- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Fanclub značky Shimano
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil
Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.
A) Navijáky78%
B) Pruty15%
C) Oblečení 2%
D) Nové řady boilies3%
E) Jiné 2%
Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
331x v oblíbených a 16x v ignorovaných.
NPeter94 - Profil | Po 15.12.2025 17:24:19
Pokial budes chodit po rybu a stahovat olova clnom,davat si na ne pozor,obcas servis,tak ich mas do konca zivota.
Tie matice nemam a nikdy som to ani nemal,to sa uz nevyraba zo 15 rokov.jedina moznost sledovat zahranicne inzeraty,ak by niekto predaval navijak na nah.diely,smola je ta,ze matica a kryt pod zapad.vlasca nebude ani v tom inzerate,to sa preda hned.
Uz sa prestali vyrabat aj brzdne matice bez baitu na novsie navi ako power aero xt,xta,spin powery 06 a 13 a aero technia xtc,xtb,mgs xtb
Nmurphyy - Profil | Po 15.12.2025 11:07:39
problem je ze ja to pisem vo vseobecnosti, co je mozno aj chyba a dochadza k tomu ze sa presne nepochopime :))
NFilla - Profil | Po 15.12.2025 10:43:18
Nejde než souhlasit, že na prasení jsou tu PA a ne AT..
Nmurphyy - Profil | Ne 14.12.2025 23:26:07
Ale to nie je tvoj pripad tie tvoje zataze su na tie navi stale light :) to znamena ze zvladnu aj viac bez problemov, len stale sa bavime o frekvencii a pristupe, echt kaprar co postahuje rocne stovky kilometrov s tazkym olovami a pumpovanim sa prilis nezaobera ho "odrovna" ze budu vrniet za par rokov, hoci stale budu funkcne, ale toto tym kraskam neches spravit :)
NFilla - Profil | Ne 14.12.2025 22:58:44
Nmurphyy - Profil | Ne 14.12.2025 22:45:41
ja som myslel skor vyvazkovu kaprarinu, pravidelne stahovanie tazkych zatazi 150-200g+ z 300/400m pocas niekolkych rokov.
Ten navijak nie ze sa znici tak aby nefungoval, len uz na chode budes citit akoby mierne vrnenie.
Ja tie moje mam uz pomaly 15 rokov, stale este je ten chod hladky, ale trosicku iny ako za nova, mozno naznak jemnuckeho vrnenia uz tam je ale zatial velmi slabucky (na sucho, pri chytani to nevnimas). Je ale pravda ze uz tym dalekonosnym vyvazkam nedavam to co kedysi, poslednych asi 5 rokov ked 2x za rok nejaka dlhsia kaprovacka na vyvazku tak vela.
Cize na taketo pouzite aj mne este vydrzia v dobrom stave roky, a na tie tvoje olovka na nahod sa tym nemusis ani zaoberat a ked ich nepredas budu ti stale perfektne sluzit az do dochodku a este aj pocas neho:)
NFilla - Profil | Ne 14.12.2025 18:20:27
Chápu co jsi napsal, ale je to spíš v teoretické rovině, nemyslíš? Hážu 120g kapkama do plna s šokem a nanofilem a tahám to ze 100+ m. Žádnou změnu v rolákách nepociťuju, aspoň zatím..
NFilla - Profil | Ne 14.12.2025 18:14:20
Na konto brzdy, už jsem se tady doptával... sere mě baitspool matice z modelu XTA (vlastním 3ks). Nemáš náhodou aspoň 2x klasiku z XT nebo LC?
Nmurphyy - Profil | Ne 14.12.2025 12:39:40
za mna novsie su samozrejme tiez vyborne v niektorych ohladoch lepsie..
okrem toho ze su lahsie, budu viac vhodnejsie na tazsiu dlhodobu pracu - ako spominas u XT nie je lozisko na pravej strane DG (hoci su dve na oske na lavej strane), tak pri vacsich zatazovaniach uz to viac tlaci na prevody a tie sa mozu mikrometricky poskodzovat (na prvy pohlad to nemusi byt viditelne), vysledkom je nie az tak hladucky chod ako na zaciatku..cize aj ked je efektivita prevodu lepsia (DG ide blizsie na PG-nemusi sa posuvat koli oskam ako som pisal nizsie) tak kedze nema oporu aj na pravej strane tak to nebude tak dobre z dlhodobeho hladiska pri vacsich silach
novsie su vyladenejsie v detailoch ktore na prvy pohlad, alebo na sucho sa nemusia postrehnut, ale az pri zatazi a z dlhodobeho hladiska sa to viac prejavi. dalej u najnovsej mgs verzie je lepsie spevenena hlavna oska - co podla mojho nazoru bola aj nutnost kedze vyska cievky sa zvysila na 45mm.
cize len to som chcel, ze aj ked na chode na sucho to moze byt podobne ked si porovnas napr nove XT a MGS XTD, tak XT z dlhodobeho hladiska pri vacsich zatazovaniach bude na tom horsie
vsetko je to o pouziti, XTcka su proste silaci ked to potrebujes, ale dlhodobo ich takto znicis
NPeter94 - Profil | Ne 14.12.2025 11:14:50
Mne osobne sa to paci
Ohladom konstrucnej stranky,nema lozisko na DG z pravej strany a su o nieco tazsie
Mam dost modelov AT a musim napisat,ze tento model ma najlepsi chod zo vsetkych ,co vlastnim a to sa bavime o 25+ rocnom navijaku s povodnou vazelinou,takze sa to v podstate za tak extremne dlhy cas,nikde neposunulo,staci tam dat karbon podlozky na skratenie brzdy a dokonalost
Nmurphyy - Profil | So 13.12.2025 23:12:58
@Filla za mna jak dizajnovo tak konstrukcne-system oscilacie je rovnaky ako u najnovsich AT, a aj prave vdaka side plate (nemoznost dat klucku z pravej strany) je lepsia efektivita vykonu stroja - nemusis posuvat DG vyssie na PG (aby sa osa klucky neskrizila s hlavnou), ale mozes DG dat nizsie cca na stred PG cim ten prevod zlepsis
@siluri netreba nic, logo resp nazov je v spodnej casti to uplne staci :)
Nsiluri - Profil | So 13.12.2025 19:58:56
NFilla - Profil | So 13.12.2025 19:43:21
Nmurphyy - Profil | St 10.12.2025 15:49:30
Myslim ze majitelia novej verzie by ti odporucali novu. Mozno ti janzo napise ma ten novy. V kazdom pripade su to totozne navijaky s malymi vylepseniami u novej verzie, a vizualne tiez je to pre mna v prospech noveho.
NEsox - Profil | St 10.12.2025 13:25:58
NOkus - Profil | Po 8.12.2025 13:39:08
Čtenáři této diskuse také sledují
NKrátkodobá kaprařina x9947
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54935
NKaprařský top vercajk3167
NCcMoore a vše kolem něj3769
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T5335
NKorda Developments a vše co k této značce patří1693
NLithiové baterie - srovnání1546
NHarrison - vše o této značce3722
Kde to žije - kaprařina
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
StNFanclub značky Shimano 16401
StNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StNKrátkodobá kaprařina x 9947
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
22:03NBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












