Rybářský kniho - koutek

Jaké knihy o rybařkně se Vám líbí, nebo Vás nějakým způsobem ovlivnily?
Autor diskuse: razisdas - Profil , 30.5.2025 všeobecné - ostatní

Listujete radši v papírové knize, nebo máte raději e-book?

A) Zalistuji si v papírové knize.98%

B) Mám radši e-book.2%

Od 31.5.2025 hlasovalo 46 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Mates PB - Profil | Ne 13.7.2025 10:38:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pohádky od potoka. 1923 - taková blbůstka.

    jxr - Profil | Út 10.6.2025 8:35:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Rybářské knihy mám rád. V zimě si je čtu pořád dokola. Marně přemýšlím, kterou bych označil za nejoblíbenější. Těch co mám opravdu rád, je hodně.

      Mates PB - Profil | Po 9.6.2025 18:50:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Taky záchrana ☝

        Mates PB - Profil | Po 9.6.2025 18:50:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Občas zachraňuju saláty a nechávám je opravit. No ale může tohle někdo vyhodit?

          Mates PB - Profil | Po 9.6.2025 18:46:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Na tuhle jsem čekal dlouho☝

            Mates PB - Profil | Po 9.6.2025 18:40:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Zpátky do našeho století. Loni jsem si koupil knihu Okouzlující Muškaření od Josefa Šebely (2021). Při prolejzání netu jsem zjistil, že to není první kniha od tohoto autora. Tak jsem pátral a občas se prodává za nesmysl. Tak jsem to skoro vzdával. ☝ Ale náhodou jí prodával v pozůstalosti nějaký pán na FB. Udělal jsem nabídku a byla moje. Je z roku 2000.

              Mates PB - Profil | Po 9.6.2025 18:33:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Kniha z roku 1898. Cena 1.80 zl. Zajímavost ☝Ještě v roce 1904 je na tu knihu reklama v předchůdci Rybářství - tohle mě baví.

                Mates PB - Profil | Po 9.6.2025 18:10:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Jinak já mám teda hodně rád ty předúnorový knihy. Tohle jsem sehnal loni na podzim.

                  Mates PB - Profil | Po 9.6.2025 18:06:57

                  Pindˇa >> jj, stejný. Rada 808.

                    razisdas - Profil | Po 9.6.2025 14:56:21

                    G.Moolis >> Kvuli tomu ze se to bude rozrustat? Nebo myslis jiny problem?

                      G.Moolis - Profil | Po 9.6.2025 13:56:14

                      razisdas >> pokud si na zahradu pustíš trnku a šípek, máš zaděláno na mnoho roků problémů dopředu.

                        razisdas - Profil | Po 9.6.2025 12:56:26

                        G.Moolis >> to je parádní 👍 Příjemný slyšet, že někdo nepěstuje tůje a nestaví bazén. Zařizujem zahrahradu a mam v planu tam mít šípky, trnky a všelijaké býlí a stromy z okolí.

                          Pindˇa - Profil | Po 9.6.2025 12:35:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Mates PB >> Jestli budeš listovat, zajímalo by mě, jestli i v té nové je kladený takový důraz na to, že háček z nástrahy nesmí výčuhovat.

                            G.Moolis - Profil | Po 9.6.2025 11:42:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            razisdas >> já jezdil na Višnovou, strejda tam měl chatu. Před pár roky jsem koupil chatu naproti na kopci. Byl to kdysi sen mýho dědy a jeho bratra. Ryby už tam takový nejsou. Ale od podzimu do jara je tam krásně a klid. Pěstuju tam kytky a stromy a snažím se udržet stepní kytky na tom mojem oploceném kousku ráje.

                              razisdas - Profil | Ne 8.6.2025 23:03:34

                              G.Moolis >> Jako malej jsem trávil prázdniny u Berounky mezi Skryjemi a Branovem. Po škole jsem žil nějakou dobu v okolí Řevnic. Pokaždé, když čtu jeho povídky, tak se tam v myšlenkách vracím.

                                G.Moolis - Profil | Ne 8.6.2025 21:31:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Ota Pavel, to je základ, filosofie, můj kraj.Ty další knížky přišly proto, aby doplnily znalosti a techniku. Důležité, ale ne tak moc.

                                  carloz - Profil | Ne 8.6.2025 19:29:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Ty první dvě nahoře mám ještě po tátovi, zbytek si dokupuju většinou v zimě, kdy je na čtení ideální doba.

                                    FRANK71 - Profil | Pá 6.6.2025 18:46:11

                                    razisdas >> 👍😃

                                      razisdas - Profil | Pá 6.6.2025 14:56:04

                                      FRANK71 >> tady je uryvek o zabradlicku 😆

                                        razisdas - Profil | Pá 6.6.2025 11:01:24

                                        Mates PB >> měl sem to stejne. Ty ilustrace jsou dost dobry.

                                          Mates PB - Profil | Pá 6.6.2025 10:33:34

                                          razisdas >> Z téhle knížky jsem se učil jako malej ryby. Je vtipný, že v podstatě o víc jak 40 let později jsem se podle stejných ilustrací učil ryby na zkoušky RS :-))