Vzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů

Nastala doba, kdy už není výkon vzduchovek nijak omezen, tak se pochlubte, co kdo má a jak se mu daří přesně střílet nebo co máte v plánu si pořídit. I střelci z praků jsou zde vítáni, neb i jím se dá střílet na terč a tak. Věřím, že je zde dost nadšenců do těchto dvou "zbraní". Pochopitelně se očekává, že zde budou i příspěvky, jak likvidujete škodnou, zákonem danou a k lovu povolenou. Nebudem tedy zasírat otázku o zbraních na zbroják ani o myslivosti.
Autor diskuse: Káceč - Profil , 3.2.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: sven Profil + TEZAR Profil + já 2 Profil + Vash Profil

NOG - Profil | Čt 24.8.2023 16:50:27

Zdenall >> aby jsi nedopadl jako za Velkého skoku vpřed
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kampa%C5%88_proti_%C4%8Dty%C5%99em_%C5%A1k%C5%AFdc%C5%AFm

    NZdenall - Profil | Čt 24.8.2023 16:16:01

    Big Mike >> ideál tak 15
    Bude to i na myši, tak mě tam ty vrabcaky prosím vymažte 😉
    Edit: i těch 10 by bylo Ok

      NBig Mike - Profil | Čt 24.8.2023 15:50:36

      Zdenall >> do 10 metrů? Nebo dále?

        NZdenall - Profil | Čt 24.8.2023 14:45:51

        Pindˇa >> vždyť jich tady je jak sr.cek 🙈 to stejný myši letos. Ale díky za info

          NPindˇa - Profil | Čt 24.8.2023 14:23:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Zdenall >> Na vrabce ti asi nikdo nic nedoporučí 😒
          V ČR jsou vrabci chráněni a po udělení povolení je možno je odchytávat do klecí a sítí. Jejich usmrcování je zakázáno!!!

            NPindˇa - Profil | Čt 24.8.2023 14:19:07

            drvoštěp >> To jsou pořádně vyžraný myši😁

              NZdenall - Profil | Čt 24.8.2023 11:50:27

              Letos jsem měl na zahradě invazi vrabcu, kteří mi devastovali úrodu. Říkal jsem si zda si neporidit vzduchovku 🫣
              Doporučili byste nějakou konkrétní?

                NKáceč - Profil | Pá 18.8.2023 19:05:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  NKáceč - Profil | Čt 17.8.2023 19:31:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    NPindˇa - Profil | Čt 17.8.2023 19:13:53

                    Káceč >> 😁

                      NKáceč - Profil | Čt 17.8.2023 19:01:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        N1568 - Profil | St 16.8.2023 9:04:40

                        GTdpcfix >> Hodně střílím hlavně v noci, a na Tebou udávanejch 50m efektivního dostřelu, digitál bohatě stačí. Jen musí mít slušnej přísvit. Samo, že termo je fajn, ale...., cena, a do 50-70m?Když koupíš místo terma jen termo hledáček a digitál, tak Ti ještě zbude na fajnovou optiku, která je nejdůležitější.

                          Nrybobuch - Profil | St 16.8.2023 8:21:06

                          GTdpcfix >> Na moje pozorování to loni stacilo, mel jsem to ale jen půjčené.
                          Mám zkušenost s pozorováním kormoránů na vodě pod splavem. Musíš tam být ještě za tmy a je to hodně o morálce tam v lednu čekat do rozbřezku než přiletí.

                            NPuškvorec. - Profil | St 16.8.2023 7:43:24

                            GTdpcfix >> pěkný ten nástřel.. to je Katran ? Kolik asi J tam máš ?

                              NParcipal - Profil | St 16.8.2023 6:31:56

                              Big Mike >> Dobrý den, o této vzduchovce také přemýšlím, jen nejsem moudrý z udávané energie diabolky. Níže píšete "starou dobrou AA 35 J" a uvedeném odkazu je psáno že má 16 J. Děkuji za upřesnění :-), hezký den

                                NBig Mike - Profil | Út 15.8.2023 23:30:14

                                GTdpcfix >> já jen po setmění, jak píše rybobuch. Za světla mám jen 2, na 100 m a to už je s 35 J limit.

                                  NGTdpcfix - Profil | Út 15.8.2023 22:39:30

                                  rybobuch >> Když znáš místní podmínky, terén a 10 let se díváš jak drancuji vodu… člověk se rad projde:)
                                  Mimo jiné na vodě jsou podstatně víc odfrklý … tam jsi schopný kajakem nebo lodí k nim doplout na 30m.
                                  no a co se tyka nocniho videni?uplna kktina ...když už tak to chce termo.ted jsem mel pujčený nejnovější model od nightpearl a na 100 metru poznáš myš co leze na strome i v absolutní tmě:D

                                    Nrybobuch - Profil | Út 15.8.2023 22:33:07

                                    GTdpcfix >> Na to, aby jsi tohleto uplatnil, tak musíš najít strom, kde nocují. A když ho najdeš, tak bez nočního vidění je to docela náročné. No a na volném terénu si střelíš jednou, pak odletí. A pokud za nima půjdeš, tak tě nechají dojít tak na 80-100m a odletí.

                                      NGTdpcfix - Profil | Út 15.8.2023 22:21:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Big Mike >> taky něco na ty čmavé fogly … myslím si že letošní zima nebude zrovna jejich nejlepší 😂 ráže 6,35mm
                                      Terč- 5 střel - střelba s podpěrou na 50m 😂