MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Obecný zájem

Diskuse k mini článku Obecný zájem

Autor diskuse: Turňa ®12.3.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N JKL - ® Ne 16.3.2008 11:36:58
Turňa: Velmi poučné a vzhledem k právnímu chaosu asi vyčerpávající. Absence definice "Veřejného zájmu" se netýká zdaleka jen výkonu RP, a obávám se , že až bude tento zájem definován - např. v souvislosti s výkupem pozemků - nebude to zrovna veselé čtení.
N MRKnato - ® Ne 16.3.2008 10:50:22
Někdo se tu snaží omámit rybáře tím, že když mají RL a povolenku, mají více práv než jiný občan, který RL a povolenku nemá. Tím myslím pseudoprávo omezovat někoho jiného. Právě proto obecný zájem nemůže být specifikován. Tam kde se problémy vyskytnou, jsou uživatelem vtěleny do soupisu revírů. Ale i kdyby tam vtěleny nebyly, nebo blbě, nic podstatného to neřeší. Řeší pouze ty případy, kde rybář nevidí onu mez jiného zájmu, třeba plot. Např. chráněné území.
N Turňa - ® So 15.3.2008 9:48:30
Inu komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.
N MRKnato - ® So 15.3.2008 1:24:18
hraji : nyní provádím rozdělení pozemku a jeho sloučení k pozemku na kterém jsou stavby hlavní a vedlejší, tedy oplocení je nutné a jedná se o velmi známý ryb. revír. Pokud tě to bude zajímat, mohu tě seznámit, jaký bude následný stav rybolovu z tohoto pozemku v našem právním prostředí i bez jeho shrnutí ......
N MRKnato - ® So 15.3.2008 1:11:37
Dalimile, až mě nějaký zákon dá "právo" ke vstupu např. do tvé ordinace i proti tvé vůli, přestanu platit nemocenské pojištění, jelikož si vyšetření provedu sám...... Dnes je každý dobrým zedníkem, právníkem, proč by nemohl být doktorem?
N MRKnato - ® So 15.3.2008 1:03:06
Turňa : pokud by jsi neudělal hrubou chybu hned v úvodu, asi bych to nekomentoval, ale v zákoně č. 99/2004Sb. je to uvedeno úplně jinak. Pobřežní pozemek, jak správně uvádí zákon by mohl být v zákoně specifikován i jako např. neupravený pozemek, mokrý pozemek, zatravněný pozemek, pozemek u vody, nebo neoplocený pozemek. To, že je za povolením vstupu rybáře na pobřežní pozemky při výkonu ryb. práva uveden zákaz vstupu z obecného zájmu, dává tomuto ustanovení jasně výčtový charakter, neboť plot je zařízení, specifikující zcela jasně obecný zájem. Tedy žádný zákonodárce by vědomě nehnal jeden zákon, přes druhý. Navíc soupis revírů s jejich popisem a uvedením obecných a veřejných zájmů má s jakoukoliv právní úpravou společné akorát velké kulové.
N becher - ® Čt 13.3.2008 15:59:40
Turňa: výborný článek. zajímalo by mě jako laika mírně postihlého zájmem o právničinu,kde sháníš materiály , resp. podrobnosti o případech, tak lehce řečeno neobvyklých, jako zmiňované kauzy Banér v. Švédsko nebo Chassagnou v. Francie apodobně. Díky za odpověď. příp. email. r.jirousek@seznam.cz
N Cottus - ® Čt 13.3.2008 12:51:00
Prosím znalé věci o osvětlení rozdílu mezi : "veřejným" a "obecným" zájmem...
Resp.jakým zájmem je rybaření (hospodaření)o .s.
N hraji - ® Čt 13.3.2008 7:32:22
MRKnato: no comment, nic jiného jsem nečekal.
N Dalimil - ® Čt 13.3.2008 7:23:29
MRKnato -- co se dalo jiného čekat. Důvod Ti byl popsán v bleskovce poměrně jasně a to, že v praxi v mnohých případech je situace jiná, je věc druhá. Oplocený pozemek by měl být dle platné právní úpravy u nás spíše výjimkou (mám na mysli pozemky zasahující až k vodě - řece, či zabírající i koryto řeky). A obecný zájem není tím zájmem, jak z povahy věci plyne, který by "a priori" vstup na _všechny_ pozemky omezoval, je to jen jeden z důvodů, proč tam nesmíš. Ale jen u některých pozemků.
N Turňa - ® Čt 13.3.2008 7:22:36
MRKnato: Však říkám, že nekomentuji, jen shrnuji právní prostředí. Nic víc, nic míň. Jak je to s vymahatelností práva je už věc skutečně jiná. Petrův zdar.
N kakr - ® Čt 13.3.2008 7:13:07
Turňa:
článek pěkný, vymahatelnost práva v ČR v podobných případech se dostává do záporných čísel.
Co jiného se může dít ve státě, kde si soudce vyrobí virtuální proces, včetně závěrečné řeči obhájce a když to praskne tak dostane směšnou pokutu a soudí dále !!!!
N MRKnato - ® Čt 13.3.2008 0:49:31
Turňa : pokud je právo vstupovat obecně na pobřežní pozemky tak silné, nikde jsem to nezaregistroval. Bohužel jsem nezaregistroval ani důvod, který by opravňoval kohokoliv, tedy i rybáře vstoupit na oplocený pozemek. Obecný zájem, je právě tím zájmem, který to neumožňuje. Ve svém expozé totiž nečiníš rozdílu ve vstupu na rozdílně evidované pozemky v katastru nemovitosí, včetně jejich využití. To vidím opět jako velkou chybu tohoto bleskového příspěvku. Rolník v Porýní i ve Finsku má smůlu, ale vlastník oplocené zahrady u domu, kterou tak užívá např. Rómský aktivista, je ve zřejmé výhodě oproti tomuto zbožnému přání. Zákon, který mě umožní oplotit si pozemek asi nebude v rozporu se zákonem o vstupu na některé pozemky v souběhu s výkonem nějakého práva. To jsi trochu podcenil.....
N Dalimil - ® St 12.3.2008 21:59:48
Excelentní. Po přečtení nemám co dodat...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniHáčky FOX Arma Point SSC vel 6

Za 129
Nejprodávanější háčky z řady Fox teď za akční cenu jen 129,-


akce, rybareniPodložka Delphin SMART Mat

Za 1609
Mimořádně praktická podložka, která slouží k uložení úlovku na čas nezbytný pro uvolnění háčku, focení, či vážení. Její hlavní předností je možnost složení do minimální velikosti, kterou oceníte hlavně při transportu.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
SUMCI.COM SUMCI.COM

Pojeďte s námi na Ebro na sumce!