Rybářský kniho - koutek

Jaké knihy o rybařkně se Vám líbí, nebo Vás nějakým způsobem ovlivnily?
Autor diskuse: razisdas - Profil , 30.5.2025 všeobecné - ostatní

Listujete radši v papírové knize, nebo máte raději e-book?

A) Zalistuji si v papírové knize.98%

B) Mám radši e-book.2%

Od 31.5.2025 hlasovalo 46 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMates PB - Profil | Ne 13.7.2025 10:38:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pohádky od potoka. 1923 - taková blbůstka.

    NNeutron - Profil | St 4.6.2025 16:20:15

    Pike >> Slušné neroztrhané oblečení je základ. Už delší dobu přemýšlím o založení petice, kde bych navrhoval, aby rybář mohl lovit ryby pouze a jen v rybářské uniformě.

      Nrazisdas - Profil | St 4.6.2025 10:54:27

      Chytapustfishing >> kdyby se udelala nejaka aktualizace s vecma co se dneska pouzivaji a vuhazeli se z toho blbosti, tak by to mojla bejt supr publikace.

        NChytapustfishing - Profil | St 4.6.2025 10:11:23

        andrei11 >> Budu se opakovat. To je jasný, o tom vůbec žádná 👍🏻 ty základní principy byly, jsou a budou pořád stejný. Na tom nic nezmění nejlehčí naviják, nejtenčí a nejpevnější šňůra, nejrealističtější umělá nástraha atd.atd. To jsou všechno jen hračky pro nás, kteří jsme v jádru pořád kluci. Rybařina je v tom gruntu pořád stejná.

          NChytapustfishing - Profil | St 4.6.2025 9:59:28

          razisdas >> Tak to je jasný, o tom vůbec žádná 👍🏻 beletrie ( a ještě zrovna tahle ) je jiná kategorie, reagoval jsem jen na tu 1000+1 👍🏻

            Nandrei11 - Profil | St 4.6.2025 9:58:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            razisdas >> aj na popud tohto vlakna som si vceraz z packety vyzdvihol knizku Prvni lovy z antikvariatu. Po prvych stranach vidim, ze to bude super citanie.

            na margo 1000+1, ako som pisal, bola to knizka, ktora v ramci nasej rybarskej partie (ja + dvaja kamosi na dvore) migrovala kazdy mesiac. samozrejme, teraz ju treba brat z rezervou a nadhladom.

            @Chytapustfishing suhlasim, ze rybaske vybavenie urobilo na pomedzi noveho tisicrocia obrovsky skok. sam ked som sa vracal k rybacke po 10 rokoch, pisal sa rok 2009 som vosiel do rybarskych potrieb a stravil tam 2h vypytovania - bol som uplne strateny... avsak zakladne principy/tipy na lov ryb sa verim az tak nezmenilo. nebohy kamos zvykol hovorit: "bud to ta ryba sezere, nebo ne".

              Nrazisdas - Profil | St 4.6.2025 9:52:32

              Chytapustfishing >> ne všechny staré knihy ztratily na aktualnosti. Např povídky od Oty Pavla jsou za mě nadčasové.

                Nrazisdas - Profil | St 4.6.2025 9:44:05

                Pike >> přesně 😆

                  NChytapustfishing - Profil | St 4.6.2025 9:43:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  razisdas >> Mám tuhle verzi vydanou roku 1978. Jako dítě jsem ji měl rád. Pokud jsou ty novější reedice bez nějaké aktualizace, tak to chápu, že tě to ( jako mladší generaci ) neoslovilo. V rybařině se v jako v mnoha oborech všechno prudce změnilo společenskou změnou v 89tým. Devadesátky byly pro rybáře zjednodušeně velký skok vpřed ( v technickém vybavení ) a tak ty staré knihy trochu ztratili na aktuálnosti.

                    NPike - Profil | St 4.6.2025 9:27:23

                    Mates PB >> mne naopak zaujala. Zejména to, aby se za každou cenu udělilo těch 1000 rad, tak se vymýšlely bejkárny jako tandemová třepaná a slušné neroztrhané oblečení rybáře atd. 😂

                      NMates PB - Profil | St 4.6.2025 9:10:39

                      razisdas >> Mě tahle kniha nikdy zásadně neoslovila. V knihovně jí mám.

                        Nrazisdas - Profil | St 4.6.2025 9:07:12

                        Jak pročítám příspěvky, tak je často zmiňována 1000+1. Jak hodnotíte tuto knihu?
                        Taky ji vlastním, ale vůbec mě nezaujala. Ani jako začínajícího rybáře. Inspiraci jsem spíš čerpal z povídkových knížek a pak články od Milana Tychlera z Rybářství, nebo tady na Mrku.

                          NMates PB - Profil | St 4.6.2025 7:43:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Já mám nejradši starý knížky. Moje knihy ze začátků. Rybářství v Československu s fotkami od Slávy Štochla, dále Na rybářské stezce s ilustracemi od pana Hízka. A poslední Sportovní rybaření na přehradách od pana Šimka.

                          Jinak staré knihy rád kupuju a čtu, taky staré Věstníky a ročníky Rybářství.

                            NVattghernCZ - Profil | St 4.6.2025 7:13:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            No já se přiznám, že rybářských knih jsem moc nenačetl. A ani mě nijak nelákají, nevím. Rád čtu, ale spíš jiné věci.

                            Jako děcko (někdy 2000-2004) jsem dostal "Jak se stát rybářem" a "1000+1 rada pro rybáře". Jak se dá u děcka čekat, ta druhá zmiňovaná mě tehdy vůbec nenadchla, i když zpětně bych ji asi ocenil víc.

                            O pár let později jsem dostal "Lov kapitálních ryb" a "Jak ulovím rybu, kterou chci". Ta druhá byla spíš taková brožura, ale tehdy jsem si tam něco svého našel. Ale ten "Lov kapitálních ryb" se mi sakra líbil, až mě mrzí že tu knihu nemám. Určitě bch si toho z ní dnes odnesl víc než tehdy.

                            Během střední jsem se jednu chvíli hodně zajímal o plavanou a dostal jsem krátkou knížku o plavané, teď se přiznám že si nepamatuji název. Byla od české závodní plavačkářky. Pak jsem měl candátové období, tak mi rodiče koupili "Úspěšné chytání candátů" (Olivier Portrat). Po technické stránce absolutně fantastická kniha. Taky mě mrzí, že už ji nemám. Pak jsem se dal na feeder (což už mi jako technika č. 1 zůstalo) a přečetl jsem pár knížek o feederu od M. Tychlera.

                            Posledních možná 12 let jsem knihu o rybaření neměl v ruce.

                              NChytapustfishing - Profil | Po 2.6.2025 16:35:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Pročetl jsem diskuzi a šel ze skříně vytáhnout krabici. Starší tituly z první půle života mám po stěhování už čtvrtstoletí zabalené na půdě. Děda s babičkou mi kupovali v osmdesátých co bylo. Občas si to prohlížím .... Záměrně chci vypíchnout jednu knížku koupenou nedávno při čekání,než si v knihkupectví vybere žena. Autor Milan Rozsypal, pěkný milý čtení, ale jedna básnička je přímo krásná. Snad tímto neporušuji autorská práva. Posuďte sami.

                                Nandrei11 - Profil | Po 2.6.2025 12:44:53

                                razisdas >> mam doma niekolko novych titulov, take tie pre zaciatocnikov alebo vseobecne o love ryb. niektore su vyslovene len preklady anglickych knih. ale jednu mam taku, kde su pekne popisane rozne oblasti, napr. ako najst prudnicu, stanovistia ryb... ak ju najdem tak odfotim. a z tych "novych" je fajn aj kniha M. Tychlera - Feeder po cely rok.

                                  Nrazisdas - Profil | Po 2.6.2025 12:01:20

                                  A co nějaké novější knihy o rybařině? Máte něco zajímavého?
                                  Přiznám se, že já žádnou nevlastním. Ani nevím proč. Jediné nové čtivo co mám, tak je Rybářství.

                                    NVévoda z Wellingtonu - Profil | Po 2.6.2025 11:19:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Kluci přidávám můj klenot. Zdeněk Šimek - vydáno 1971

                                      NSkříťa - Profil | Ne 1.6.2025 21:01:13

                                      oreno >> Tuto knihu jsem měl také, ale už nevím, kam se poděla. 😢

                                        NLukas H - Profil | Ne 1.6.2025 19:23:39

                                        karlak >> Souhlasím, mám též knihu lovcovo jitro. Byl jsem i myslivec

                                          Nkarlak - Profil | Ne 1.6.2025 19:20:47

                                          Lukas H >> slavu jsem poznal jako dite protoze byl kamarad otce jezdil v hillmanu a ryby sice fotil ale daleko vice se proslavil jako fotograf divoke zvere