Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

NLuger46 - Profil | Po 29.12.2025 17:55:23

murphyy >>
https://fish.shimano.com/en-SG/product/reels/spinning/a075f00003slvm7qac.html
Jednoduchá pomůcka je kdyz je u navijáku napsané HAGANE body, neplést si s hagane gear. HAGANE body je pouze u navijáku s hliníkovým nebo magnesiovym tělem. Např u vanfordu to není protože má ci4 telo. Ofoceno ze specifikace Vanquishe. První foto primo od z mého odkazu,druhé z odkazu co posílal kolega.

    Nmurphyy - Profil | Po 29.12.2025 16:30:22

    Luger46 >> posles mi pls ten cely odkaz?

      NL82 - Profil | Po 29.12.2025 14:54:39

      Luger46 >> vanquish mal vždy telo z mg

        NLuger46 - Profil | Po 29.12.2025 14:50:31

        L82 >> ja původně myslel ze je vše ci4+ ale našel sem více odkazu ze hlavní telo je magnézium a boční kryt ci4+ a rotor s kličkou ci4+. Asi prikupim třetího s takovou 😎

          NL82 - Profil | Po 29.12.2025 14:47:25

          Luger46 >> prvý stĺpec je vl. rotora a materiál a druhý je vl tela a materiál.
          Tu je pekne vidieť ako sú veľkosti skombinované

            NLuger46 - Profil | Po 29.12.2025 14:37:41

            murphyy >> je zajímavé že v odkazu co dával kolega na Vanquishe je u těla uvedeno MGS tělo. Teda neco ci4 a něco Mg. Nebo to Mg znamená MAGNUMLITE rotor.

              NL82 - Profil | Po 29.12.2025 13:32:30

              Na tomto linku je to najlepšie rozpísané, kde je aké telo a rotor
              https://fish.shimano.com/ja-JP/content/special_contents/23vanquish_jp/index.html#lineup
              Treba kliknúť na špecifikáciu

                Nveselka2 - Profil | Po 29.12.2025 13:21:53

                murphyy >> diky moc, už nad tim laboruji od té doby co ji představili,myslel.jsem si to ale jistý jsem si tím nebyl,váhově to nesedělo ale myslel jsem si ze by to mohla byt jen chyba v překladu.tak opožděný vánoční dárek pojede z japonska 😍😇

                  Nmurphyy - Profil | Po 29.12.2025 13:04:43

                  veselka2 >> presne tak, hore je to pre EU trh, dole JP
                  hm ta 3000ka s 4000 telom by nebol zly..:))

                    Nveselka2 - Profil | Po 29.12.2025 12:04:37

                    murphyy >> takže je možný ze nová Exsence se u nás prodává 25 , c30 a 40 ale v japan jsem koukal na c30 , 30 a 40? Chci 30mhg takže si ji nechám poslat z JP,jestli to chápu správně

                      Nmurphyy - Profil | Ne 28.12.2025 21:30:25

                      L82 >> tak tak mas pravdu, tie vyssie rady od stradica hore sa robia bezne aj vo velkosti 3000 (telo 4000, rotor 2500) s prevodom HG, okrem teda TP XD, len ako pises nie vsetko sa tu dostane

                        NL82 - Profil | Ne 28.12.2025 17:27:47

                        murphyy >> robia vo viacero radach 3000 ale ako píšeš len s HG prevodom 5,7:1, ale predávajú sa asi len JP u nás som ich v ponuke nevidel.

                          Nmurphyy - Profil | Ne 28.12.2025 15:04:54

                          Esox >> ano je tam rovnaky priemer cievky a rovnake telo - ale ked sa bavime o C3000 a 2500..

                          ak je samotna 3000ka tam je telo vacsie - ale samotnu 3000ku robia uz len v ramci niektorych rad napr vanford fa kde je len jeden model v 3000ke s HG prevodom, inak vacsinou su len C3000 cize rovnake telo aj sirka cievky ako u 2500

                            Nyarda_1 - Profil | Ne 28.12.2025 14:39:13

                            Esox >> Na velikost 3000 se vejde o 50 m 0,25 mm vlasce víc. Možná je rozdíl i mezi knobem (úzký u 2500 a téčko u 3000) a tělem, 3000 má kompaktní tělo (C). Teď ještě otázka, jestli se toto fakt tak projeví na vyvážení...

                              NEsox - Profil | Ne 28.12.2025 13:40:53

                              Luger46 >> to já vím, ale jde mi o to jestli je průměr cívky 2500 a 3000 stejný a jestli je velikost těla 2500 a 3000 stejná

                                NLuger46 - Profil | Ne 28.12.2025 11:34:26

                                kubah >> jasne 5 gr je prd, tam jsou rozdíly jen v kličkách, cívce a typy převodu

                                  Nkubah - Profil | Ne 28.12.2025 11:27:15

                                  Luger46 >> jenže u základního modelu 25FK a 30FK se liší pouze pěti gramy ....

                                  Což bude ta cívka...

                                    NLuger46 - Profil | Ne 28.12.2025 11:25:40

                                    Esox >> sustain fk , většinou velikosti 2500 mají kratší kličku a pádlo úchop oproti klasickému téčku.

                                      NLuger46 - Profil | Ne 28.12.2025 11:15:31

                                      Esox >> délka kličky a tvar madla taky, dále i převodový poměr.

                                        NEsox - Profil | Ne 28.12.2025 11:11:07

                                        Jen ještě prosím upřesnění. U SHIMANO navijáků se 2500 a 3000 liší opravdu jen kapacitou cívky? Tzn. průměr cívky a velikost těla jsou shodné? Tudíž odolnost navijáku bude v těchto dvou velikostech stejná? Děkuji