- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
🔥 Grill a grilování 🔥
Vítejte ve skupině pro všechny milovníky grilování! Ať už preferujete maso, ryby, zeleninu nebo sladké dobroty na grilu, tady najdete inspiraci, tipy a triky, jak posunout své grilovací umění na vyšší level.✅ Sdílejte své oblíbené recepty
✅ Pochlubte se fotkami z vašich grilovaček
✅ Poradíme si s výběrem grilu, uhlí i koření
✅ Diskutujeme o technikách přípravy masa i ryb
✅ Sdílíme zkušenosti s výrobou vlastních grilů.
Pojďme společně vytvořit tu nejlepší grilovací komunitu! 🍖🔥
😀😀😀
Autor diskuse: CHaP - Profil , 7.2.2025 všeobecné - ostatní
🔥 Jaký typ grilu preferujete?
A) 1️⃣ Klasický na dřevěné uhlí – pro tu pravou chuť a vůni grilování67%
B) 2️⃣ Plynový gril – rychlý start a snadná regulace teploty17%
C) 3️⃣ Elektrický gril – ideální na balkon nebo do bytu2%
D) 4️⃣ Gril vlastní výroby – originální řešení na míru6%
E) 5️⃣ Kombinovaný gril – třeba s udírnou nebo pečicí plochou3%
F) 6️⃣ Jiný typ – napište do komentářů!5%
Od 9.2.2025 hlasovalo 121 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
116x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Nmir999 - Profil | St 25.6.2025 17:42:32
CHaP >> lacnejšie 20-25 eur, kvalitnejšie (brača šunjevarič) 40-50.
Nmedvěd - Profil | Út 24.6.2025 21:55:23
kubah >> salát z grilovaného lilku,paprik cukety a cibule ,sůl pepř zalitý jen oliv olejem a citronovou šťávou je boží
NPike - Profil | So 21.6.2025 13:43:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Doma prudili, že chcou burger, tak byl burger.
U řezníka jsem vybral pěkný krk a rovnou si ho nechal umlet a byl to krásný a dostatečně tučný kousek masa. Vůbec nechápu, jak někdo dává do burgeru strouhanku, vajíčka a jiná pojidla. Fakt stačí sůl a pepř, někdo dává do masa i najemno cibulu, která zkaramelizuje. Placky měly lehce přes 200g, což je za mne akorát.
Fotka klasická z mého oblíbeného místa na terase😂
Jak je taky vidět, burgery dělám hodně podobné.
Housky jsem vybral solidní v Bille, na pečení jsem neměl čas.
Omáčka hotová během chvilky a pak už jen klasika - slanina, oharky.
U řezníka jsem vybral pěkný krk a rovnou si ho nechal umlet a byl to krásný a dostatečně tučný kousek masa. Vůbec nechápu, jak někdo dává do burgeru strouhanku, vajíčka a jiná pojidla. Fakt stačí sůl a pepř, někdo dává do masa i najemno cibulu, která zkaramelizuje. Placky měly lehce přes 200g, což je za mne akorát.
Fotka klasická z mého oblíbeného místa na terase😂
Jak je taky vidět, burgery dělám hodně podobné.
Housky jsem vybral solidní v Bille, na pečení jsem neměl čas.
Omáčka hotová během chvilky a pak už jen klasika - slanina, oharky.
Nkubah - Profil | Ne 15.6.2025 19:22:38
Pike >> já teda miluji předvařenou kukuřici, okořeněnou - klas rozkrájet na 3 kusy, vrtnout dírky a prostrčit špejli ...
A pěkně ogrilovat do zlata
A pěkně ogrilovat do zlata
NPike - Profil | Ne 15.6.2025 19:21:48
kubah >> ten jsem dělal taky dřív a taky pro mne nic, co bych úplně ocenil. Plněné jalapenos jsou asi taky jediná grilovaná zelenina, co je cajk😂
To radši a mnohem radši nějaký salát jako příloha. A nebo jen tak čerstvá zelenina.
To radši a mnohem radši nějaký salát jako příloha. A nebo jen tak čerstvá zelenina.
Nkubah - Profil | Ne 15.6.2025 19:01:13
Pike >> místo cukety je zajímavější a chuťově lepší lilek ...
NPike - Profil | Ne 15.6.2025 18:50:58
Dnes jsem se pustil do obyč věcí jak z dob před 15 lety. Cuketa, klobásky, krkovice steak á 350g kus, hermoše a plněné žampiony.
Nevýhoda na klasickém weberu u toho je, že tam plocha při dělení zón je malá. Cuketa je blbost, zabírá moc místa a není to žádný zázrak, tu určitě vyřadím pro příště.
Pro rodinou večeři stačí 2 hermoše, 2 portobella a 2 velké steaky + pár klobásek. Takto jsem toho měl moc a bylo to těžké tam nacpat, aby se to dělalo všechno tak akorát současně.
To je výhoda velkých kusů masa či jednodruhového menu.
Jinak krkovici jsem nasolil ráno před rybama, na mřížce dal do lednice a večer naprosto cajk, nevyteklo nic. Pokud se to udelá takto, tak řeči “profíků”, že steaky nesolit předem neberu. Po grilu jsem nařezal na proužky, opepřil kampotem. A překvapivě dobrý kus masa.
Příští týden burgery a pak se chystám na nějaké pěkné kotlety s kostí.
Fotky nejsou, nic speciálního to nebylo.
Nevýhoda na klasickém weberu u toho je, že tam plocha při dělení zón je malá. Cuketa je blbost, zabírá moc místa a není to žádný zázrak, tu určitě vyřadím pro příště.
Pro rodinou večeři stačí 2 hermoše, 2 portobella a 2 velké steaky + pár klobásek. Takto jsem toho měl moc a bylo to těžké tam nacpat, aby se to dělalo všechno tak akorát současně.
To je výhoda velkých kusů masa či jednodruhového menu.
Jinak krkovici jsem nasolil ráno před rybama, na mřížce dal do lednice a večer naprosto cajk, nevyteklo nic. Pokud se to udelá takto, tak řeči “profíků”, že steaky nesolit předem neberu. Po grilu jsem nařezal na proužky, opepřil kampotem. A překvapivě dobrý kus masa.
Příští týden burgery a pak se chystám na nějaké pěkné kotlety s kostí.
Fotky nejsou, nic speciálního to nebylo.
NFilla - Profil | Ne 15.6.2025 11:24:35
draveček >> když je je špízech cibule jak blátíčko, to miluju. Máš je moc pěkný!
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NSranda bez nadsázky 🤘10858
NUdírny a uzení51140
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22050
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5795
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36020
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144805
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NKutilské jádro MRKu5344
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...























