Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

NFeroxhunter - Profil | So 3.1.2026 22:15:28

Pindˇa >> děkuju moc

    Npavo - Profil | So 3.1.2026 22:10:16

    L82 >> Neviděl bych v tom zas tak zásadní problém. Tělo s patkou a rotor jsou tuhé a to je důležité.

      NL82 - Profil | So 3.1.2026 21:30:26

      pavo >> ja som FD mal otvorené bol som vtedy s toho sklamaný, že nie je aj bočný kryt z hliníka.

        Npavo - Profil | So 3.1.2026 21:22:22

        Matyášek >> Ahoj Martine, díky za potvrzení. Líbí se mi, jak jsi hezky pojmenoval tu “druhou hlavní část těla”, zatímco já ji říkám postaru boční kryt😉. Ano, jsem si vědom toho, že jde o něco málo složitější díl, než obyčejný kryt se sedlem pro ložisko. Už jsem do jednoho FD PG přidával mazivo, jelikož to vypadalo, že soudruzi v Japonsku na to zapomněli, takže to jelo téměř nasuch. Nicméně jsem si té Ci4+ nevšiml…
        PS: Ten můj starý Twin na tebe pořád čeká v krabici😂

          NMatyášek - Profil | So 3.1.2026 20:44:48

          pavo >> ahoj, tělo s patkou je hliník, ta druhá hlavní část těla je Ci4+. Vím to určitě, už jsem se v něm hrabal 👍

            Npavo - Profil | So 3.1.2026 20:32:29

            L82 >> Několik kusů FD mám a i jeden FE XG také, ale dosud jsem je neservisoval, takže jsem si to po otevření nemohl všimnout. No a detailně jsem jejich technologie také nezkoumal. Všiml jsem si to v katalogu až nyní. Vzhledem k deklarované tuhosti hliníkového těla a rotoru tam nic jiného, než boční kryt asi ani nezbývá. Zřejmě tím ušetří nějaký ten gram na váze aniž by to negativně ovlivnilo tuhost … Dík za reakci.

              NDušan_hp - Profil | So 3.1.2026 19:37:00

              Ahoj, nemůžu najít kapacity s redukcí 3500 a 4500 u Ultegry 5500 XTD. Údaj nemají ani v original návodu a gůgl taky nepomohl.

                NL82 - Profil | So 3.1.2026 18:50:17

                pavo >> asi tam je použitý na FD je kryt tiež z ci4

                  Npavo - Profil | So 3.1.2026 15:17:37

                  Zdravím kolegové. Koukal jsem do Shimano katalogu 2026 a všiml jsem si u TP řady FE v přehledu použitých technologií piktogram Ci4+. V textu popisu říkají, že tělo a rotor je z hliníku. Co je z Ci4+ neuvádí. Nevíte, kde ten materiál použili? Napadá mne boční kryt těla...
                  Dík

                    Naleš vavřina - Profil | Pá 2.1.2026 23:31:00

                    Moc děkuji Liborovi za krásnou stylovou termosku,😃.

                      NMatrix - Profil | Pá 2.1.2026 23:17:21

                      Termoska už má nového majitele.

                        NMatrix - Profil | Pá 2.1.2026 22:44:48

                        Pánové, nechtěl by někdo termosku? Dostal jsem ji k nákupu a nemám pro ni využití. Je nepoužitá. Z práce můžu poslat kurýrem. Nic za ni nechci. Snad mi to trochu zvedne karmu pro letošní dravcovou sezónu. :-)))

                          Nkapr51 - Profil | Pá 2.1.2026 18:57:01

                          Máte někdo zkušenost s Shimano Tribal TX2 12300 12 ft/3 lb.

                            Notoš - Profil | Pá 2.1.2026 17:37:10

                            Luger46 >> nádhernoš navijákoš

                              NKreja - Profil | Pá 2.1.2026 17:05:24

                              Vánoční dárek od manželky Shimano Baitrunner DL 6000 RB.Akorát to netrefila protože chytám na feedrové pruty.Ale v pondělí to snad v krámě doladíme za něco menšího.
                              Feroxhunter - no vidíš a já zase mám všechny navijáky s dvouklikou.

                                NPindˇa - Profil | Pá 2.1.2026 10:44:40

                                Feroxhunter >> Možná tady, jestli je to ona Náhradní rukojeť Shimano Baitrunner 4000 ST / 4000 DL https://share.google/c1CbwhBpoV4qLZoaD

                                  NFeroxhunter - Profil | Čt 1.1.2026 21:29:48

                                  https://www.uhabakuka.cz/produkt/185559/shimano-rybarsky-navijak-baitrunner-xaero-4000-fb

                                  Kluci dá se na ně dát jednoklika? Popřípadě rada kde koupit :)

                                  Asi je budu kupovat a ta dvojklička mi na nich nějak nesedí....

                                  Předem díky za nasměrování

                                    NLuger46 - Profil | Čt 1.1.2026 7:47:57

                                    A máme tu horkou novinku Vanfoše 😂😂😂

                                      NEsox - Profil | St 31.12.2025 15:35:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Tak o ukončení sezóny rozhodla příroda…

                                        Nmurphyy - Profil | Út 30.12.2025 22:35:37

                                        este dodatok, myslel dom super GTM alebo super GT