- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Quo Vadis rybařino?
Chytat jsem začal v roce 1960. Prut bambusák, naviják otočný Rousek a silon. Chytat jsme mohli jen 2 měsíce o prázdninách. Z každého rybníka jsme mohli vzít pouze dva kapry - tedy deset kousků (samo sebou jich deset nikdy nebylo). Na štiky byly jen dvě společné vycházky za prvních zámrazů. Prvního woblera mi přivezl otec z Prahy někdy v roce 1965.Vzpomínám si, jak jsem někdy v osmdesátým stál ve vodě a přede mnou pěkná tůň. Byl listopad a náhle začal padat sníh v lehounkých vločkách, které pomalu usedaly na hladinu milované Stěnavy. A pak se objevil jeden kroužek, pak druhý, třetí..
Přes hodinu jsem stál ve vodě, mával prutem a tahal lipana za lipanem. Pak, jako když utne - konec. Dost dlouho jsem se probíral z toho krásného snu. Nohy jsem absolutně necítil a domů jsem šel jako na chůdách.
Je potřeba dodat, že šňůra byla paličkovaná a přecházela v silon 0,32, pak 0,20 a nakonec 0,10 se smyčkou. Mušky se vázaly na 0,10 se smyčkou a pak se smyčky provlékly. V batohu byla lahvička se zabroušenou zátkou a v ní v benzinu rozpuštěný parafín, který se nalil do dlaně a tím se protahovala šňůra i s muškou.
Lipanům to kupodivu nesmrdělo.
Hodně se změnilo. Technika šla dopředu. Máme neporovnatelnou výbavu, soukromé revíry, velké ryby, rybolov v zahraničí. Přesto s nostalgií vzpomínám na staré časy - u vody ticho a klid a když ryba nepřišla - nevadilo.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
29x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nsven - Profil | Út 13.7.2021 9:06:52
Podle toho jak je ten okoun vykulenej je jasný, že ještě nikdy neviděl českého rybáře.. .-)
Že přijede nějaký borec z východu, který ho dokáže z toho jeho roští vydloubnout, tak s tím nějak vůbec nepočítal :-))
Njá 2 - Profil | Po 12.7.2021 12:57:45
Nsplavek - Profil | Pá 9.7.2021 20:46:39
Taky se divím, že spousta rybářů chytá na feedr, který je primárně určen na tu řeku, ale nikdy ho na řece nepokřtili. A přitom je ta feedrovaná na řece to nejednodušší co se tam dá chytat. Stačí trochu číst vodu .A nemít volšové ruky, s čímž mám občas problém:-):-)))))
Nsplavek - Profil | Pá 9.7.2021 20:29:31
Naleš vavřina - Profil | Pá 9.7.2021 19:36:14
Nsven - Profil | Pá 9.7.2021 19:09:07
Svého času si vystříleli všechny bažanty, koroptve a zajíce ... a pak je museli draze nakupovat v cizině ( i od nás) aby vůbec něco v přírodě měli.. :-)
Njá 2 - Profil | Pá 9.7.2021 19:03:16
Nsven - Profil | Pá 9.7.2021 18:11:33
Lepší je smaženice z monté, žabí stehýnka nebo pěkně vypasenej šnek :-))
U nás je plavačka bohužel až na samém okraji zájmu obchodníků.. hlavně aby se regály prohýbaly pod tunami koulís...
Tak si to tam hlavně pěkně užij, moc jim to tam nevychytej a můžeš udělat i nějakou fotku, ať máme co závidět :-))
Nzdevac - Profil | Pá 9.7.2021 18:08:56
Njá 2 - Profil | Pá 9.7.2021 17:37:29
Nsef142 - Profil | Čt 8.7.2021 21:01:56
NBacha San - Profil | Čt 8.7.2021 18:50:27
A jenom pro příklad, když myslivec střelí divnou kunu a ona to je liška, tak se nic neděje, protože se liška střílí celý rok:-) Jen vtip...
Ale jinak souhlasím s tím, že nemáme 350tis. rybářů, ale 350tis. majitelů povolenek.
Původně jsem se už k tomu nechtěl vyjadřovat, protože kam kráčí rybařina je věcí každého jednotlivce. Nicméně živnou půdu pro zhoršující se stav rybařiny jako celku vytváří nekompetentním vedení. Ještě jsem neviděl smrdět rybu od ocasu.
NInferno08 - Profil | Čt 8.7.2021 15:40:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Njá 2 - Profil | St 7.7.2021 18:30:28
Njá 2 - Profil | St 7.7.2021 18:29:19
Ano, odpověď se nabízí sama, zjistil jsem, že jeden chlap si tam běžně podoustve okolo 10-15 cm vozí na štiky v domnění, že jde o "ňákou bělici"
Nsven - Profil | St 7.7.2021 18:25:21
Z kterého se vyklubal podměrečný lín..:-)
Nebo když jsem na jedněch závodech dělal rozhodčího a požadavek organizátora zněl, zapisovat druh a délku.
Vzal jsem si k ruce dva pomocníky (oba rybáři) ... jeden v prvním kole tvrdošijně zapisoval "bělice" a v druhém kole ho musel vystřídat jiný, bo rozeznat plotici od perlína, jesena nebo tlouště, bylo nad jeho síly...
Druhému jsem v poločase nakoukl do zápisu a koukám "lejn, cejn...."
Povídám: "jakej lejn, ještě žes tam nenapsal lejno.. ta ryba se jmenuje lín"..
"Jo aha, jasně "
Zapisy z druhého kola pak zněly: "lín, cín..." :-)
Nstormandnature - Profil | St 7.7.2021 16:58:28
NKnapík - Profil | St 7.7.2021 14:34:23
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRybářsko-houbařské jádro .-)45001
NSranda bez nadsázky 🤘10850
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NDokumenty z přírody kolem vody624
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NRybářský retro bazar.16777
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NZoologický koutek MRKu.33417
NOpravy a úpravy navijáků5905
Kde to žije - všechna témata
22:24NÚprava chodu woblerů. 9
20:54NNepromokavá bunda na boat a brození 66
20:21NATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
19:44NLabe fishing store 18
19:39NStaré Česke rybářské vybavení 392
19:20NŽermanky a bivakovani 4
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
CA Worldfishing
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá...














