Rybářský kniho - koutek

Jaké knihy o rybařkně se Vám líbí, nebo Vás nějakým způsobem ovlivnily?
Autor diskuse: razisdas - Profil , 30.5.2025 všeobecné - ostatní

Listujete radši v papírové knize, nebo máte raději e-book?

A) Zalistuji si v papírové knize.98%

B) Mám radši e-book.2%

Od 31.5.2025 hlasovalo 46 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMates PB - Profil | Ne 13.7.2025 10:38:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pohádky od potoka. 1923 - taková blbůstka.

    Nrazisdas - Profil | Pá 6.6.2025 10:15:17

    FRANK71 >> viz uvodni fotka z diskuse. Tam to je. Myslim ze lovec chytal na kachne. Pekna rybarska latina, diky ktere se to pekne cte a clovek se o zasmeje. Tohle dneska nikdo nevymysli.

      Nrazisdas - Profil | Pá 6.6.2025 10:13:06

      Pike >> čeština je na tyhle slovní hříčky supr jazyk 😆

        NMates PB - Profil | Pá 6.6.2025 7:49:48

        Pike >> No je to šperk, to bez diskuse. :-)

          NPike - Profil | Pá 6.6.2025 7:42:37

          Mates PB >> 😂 tuším, že se s jedním autorů na to téma vedla i nějaká debata na netu. Snad chodil i na MRK.
          A samozřejmě nymfa s prýmkovým tělíčkem.

            NMates PB - Profil | Pá 6.6.2025 7:06:16

            Pike >> Myslím, že tam je i kamenná muška

              NPike - Profil | Pá 6.6.2025 6:07:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Ještě bych jako muškař málem zapomněl na jeden skvost: Lov pstruhů na umělé mušky. Je to kniha britských autorů, ale naprosto skvělý je překlad pánů Kuthana s Pospíšilem, který posouvá knihu do úplně jiného levelu. Zde pár skvostů:
              plovací břišní obruč, prostoduch, dlouhonohý tatík, špádové eso, betonová kuželka, bzučáci a živa.
              Naprostá fantazie.

                NFRANK71 - Profil | Čt 5.6.2025 23:10:39

                Pedro1 >> já mám rád knížku, kde se lovec vydal na sumce. Vlasec uvázal za zábradlí a ráno když přišel, tam zábradlí nebylo. To byla super povídka.😂

                  NPedro1 - Profil | Čt 5.6.2025 22:08:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Staré rybářské knížky jsou skvost, pro mě neprodejné, je to radost je otevřít a číst.
                  Mam hrozne rad Šimkovo Z rybářského zápisníku, Příběh stiky od Tejčky, S kamerou a udicou od Kronera, komplet od Oty Pavla (ale nejoblíbenější knížka od něj je Plná bedna šampaňského), Dravci peřejí od Štochla,...., z novějších První lovy.
                  Je toho hromada, co je krasne, určitě jsem na něco zapomněl, nevadí, mám to každopádně moc rád.

                    NMates PB - Profil | Čt 5.6.2025 9:12:27

                    razisdas >> Historie závodu kovovýroby ve Žďáru nad Sázavou - firmy Rousek a následně Tokoz.

                      Nrazisdas - Profil | Čt 5.6.2025 9:09:06

                      Mates PB >> to vypada hodne dobre

                        Nrazisdas - Profil | Čt 5.6.2025 9:08:08

                        Mates PB >> presne tohle mam taky. Zalistuj👍

                          NMates PB - Profil | Čt 5.6.2025 9:07:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Pěkná nová kniha z poslední doby je tahle.

                            NMates PB - Profil | Čt 5.6.2025 9:06:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Já mám tohle vydání z roku 2000. Možná mě donutíte v tom zalistovat 😂

                              NNeutron - Profil | St 4.6.2025 18:08:56

                              razisdas >> Podle všeho, je to gró pořád stejné, ale každé vydání je doplněné a přepracované, asi jak se měnila legislativa, míry, hájení atd. Ale modernou neprošla.

                                Nrazisdas - Profil | St 4.6.2025 17:51:34

                                Neutron >> Mozna by stalo za to vzit stary vytisk a nejaky novy a obsahove je porovnat. Jestli je to porad stejne, nebo doslo k nejake aktualizaci.

                                  NNeutron - Profil | St 4.6.2025 17:48:08

                                  razisdas >> Na té knížce je pozoruhodné, že vyšla už asi po osmé nebo deváté a také na Slovensku. Možná je to titul, který má v rybářské literatuře nejvíce výtisků.

                                    NNeutron - Profil | St 4.6.2025 17:26:52

                                    razisdas >> Oni myslivci ještě existují?

                                      Nrazisdas - Profil | St 4.6.2025 17:20:11

                                      Neutron >> hmm to nemaj ani myslivci🤔

                                        NNeutron - Profil | St 4.6.2025 17:06:36

                                        razisdas >> Klasická uniforma. Oblek, vázanka, košile a pevná odbuv. V prvních letech čekatetelství na členství a řekněme před 1500 hodinami brigád, by byly takové ty štípavé materiály, jak po nich střílí statická elektřina, nesají pot a jsou neprodyšné. Po odpracování a plném členství by se přešlo na kvalitní příjemné materiály.

                                          Nrazisdas - Profil | St 4.6.2025 16:47:21

                                          Neutron >>Jak by takova uniforma mela vypada? Ale takove monterky maj taky neco do sebe 😆