Vzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů

Nastala doba, kdy už není výkon vzduchovek nijak omezen, tak se pochlubte, co kdo má a jak se mu daří přesně střílet nebo co máte v plánu si pořídit. I střelci z praků jsou zde vítáni, neb i jím se dá střílet na terč a tak. Věřím, že je zde dost nadšenců do těchto dvou "zbraní". Pochopitelně se očekává, že zde budou i příspěvky, jak likvidujete škodnou, zákonem danou a k lovu povolenou. Nebudem tedy zasírat otázku o zbraních na zbroják ani o myslivosti.
Autor diskuse: Káceč - Profil , 3.2.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: sven Profil + TEZAR Profil + já 2 Profil + Vash Profil

NOG - Profil | Po 24.7.2023 17:38:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pindˇa >> hlaveň protáhnout můžeš, nic tím nezkazíš.
Já si koupil tuhle sadu na čištění https://www.decathlon.cz/p/sada-na-cisteni-kulovnice/_/R-p-10933?mc=3318066, závěr natáhnu a nechám natažený, nejdřív nasadím mosazný, pak silonový a nakonec vlněný nástavec a jako poslední hlaveň prostřelím filcovým válečkem
https://www.balistas.cz/cisteni-hlavne-filcove-5-5mm-100ks

    Ncandát 820 - Profil | Po 24.7.2023 14:58:23

    Zdravím všechny, kdyby někdo chtěl, tak prodám nitesite wolf 2x baterie. Pc někde kolem 18000, prodám za 4000, posouvám se směrem výše - k termovizi, Na regulaci škodné je to úžasná věc.

      NPindˇa - Profil | Po 24.7.2023 13:10:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Chlapi, jak čistíte svoje vzduchovky, já si troufnu jen na povrchovou úpravu, ani nevím jestli můžu protáhnout hlaveň, jako třeba u zlamovaci vzduchovky. Kdo si na víc netroufá, dáváte je někdo k léčitelovi jednou za čas, jako třeba navijáky k vyčištění a promazáni?

        Nretrívr - Profil | St 12.7.2023 19:19:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        sven >> Dík za reakci. Ne vždy se vše podaří, pravděpodobnost kvality člověka se " spolkově zvyšuje ", určitě v mnoha přípdech kvalitně pokračuje. Já jsem právě ve fázy, kdy mám dalšího držitele medaile / 10 let / z MS a je to syn mého odchovance. Letos na MS ve Švýcarsku jsem měl tři mládežníky, kteří celkem přivezli medailí. A to jem měl dva zdravotně mimo. Ale když máš " zásobu ", tak s holou nepřijedeš. Víš, no, já jsem to pana Kubertena trochu upravi. Není třeba se účastni, je třeba vyhrát. P

          Nsven - Profil | St 12.7.2023 16:54:01

          retrívr >> Zdravím tě Pavlíku.
          Před Tvou celoživotní prací s dětmi a mládeží nejen ve školství ale i na sportovním poli, lze jedině hluboce smeknout.
          Možná to kolegové netuší , tedy si dovolím ventilovat, že jsi trenérem sportovního týmu,
          https://skibob.jablonec-krkonose.cz/ který má na kontě, 115 titulů Mistrů světa.
          Věřím, že se v něm vyprofilovalo dostatek osobností, které budou v Tebou vytyčené linii, pokračovat dál.
          Třeba to nebude úplně podle našich konzervativních představ ale to je přirozený vývoj.

          Např. zrušení Svazarmu, zasadilo branným sportům, včetně střelectví krutou ránu a zdálo se, že celoživotní práce obětavců a nadšenců přišla vniveč..
          Avšak z řad odchovanců se objevili nové osobnosti, které založili celou řadu nových klubů a alespoň částečně, tu mezeru vyplnili..

            NVash - Profil | St 12.7.2023 16:21:22

            Pindˇa >> Přesně 👍 A když sem klukům vyndal papírovou krabici a řek jim, že ji můžou rozstřílet, byli štěstím bez sebe 🤣🤘😆 Pak to staršího chytlo a začal airsoft hrát. No a mladší jde v jeho šlépějích. Občas se mi tu vyskytne parta mladých maskáčů 🤣 Pobíhají venku a já obstarávání catering 😤

              Nretrívr - Profil | St 12.7.2023 14:52:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Ahoj Vladimíre, nechci pochlebovat, to asi u Tebe nepotřebuji. Jen vidím, jak jednoduchý a jednoznačný názor je na " směr výchovy dětí ". Není to o poradnách, je to o podpoře lidí / odvětví zájmu /, kteří se dětem věnují. Škody režimem napáchané se budou špatně dohánět. Proč většina rodičů neřeší " mobily... /, je tolevnější a jednodušší než zájmová činnost. Navíc možnosti " lidí ", kteří chtějí zájmovou činnost s láskou dělat z hlediska možností velmi ubývá. Proto ubírámew neolympijským sportům, zdražujeme sportovistě a veškeré podmínky pro zájmovou činnost. Ach jo, víš, že jsem " tomu věnoval celý život " a srdečko bolí. Zdravi Tě, nejen ale Tebe Pavel /retrívr

                Nsven - Profil | St 12.7.2023 12:18:20

                1568 >> To rybářské nástupnictví jsem si vykompenzoval 16 lety, vedení rybářského kroužku .-)

                  NPindˇa - Profil | St 12.7.2023 9:10:37

                  Ty6ko >> To jo😁 na druhou stranu naše děcka se dobře vyblbly na cinkací terče i s lepším airsoftem, než přešly na vzduchovku.

                    NBulda 64 - Profil | St 12.7.2023 7:56:34

                    1568 >> ;"-))

                      NTy6ko - Profil | St 12.7.2023 7:48:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Kluci Díky moc za rady. No vybrat vzduchovku pro holky asi bude těžší než výběr optimálního , levného a tenkého metod prutu na řeku do vázek s jemnou čudloidní akcí, ale se schopností zastavit a na místě otočit hovadskou ponorku i s přívěsem a vodníkem 😁 , hledám už 4 roky....

                        N1568 - Profil | St 12.7.2023 6:42:57

                        Bulda 64 >> Jj, žádná sranda uhlídat hejno kobylek:-)))

                          NBulda 64 - Profil | Út 11.7.2023 22:59:16

                          1568 >>
                          Jsem na tom úplně stejně ... jako přes kopírák ;-))

                            NBulda 64 - Profil | Út 11.7.2023 22:57:47

                            Káceč >> jj.. improvizace ;))

                              NKáceč - Profil | Út 11.7.2023 22:20:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              A ještě, co se vzduchovek pro děcka týče, tak na tomhle videu je krásně vidět, jakou sílu je třeba na natažení při výkonu 24J. To každý dítě prostě nedá. Já mám uškrcenou 24J na 16J a ta síla na nátah je stejná. Drahá polovička má co dělat, aby jí natáhla.

                              https://www.youtube.com/watch?v=19QAeeYMTuE&pp=ygUgIEdBTU8gUGFjayBZb3VuZyAoU0VUKSBjYWwuNCw1bW0%3D

                                NKáceč - Profil | Út 11.7.2023 22:06:35

                                Bulda 64 >> na první fotce pěknej tlumič :-)

                                  N1568 - Profil | Út 11.7.2023 21:31:49

                                  sven >> U mě jen neteře a synovci, ale za to hodně:-)) Kolikrát to je jak kdybych bral na vejlet celou školku:-)))

                                    Nsven - Profil | Út 11.7.2023 20:31:54

                                    1568 >> upřimná závist...
                                    Na druhou stranu jsem rád, že nechlastají, nekouří, nefetují, nekérkují a žijí normálním životem.. holt člověk nemůže mít všechno.
                                    Nepřeskočilo to ani na vnuky... jeden vzpírá, boxuje a hraje fotbal a druhý běhá a plave.
                                    A další vnuci se už neplánují...