Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Npavo - Profil | Út 6.1.2026 16:33:55

murphyy >> Souhlas se vším, co píšeš.

    Nmurphyy - Profil | Út 6.1.2026 16:24:18

    Popik >> matica bohate postaci aj original :))

      NPopik - Profil | Út 6.1.2026 16:20:15

      Peter94 >> hezky a odkaz na nahradni matice k civce nabodou nemas?!? 😇

        Nmurphyy - Profil | Út 6.1.2026 16:04:41

        pavo >> jasne ved to tak robia so vsetkym, dolezite je nemat tam rovnake nazvy ako znacka ktora to vyraba. osobne si myslim a uz aj o tom bola rec ze kvalita a prevedenie bude u tychto cievok na vysokej urovni, napokon na cinske ceny je to draha cievka.
        ale tiez si myslim ze vacsina ludi ked si uz kupi stellu tak ak potrebuje nahradnu cievku tak si kupi original :)

          Npavo - Profil | Út 6.1.2026 15:57:22

          murphyy >> Seděl jsem si na káblu😂Už to vidím.Pokud na těch cívkách nemá Shimano nějakou patentovou ochranu, což asi nemá, tak to Číňan může chrlit jak Baťa cvičky…

            NLuger46 - Profil | Út 6.1.2026 14:32:03

            Peter94 >> a zkoušel si na to něco navijakem namotat? Neco odchytané s tim máš?

              NPeter94 - Profil | Út 6.1.2026 14:20:34

              pavo >> vobec neviem ako to funguje,ale ked to robia pod vlastnou znackou ,tak Shimano s tym nespravi nic,staci tam dat ine logo,o trosku iny dizajn a pohoda.
              Takto je na svete spravenych stovky tisic veci.
              Ale asi si narazal na nieco ine,vsimol si si len tie orginaly a to Ta pomylilo.

                Nmurphyy - Profil | Út 6.1.2026 14:13:15

                pavo >> na tej prvej foto od Peta pozeraj len tu cievku a obal v strede, po stranach su original shimano

                  Npavo - Profil | Út 6.1.2026 14:07:45

                  siluri >> No, já jenom že si ani nedali práci s tím, že by to nazvali třeba Shimano Stellllaa 😂

                    Nsiluri - Profil | Út 6.1.2026 14:00:50

                    pavo >> len aby to nebolo tak ze Cinanci zatial este trpia originaly :))
                    Podla mna si Cinanci z Japoncikov/ani nikoho ineho nic nerobia, resp. seru na nich, vyrobia/okopcia co chcu

                      Npavo - Profil | Út 6.1.2026 13:54:41

                      Peter94 >> Myslíš, že jde o nelegální china plagiáty, které Shimano tiše trpí, nebo se to děje s japonským souhlasem? Krabičky vypadají jak originály….

                        Npavo - Profil | Út 6.1.2026 13:47:16

                        kaprus >> Jj, v těch názvech technologií hraje roli určitě i marketing, takže to zavádějící občas je. Jinak, pokud jde o Daiwy, já tomu jejich Zaion kompozitu nedošel na chuť. Ty Daiwy, co ještě mám, nebo jsem měl, tak byly “Hardbody Z” technologie, což přeloženo znamená celokovový naviják, samozřejmě zaplaceno znatelně vyšší hmotností…

                          NPeter94 - Profil | Út 6.1.2026 13:17:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Ked sa tu tak vela pise o privlaci,dam Vam tip na nah.cievky z aliexpresu.
                          Pasuju na vela modelov stella,tp,stradic...
                          Velkost je 5000 s pridanim redukcie velkost 4000.
                          Maju samozrejme cievky aj na velkosti 2500,3000...
                          Su v roznych odtienoch
                          Su o vyse polovicu lacnejsie ,ako origo (teda ak sa bavime o stelle)
                          Mam dojem ,ze aj krajsie cvrkaju 😀

                            Nkaprus - Profil | Út 6.1.2026 11:04:16

                            pavo >> jj tak to myslím. Tak samo že mistr Matyášek to má nejvíc nalítaný😀. Myslím že v této verzi se to už nějak ustálilo.
                            Jenomže to tělo nemusí být vždycky z top kompozitu a u některých modelů sw mi přijde nějaký polyamid na hraně. Ale držet to drží. Řekl bych ale že hybrid body nikdy není kovové tělo. Ten termín je zavádějící.
                            Zas daiwa uvádí třeba monocque a přitom tam ty půlky jsou 3😆

                              Nmurphyy - Profil | Út 6.1.2026 10:58:44

                              kaprus >>za mna zvuk je len pridana nie az tak planovana hodnota (ano karbon menej rezonuje oproti mgs, oproti alu az taky rozdiel nebude) a dovod je hlavne odlisit sa od stelly ktora ma full metal body, tym karbonom na bocnu hlavnu cast sa tiez usetri na hmotnosti

                                Npavo - Profil | Út 6.1.2026 10:42:33

                                kaprus >> Nejspíš se nemýlíš. Na přiloženém schématu je díl 76 označen jako “body” (tělo) a díl 110 jako “side cover assembly” (sestava bočního krytu). Pokud to tedy dáme do kontextu této diskuse, tj. “tuhost a odolnost”, tak díl 110 je z hliníkové slitiny a má zajistit pevnost navijáku v patce, noze a ukotvení těla , no a díl 76, jako skříň pro uložení převodů, je pak z kompozitu Ci4+, což pro přesnost a stabilitu uložení je dostačující a navíc zřejmě lehčí jak hliník. On to už Martin Matyáš níže naznačil v reakci na můj předchozí příspěvek, když mluví o těle ze dvou částí. Jenom připomínám, že se pořád bavíme o FE modelech. Pokud se ale pletu, tak on mne Martin jistě opraví.
                                A ano, jak píšeš, Shimano tu konstrukci občas mění.

                                  Nkaprus - Profil | Út 6.1.2026 5:25:23

                                  pavo >> Pokud se nemýlím tak to není boční kryt, ale hlavní část. Neboť v tom drží všechny hlavní součásti. Je to hybrid body. A i když je to z plastu a noha z hliníku, tak Shimano píše o kovovém těle. Oni ty strany během historie furt střídaly i co se týče šroubů a teď je to v této fázi 😄
                                  Mám za to že je to z důvodu takzvané zvukařiny.

                                    NDušan_hp - Profil | Po 5.1.2026 19:45:20

                                    osprey >> díky, už mi hodný kolega @milta poslal tabulku do SZ.

                                      Nosprey - Profil | Po 5.1.2026 19:36:09

                                      Dušan_hp >> Nedávno jsem motal černé Technium 0,255 a na tu 3500 jsem podle otáček kličky dostal baj oko 180 - 190 m.

                                        NMaruška - Profil | Ne 4.1.2026 18:04:16

                                        Dobrý den
                                        Nemáte někdo zkušenosti s přívlčovými pruty Shimano Beastmaster FX Predátor. Hledal jsem je v dostupných katalozích a diskuzích, ale nic jsem nenašel, krom pár eshopú, ale tam o nich píší strašně málo. Tak pokud by mi někdo zaslal odkaz, nebo vlastní zkušenost budu rád. Zaráží mne docela malá váha prutu oproti ostatním a ještě ten blank z nano karbonu, připadá mi to strašně křehké, ale možná se mýlím. A ještě zda jde použít s klasickým navijákem, NECHCI multiplikátor.
                                        Ahoj a děkuji Vláďa