Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

NPeter94 - Profil | Po 15.12.2025 17:24:19

Samozrejme ,ze nikto si nebude kupovat technia na stahovanie tazkych olov z velkych dialok.
Pokial budes chodit po rybu a stahovat olova clnom,davat si na ne pozor,obcas servis,tak ich mas do konca zivota.
Tie matice nemam a nikdy som to ani nemal,to sa uz nevyraba zo 15 rokov.jedina moznost sledovat zahranicne inzeraty,ak by niekto predaval navijak na nah.diely,smola je ta,ze matica a kryt pod zapad.vlasca nebude ani v tom inzerate,to sa preda hned.
Uz sa prestali vyrabat aj brzdne matice bez baitu na novsie navi ako power aero xt,xta,spin powery 06 a 13 a aero technia xtc,xtb,mgs xtb

    Nmurphyy - Profil | Po 15.12.2025 11:07:39

    Filla >> tak tak mas pravdu. inak ja kamene nemam rad, a tazke olova su mi tiez proti srsti, zvycajne davam aj tak len okolo 120g resp povedzme do 150g.
    problem je ze ja to pisem vo vseobecnosti, co je mozno aj chyba a dochadza k tomu ze sa presne nepochopime :))

      NFilla - Profil | Po 15.12.2025 10:43:18

      murphyy >> jestli pumpuješ 200g+ olova z 300m vyvážky, tak jsi tvrďák. Když nemám záběr, snažím se dojet nad místo položení, opatrně to vytáhnout, přebít a zase položit montáž. Šteříš baterku, čas, cajk, minimalizuješ plašení fleku. A hlavně na tuto vzdálenost bych dal spíš šutr nebo betonovej odlitek.. co kdyby ten záběr fakt přišel 😉
      Nejde než souhlasit, že na prasení jsou tu PA a ne AT..

        Nmurphyy - Profil | Ne 14.12.2025 23:26:07

        Filla >> ano tiez pumpujem ale aj tak z vacsich vzdialenosti nie vzdy pumpujes precizne a ono sa to za tie roky nascita, samozrejme ako pises vzdy je to o pristupe, ale vo vseobecnosti, na hard pracu a podobne je vhodnejsie power aero xt (ak sa bavime o tejto xt generacii).
        Ale to nie je tvoj pripad tie tvoje zataze su na tie navi stale light :) to znamena ze zvladnu aj viac bez problemov, len stale sa bavime o frekvencii a pristupe, echt kaprar co postahuje rocne stovky kilometrov s tazkym olovami a pumpovanim sa prilis nezaobera ho "odrovna" ze budu vrniet za par rokov, hoci stale budu funkcne, ale toto tym kraskam neches spravit :)

          NFilla - Profil | Ne 14.12.2025 22:58:44

          murphyy >> já když něco někam vezu, tak si pro to i jedu. Kdybych byl náhodou úplně nasračku a musel to už stáhovat, budu určitě takovou zátěž pumpovat. S většinou vercajku co používám, pumpuje na řece i grippy 150g+ ...páč ho mám rád 😉

            Nmurphyy - Profil | Ne 14.12.2025 22:45:41

            Filla >> nene na taketo veci to mas na desatrocia a vsetko bude v naprostom poriadku :)
            ja som myslel skor vyvazkovu kaprarinu, pravidelne stahovanie tazkych zatazi 150-200g+ z 300/400m pocas niekolkych rokov.
            Ten navijak nie ze sa znici tak aby nefungoval, len uz na chode budes citit akoby mierne vrnenie.
            Ja tie moje mam uz pomaly 15 rokov, stale este je ten chod hladky, ale trosicku iny ako za nova, mozno naznak jemnuckeho vrnenia uz tam je ale zatial velmi slabucky (na sucho, pri chytani to nevnimas). Je ale pravda ze uz tym dalekonosnym vyvazkam nedavam to co kedysi, poslednych asi 5 rokov ked 2x za rok nejaka dlhsia kaprovacka na vyvazku tak vela.
            Cize na taketo pouzite aj mne este vydrzia v dobrom stave roky, a na tie tvoje olovka na nahod sa tym nemusis ani zaoberat a ked ich nepredas budu ti stale perfektne sluzit az do dochodku a este aj pocas neho:)

              NFilla - Profil | Ne 14.12.2025 18:20:27

              murphyy >> Martine, ruku na srdce.. i kdybys měl ty XTčka na 3.75lb odhozových speciálech, myslíš, že by stahování 130g aerodynamické lítačky udělalo nějakou paseku?
              Chápu co jsi napsal, ale je to spíš v teoretické rovině, nemyslíš? Hážu 120g kapkama do plna s šokem a nanofilem a tahám to ze 100+ m. Žádnou změnu v rolákách nepociťuju, aspoň zatím..

                NFilla - Profil | Ne 14.12.2025 18:14:20

                Peter94 >> pěkně se to čte někomu, kdo má zkušenost jen s těmito Technii. Věiml jsem si, že máš solidní stáj a tím pádem srovnání.
                Na konto brzdy, už jsem se tady doptával... sere mě baitspool matice z modelu XTA (vlastním 3ks). Nemáš náhodou aspoň 2x klasiku z XT nebo LC?

                  NMatyášek - Profil | Ne 14.12.2025 14:28:46

                  murphyy >> naprostý souhlas 👍

                    Nmurphyy - Profil | Ne 14.12.2025 12:39:40

                    Peter94 >> tym si vlastne potvrdil ze uz ta prva verzia bola nadcasova :)
                    za mna novsie su samozrejme tiez vyborne v niektorych ohladoch lepsie..
                    okrem toho ze su lahsie, budu viac vhodnejsie na tazsiu dlhodobu pracu - ako spominas u XT nie je lozisko na pravej strane DG (hoci su dve na oske na lavej strane), tak pri vacsich zatazovaniach uz to viac tlaci na prevody a tie sa mozu mikrometricky poskodzovat (na prvy pohlad to nemusi byt viditelne), vysledkom je nie az tak hladucky chod ako na zaciatku..cize aj ked je efektivita prevodu lepsia (DG ide blizsie na PG-nemusi sa posuvat koli oskam ako som pisal nizsie) tak kedze nema oporu aj na pravej strane tak to nebude tak dobre z dlhodobeho hladiska pri vacsich silach

                    novsie su vyladenejsie v detailoch ktore na prvy pohlad, alebo na sucho sa nemusia postrehnut, ale az pri zatazi a z dlhodobeho hladiska sa to viac prejavi. dalej u najnovsej mgs verzie je lepsie spevenena hlavna oska - co podla mojho nazoru bola aj nutnost kedze vyska cievky sa zvysila na 45mm.
                    cize len to som chcel, ze aj ked na chode na sucho to moze byt podobne ked si porovnas napr nove XT a MGS XTD, tak XT z dlhodobeho hladiska pri vacsich zatazovaniach bude na tom horsie
                    vsetko je to o pouziti, XTcka su proste silaci ked to potrebujes, ale dlhodobo ich takto znicis

                      NPeter94 - Profil | Ne 14.12.2025 11:14:50

                      Filla >> po vzhladovej stranke,je to kazdeho subjektivny pocit,niekomu sa to paci,niekomu nie
                      Mne osobne sa to paci
                      Ohladom konstrucnej stranky,nema lozisko na DG z pravej strany a su o nieco tazsie
                      Mam dost modelov AT a musim napisat,ze tento model ma najlepsi chod zo vsetkych ,co vlastnim a to sa bavime o 25+ rocnom navijaku s povodnou vazelinou,takze sa to v podstate za tak extremne dlhy cas,nikde neposunulo,staci tam dat karbon podlozky na skratenie brzdy a dokonalost

                        Nmurphyy - Profil | So 13.12.2025 23:12:58

                        Peter94 >> tiez to tak vnimam pre mna su to stale srdcovky :)
                        @Filla za mna jak dizajnovo tak konstrukcne-system oscilacie je rovnaky ako u najnovsich AT, a aj prave vdaka side plate (nemoznost dat klucku z pravej strany) je lepsia efektivita vykonu stroja - nemusis posuvat DG vyssie na PG (aby sa osa klucky neskrizila s hlavnou), ale mozes DG dat nizsie cca na stred PG cim ten prevod zlepsis
                        @siluri netreba nic, logo resp nazov je v spodnej casti to uplne staci :)

                          Nsiluri - Profil | So 13.12.2025 19:58:56

                          murphyy >> normalne sa tam pyta nejake logo na tu prazdnu "side plate"

                            NFilla - Profil | So 13.12.2025 19:43:21

                            Peter94 >> myslíš designově nebo konstrukčně? Oscilace a ukládání lajny bylo tehdy myslím nepřekonatelné a ani dnes neurazí..

                              NPeter94 - Profil | So 13.12.2025 16:44:50

                              murphyy >> toto je uplne nadcasovy navijak,na tu dobu

                                Nmurphyy - Profil | Pá 12.12.2025 18:48:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                technium na snehu
                                este z prednedavna, zajtra to uz bude na blate :)

                                  Nmurphyy - Profil | St 10.12.2025 15:49:30

                                  Esox >> napisem len moj pohlad, to ze ma novsia verzia vacsie vole nie je vo vseobecnosti pravda, a stale pojde len o konkretny kus. Jedine minus co som zapocul pre novy je ze moze mat o trochu menej hlasny zvuk cvrcka-koli systemu klikera ze je zabudovany na umelej hmote a nie na kove ako mala starsia verzia. Ale ci to robi az taky rozdiel neviem potvrdit.
                                  Myslim ze majitelia novej verzie by ti odporucali novu. Mozno ti janzo napise ma ten novy. V kazdom pripade su to totozne navijaky s malymi vylepseniami u novej verzie, a vizualne tiez je to pre mna v prospech noveho.

                                    NEsox - Profil | St 10.12.2025 13:25:58

                                    Má tu někdo prosím možnost porovnat nový a starý Vanford? Pořád narážím na info, že ten nový není moc povedený. Zejména vůle atd díky

                                      NOkus - Profil | Po 8.12.2025 13:39:08

                                      Ahoj, najde se někdo, kdo by mi udělal servis na 2 ks PA a 2 ks Bullsech? Děkuji

                                        Nmurphyy - Profil | Po 8.12.2025 13:26:34

                                        Bufi >> aano pasuje :)