Rybářský kniho - koutek

Jaké knihy o rybařkně se Vám líbí, nebo Vás nějakým způsobem ovlivnily?
Autor diskuse: razisdas - Profil , 30.5.2025 všeobecné - ostatní

Listujete radši v papírové knize, nebo máte raději e-book?

A) Zalistuji si v papírové knize.98%

B) Mám radši e-book.2%

Od 31.5.2025 hlasovalo 46 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMates PB - Profil | Ne 13.7.2025 10:38:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pohádky od potoka. 1923 - taková blbůstka.

    Nkarlak - Profil | Ne 1.6.2025 19:16:59

    precetl jsem mnoho knih ale nejvetsi prinos a vzor byl muj tata a jeho kamaradi a moje prvni knizka byla v roce 1960 prvni lovy ktera popisuje reku sazavu a jednu vetu z te knihy si pamatuji dodnes zasekl jsem a u hladiny se objevila ryba jako placka jinak u knih s touto tematikou je to slozite vetsinou nez vyjde uz jsou na trhu dalsi a dalsi novinky at uz ve vybaveni ci nastrahach dost dobre povazuji knihy od polskych autoru tak hezke vzpominky

      NLukas H - Profil | Ne 1.6.2025 19:10:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      ☝️☝️☝️ A nesmíme zapomenout na Slávu Stochla , mistra černobílé fotografie

        NPindˇa - Profil | Ne 1.6.2025 16:52:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        oreno >> Je to tak Šimek a Rys se pěkně četl.

          Nrazisdas - Profil | Ne 1.6.2025 16:12:59

          oreno >> děda ji měl vždy na výstavce a az po case mi ji pujcil😁

            Noreno - Profil | Ne 1.6.2025 16:10:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            razisdas >> nech je spomenuta complet, slovom i obrazom.
            Patrí do zlatého fondu 😎

              Nkubah - Profil | So 31.5.2025 23:28:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              kubah >> a ještě tuhle mám rád

              ( nově jsem nefotil, fotky jsou co jsem dal na MRK asi 2012 )

                NMoveCheek - Profil | So 31.5.2025 16:40:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                A nejlepší povídání je podle mě tady

                  NMoveCheek - Profil | So 31.5.2025 16:39:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Možná nejhezčí fotky jsou tady

                    NMoveCheek - Profil | So 31.5.2025 16:38:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Můj knihokoutek aktuálně vypadá takhle, ale je to jen část toho, co mi od 7 let prošlo rukama, zbytek se někam vypařil...

                      Nrazisdas - Profil | So 31.5.2025 16:32:04

                      Flip >> Lesní noviny jsme měli doma taky.

                        NFlip - Profil | So 31.5.2025 16:07:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Nemělo by se také zapomenout na jednu knížek která také způsobila,že to kouleválení doma i v bivaku se stalo pro některé životním stylem. Sám jsem ji pochopitelně také pilně studoval a následné roky se ji snažil uvést i do praxe- Andy Little,,Chytání velkých kaprů"

                          NPike - Profil | So 31.5.2025 16:01:51

                          Paul van Drax >> já pak chodil do knihovny vedle Centrumu u autobusáku a všechny rybářské knihy si půjčoval tam😂 v Centrumu byla i rybářská prodejna.

                            NMoucher - Profil | So 31.5.2025 15:43:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            1000+1 rada pro rybáře. První literatura, ze které jsem si kdy dělal výpisky (sotva jsem se naučil psát).
                            Jako kompendium pro sedmiletého kluka dobré-ale už tenkrát mi připadalo, že některé rady jsou zbytečně humpolácké.
                            Pak Poznáváme naše ryby od Hanela, se skvělými ilustracemi akademických malířů. Dostal jsem ji pod stromeček hned jak vyšla. Ta knížka je takřka dokonalé kompendium a poznával jsem podle ní na první dobrou ryby, které jsem potkal vůbec poprvé (třeba hrouzka kesslerova...).

                            Kurnocikova legendární Encyklopédia muškárenia.
                            Ota Pavel, samozřejmě.
                            A pak už se to vezlo, všechno co bylo v městské knihovně a co do ní přibývalo...

                              NPaul van Drax - Profil | So 31.5.2025 15:22:30

                              Flip >> ja teda zacinal “jenom” pred triceti, ale presne ty same jsem mel, a vlastne jeste mam, doma.

                                NMalšínec - Profil | So 31.5.2025 13:47:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Flip >> Mám jí jako vzpomínku na jednoho tátovo kamaráda. Povídal mi o ní, že stojí za to...
                                Díky, že jste mi jí připomněl:)

                                  NSkříťa - Profil | So 31.5.2025 11:43:43

                                  Flip >> Mám dojem, že Lesní noviny vycházely i jako jednotlivé sešity. Teď se mi nechce hledat v krabicích. :-)

                                    Ntonouš - Profil | So 31.5.2025 11:43:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Milan Pohunek- První lovy, Ota Pavel- vše,klasika, která mě asi nejvíc ovlivnila a ke které se často vracím a která obsahuje spoustu věcí které znamenají život. Zrovna minulý týden, sem měl v práci podobnou zkušenost, kterou popisuje příběh "nejdražší ve střední Evropě", tak jsem si to našel, přečetl a nešel to vyřešit boxerským způsobem, ale počkám:-) Rudolf Luskač - Revír bez hranic je pro mě nejvíc- četl mě táta,když sem byl malej, dodneska když tu knížku vezmu do ruky,tak se mi vybaví ty dětské představy Chalupy u Čertova močálu a jiné. Četl jsem od něj i jiné..detektivka Bílá vrána atd. Pak mám rád knihy o Slávy Štochla, a z těch praktických stále jeste občas vezmu do ruky Jacka Kolendowicze- Lov dravých ryb.

                                      NPindˇa - Profil | So 31.5.2025 11:34:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Ta moje první i ta poslední 😁

                                        NFlip - Profil | So 31.5.2025 11:24:54

                                        Asi bych se musel na sebe zlobit,kdybych tady nezmínil knihy mého dětství,kdy jsem před 60 lety začínal s tím rybařením-. Jaromír Tomeček,,Stříbrný lipan" a Jiří Mahen ,,Rybářská knížka" Vitalij Bianki ,,Lesní noviny"

                                          NFlip - Profil | So 31.5.2025 11:14:31

                                          Mimo níže jmenované klasiky jsem četl rád knížku od Milana Kuby,,S udicí u protinožců"