěl lovit z lodě non-stop?
N Petrson - ® Po 16.6.2008 20:49:13
Ano, hezky celé revíry, bez nějakého šušnění na metry (Vltava 6 se účinně ze břehu nechá lovit stejně spíš až od Smíchova). No a Slapáci taky budou rádi.
Takže díky, kluci z MZe:)))
N tonis - ® Po 16.6.2008 20:45:53
Ty se divíš že to nechtějí povolit na Moravě ? Já ne. Protože všude kolem je to povolené,ale na Hracholuskách opět nic.Tam to snad nikdy nepovolí. Může mi někdo vysvětlit proč? Proč to jinde jde a tam ne?
N antony - ® Po 16.6.2008 20:26:03
Tak by mě zajímalo, zda bude někdy něco podobného i v MRS. Podle diskuzí na jiném fóru to vypadá, že Moraváci na postech nejvyšších mají strach z jakýchkoliv změn, pořád jenom čtu, či slyším důvody, že nikdo nic podobného nenavrhl a tudíž ani nechce. Ono je vždycky jednodušší si vymyslet důvod, proč něco nejde, než vyšlapat cestu pro to , aby to šlo. Podle počtu udělených vyjímek pro letošní rok už u mě moc neobstojí výmluva stylu "je potřeba žádat o vyjímku a tu nám jistě MZe neudělí".
Takže děkuji tímto nadálku všem organizacím, které si toto vymohly, protože čím víc se bude vyjímek přidělovat, tím méně se to bude úředníkům na ministerstvu chtít řešit a tak, aby si ulehčili život, tak možná prosadí změnu zákona pro celou ČR, k nelibosti našim furiantským vůdcům.
hola
antony

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSTICKYBAITS špičkové krmení včetně novinek a oblečení

Kompletní řady Sticky baits včetně oblečení.

akce, rybareniavid carp road trip bed

Za 4.090
Velmi kvalitně zpracované a elegantní lehátko. Rozměry : - rozložené délka 208 cm x šířka 81 cm a výška 32 cm - složené délka 85 cm x šírka 81 cm a výška 25 cm Rozklikněte pro detaily / promovideo na www.chytiljsem.cz

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky