Proč je na Berounce minimálně rybiček

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli někdo neví proč poslední dobou je na Berounce tak málo rybiček a nemyslím si že za to můžou dravci ?
Autor diskuse: Tomba - Profil , 3.6.2025 všeobecné - ostatní

Nhydrolog - Profil | Pá 20.6.2025 14:00:19

Vévoda z Wellingtonu >> dnes jsem pročítal rř. A myslím že jsem nikde neviděl že by se nesmělo chytat na kapra.
Sumcarinu už tolik nejedu tak jsem tomu nedával takovou váhu

    NVévoda z Wellingtonu - Profil | Pá 20.6.2025 13:45:43

    Nebula >> Zkušený kolega si od 16.6. ještě nechytnul nástražku na sumce.
    Chudák tam dřepí od 16.6. každý večer, a na sumce si na červa nechytnul nic jinýho než bělice.

      Nhydrolog - Profil | Pá 20.6.2025 13:45:17

      standas >> jsem rád že se o tom mluví třeba se něco změní

        NVévoda z Wellingtonu - Profil | Pá 20.6.2025 13:42:54

        Klobasa1 >> tak samozřejmě, přece se nebudu pouštět do "objektivního" hodnocení úseku, kam jedu 1x za dva měsíce. ...Vím, že lidé to dělají a mají to sebevědomí, ale já bych si to nedovolil. Hodnotím pouze úsek, kde znám každý kámen a strávil jsem tam většinu života. Taky je třeba si připomenout, že né každý jezdí autem, né každý má aktuální fyzické možnosti cestovat.
        No, a pak Ti samozřejmě děkuji, že hodnotíš mé letošní úlovky pozitivně, a není to tak zlé. Samozřejmě krása Berounky, naděje a víra nikdy nepohasne a ryba je bonus. Když je bonusem letošní 85. kapr (obrazně), bonus přestává mít trochu hodnotu, tak se podíváš, jak se starají o revír za ten ranec peněz od nás - no a zjistíš, že oblíbená a přetlakovaná B2 ještě letos nedostala nic než kapra.
        Beru si ze Tvé zprávy ale to pozitivní - musím být ještě shovívavější a opakovat si dokona známou pravdu, že Berounka je překrásná, jenom u ní sedět, což je nesmrtelný fakt, rozhodně nezavázím o ironii.

          Nstandas - Profil | Pá 20.6.2025 12:54:58

          A jak pak to řeší ČRS??? Nasadí více kaprů:-(((

            NTEZAR - Profil | Pá 20.6.2025 12:26:21

            Vévoda z Wellingtonu >> U mě na B1pozoruju zhoršování stavu bílé ryby zhruba poslední tři roky a to celkem razantně.Jsem rád, že jsem si užil v minulosti dlouhou dobu parádní rybařiny a tenhle stav až teď...

              NKlobasa1 - Profil | Pá 20.6.2025 12:02:11

              Vévoda z Wellingtonu >> Myslím si, že je to letos na začátku celkem úspěch. Vlastně děkuj bohu, že tam ještě často můžeš trávit své příjemné chvíle a rybka jen jen třešnička na dortu. Je zajímavé, jak se tady každý baví o té jen "svojí Berounce"... a osoby odjinud do toho pletou jiné řeky, nebo jiné úseky Bé a každý chytá jiným stylem lovu. Přitom je v každém úseku pěkná - ta zatím naše řeka. Pořád se někde dá něco lapnout. Já ji znám od Chrástu lehce, od Zvíkovce trošku víc dolů až třeba do těch Dobřichovic. Od Berounského jezu je ale vše díky povodí trošku špatně..Úplně jinak můžou psát klucí od Plzně a jinak pražácí. Není hezčí řeka na světě, než ta naše..A třeba tam někde ještě něco pěkného plave..nebo taky né, ale kde je víra, tam je i cesta:-))

                NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 19.6.2025 21:25:15

                Nebula >> jsou chvíle, kdy mi je skoro do breku. Rád chytám lehkou montáž, ale co se odehrává letos jsem ještě nezažil. Letos jedna plotice, jedna podoustev, karas, lín, ale cejna stále nechytnul snad nikdo. Na vláčku tloušti 15 cm a to samé okouni. Zapomenuté ryby ve směšných počtech.

                  NSkříťa - Profil | Čt 19.6.2025 17:56:45

                  Nebula >> já letos 3.5. dvě plotice v Berouně.

                    NNebula - Profil | Čt 19.6.2025 17:46:05

                    Vévoda z Wellingtonu >> já letos cejna ani plotici na Berounce ještě neviděl, samý kapr a když dám na háček jen červa tak se k nim přidá ouklej.Kromě nich jsem chytl 2 malé jelce okolo 10cm a kolega co jezdí se mnou 3 Karase 40+.

                      Nrybomil - Profil | Čt 19.6.2025 11:32:29

                      PanTloušť >> Jj, v některých úsecích Lužnice je to mor, miniskaláci total otravný + k nim amícký sumečci a můžeš feeder sbalit a frčet jinam. 40tku skaláka chytím málokdy, výjimka. To jak se říká, že je vymlátili sumáci je dle mě blbost.

                        NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 18.6.2025 21:30:01

                        FRANK71 >> u nás taky přetlak 40 - 60

                          NFRANK71 - Profil | St 18.6.2025 16:40:15

                          Vévoda z Wellingtonu >> všichni měli 40 cm

                            NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 18.6.2025 16:13:52

                            Mušketýr >> To je hezký!

                              NMušketýr - Profil | St 18.6.2025 16:08:24

                              Vévoda z Wellingtonu >> My jsme byli včera na chvilku se svítáním před prací s kamarádem zahájit v Dobřichovicích a pod jezem to celkem žilo, chytli jsme candáta lehce přes 60, sumce a pár okounů, boleni kolem hodně lovili, ale je fakt že tloušťů ve stolístku co bejvaj, jsem taky moc neviděl.

                                NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 18.6.2025 15:22:19

                                FRANK71 >> sumců u nás máme dost, to už jsem psal jinde, ale to není moje cílovka - přesto děkuji za report, neb někdo z kolegů nám množství sumců na Berounce zpochybňoval

                                  NFRANK71 - Profil | St 18.6.2025 15:10:32

                                  Vévoda z Wellingtonu >> běž na sumce v Letech už letos 10 kousků.

                                    NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 18.6.2025 14:50:12

                                    Jak jste na tom letos, přátelé střední Berounky? Za mě je letos stav katastrofální, berou jenom kapř všech velikostí, cejna ještě od nás neviděl nikdo letos, plotice je taky ohrožený druh (o podoustvi se vůbec nebavím).
                                    Na přívlač 2x zatím letos, okounci a tloušti velikosti mladší/starší přípravky, řeka úplně bez zálovu dravců, v polarizačkách kam z lodi vidím pod vodu a tam pod stromy, kde ryby vždy byly, tam se krčili 2 pidi tlouštíci + jsem viděl asi 6 vláčkařů a nikdo si nesáhnul na rybu.

                                      NPanTloušť - Profil | So 7.6.2025 15:10:22

                                      jxr >> Nevím kam chodíš, ale zrovna na Lužnici je Cejnků dost (Alespoň ještě minulý rok bylo, letos jsem tam byl jen jednou). A pěkných. Já jsem kvůli nim dost omezil krmení, protože byl občas problém se přes ně prochytat k něčemu jinému. Chytám tedy hlavně na plavanou, na mouchu to může být jiný. Ale jinak souhlasím, bývalo jich více. Tady na Blanici je jich hrstka.

                                        Njxr - Profil | So 7.6.2025 14:10:19

                                        Pike >> Skaláci bývali mor všude, kde to teklo. Dneska je to i na Lužnici vzácnost. Já je mám rád. Taková vděčná ryba na mouchu. A umí i potahat, když je větší.