Vzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů

Nastala doba, kdy už není výkon vzduchovek nijak omezen, tak se pochlubte, co kdo má a jak se mu daří přesně střílet nebo co máte v plánu si pořídit. I střelci z praků jsou zde vítáni, neb i jím se dá střílet na terč a tak. Věřím, že je zde dost nadšenců do těchto dvou "zbraní". Pochopitelně se očekává, že zde budou i příspěvky, jak likvidujete škodnou, zákonem danou a k lovu povolenou. Nebudem tedy zasírat otázku o zbraních na zbroják ani o myslivosti.
Autor diskuse: Káceč - Profil , 3.2.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: sven Profil + TEZAR Profil + já 2 Profil + Vash Profil

NTEZAR - Profil | So 26.8.2023 21:46:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Tenhle smrdutej prašivec mě štval skoro dva týdny,ale dneska jsem ho u jezírka picnul,šmejda...

    Nschmetterling - Profil | Pá 25.8.2023 19:19:45

    Vash >> ale nakoniec som do lokality, kde máme prestrakované nedostal. Otec bol doma a nie v práci, tak d nami do lesa išiel kroviňák a bolo treba vyčistiť vnadiská a oslobodiť jeden posed od náletu olší...m

      NPindˇa - Profil | Pá 25.8.2023 17:29:56

      Vash >> Sežeň si k tomu fórichtunk 😃

        NVash - Profil | Pá 25.8.2023 17:10:58

        schmetterling >> Dobře děláš 👍 Letos sem našel po zahradě spoustu vytahaných holátek 😕 Pak mají býtaly ptáčci čimčaráčci 😩 Jak mi přeletí nad zahradou, jde k zemi 😤

          Nschmetterling - Profil | Pá 25.8.2023 15:20:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Vash >> samozrejme, že aj sojky. Hlavne v poliach. V lese Ti pomôžu založiť novú výsadbu duba 😉No tie sven nespomínal vo svojom príspevku, tak som ich tam neuviedol.

          Akurát som dnes vysvetľoval malému prečo si beriem so sebou brokovnicu do lesa a chcem uloviť sojku, straku alebo vranu, keď ich nebudeme jesť.

            NVash - Profil | Pá 25.8.2023 14:07:47

            schmetterling >> A sojky 🤨 Proto se postaráme, aby jich nebylo tolik 😤🤣💪

              Nschmetterling - Profil | Pá 25.8.2023 13:57:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              sven >> o spevavce sa postarajú najmä straky a túlavé mačky. K tomu úbytok hmyzu a katastrofa je dokonalá...

                Nsven - Profil | Pá 25.8.2023 13:11:12

                benac >> Tak to závidím... u nás v tomhle ohledu, chcipl pes..
                Na druhou stranu tu máme k vidění šedé i bílé volavky, jeřáby, červeného a hnědého luňáka, havrany, nilské husice, ledňáčky, hrdličky aj. Ale s tím zpěvným ptactvem, je to fakt. bída.

                  Nbenac - Profil | Pá 25.8.2023 12:57:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  sven >> Jak jsem psal, u nás vrabců dost a dost. To samé hrdličky, kosi,špačci a spousta dalších. Ale přibylo dost sojek, ty tu dřív nebývaly. Řekl bych že polovinu zrní pro slepice a kačeny, sežerou vrabci a hrdličky. Co mi chybí, je jarní skřípání skřivana.

                    Nsven - Profil | Pá 25.8.2023 12:09:35

                    benac >> Ahoj. Já jsem přesvědčený, že jde o optický klam. Zatímco v několika málo lokalitách se může zdát jejich stav normální, tak ve většině ostatních lokalit tomu tak, není. Např. u nás vidět vrabce, je čirý zázrak a třeba i dříve všudypřítomného kosa, špačka, zvonka, rehka aj, ještě větší. Hýl, zvonohlík, strnad, stehlík, konopka, čížek, sýkorky aj.,
                    snad už u nás úplně zmizeli. Vidět jsou jen straky a holubi.
                    https://www.birdlife.cz/dramaticky-ubytek-ptaku-evropske-unie/
                    Jinak Ti dávám za pravdu, slavia je klasika. Začínal jsem jako děcko 618...a kdybych za každého "vrabčáka" dělal zářez, tak byla bez pažby.. .-) Nejvíc myší a potkanů, pak zmákla 631. Škoda, že se už Slávky nevyrábějí.. Poctivý a nesmrtelný kus oceli a poctivého dřeva.. a výkon naprosto dostatečný..

                      NVash - Profil | Pá 25.8.2023 11:55:44

                      benac >> Vrabců tu mám bambilion 🤣 Ale jak píšeš, nebejvalo tomu tak. Jediný co mi na nich sere, že roznáší slepicím čmelíky 😩 Víc mi serou potkani a ty pudou 😤🤘

                        Nbenac - Profil | Pá 25.8.2023 8:39:37

                        Na škodnou bývala vždycky nejlepší klasická slavie 620,630,631, ale teď je takový výběr, že by každý druhý, nejspíš doporučil něco jiného. V roce co tvrdili, že je 500leté sucho jsem s ní střílel hraboše. Zem byla jako ementál a kočky nestíhaly. Jinak vrabců bylo před pár lety tak málo že jsem si říkal, že snad vyhynou, ale pak nastal boom a mladých bylo všude plno. Teď je vrabců jako dřív. Alespoň u nás, lítá tu několik hejn.

                          NKáceč - Profil | Čt 24.8.2023 19:56:01

                          nofish >> celoročně krmím spolu s drůbeží minimálně šedesát vrabčáků. A letos vlašťovky vyseděly třetí mladý. Budou tu muset zůstat tak o měsíc dýl, jinak ty mladý nemaj šanci.

                            Nnofish - Profil | Čt 24.8.2023 19:52:08

                            Káceč >> vrabce bych v životě nestrelil. Když byly doma slepice byli tu všude. Teď to ani nevidím. Kdysi nás zlobilo, teď nejsou vidět. I ty debilni vlaštovky co kdysi vyvedly mladé se už nevrátily, nemají co žrát, není hmyz....

                              NKáceč - Profil | Čt 24.8.2023 19:23:24

                              Zdenall >> bude to chtít ochranou síť. Vrabce nestřílej, někdo tě udá a nedoplatíš se.

                                NZdenall - Profil | Čt 24.8.2023 19:15:57

                                Káceč >> hrasek jim letos hodně chutnal, ne lusky, ale vrsky s kvetama. Ještě jsem to nikdy neviděl, uzobli a letěli s tím pryč

                                  NKáceč - Profil | Čt 24.8.2023 18:25:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Zdenall >> vrabce musíš přikrmovat a nebudou ti ničit úrodu. U nás žerou u drůbeže obilí a ostatního si ani nevšimnou. Vrabec je užitečnej, sežere dost škodlivýho hmyzu.