- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Proč je na Berounce minimálně rybiček
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
11x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 21.8.2025 19:28:20
Ti okouni to bude asi taky lokální, vloni mi jich jezdila okukovat nástrahy pravidelně celá hejna, to se letos nekoná.
Jinak boleni klasika stále se jim daří, sumci teď 9 ks za večer, největší 25 cm - taky paráda :-)
NMušketýr - Profil | Čt 21.8.2025 18:37:15
NMušketýr - Profil | Čt 21.8.2025 18:33:52
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 21.8.2025 18:07:36
Nmacek - Profil | Čt 21.8.2025 18:01:50
Jeden rok u hmyzu málo znamená, loni u nás bylo hrozně moc vos, a letos skoro žádný. Nic bych z toho nevyvozoval.
Bílá ryba se chytá snadno a v okolí je dost hladových nenáročných krků, který jí nepohrdnou a radši ušetří pár pětek na vodku z Lidlu. Co jinýho mají taky po šichtě dělat.
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 21.8.2025 18:01:10
Problém mám s okouny - oproti loňsku velký ústup, no a cejn velký? Stále ho letos nechytil nikdo koho znám. Je to záhada.
NMušketýr - Profil | Čt 21.8.2025 16:18:00
Nsimak.cz - Profil | Čt 21.8.2025 15:24:07
NTEZAR - Profil | Čt 21.8.2025 15:06:43
NFRANK71 - Profil | Čt 21.8.2025 14:53:51
NTEZAR - Profil | Čt 21.8.2025 14:47:43
NFRANK71 - Profil | Čt 21.8.2025 13:18:35
NMušketýr - Profil | Čt 21.8.2025 13:11:22
NTEZAR - Profil | So 12.7.2025 12:52:24
NVévoda z Wellingtonu - Profil | So 12.7.2025 9:29:45
Co se s cejny mohlo stát?
Nechápu - ani sumec ani kormouš nevěřím, že by je úplně vybili. To by totiž u nás nebyli už dávno. Nemohl je postihnout nějaký mor?
NMušketýr - Profil | Čt 3.7.2025 11:35:09
Taky díky za pokec, doufám že se brzo zas k Berounce na nějaký další úsek dostanu, tak kdyžtak zas hodím nějaký aktuální info :-)
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 3.7.2025 11:21:43
PS: Kdyby někdo potřeboval roznést po Berounce ručně štiky jak se to dělávalo za starých časů správně, jsem k dispozici. Sic neřídím, ale vlakem dojedu a rád pomůžu.
NMušketýr - Profil | Čt 3.7.2025 11:07:52
Jinak s těma parmama to vidím skoro opačně, přijde mi že jim výrazně pomohlo celoroční hájení na B1, B2, B3 i B5, na fídr jsem je chytal čím dál víc ve všech možných velikostech, poslední roky na ně jenom koukám a pořád jich vídám místama fakt spousty, ale věřím, že to může být místo od místa. Jinak ten fídr tam už tak třetí rok nechytám tak jak je to s cejnama nemůžu posoudit, ale tenkrát jich bylo dost.
Ale rád se koukám na statistiky a zrovna na B2 za posledních 5 let klesnul rybářský tlak (počet docházek) o zhruba 42 % (2020 - 46487 docházek a 2024 - 27691), podobně to kleslo i na B1. Zatímco třeba rok 2023 byl rekordní v počtu odnesené bíle ryby (+ plus ty další co neměly ve statistikách vlastní kategorie, ale dominatně to byla bílá ryba) za posledních 12 let. Loni už to teda zase kleslo. Takže ten úbytek může být tím, že se poslední dobou rekordně odnášelo i přes mnohem nižší počet docházek.
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 3.7.2025 10:21:13
Takže za mě, za aktuálních podmínek všeho druhu, jak se vychytá násada a velký kapř stávkuje, zbyde v řece "howno" :
https://www.rybaripraha.cz/wp-content/uploads/2025/05/WWW-2025-05-11.pdf
NMušketýr - Profil | Čt 3.7.2025 10:19:03
NMušketýr - Profil | Čt 3.7.2025 9:55:29
A jinak je teda otázka, co je přirozenější, jestli extrémně úživná špinavá voda se spoustou ryb, nebo čistá voda, kde je míň ryb :-D
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 3.7.2025 9:26:39
Stejně je to absurdní - celý život jsem nadával na špínu Berounky a plovoucí mrtvolky ve vedrech, teď je poslední cca. 3 roky Berounka tak čistá, že se do ní přesunuli i lidé s bazény, ale zase nejsou ryby pod vodou. To je nejlépe prokazatelné v polarizačkách, když projíždím kolem korun stromů a překážek.
Jednu výhodu to má: Přestali k nám jezdit rybáři. Lidi nejsou blbí, a přestože počasí vybízí k táboření, namísto desítky aut u nás bývají zaparkovány dvě. Akorát by to chtělo k prutům nějaké dobré čtivo, chrápat u toho neumím :-)
NPedro1 - Profil | St 2.7.2025 21:46:12
Tam kde před dvaceti roky rostlo neco teď roste neco jiného a k tomu dalších 20 druhů, které jsem před 5 lety nenachazel.
To množství druhů hub v lesích se dle meho výrazně zvyšuje.
Nyarda_1 - Profil | St 2.7.2025 18:03:42
P.S. Jeden řád hmyzu sleduju desítky let a situace mě zrovna k optimismu nevybízí...
NPike - Profil | St 2.7.2025 13:30:28
Ale žádný zázrak. Na B1 velký propad proti době 4-5 let zpět.
Poprvé za 20 let snad mohu říct, že na Sázavě si zachytám líp než na B. A to tam taky není žádná sláva.
NPedro1 - Profil | St 2.7.2025 13:13:35
Na druhou stranu je fakt, že pod jezem to zkurvili jak to šlo tím, že to Komatsu srovnal na placku a zmizely všechny prohlubně a nerovnosti.
V Dobřichovicích stojí podjezí už taky za hovno, v Klučicích jakbysmet, v Třebáni je to bída od povodní 2002.
Navíc tam se z kempu sežere všechno, co se uloví. Do Černošic nejezdím, tam je to tak hnusný, že to nemá s Berunkou nic společného, ..... k tomu cyklostezka,....., strašný.
NPedro1 - Profil | St 2.7.2025 13:05:27
Vody málo.
Voda velmi čistá, což už ale je několik let. Mají na to vliv čističky, ovšem otázka zní, zda je takhle "čistá" voda dobrý i pro ryby a jejich potravu.
Z vody zmizely oukleje a tlouštíci. Nevím kam, ale nikdy jsem nezažil, aby ve břehu nebyly stovky kusu rybek 2-12 cm. Teď tam hodím hrst červů a nepřiplave nic. Větší bílá taky není. Přitom ještě před 3 roky bylo možné sledovat kromě ouklejí a tloušťíků stohlavá hejna hrouzků, okouny pod vrbami, na červy se dali chytat krásné plotice, na pelety nebo kouli tam visel do 10 minut slušný tloušť. Teď je tam hovno. Na hladině aktivita nulová, jednou za hodinu zalovení od malé ryby. Ze stromu nejsou vidět parmy ani jiné ryby, které by stáli v proudu a krmily se.
Zároveň jsem v zoufalství bez záběru zkoušel najít chrostíka - pod kameny je hovno, kromě 1 jedné malé pijavičky na 5 kamenů. Nakonec jsem chrostíka našel, malého chcípáčka asi pod 30. kamenem.
Všude hromada schránek od vodních plžů a mlžů, živého jsem neviděl.
Na jaře jsem byl několikrát v nadjezí s feederem a velká bída. Ryb málo a malé.
Ovšem tahle prázdnota v úseku, kde bylo dycky ryb jako hnoje od malých až po velké je teda děsivá.
NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 2.7.2025 12:32:22
NG.Moolis - Profil | St 2.7.2025 12:22:48
NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 2.7.2025 12:07:02
NG.Moolis - Profil | St 2.7.2025 11:57:40
https://ziva.avcr.cz/2025-3/recept-na-viteze-duvody-prudkeho-narustu-diverzity-v-nasich-zachovalych-tocich.html
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Ne 22.6.2025 11:34:02
Nu x a - Profil | So 21.6.2025 21:46:36
NPetr64 - Profil | So 21.6.2025 19:48:51
Nmacek - Profil | So 21.6.2025 14:03:19
NVévoda z Wellingtonu - Profil | So 21.6.2025 12:14:46
Tloušti letos u nás v nejmenších velikostech, co mi paměť slouží, i v polarizačkách pod korunami stromů na top flecích, kde se vedle nich strachy krčí ještě pár pidi okounů. S pejskem obchůzka od jezu k jezu. Stále letos nikdo neviděl cejna (!)
NVévoda z Wellingtonu - Profil | So 21.6.2025 10:41:59
Nstandas - Profil | Pá 20.6.2025 15:42:45
Nhydrolog - Profil | Pá 20.6.2025 14:10:54
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Pá 20.6.2025 14:07:48
Akorát těch sumců 40-60 cm, kterých je u nás ranec, nevím kolik na kapra chytneš. Předpokládám, že kolega chce udělat aspoň nějaký záběr.
Nstandas - Profil | Pá 20.6.2025 14:04:03
Nhydrolog - Profil | Pá 20.6.2025 14:00:19
Sumcarinu už tolik nejedu tak jsem tomu nedával takovou váhu
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Pá 20.6.2025 13:45:43
Chudák tam dřepí od 16.6. každý večer, a na sumce si na červa nechytnul nic jinýho než bělice.
Nhydrolog - Profil | Pá 20.6.2025 13:45:17
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Pá 20.6.2025 13:42:54
No, a pak Ti samozřejmě děkuji, že hodnotíš mé letošní úlovky pozitivně, a není to tak zlé. Samozřejmě krása Berounky, naděje a víra nikdy nepohasne a ryba je bonus. Když je bonusem letošní 85. kapr (obrazně), bonus přestává mít trochu hodnotu, tak se podíváš, jak se starají o revír za ten ranec peněz od nás - no a zjistíš, že oblíbená a přetlakovaná B2 ještě letos nedostala nic než kapra.
Beru si ze Tvé zprávy ale to pozitivní - musím být ještě shovívavější a opakovat si dokona známou pravdu, že Berounka je překrásná, jenom u ní sedět, což je nesmrtelný fakt, rozhodně nezavázím o ironii.
NTEZAR - Profil | Pá 20.6.2025 12:26:21
NKlobasa1 - Profil | Pá 20.6.2025 12:02:11
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 19.6.2025 21:25:15
NNebula - Profil | Čt 19.6.2025 17:46:05
Nrybomil - Profil | Čt 19.6.2025 11:32:29
NMušketýr - Profil | St 18.6.2025 16:08:24
NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 18.6.2025 15:22:19
NFRANK71 - Profil | St 18.6.2025 15:10:32
NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 18.6.2025 14:50:12
Na přívlač 2x zatím letos, okounci a tloušti velikosti mladší/starší přípravky, řeka úplně bez zálovu dravců, v polarizačkách kam z lodi vidím pod vodu a tam pod stromy, kde ryby vždy byly, tam se krčili 2 pidi tlouštíci + jsem viděl asi 6 vláčkařů a nikdo si nesáhnul na rybu.
NPanTloušť - Profil | So 7.6.2025 15:10:22
Čtenáři této diskuse také sledují
NPražská Vltava: úlovky, zkušenosti15211
NSpolek pozůstalých GFC110357
NKlub fanoušků Trabucco27531
NPsi, pejskaři, rybáři7908
NUdírny a uzení51139
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NKormorán 20171127
NDokumenty z přírody kolem vody624
NRybářský informační systém: shrnutí nejdůležitějších informací337
Kde to žije - všechna témata
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....















