Vzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů

Nastala doba, kdy už není výkon vzduchovek nijak omezen, tak se pochlubte, co kdo má a jak se mu daří přesně střílet nebo co máte v plánu si pořídit. I střelci z praků jsou zde vítáni, neb i jím se dá střílet na terč a tak. Věřím, že je zde dost nadšenců do těchto dvou "zbraní". Pochopitelně se očekává, že zde budou i příspěvky, jak likvidujete škodnou, zákonem danou a k lovu povolenou. Nebudem tedy zasírat otázku o zbraních na zbroják ani o myslivosti.
Autor diskuse: Káceč - Profil , 3.2.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: sven Profil + TEZAR Profil + já 2 Profil + Vash Profil

sven - Profil | Út 11.7.2023 20:22:09

Pindˇa >> Do děcek a do melouna nevidíš .-)
Dříve jsem pořádal dětské rybářské závody, sponzorů habakůk a cen ještě vic a nejzábavnější bylo rozdílení cen..
Když ambicozní rodiče/prarodiče rybáři, kladli na srdce Mařence, která se umístila, přestože k rybařině neměla žádný vztah a byla tam dovlečena téměř násilím aby si vybrala tamten prut nebo tenhle naviják.....
a Mařenka si neomylně vybrala bublifuka nebo nafukovacího čulibrka do vody :-)

    1568 - Profil | Út 11.7.2023 20:20:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    sven >> Zatím si nemůžu stěžovat, haranti se tužej, a střílej o stošest:-(Největší dárek, kterej se jim nejvíc líbí je, když je vezmu na loď, zaplachtíme, zarybaříme, a když sebou vezmu vzduchovky,luk nebo kuš tak o tom vykládají ještě rok:-)))

      sven - Profil | Út 11.7.2023 20:13:57

      1568 >> V Tvém případě určitě. Jenže kolega má pružinovku, takže by k flusbroku pro děcka, musel ještě přikoupit kompresor minimálně za šestku nebo lahev a shánět plnírnu anebo tužit tělo s ruční pumpou .-)
      Já jsem koupil mladýmu dvě vzduchovky a nejen.. a jako bych to hodil do kanálu..
      Bo má milion jiných zájmů, akorát o střelbu a rybaření ani ťuk...
      Buď se s tím člověk narodí a pak si za tím sám najde cestu anebo je všechno marnost..
      Vyhozený prachy..

        1568 - Profil | Út 11.7.2023 19:58:27

        sven >> https://www.balistas.cz/vzduchovka-crosman-benjamin-maximus-4-5mm
        Tohle mi vyšlo mnohem lacinějc, než lámačka, protože všechno kolem vzduchu mám:-) Haranti chtějí střílet stejně jako dospěláci!!! :-))) Když vedle nich budeš střílet PCP, tak u tý lámačky na Tebe budou koukat tak smutně, že buď jim ji pujčíš, (což u mě moc nepřichází v úvahu) nebo..... :-))

          Káceč - Profil | Út 11.7.2023 19:49:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Pindˇa - Profil | Út 11.7.2023 19:37:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Jsem zvědav, kterou si děti od @Ty6ko vyberou, až jim ukáže to video, 😁když doma jednu klasiku Hammerli Hunter Force 900 mají

              Káceč - Profil | Út 11.7.2023 19:28:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              sven >> pumpování je pro debilní americký parchanty, co chtěj střílet hlavně rychle. Chytré české děti střílej s rozvahou a přesně :-) Proto je nejlepší klasická pružinovka a úplně bude stačit výkon do 10J.
              Když je to přestane bavit, tak si s ní zastřílej i dospěláci.

                sven - Profil | Út 11.7.2023 18:56:17

                Káceč >> S drážkováním nemám žádný problém. Naopak.
                Byl to jen tip pro příležitostné blbnutí a věřím, že děcka by dala přednost pumpování 50ran, než se natahovat s pružinou, na každou jednu.
                Kdybych získal pocit, že to děcko začalo vážně bavit a má to perspektivu, koupil bych mu malorážku .-)
                Možná se to moc neví ale malorážkou může střílet děcko od deseti let v doprovodu oprávněné osoby starší 21let anebo ve střeleckém klubu, za mladší žáky.
                Já jsem střílel klubovou malorážkou ve Svazarmu, od 15 let.
                A vůbec... hlasování je fifty fifty 2:2 Já s Pinďou a Ty s 1568 .-)

                  Káceč - Profil | Út 11.7.2023 18:29:08

                  Pindˇa >> ale s tou pažbou by se dalo i pádlovat :-)

                    Pindˇa - Profil | Út 11.7.2023 18:27:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Káceč >> Ještě byly rusácký, ale ty se se Slávií nedaly srovnat, flusaly tak na max 15mertů😃

                      Káceč - Profil | Út 11.7.2023 18:16:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Třeba tahle nemá ani 2J a na deset metrů nic moc...

                      https://www.youtube.com/watch?v=dToFDJiWG9A&pp=ygURYWlyZ3VuIGRldGVjdGl2ZXM%3D

                        1568 - Profil | Út 11.7.2023 18:11:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        sven >> Po vlastní zkušenosti, se připojuju k drážkování a diabolkám:-)

                          Káceč - Profil | Út 11.7.2023 18:02:15

                          sven >> hlasuju pro přesnost a proto trvám na drážkované hlavni a diabolkách :-)
                          Ono asi do deseti metrů to bude vcelku jedno, ale jak začnou střílet na metrů 15, 20, 25, 30 atd., tak ta drážkovaná hlaveň bude znát. My to měli v dětství jednodušší, byla jen Slavie 618 a hotovo :-)

                            sven - Profil | Út 11.7.2023 15:50:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Káceč >> Ahoj, respektuji Tvůj názor ale..
                            Zadání znělo :
                            .."hledám pro děcka vzduchovku na občasné střílení do terčů . Žádný lov škůdců atp. Jen občasné střílení"...
                            Neznám děcko, které by dlouhodobě bavilo střílet do terče... zvlášt v dnešní uspěchané a netrpělivé době, se spoustou akčnějších svodů a sociálních sítí.
                            (Možná delší chvilku vydrží u perforování papíru s různými příšerami, zvěří apod.
                            Ale i to se brzy omrzí.. )
                            A pakli takové nadané existuje a rodič ho bude chtít v jeho rozvoji podpořit, koupí mu rovnou něco pořádného, s čím může i na soutěže. Bez soutěže a poměřování výkonů s konkurencí, brzy ztratí motivaci.. pokud tedy nebudeme kalkulovat s těmi "škůdci" .-)
                            Takže to vidím po několika prostřelených papírech, spíš na nějaký plinking do plechovek apod., co se dá prostřelit, rozstřelit nebo jinak zlikvidovat, nejlépe s pořádnou zvukovou kulisou .-)
                            Navíc se dají ocelové broky použít i opakovaně, narozdíl od předražených diabolek..
                            Stačí v cílišti pověsit tlustší deku nebo celtu, dole zahnutou do okapu.
                            A jestli tatík usoudí, že to děcka chytilo, určitě jim koupí něco sofistikovanějšího a nejlépe každému jednu aby se nehádala .-)

                              Bulda 64 - Profil | Út 11.7.2023 14:46:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Nevěděl jsem, že střílet za chůze je tak těžký oříšek..., ale kamarád mi to ukázal, že mi spadla brada .. ;)

                                Káceč - Profil | Út 11.7.2023 13:42:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                sven >> osobně si myslím, že to není moc dobrá volba. Ocelové broky, hladká hlaveň a tedy přesnost nic moc. Píše, že chce střílet do terčů, tam to chce drážkovanou hlaveň a diabolky. Jinak bude velké zklamání z výsledků :-)

                                  Pindˇa - Profil | Út 11.7.2023 12:29:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  sven >> 😁 kdo tenkrát nesundal ať už vzduchovkou, nebo prakem 😁
                                  Teď zrovna běžela recenze a celkem s tím nabíjením bojoval, bude to chtít, by si to děcka před koupí rodičú vyzkoušeli.https://youtu.be/HMYVS44-YKE

                                    sven - Profil | Út 11.7.2023 12:13:31

                                    Pindˇa >> jako děcko, bych ji určitě chtěl :-)
                                    i když moc nevěřím, že bych s ní sundal vrabčáka z okapu dvoupatrového domu, jako tehdy...
                                    aj. na což dodatečně nejsem vůbec pyšnej..

                                      Pindˇa - Profil | Út 11.7.2023 11:55:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      sven >> 👍Winchestrovka, nebo pumpa se musí líbit každému tatož děckám

                                        sven - Profil | Út 11.7.2023 10:43:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Ty6ko >> Ahoj. Osobně jsem jako děcko začínal se Slavií 618, kterou jsem dostal k osmým narozeninám . Že jsem se s ní vyblbnul, o tom žádná a nejen do terče .-)
                                        Ovšem doba je jinde.. myslím, že by se děckám mohla líbit, třeba tahle pumpovačka..
                                        https://www.zbrane-vzduchovky.cz/detske-vzduchovky

                                        https://www.youtube.com/watch?v=nXpF5XCtxJA