Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Esox - Profil | Ne 28.12.2025 11:08:09

aleš vavřina >> já ho právě našel za 5,5 a ta cena, to je prostě argument. MGL rotor a infinity loop je vlastně to jediné co opravdu chci. Zbytek je jen bonus. No uvidím, času je do nové sezóny dost, teď už to hrotit nebudu, už se nejspíš k vodě nedostanu.

    aleš vavřina - Profil | Ne 28.12.2025 10:20:34

    Esox >> ten Sustain mám a moc prijemne prekvapil, např. Za cenu na velké rybě 6,5 nemá konkurenci v pomeru cena/vykon

      Esox - Profil | Ne 28.12.2025 9:54:25

      murphyy >> ale jo, jen ta knobka z TP XD mi sedí nejvíc. Nekoukal jsem pár videí, recenzí a budu se nejspíše rozhodovat mezi Sustain a Exsence. Chci zkusit infinity loop, často zmiňují, že opravdu znatelně prodlouží délku hodů. Test jsem tedy nenašel, ale prý stejný prut a šňůra jen navijáky s infinity loop a bez je velký rozdíl.

        murphyy - Profil | So 27.12.2025 22:19:40

        Esox >> ani vanq nema madlo ako twin xd, a je to vpohode nie? pre mna je to len plus - to kuzelovite madlo, ale nie je to rozhodujuce kriterium, ked nie je tak nie je, napokon klasicke ploche madla mam na vacsine navijakov a som s tym vpoho, pripadne stale je moznost to neskor skusit zohnat, objednat

          Esox - Profil | So 27.12.2025 22:03:56

          murphyy >> kdyby Exsence měl madlo jako TP XD, tak ani neuvažuji a mám vybráno…

            Esox - Profil | So 27.12.2025 22:03:10

            Luger46 >> Luger46 - 27.12.2025 21:41:51 >> já si to myslel taky, ale v ruce mi ten prut lépe sedí s Vanquishem, který má 170g než s TP XD, který má 200g rozdíl v těchto navijácích a vyvážení prutu je max 5mm

              icokarp - Profil | So 27.12.2025 21:52:19

              Luger46 >> presňe,chcel som mu to napísať,predbehol si ma😊215 gr a prevod 5,1:1 niet absolútne nad čím rozmýšľať 👌

                Luger46 - Profil | So 27.12.2025 21:41:51

                Esox >> a ja bych k takovému prutu uz nekoupil navi pod 200 gr. Bude ti to padat uz na předek. Vybral bych mezi Sustainem fk 3000, twinem fe 3000, stela uz je raketa(tu bych bral kdyby nebyl finanční limit) takze za me vítěz twin fe 3000. Nedávno sem ho mel v ruce a byl jsem nadšeny. Sam ted přemýšlím o prutu mezi 15-20 gr a navi k němu. I když navi 210 gr se ti muže zdát na první dojem těžší ve finále s prutem který uz ma 230 cm ti bude příjemnější skrze vyváženost. Muj názor.

                  murphyy - Profil | So 27.12.2025 21:38:04

                  P3 >> ano ale nie kouli ako taku skor do kuzela

                    P3 - Profil | So 27.12.2025 21:27:36

                    murphyy >> ten noví TP má na madle kouli i u 3000?

                      murphyy - Profil | So 27.12.2025 21:22:58

                      Esox >> kvitujem super specifikovanie otazky :) ale tuna je tazko nieco radit, vsetky spominane su super v ramci tychto dvoch cenovych kategorii, ale tak nejaky pohlad dat mozme, cize za mna:
                      - v 1. pripade by som volil TP XD FB - hlavne teda koli madlu ktore ma v 3000ke :)
                      pokial mas rad klasicke madla a chces si urobit radost z fakt luxusneho stroja s mgs telom, skoro na urovni stelly s lahsim rotorom, tak exsence.
                      - 2. pripad by som vylucil, lebo ak kupis napr vanford, cervicek tam stale moze ostat a nakoniec aj tak kupis jeden z prveho pripadu :DD

                        tonouš - Profil | So 27.12.2025 20:59:48

                        Esox >> z tvého výběru bych šel jednoznačně do Exsence. TP je dělník, ale vlastně tuctovej. Exsence je srovnatelnej se Stellou, ovšem s daleko lepším designem..
                        Z druhé dvojice bych volil Sustain, ale jen proto,ze se mi líbí. 🙃

                          P3 - Profil | So 27.12.2025 20:36:54

                          Esox >> Tak to není co řešit a bral bych Exence. Nadupaný stroj+sestava bude krásně ladit.

                            Esox - Profil | So 27.12.2025 20:34:31

                            P3 >> 4000ka mi přijde zbytečná na 2,3m prut. Vanquish je cenově zhruba jako Exsence, ale má stříbrnou cívku, když už se rozhodnu pro takovou cenu, tak chci, aby to i vypadalo

                              P3 - Profil | So 27.12.2025 20:11:24

                              Esox >> pokud to chceš na tak jemný rybolov tak mrkni ještě na Vanquish 4000 je tam varianta s převodem 5,7:1 a je lehoučký jak pírko.Jinak Exence B má bejt na úrovni Stella FK a má mít ještě něco na víc. Otázka je jaká bude nová Stella?Ale to už je zas jiná cena.A musel bys vzít 3000 k vůli váze to samé TP.

                                Esox - Profil | So 27.12.2025 19:17:18

                                Pomalu pokukuji po novém motátku na Adrenu do 15g, přehazovat Vanquish z jiného prutu nechci věčně, velikost 2500(3000). Pokud vím, u Shimana je to úplně stejná velikost narozdíl od Daiwy, kde je 3000 o něco větší. Mám 4 favority ze dvou cenových kategorií Exsence B vs. TP XD FB a Vanford FA vs. Sustain FK. Ještě nevím, zda budu chtít platit dvojnásobek nebo se spokojím s levnější verzí.

                                V 1. případě se kloním k Exsence, i když je o něco dražší , ladí k Adreně, vždy se mi líbil a technologicky je asi srovnatelný a navíc lehčí. Nebo je lepší volba TP?

                                V 2. případě se mi k prutu víc hodí Vanford, je lehčí a levnější, ale Sustain má technologie z vyšších řad, jenže je o 30g těžší a na tom prutu to cítit je. Co je podle vás lepší volba?

                                Nebo mám vzít do úvahy ještě jiný naviják?
                                Díky za názory

                                  Bobin83 - Profil | Pá 26.12.2025 18:16:32

                                  Pindˇa >> Hmm ,tak to jsem nečetl,ale tak uznal to,myslím , že cajk

                                    Pindˇa - Profil | Pá 26.12.2025 18:03:25

                                    Luger46 >> Rob Burgess a Tom Stokes jen Shimano

                                      murphyy - Profil | Pá 26.12.2025 17:58:12

                                      Luger46 >> tiez som ho nespoznal ;) Co tak registrujem v ramci Kordy tak je to hlavne Tom, Danny, Ali, hoci jo Ali uz je v ramci svojej OMC

                                        Pindˇa - Profil | Pá 26.12.2025 17:33:40

                                        Bobin83 >> Ano trvalo to jen chvilku a Darrell to hned oficiálně oznámil, Cop. z jeho FB

                                        Po velmi krátké době vám s potěšením oznamuji, že jsem se znovu připojil k Mainline Baits. V první řadě se chci omluvit jak Sticky Baits, tak Kent Particles. Oslovil jsem je s úmyslem dlouhodobé spolupráce a můj návrat k Mainline nemá nic společného s nimi jako společností ani s návnadou samotnou. Dobré firmy a dobrá návnada. Jsem nesmírně vděčný za podporu a důvěru, kterou mi projevili, když mě přivítali, takže se upřímně omlouvám jak Sticky Baits, tak Kent Particles.
                                        Od mých raných dvacátých let jsem si jen přál vydělávat na živobytí lovem kaprů; a prostřednictvím sociálních médií a objevování se v Kordových videích na YouTube se tento sen stal mou šťastnou realitou. Po celou dobu mě Mainline podporoval a to v konečném důsledku něco znamená; Korda a Mainline navíc spolupracují už velmi dlouho a to poslední, co chci, je táhnout opačným směrem než ti, kteří mě tak podporovali.
                                        Samozřejmě očekávám, že se na mě kvůli tomu hodí trochu bláta, a jak se říká: „Když nemáš co hezkého říct, radši radši nic.“ Prosím, jdi dál a zachraň nás všechny před negativitou.
                                        Pozitivní vibrace 🙏
                                        Všechno nejlepší
                                        Pecky