Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

NRBS - Profil | Út 30.12.2025 22:23:42

Goďák >> Já bych se té cívky na GTM 3000 nebál. Myslím, že Stradic GTM 2500 má stejné tělo, jako velikost 3000 a rozdíl je jenom v cívkách.

    Nmurphyy - Profil | Út 30.12.2025 21:45:37

    Goďák >> exage nema wormshaft cize tam je predpoklad ze vyska cievky bude nizsia, ale z modelov GTM by to malo pasovat

      NGoďák - Profil | Út 30.12.2025 21:29:57

      yarda_1 >> To mě taky napadlo. Před loni jsem dal pryč 8 cívek🤣

        Nyarda_1 - Profil | Út 30.12.2025 21:23:02

        Goďák >> Možná bych ještě zkusil, jestli není kompatibilní cívka z Exage.

          Nvicx - Profil | Út 30.12.2025 12:36:59

          Goďák >> zisti si, či tam pasuje aj z 3000. Tu je ešte na predaj
          https://www.bac-shop.de/ersatzspulen-heck-frontbremse/ersatzspule-fur-shimano-stradic-3000s-gtm-rc.html

            NGoďák - Profil | Út 30.12.2025 11:49:01

            Ahoj potřeboval bych poradit od zkušených.
            Jedná se o tento naviják
            https://www.rco-fishing.cz/eshop/mdl/product/navijak-shimano-stradic-gtm-2500-rc?vid=236127&hgtid=f14a86b5-6adf-4494-a432-06fc45052063
            A potřeboval bych vědět jestli je nějaký model z kterého by na tento pasovala cívka. Poptával jsem kovovou ale sehnat už nejde podle prodejců. Děkuju

              Ntonouš - Profil | Út 30.12.2025 10:05:20

              yarda_1 >> chytal jsem s nim cely rok na gumy a v pohodě

                NEsox - Profil | Út 30.12.2025 9:16:43

                Kdyby to někoho zajímalo, udělal jsem si srovnání technologií MGL modelů, pro nějakou větší přehlednost. Pokud spamuji, prosím o smazání.

                  NEsox - Profil | Út 30.12.2025 7:05:37

                  Luger46 >> Jj, ten rozdíl mezi Hagane a Hagane body chápu. Hagane body by měla být pevnější schránka s menší náchylností ke “kroucení”.

                    NEsox - Profil | Út 30.12.2025 7:04:13

                    murphyy >> Jj to jsem viděl, ale třeba TP XD a Sustain pocitově dával na stejnou úroveň. Mám dost času to promyslet, tak zjišťuji kde se dá. Zatím jsem nenarazil na obchod, kde by měli Sustain a Vanq nebo dokonce i Exsense. Další věc je, že labaruji trochu i s velikostí, přijde mi, že 2500 je ok k prutu 2,3m navíc 15 gramáku, ale vzhledem k tomu spodnímu očku si říkám, jestli by 4000 neměla lepší úhel pro šňůru do oček…

                      Nmurphyy - Profil | Po 29.12.2025 23:44:52

                      Esox >> v este vacsej vyladenosti ktora spociva v malych detailoch, napr inych materialoch na nejakych miestach, ina povrchova uprava prevodov, zrejme aj rotor objemnejsi u sustainu hoci stale lahucky..
                      sustain ma stale blizsie k vanfordu ale je to super stroj..ale vanq a exsence su este viac inde..
                      v jednom videu typek porovnaval novy sustain, twin fe a twin xd, a hovoril ze aj ked sustain posobi super, stale sa nevyrovna prevedeniu a pocitu z twina..nevedel to presne definovat ale myslim ze viem ako to myslel..:)
                      za mna by som odporucal, kedze uz chytas aj vanq, si chytit najprv ten novy sustain do ruky, ak budes mat z neho dobry pocit tak ho ber

                        NLuger46 - Profil | Po 29.12.2025 23:31:29

                        Esox >> P.S. HAGANE body znamená kovové tělo, hliník nebo mgs. HAGANE gear ( pajšl ) mají všechny.

                          NLuger46 - Profil | Po 29.12.2025 23:28:59

                          Esox >> Sustain nemá telo z MGS ale hliník. Určitě nebude mít tolik tkzv. technologií jak exsense. Opravdu platí čím vyšší rada tím lepší to je i včetně zpracování. Pred par dny jsem si porovnával na kráme stradic vs Twin a rozdíl byl znatelný v chodu. Cenově je to možná neobhajitelný ale za každou píčovinou na vic připlácíš. Něco jak extra toping na pizzu 😂

                            NEsox - Profil | Po 29.12.2025 22:50:31

                            Luger46 >> koukám tedy, s ohledem na info o Hagane body, že ten nový Sustain má krom hořčíkového těla ty samé vychytávky jako Exsence 25, který je díky lehčímu tělu asi o 25g lehčí, ale jinak tam rozdíl nevidím. V čem je tedy 2 násobný rozdíl v ceně?

                              Nyarda_1 - Profil | Po 29.12.2025 22:02:52

                              tonouš >>Čistě teoretický dotaz, Exsence na gumy ok?

                                NLuger46 - Profil | Po 29.12.2025 21:58:22

                                veselka2 >> to neni 25, na fotce je 25, telo jako Stella ale jine barevné provedeni

                                  Nveselka2 - Profil | Po 29.12.2025 21:48:56

                                  tonouš >> to je exsence 25? jaky z ni mate pocit? mam 21 a je to podle mne super mašinka,ale řeším jestli jit do nove exsence nabo do 22 stelly

                                    Ntonouš - Profil | Po 29.12.2025 19:38:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tak zavřeno. Hodně zdraví do nového roku,a ať vám pěkně motají ty správný roláky...

                                      NL82 - Profil | Po 29.12.2025 19:35:33

                                      Ja som to posielal, pretože je to tam rozpísané aká je vl. rotora a vl. tela pri danej vekosti navijaka. Sa tu často rieši vl. 2500 vs. C3000 a je to v podstate 2500 z hlbšou cievkou a iným knobom prípadne dĺžkou kľučky, ale vnútornosti maju rovnaké.

                                        Nmurphyy - Profil | Po 29.12.2025 18:16:43

                                        Luger46 >> kolega posielal odkaz na JP stranku, u teba to vidim po anglicky.
                                        ale jo bude to tak a predtym sme to zle interpretovali, cize hlavne telo okrem bocneho side plate je mgs, ale je aj pravda ze uz to tak nezdoraznuju, aby si obhajili exsence kde v opise jasne napisu "light HAGANE Magnesium body"