Rybářský kniho - koutek

Jaké knihy o rybařkně se Vám líbí, nebo Vás nějakým způsobem ovlivnily?
Autor diskuse: razisdas - Profil , 30.5.2025 všeobecné - ostatní

Listujete radši v papírové knize, nebo máte raději e-book?

A) Zalistuji si v papírové knize.98%

B) Mám radši e-book.2%

Od 31.5.2025 hlasovalo 46 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMates PB - Profil | Ne 13.7.2025 10:38:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pohádky od potoka. 1923 - taková blbůstka.

    Nrazisdas - Profil | So 14.6.2025 23:10:03

    čolkař,zloch >> to je na tom to paradni. Nase holky taky vymyslej nevymyslitelny. Alespon se clovek zasmeje🤣
    Gratuluju k 2. Mistu👍

      Nčolkař,zloch - Profil | So 14.6.2025 23:06:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      razisdas >> no to nevím, je to malej kecal a bajkař, dnes mi líčil, kde přesně pod jezem na Ohři loví jaký dravec, občas se tomu člověk pousměje a vrátí se do dětství 😄 dnes mi udělal radost 2. místem na rybářských závodech děti v Úštěku 👍

        NKáceč - Profil | So 14.6.2025 22:48:43

        čolkař,zloch >> to jsem taky zažil. Můj děda byl kamarád pana Suchého, který byl porybným na Nechranicích.

          Nrazisdas - Profil | So 14.6.2025 22:45:47

          čolkař,zloch >> ten se má....

            Nčolkař,zloch - Profil | So 14.6.2025 22:42:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Káceč >> jj, já mám to štěstí, že mám vnuka, kterého ryby opravdu berou a občas mu vyprávím rybářské zážitky i z mého dětství a on napjatě poslouchá...

              NKáceč - Profil | So 14.6.2025 22:25:12

              razisdas >> netřeba se toho bát. Zdejší Netipa taky takhle začínal a kde je dneska :-)

                Nrazisdas - Profil | So 14.6.2025 22:09:21

                Káceč >> to jsou spis takove moje plky. Abych to nepoustel do sveta, tak to dam na papir a ten peclive schovam 😁

                  NKáceč - Profil | So 14.6.2025 22:05:03

                  razisdas >> to máš dobrý, seš evidentně sám sobě cenzorem a nechceš riskovat, že by ta tebou napsaná kniha byla stejně zakázaná :-)

                    Nrazisdas - Profil | So 14.6.2025 21:58:02

                    Káceč >> Přesně. Člověk musí mít to spisovatelské střevo, jak se říká. Ja si občas něco sesmolím, ale sem spíš to střevo😁

                      NKáceč - Profil | So 14.6.2025 21:56:07

                      razisdas >> ono přenést pocity, které rybář při rybolovu cítí tak, aby je stejně vnímal i čtenář, to dost dobře nejde. Ota Pavel byl jen jeden a ten to prostě uměl.

                        Nrazisdas - Profil | So 14.6.2025 21:51:12

                        JHolc >> dneska sem ji mel v ruce a nechal ji v knihovnicce. Tak priste😵‍💫😁

                          Nrazisdas - Profil | So 14.6.2025 21:43:16

                          Káceč >> Tenhle názor se mi moc líbí.
                          Pak už je na autorovi jestli tu knihu vydá, nebo si v ní bude listovat sám.

                            NKáceč - Profil | So 14.6.2025 21:19:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Já si myslím, že nejlepší knihu o rybách a rybaření si píše každej rybář sám. Všichni začínaj jako nepopsanej list a jestli z toho bude nakonec kniha, to už záleží na každém osobně. Akorát tato dobrá čtivá kniha bude mít jednu vadu, bude v ní moci číst jen a pouze její autor....

                              NJHolc - Profil | So 14.6.2025 18:35:41

                              A ještě jeden oblíbený autor, Miroslav Hule. O štěstí rybářském a pytláckém. Ale napsal toho o rybách a rybářích mnohem víc.

                                NJHolc - Profil | So 14.6.2025 18:30:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Tahle tu asi ještě nebyla. Sice primárně o myslivosti, ale autor muškařil a jedna z kapitol je o rybaření.

                                  Nrazisdas - Profil | So 14.6.2025 17:00:24

                                  Mates PB >> Věnovat se takto knihám se v dnešní době moc nevidí. Respekt.

                                    Nrazisdas - Profil | So 14.6.2025 16:58:31

                                    Sice není o rybách, ale také je to pěkná knížka.

                                      NMates PB - Profil | St 11.6.2025 5:37:48

                                      razisdas >> Zadávám. Našel jsem si velmi šikovného knihaře. V knihařské dílně jsem skoro každý měsíc.

                                        Nrazisdas - Profil | St 11.6.2025 4:58:43

                                        Mates PB >> Restauruješ sám, nebo to někomu zadáváš?

                                          Nrazisdas - Profil | St 11.6.2025 4:56:21

                                          jxr >> To je pěkná sbírka 👍na douhé zimní večery jak dělaná.