Vzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů

Nastala doba, kdy už není výkon vzduchovek nijak omezen, tak se pochlubte, co kdo má a jak se mu daří přesně střílet nebo co máte v plánu si pořídit. I střelci z praků jsou zde vítáni, neb i jím se dá střílet na terč a tak. Věřím, že je zde dost nadšenců do těchto dvou "zbraní". Pochopitelně se očekává, že zde budou i příspěvky, jak likvidujete škodnou, zákonem danou a k lovu povolenou. Nebudem tedy zasírat otázku o zbraních na zbroják ani o myslivosti.
Autor diskuse: Káceč - Profil , 3.2.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: sven Profil + TEZAR Profil + já 2 Profil + Vash Profil

schmetterling - Profil | Po 9.10.2023 21:59:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Sám mám Parda na gulovnici. Puškohľad (2.5-10x56) nemá ostrenie paralaxy, vďaka 2 násobnému zväčšeniu je Pard použiteľný pri max zväčšení 4x. Od 5 vyššie nedokážem kvôli chybajúcej paralaxe doostrit obraz a je kostečkový a na lov nepoužiteľný. Ale je pravda, že diviak je väčší ako potkan , takže zväčšenie 4x2 (t.j.8) mi plne stačí.

    Káceč - Profil | Po 9.10.2023 20:20:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      TEZAR - Profil | Po 9.10.2023 19:35:31

      1568 >> Ještě to promyslím.

        1568 - Profil | Po 9.10.2023 19:11:29

        TEZAR >> Přísvit 940,je za cca 2000 - 2500kč:-))To se ti vyplatí koupit rovnou s 940

          TEZAR - Profil | Po 9.10.2023 19:05:39

          1568 >> Já si pak možná dokoupím ten lepší přísvit-uvidím,jak to na ty moje prašivce bude fungovat.Každopádně na videích na YT,to vypadá dost dobře.-)

            1568 - Profil | Po 9.10.2023 18:53:14

            TEZAR >> Optický zvětšení má 2×!Pokud nechceš, nemusíš ho používat, a ostřit jen svojí optikou

              TEZAR - Profil | Po 9.10.2023 18:44:46

              1568 >> Jasně,mě jde hlavně o to zvětšení-20x zoom je fakt moc.

                1568 - Profil | Po 9.10.2023 18:41:28

                TEZAR >> Kříž Pardu, si sladíš s křížem v kukru, takže uvidíš normálně, a optiku si můžeš potom ladit jak chceš a kříž Pardu bude furt korespondovat s křížem optiky

                  TEZAR - Profil | Po 9.10.2023 18:37:58

                  1568 >> Aha,no ale můj 10x zoom x 2=20-to je strašně moc,to bych ty prašivce nestihl najít.-)

                    1568 - Profil | Po 9.10.2023 18:34:55

                    TEZAR >> Ten mázlej mít nebudeš, ostrost si doladíš na jakoukoliv vzdálenost

                      TEZAR - Profil | Po 9.10.2023 18:32:57

                      1568 >> No jo,mě nejde ani tak o cenový rozdíl,jako o to zvětšení-nechci mít mázlý kříž s tím mým 10x zoomem...

                        1568 - Profil | Po 9.10.2023 18:27:17

                        TEZAR >> Ten přísvit budeš za pár dní, dokupovat:-))) Před koupí jsem otestoval oba, a 940 je jednoznačně lepší

                          TEZAR - Profil | Po 9.10.2023 18:18:36

                          1568 >> No,to je škoda.Možná vezmu ten NV Pard007V 850mm-prý má optický zoom jen 1x...Cena asi 7500,-

                            1568 - Profil | Po 9.10.2023 18:11:57

                            TEZAR >> Optický 2×,digi 16.Mám zvětšení 24×,ale používám jen 6,kvůli zornýmu poli.Zbytek doladím Pardem. I tak na 70m naprosto v pohodě. Škoda, že nejsi poblíž, mohl by ses kouknout

                              TEZAR - Profil | Po 9.10.2023 17:50:36

                              1568 >> Koukal jsem na ten NV Pard-jaké tam na tom svém máš optické zvětšení?Mám puškohled od 10x zoom,tak bych potřeboval co nejmenší.

                                candát 820 - Profil | Ne 8.10.2023 18:38:53

                                1568 >> paráda 👍

                                  1568 - Profil | Ne 8.10.2023 17:01:45

                                  candát 820 >> Kolega ho má v 5.5,a dokáže ho naladit na cca 120J.V tomhle módu už trošku kope a na fakt dálku to není. Ale stejně většina majitelů střílí do cca 50m, potkany a tak..., takže výkon víc než dostačující
                                  Ta 7,62 má v tov. nastavení asi 80J:-))

                                    candát 820 - Profil | Ne 8.10.2023 16:00:27

                                    Morpheus >> souhlas u hubena jsem se našel, akorát ta spotřeba diabolek 😳

                                      Morpheus - Profil | Ne 8.10.2023 15:15:02

                                      No ja taky rešil katran ,cricket a fx uz bylo na spadnuti. Nakonec z toho vylez edgun. Ne ze bych byl nejak nespokojenej ale nektery parametry mi chybi nektery nevyužiju ale takhle by to bylo i s fxkem a cricketem dokonala univerzalni flinta neexistuje.
                                      Snad jen ten Huben ;-) ;-)

                                        Predy - Profil | Ne 8.10.2023 15:12:21

                                        Kdyby měl někdo zájem, budu dávat pryč chrono FX Pocket Radar, napájení 3xAAA, aplikace v telefonu. Lze přidělat na hlavěň, nebo postavit na stůl. Za 3500.